PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تست گیم پلی جدید (بازی آرمان)

احمد دات
02-03-2014, 23:58
سلام دوستان

تو موضوع قبلی گیم پلی مورد نظر رو دوستان قبول نکردن

به همین دلیل این گیم پلی جدید رو نوشتم لطفا درباره گیم پلی و موضوع بازی نظر بدید (تو این گیم پلی به گرافیک اهمیت ندادم لطفا دوستان فقط درباره گیم پلی بازی نظر بدید تشکر)

تا جایی که تونستم سعی کردم بازی هیچ باگی نداشته باشه

موضوع بازی هم به این صورته که چهارتا مرحله داره فعلا و تو هر مرحله شما باید کلید مورد نظر رو پیدا کنید و بزنید تا عملی انجام بشه مثل از کار افتادن یه لیزر و بعد خودتون رو به درب برسونید و خارج بشید

تو این گیم پلی سعی کردم از حرکت نرم دوربین استفاده کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود نسخه اندروید : 12 مگابایت

3Dmajid
03-03-2014, 19:02
ایول در کل خیلی با بازیت حال کردم و واقعا جای پیشرفت داره ...
اما خب بریم سراغ گیم پلی :

راه رفتن پلایر :
احساس میکنم از mecanim واسه انیمیشن کاراکتر استفاده نکردی و همین باعث شده حرکات انیمیشن کاراکترت با حرکت کردنش به هم نخوره و این واقعا بده ... یکی از جذابیت های اصلی که این بازی میتونه داشته باشه حرکات کاراکترشه ... باید سعی کنی انیمیشن های راه رفتن رو خیلی نرم پیاده سازی کنی ... الان میزان حرکت کردن کاراکتر با دکمه های چپ و راست به انیمیشن راه رفتن نمیخوره و انگار لیز میخوره میره جلو ... خب این خوب نیس :n01:

پرش کاراکتر :
نکته ی بعدی پرش کاراکتره ... اول اینکه خیلی زیاد میپره !!
باید سعی کنی مکانیک پرش رو خیلی باحال و نرم پیاده سازی کنی ... و نهایتا یه پرش 0.5 ثانیه طول بکشه ... این پرشش حتی به یه ثانیه هم میرسه که از جذابیت بازی کم میکنه.
میپره بالا اون بالا تو هوا یه stop کوتاهی داره :n13:
و از همه مهمتر اینکه الان تو بازی دکمه ی پرش رو نگه میداری تند تند پشت سر هم پرش میکنه ... این نباید باشه ... باید هر بار که دکمه رو زد یه بار بپره. یعنی در واقع GetKeyDown باشه.:n06:

حرکت دوربین :
دوربینت دو تا ایراد داره، اول اینکه کاراکتر دقیقا وسط صفحه س !! ... مثلا همون اول که بازی رو اجرا میکنیم نصف صفحه فضای خالیه و از نصف صفحه به بالا دوربین داره سکو و کاراکتر رو نشون میده !!
خب نباید اینجوری باشه ... دوربین باید کاملا سکو رو نشون بده و من پیشنهاد میکنم کاراکتر سمت چپ دوربین باشه نه دقیقا وسط !!
و ایراد دومی که داره اینه که اگه کاراکتر سریع به سمت راست حرکت کنه دوربین ازش جا میمونه و چند ثانیه طول میکشه که دوربین پلایر رو پیدا کنه.
به نظرم بهتره سرعت حرکت پلایر رو دستکاری کنی و آروم تر بره.

پیشنهاد برای گیم پلی
به نظرم میتونی با اضافه کردن collectible و ساخت معماهای مختلف بازی رو جذاب تر کنی.

موفق باشی :n16:

احمد دات
03-03-2014, 19:42
ایول در کل خیلی با بازیت حال کردم و واقعا جای پیشرفت داره ...
اما خب بریم سراغ گیم پلی :

راه رفتن پلایر :
احساس میکنم از mecanim واسه انیمیشن کاراکتر استفاده نکردی و همین باعث شده حرکات انیمیشن کاراکترت با حرکت کردنش به هم نخوره و این واقعا بده ... یکی از جذابیت های اصلی که این بازی میتونه داشته باشه حرکات کاراکترشه ... باید سعی کنی انیمیشن های راه رفتن رو خیلی نرم پیاده سازی کنی ... الان میزان حرکت کردن کاراکتر با دکمه های چپ و راست به انیمیشن راه رفتن نمیخوره و انگار لیز میخوره میره جلو ... خب این خوب نیس :n01:

پرش کاراکتر :
نکته ی بعدی پرش کاراکتره ... اول اینکه خیلی زیاد میپره !!
باید سعی کنی مکانیک پرش رو خیلی باحال و نرم پیاده سازی کنی ... و نهایتا یه پرش 0.5 ثانیه طول بکشه ... این پرشش حتی به یه ثانیه هم میرسه که از جذابیت بازی کم میکنه.
میپره بالا اون بالا تو هوا یه stop کوتاهی داره :n13:
و از همه مهمتر اینکه الان تو بازی دکمه ی پرش رو نگه میداری تند تند پشت سر هم پرش میکنه ... این نباید باشه ... باید هر بار که دکمه رو زد یه بار بپره. یعنی در واقع GetKeyDown باشه.:n06:

حرکت دوربین :
دوربینت دو تا ایراد داره، اول اینکه کاراکتر دقیقا وسط صفحه س !! ... مثلا همون اول که بازی رو اجرا میکنیم نصف صفحه فضای خالیه و از نصف صفحه به بالا دوربین داره سکو و کاراکتر رو نشون میده !!
خب نباید اینجوری باشه ... دوربین باید کاملا سکو رو نشون بده و من پیشنهاد میکنم کاراکتر سمت چپ دوربین باشه نه دقیقا وسط !!
و ایراد دومی که داره اینه که اگه کاراکتر سریع به سمت راست حرکت کنه دوربین ازش جا میمونه و چند ثانیه طول میکشه که دوربین پلایر رو پیدا کنه.
به نظرم بهتره سرعت حرکت پلایر رو دستکاری کنی و آروم تر بره.

پیشنهاد برای گیم پلی
به نظرم میتونی با اضافه کردن collectible و ساخت معماهای مختلف بازی رو جذاب تر کنی.

موفق باشی :n16:

از سیتم mecanim استفاده کردم ولی سرعت انیم رو کم گذاشتم بخاطر اینه که هماهنگ نیست اگه سرعت رو درست کنم نرمال میشه حتما اصلاح میشه :n16:

پرش هم چشم با زیاد کردن gravity سریع تر پایین میاد

برای دکمه ها من از یه تکنیک دیگه استفاده میکنم که onpress هست تا حد اکثر لمس رو بگیره میشه یه کاری کرد که مشکلی ایجاد نشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوربین هم چشم

راستی داداش باید از شما تشکر کنم چون من از روی این تاپیک شما این مراحل رو الگو زدم :n16:

بابت تست و راهنمایها هم تشکر میکنم :n16:

3Dmajid
03-03-2014, 20:30
پرش هم چشم با زیاد کردن gravity سریع تر پایین میاد

ولی به نظرم باید انیمیشنش ادیت بشه ... البته بستگی به کدت داره

برای دکمه ها من از یه تکنیک دیگه استفاده میکنم که onpress هست تا حد اکثر لمس رو بگیره میشه یه کاری کرد که مشکلی ایجاد نشه

من برای مثال گفتم GetKeyDown و مهم مفهومش بود ... وگرنه برای صفحه تاچ باید از Touch.Begin استفاده کنی تا هر وقت تاچ رو زد بپره.

:n16: هی میگم چقد آشناس :n02::n02:

ehsan_wwe
03-03-2014, 23:41
باو برا مبایل داری میسازی مکانیمو بی خیال :n02:

فتوشاپ که کار نمیکنی

خروجیه تو یه محصوله که با CPU کار میکنه نه printer و windows photo viewer باید منطقی فکر کنی باید بهینه کار کنی مشکل انیمشنتو بر طرف کن تا sync بشه نه به کمک مکانیم :n02: این یکیش بود که فهمیدم (لو رفت ) بقه ماجرا رو هم دقت کن بهش لطفا

گوشی من x86 CPU وش اگه تونستی برا این سی پی یو خروجی بگیر بتونم تست کنم

3Dmajid
03-03-2014, 23:47
نه به کمک مکانیم :n02:

احسان جون مبایل قرار نیس سیستم ابزاری mecanim رو پردازش کنه !!
موبایل کدهای کامپایل شده و تبدیل شده ی نتیجه ی مکانیم رو پردازش میکنه که به کمک sdk جاوا بهینه شده واسه مبایل.
بنابراین استفاده از مکانیم باعث سنگینی کار نمیشه.

parvizamd
04-03-2014, 12:10
مجيد يك چيز مطرحه مكزيم كار بهتره مي كنه و احتمالا سنگين تره.
من هم فكر نمي كنم گزينه مناسبي براي موبايل باشه

احمد دات
04-03-2014, 13:06
مهندس جان من حرف شما رو قبول دارم برای تولید بازی بهتره بازی با تمام cpuها ست باشه ولی باید این نکته رو هم در نظر داشت من یه مثال میزنم

مهندس جان به نظر شما میشه بازی crysis2 رو یه جوری طراحی کرد که تو سیستمهای با کارت گرافیک 32 بیتی هم اجرا بشه .....

خود یونیتی توسایتش گفته cpu های زیر arm7 توسه بعدی کارایی زیادی ندارن خوب اگه یه بازی سه بعدی بزنی بهتر از arm7استفاده کنی بعد بیشتر گوشی های جدید الان cpu core هستن

مکانیم هم چیز خواستی نیست فلسفش اینه مثلا اگه من یه گیم پلی با مکانیم میزنم یعنی به راحتی میتونم کاراکتر رو عوض کنم و احتیاج نیست برای هر کاراکتر انیم
خودش رو تهیه کنم

3Dmajid
04-03-2014, 21:15
مجيد يك چيز مطرحه مكزيم كار بهتره مي كنه و احتمالا سنگين تره.
من هم فكر نمي كنم گزينه مناسبي براي موبايل باشه

چه ربطی داره پرویز جون ... هر چیزی که بهتر کار میکنه دلیل نمیشه سنگین تر باشه !!

مکانیم دقیقا کار ترکیب انیمیشن هارو میکنه که قبلا با کد میکردیم ولی با یه محیط ویژوال و نوآوری توی کدنویسی ...

parvizamd
05-03-2014, 06:33
نمی دونم . من چیز زیادی راجع مکانیزم نمی دونم اگه میشه بهم توضیح بدید:n12:
یک نکته هم وجود دارد بازی ها الان خیلی خرکی شده اند واقعا من داشتم از تعجب شاخ در آی مدروم که جی تی ای سان آدرس برای موبایل زده اند. درسته موبایل قدرتمند شده اما واقعا انتظار می ره بازی ها ما رو سیستم تکه هسته ای به خوبی کار کنه. این هم نظر شخصی منه که یونتی فقط ادعای ساخت بازی های AAA رو داره با اینکه انجین محشری هست ولی خوب در حد خودش سنگین هست

شرمنده که نمی تونم بازیتو تست کنم.

احمد دات
05-03-2014, 09:48
نمی دونم . من چیز زیادی راجع مکانیزم نمی دونم اگه میشه بهم توضیح بدید:n12:
یک نکته هم وجود دارد بازی ها الان خیلی خرکی شده اند واقعا من داشتم از تعجب شاخ در آی مدروم که جی تی ای سان آدرس برای موبایل زده اند. درسته موبایل قدرتمند شده اما واقعا انتظار می ره بازی ها ما رو سیستم تکه هسته ای به خوبی کار کنه. این هم نظر شخصی منه که یونتی فقط ادعای ساخت بازی های AAA رو داره با اینکه انجین محشری هست ولی خوب در حد خودش سنگین هست

شرمنده که نمی تونم بازیتو تست کنم.

هر چیزی خوبیهای داره در کنار یه سری بدی هم داره فعلا یونیتی خوبیاش بیشتر :n06:بعد من عمرا بتونم بازی AAA بسازم :n01:

بازی که من زدم تو موبایلهای تک هستیه که سرعتش 1000 هست اجرا میشه ولی پایین تر نه

میدونی مهندس این جور گیم پلی ها سخته برای سیستمهای پایین تر زد و بهتر برای اون سیستمها بازی های ساده درست کرد :n16:

شما سرور ما هستی مهندس دشمنت شرمنده:n16:

احمد دات
05-03-2014, 10:44
نی

خروجیه تو یه محصوله که با CPU کار میکنه نه printer و windows photo viewer باید منطقی فکر کنی باید بهینه کار کنی مشکل انیمشنتو بر طرف کن تا sync بشه نه به کمک مکانیم :n02: این یکیش بود که فهمیدم (لو رفت ) بقه ماجرا رو هم دقت کن بهش لطفا

گوشی من x86 CPU وش اگه تونستی برا این سی پی یو خروجی بگیر بتونم تست کنم[/QUOTE]

مهندس جان تمام تلاشم رو دارم میکنم پروژه رو به برم تو یونیتی 3.5 اگه تونستم خروجی کلی میگیرم (اگه موفق بشم :n14:)

3Dmajid
05-03-2014, 11:19
نمی دونم . من چیز زیادی راجع مکانیزم نمی دونم اگه میشه بهم توضیح بدید
:n12:

مکانیم رو باید از نزدیک ببینی و باهاش کار کنی و به فوق العاده بودنش پی ببری توی توضیح نمیشه گفت :n02:
خب پرویز جون این gta sa صد در صد همون gta sa PC نیست !!
یه بحثی هست که خودتم میدونی به نام بهینه سازی بازی ... اینجوری نبوده که دقیقا بیان نسخه ی pc رو خروجی بگیرن واسه آندروید :n02:
چیزی که تغییر نکرده احتمال بسیار زیاد فقط اسکریپت ها هست !! به جز اینکه ورودی های آندروید بهش اضافه شده.
اما تمامی مدل ها، کاراکتر ها و ... LOW POLY شدن طوری که بشه روی آندروید اجراش کرد.
اینقد راحتم این کارو نکردن ... چندین ماه زمان میبره تا یه بازی برای آندروید (یا کلا مبایل) عرضه بشه و دلیلش همین بهینه کردن بازیه.

احمد دات
05-03-2014, 11:40
مشکل sdkدارم من تو سیستم sdk4دارم که با هاش خروجی میگرفتم با یونیتی 4 حالا یونیتی 3.5 زدم ولی اون sdk رو بهش معرفی کردم
وقتی خروجی میخوام بگیرم هنگ میکنه سیستم
به نظر شما کدوم شماره sdk سازگاری زیاد داره با یونیتی 3.5

parvizamd
05-03-2014, 14:50
مکانیم رو باید از نزدیک ببینی و باهاش کار کنی و به فوق العاده بودنش پی ببری توی توضیح نمیشه گفت :n02:
خب پرویز جون این gta sa صد در صد همون gta sa PC نیست !!
یه بحثی هست که خودتم میدونی به نام بهینه سازی بازی ... اینجوری نبوده که دقیقا بیان نسخه ی pc رو خروجی بگیرن واسه آندروید :n02:
چیزی که تغییر نکرده احتمال بسیار زیاد فقط اسکریپت ها هست !! به جز اینکه ورودی های آندروید بهش اضافه شده.
اما تمامی مدل ها، کاراکتر ها و ... LOW POLY شدن طوری که بشه روی آندروید اجراش کرد.
اینقد راحتم این کارو نکردن ... چندین ماه زمان میبره تا یه بازی برای آندروید (یا کلا مبایل) عرضه بشه و دلیلش همین بهینه کردن بازیه.

مجید صدردصد بهینه سازی رو انجام می دهن low poly اش می کنم و texture حجم میارن پایین و مسافت دید کاهش می دن ولی بازم خیلی خیلیه همچنین بازی رو موبایل ...

parvizamd
05-03-2014, 14:51
مشکل sdkدارم من تو سیستم sdk4دارم که با هاش خروجی میگرفتم با یونیتی 4 حالا یونیتی 3.5 زدم ولی اون sdk رو بهش معرفی کردم
وقتی خروجی میخوام بگیرم هنگ میکنه سیستم
به نظر شما کدوم شماره sdk سازگاری زیاد داره با یونیتی 3.5
تا جای که من سراغم دارد 2.1 با نسخه 3.5 مشکلی نداشته.

احمد دات
05-03-2014, 20:05
خوب اولین خروجی رو گرفتم با یونیتی 3.5 بعد از قرار دادن sdk .....

حالا اگه با یونیتی 3.5 خروجی بگیرم رو گوشی های که cpu x86 دارن اجرا میشه بازی :n16:

Hotsun
05-03-2014, 20:22
مجید صدردصد بهینه سازی رو انجام می دهن low poly اش می کنم و texture حجم میارن پایین و مسافت دید کاهش می دن ولی بازم خیلی خیلیه همچنین بازی رو موبایل ...

محض اطلاع شما باید بگم عمق رنگ,Draw Distance , کیفیت تکسچر و شیدر و اینجور مسائل به شدت تو ورژن موبایل بالا رفته,تازه به ماشینا Advanced Reflection و به کاراکترها و ماشینا Advanced Dynamic Shadow هم اضافه شده,روی رزولوشن 1080 هم که اجرا میشه بازی :n26:

میگی نه ,اینم تفاوتشون :

واقعاً پیدا کردنش سخت بود,تو عکس بالایی نرده های حیاط خونه سمت راستی رو ببین کلاً توی PC دیده نمیشه,توی عکس دوم هم سایه و رفلکشن ماشین رو ببین,کلاً رنگ بندی و کیفیت تکسچر هم حال کن.

حالا اگه با یونیتی 3.5 خروجی بگیرم رو گوشی های که cpu x86 دارن اجرا میشه بازی :n16:

فکر کنم دو ورژن جدا بدی بهتره,چون خیلی قابلیت ها رو داری با Downgrade کردن ورژن یونیتی از دست میدی :n29: برای همین چیزاست خیلی بازیا اول نصب میشن بعد دیتاشون رو متناسب با سخت افزار گوشی دانلود میکنن....
اگر این قابلیت رو بتونی پیاده سازی کنی خیلی بدردت خواهد خورد,اینجوری برای GPU های مختلف هم میتونی خروجی های مختلف بگیری و متناسب با هر GPU بهینه سازی مخصوص خودش رو انجام بدی :n06:

ehsan_wwe
06-03-2014, 00:39
احسان جون مبایل قرار نیس سیستم ابزاری mecanim رو پردازش کنه !!
موبایل کدهای کامپایل شده و تبدیل شده ی نتیجه ی مکانیم رو پردازش میکنه که به کمک sdk جاوا بهینه شده واسه مبایل.
بنابراین استفاده از مکانیم باعث سنگینی کار نمیشه.

سلااااام چاکر داش مجید

ازون حرفا زدیا :n13:

احمد جام ممنون منتظر لینک x86 هستم

پرویز جان حق کاملآ با شماست

پیام عجب گراقیکی گرفته عیول پستت جالب بود منم مثل مجید بود تفکرم

احمد جان با گفتن یه مهندسیش سخته خودتو خلاص نکن (اینی که میگم روش کاری منه - من اگه کاری میکنم یا باید کیفیتش نزدیک به کارای جهان باشه و حد اعقل خیلی از مسائل روز دنیا توش رعایت شده باشه - یا به کسی نشون نمیدم # چون حس میکنم بحث آبرو بازار کار آینده منه )

Hotsun
06-03-2014, 13:59
پیام عجب گراقیکی گرفته عیول پستت جالب بود منم مثل مجید بود تفکرم

اوه تازه یادم نبود اصلاً,یادتونه 4 تا انگشت کاراکترها چسبیده بود به همدیگه,(اگه یادتون نیست عکس سرچ کنید) تو ورژن موبایل پلیگان کاراکترها بیشتر هم شده و الان قشنگ 5 تا انگشت از هم جدا هستن :n04: :n10:
راستی یه مورد دیگه,Nvidia از چند ماه پیش بود که از GPUهای مخصوص موبایل جدیدش رو نمایی کرد و توی بنچمارک نشون داد در حد GPU که توی PS3 استفاده شده قدرت داره :n19: فکر کنم 1-2 سال دیگه کرایسیس روی موبایل بشه اجرا کرد :n04:

در ضمن یه مورد هم برای پرویز,یونیتی ادعای AAA زدن نداره ,فقط میگه با توجه به امکاناتی که داره میشه به Visual انجین های AAA هم رسید,وگرنه نمیومد تو ورژن 4.3 برای Indie Developer ها کلی Preset دو بعدی اضافه کنه.

احمد دات
06-03-2014, 14:22
اوه تازه یادم نبود اصلاً,یادتونه 4 تا انگشت کاراکترها چسبیده بود به همدیگه,(اگه یادتون نیست عکس سرچ کنید) تو ورژن موبایل پلیگان کاراکترها بیشتر هم شده و الان قشنگ 5 تا انگشت از هم جدا هستن :n04: :n10:
راستی یه مورد دیگه,Nvidia از چند ماه پیش بود که از GPUهای مخصوص موبایل جدیدش رو نمایی کرد و توی بنچمارک نشون داد در حد GPU که توی PS3 استفاده شده قدرت داره :n19: فکر کنم 1-2 سال دیگه کرایسیس روی موبایل بشه اجرا کرد :n04:

شما در جریان نیستی دوسال پیش من یه مطلبی خوندم که شرکت Nvidia روی یکی از گوشهای موبایل یه تراشه گرافیکی کار گذاشته که می تونست بیشتر بازی های حال حاضر pc رو اجرا کنه بطور مستقیم ولی هیچ وقت یه دفعه

این جهش رو ایجاد نمی کنن تا زمانش از نظر سود اقتصادی برسه :n16:

parvizamd
06-03-2014, 17:00
پيام همچنين ادعايي كرده ولي تبليغاته ديگه.

شدن ميشه ولي CPU و GPU شون واقعا مي تركن.. و از طرف واقعا خورد خورد وارد بازار مي كنند تا واقعا سورد آوري بشه.

3Dmajid
06-03-2014, 17:29
سلااااام چاکر داش مجید

ازون حرفا زدیا :n13:

احسان جون آخه اینم شد جواب ؟
یه دلیلی چیزی لااقل بیار اگه حرفت درسته ما هم قبول کنیم :n02:

Hotsun
06-03-2014, 19:30
در مورد GPU موبایل در حد PS3 هم باید بگم الان از نظر اقتصادی به صرفه شده و به زودی احتمالاً شاهد چنین GPUهایی توی موبایل های پیشرفته خواهیم بود :n01:

در ضمن کسایی که فکر میکنن یونیتی خیلی بهینه نیست باید بگم اتفاقاً وحشتناک بهینه هست,چند تا از خفن ترین بازیای موبایل با گرافیک های واقعاً غول مثل Dead Trigger و Shadow Gun و Bladeslinger رو با یونیتی زدن و فکر نمیکنم همچین گرافیکی رو توی ایران هر کسی بتونه برای PC بزنه :n30: حتی کار UDK ایرانی دیدم از اونا ضعیف تر
:n21:

ویرایش:
پیشرفتت واقعاً قابل مشاهده هست,فقط نکته ای که وجود داره اینه که دوربین یکم جا میموند,مخصوصاً توی بالا رفتن,قشنگ بعضی مواقع کاراکتر نصفش میرفت بیرون تصویر,کنترلر هم خیلی ریز بود سخت بود کلیک کردن روشون(روی گوشی Full HD حتماً تست کن,باید Scale بشه روی رزولوشن بالاتر)
راستی موزیک هم هیجانش بیشتر از خود بازی بود,من رو یاد Medal of Honor آخری انداخت که بعدش EA زد استودیوش رو تعطیل کرد :n04: اونا هم به زور انفجار و افکت و این چیزا الکی میخواستن هیجان اضافه کنن که به بازی نمیومد و همه بدشون اومد,کلاً همه جای بازی باید تناسب داشته باشه.
اینا رو ردیف کن یه سری لول واقعی بزن ببینیم چه شده,اون موقع نظر اصلی معلوم میشه.

3Dmajid
06-03-2014, 20:23
در ضمن کسایی که فکر میکنن یونیتی خیلی بهینه نیست باید بگم اتفاقاً وحشتناک بهینه هست,چند تا از خفن ترین بازیای موبایل با گرافیک های واقعاً غول مثل Dead Trigger و Shadow Gun و Bladeslinger رو با یونیتی زدن و فکر نمیکنم همچین گرافیکی رو توی ایران هر کسی بتونه برای PC بزنه :n30:
حتی کار UDK ایرانی دیدم از اونا ضعیف تر

منم موافقم باهات ...
ایرانیا بلدن نیستن کلا با Udk کار کنن :n02: به خاطر گرافیک میرن سمت این انجین ولی گرافیکی که ازش در میارن در حد یونیتی هم نیس :n02: نمونه ش شبگرد و اون کچله چی بود اسمش یادم رفت :n02:

تو در مورد این مکانیم واسه موبایل نظری نداری ؟
به نظر من که هیچ فرقی نمیکنه تو خروجی نهایی
احسان میگه سنگین تر میشه
هنوز دلایلشو نگفته
همیشه میاد یه چیزی میگه میره :n02:

Reza Azimy_RW
06-03-2014, 21:59
حرف رندر یو دی کی شد گفتم اینو تا حالا جایی نشون نداده بودم بزارم :ئ
دو تا رندر خفن تو یو دی کی گرفتم اون اوایل که شروع کرده بودم کار با یو دی کی رو :
البته دومی مال یه بازی بود که قرار بود واسه مجموعه مستقل ساخته شه

ویرایش :
اینم مال یه بازی IOS بود واسه شرکت فن افزار که هیچ مدلی اماده نبود واسه ساخت زمین هم از ترین استفاده نشد( اون موقع هنوز Land scape به یو دی کی اضافه نشده بود ) و تکسچرینگ با مش پوینت انجام شده و کاملا بهینه واسه موبایل البته فقط یه زمین خالیه هیچ مدلی توش نیست :دئ:

البته بهتر از این میشد در بیاری 100 درصد مثلا مدلها زیاد مچ نیستن و از تکنیکای DirectX 11 یا ... هم استفاده نشده ولی همینام بد نی :دئ

احمد دات
07-03-2014, 00:58
دوستان باید قبول کنید یودکا بدرد بازی سازهای مستقل نمی خوره :n21:

من هم با یودکا کار زدم البته ناقص موند و خاک خورد

به نظر من تو ساخت گیم تنها چیزی که باعث استفراغ میشه گرافیک خیلی خیلی زیاده شما ها با سیاستهای شرکتهای بزرگ آشنا نیستید اونها با ساخت و ایجاد گرافیک خیلی بالا و غیر معمول فقط می خوان کارت گرافیک و سخت افزار

مورد نظرشون فروش بره تو تولید گیم خوب گرافیک حرف آخر رو میزنه اولین چیز که مهمه گیم پلی هست مثلا شما اگه یه صحنه واقعه ای داشته باشید ولی کاراکترتو نتونه خوب راه بره وباگ داشته باشه بدرد نمی خوره بهتره

انیمیشن یا فیلم بسازید تا بازی

//////////////////////////////////////////////////////////////

بریم سر اصل مطلب

گیم پلی رو با یونیتی 3.5 زدم دوستان زحمت بکشن اگه امکانش بود تست کنن تشکر

و سیستم مکانیم حذف شد

لینک دانلود بازی : 8 مگابایت

3Dmajid
07-03-2014, 11:59
حرف رندر یو دی کی شد گفتم اینو تا حالا جایی نشون نداده بودم بزارم :ئ
دو تا رندر خفن تو یو دی کی گرفتم اون اوایل که شروع کرده بودم کار با یو دی کی رو :
البته دومی مال یه بازی بود که قرار بود واسه مجموعه مستقل ساخته شه

والا ما نگفتیم یو دی کی رندرش ضعیفه :n02: گفتم ایرانیا بلد نیستن باهاش گرافیک خفن در بیارن.
این عکساییم که گذاشتی نمیگم افتضاحه ولی عالی هم نیس!
دار و درختش که شیدراش آماده س و همه چی بیشتر به چشم میزنه و کارتو قشنگ کرده.
این دیوارای عکس دومی احتمالا کار خودته که اینقد ضایع شده :n02:

ولی در کل از اون دو تا بازی که مثال زدم کارت بهتره :n16: و اون مبایلت خیلی خوب شده به نظرم :n17:

دوستان باید قبول کنید یودکا بدرد بازی سازهای مستقل نمی خوره

یادش بخیر چقد بت گفتم گوش ندادی ... :n14:

عکس دومیت باحاله :n12:

بازیتم برسم دانلود میکنم :n01:

Reza Azimy_RW
07-03-2014, 13:11
نه باو همینجوری گذاشتم به ابدیت نپیونده وگرنه گفتم که :

هتر از این میشد در بیاری 100 درصد مثلا مدلها زیاد مچ نیستن و از تکنیکای DirectX 11 یا ... هم استفاده نشده

در کل که خیلی ایراد داره
ولی با این حال که من میگم قدیمیه و افتضاحه بازم حتی از کارای الان ایرانی با یو دی کی خیلی سرتره

Hotsun
07-03-2014, 14:20
آقای مهندس,Iphone کلاً DX11 ساپورت نمیکنه و نخواهد کرد(فکر کن Apple بیاد از API مایکروسافت استفاده کنه), :n08:

در کل هر کی به حرفایی که زدم شک داره بره BladeSlinger رو روی Android با بالاترین گرافیکش ببینه اول,ET Armies هم در اون حد نیست :n30: البته گوشی کلاً خیلی چیزا رو نمیساپورته ,اونا رو در نظر نگیرید موقع مقایسه :n07:

در مورد مکانیم هم باید بگم اگه باهاش بلد نباشی کار کنی روی PC هم افت فریم خواهد داشت,تازه یه مورد وحشتناک,یونیتی هنوز نمیتونه از تمام هسته های CPU موبایل ها درست استفاده کنه(رو بعضی CPUها میتونه),کافیه 5 تا کاراکتر با مکانیم بندازی یهو توی Profiler میبینی FK Pass داره 15-20 درصد از Animator رو میخوره خود انیماتور هم داره 40-50 درصد CPU میخوره و این یعنی رسماً با مکانیم گوشی رو به فنا دادی رفته پی کارش :n30: و این در حالیه که مثلاً رندر یه بازی مثل Arman اگر نسبت به چیزی که دیدیم بهینه باشه کلاً 5 درصد هم نیست.... البته این خوبه چون کلی جا میمونه که مکانیم کارش رو راحت تر انجام بده :n02:

اما توضیحاتی در مورد بازی:
آقا شما میخوای دمو بدی بازیساز جماعت تست کنه یه کد فریم ریت هم بنداز کنارش,حرکت انقدر خشک بود که شک میکردم افت فریم داره یا انیمیشن ناجوره,راستی تنظیمات صفحه هم درست کن همه بازیات تو گوشی من چپه اجرا میشن :n08:باید برعکسش کنی,یا بذاری 180 درجه Rotate بشه :n06:

Reza Azimy_RW
07-03-2014, 14:30
چون متنو درست نخوندی مجبورم کردی جوابتو بدم ( عجب کار کثیفی :دی )

آقای مهندس,Iphone کلاً DX11 ساپورت نمیکنه و نخواهد کرد(فکر کن Apple بیاد از API مایکروسافت استفاده کنه), :n08:
مهندس فقط عکس آخری واسه موبایل بود :blink:
اینو خودت تنهایی فهمیده بودی که ایفون از DX استفاده نمیکنه ؟:blink:

ویرایش :
شرمنده احمد جان واسه بحث نامربوط :n06:

Hotsun
07-03-2014, 14:57
تو هم زیر عکس آخری زدی DX11 نداره :n02:

احمد دات
08-03-2014, 12:52
یادش بخیر چقد بت گفتم گوش ندادی ... :n14:

عکس دومیت باحاله :n12:

بازیتم برسم دانلود میکنم :n01:

آره :n16:اشتباه کردم نزدیک یک ماه هم با یودکا آشغال سر کله زدم :n21:

احمد دات
08-03-2014, 12:55
اما توضیحاتی در مورد بازی:
آقا شما میخوای دمو بدی بازیساز جماعت تست کنه یه کد فریم ریت هم بنداز کنارش,حرکت انقدر خشک بود که شک میکردم افت فریم داره یا انیمیشن ناجوره,راستی تنظیمات صفحه هم درست کن همه بازیات تو گوشی من چپه اجرا میشن :n08:باید برعکسش کنی,یا بذاری 180 درجه Rotate بشه :n06:

حتما تو تست بعدی اعمال میشه

چرخش صحنه هم اصلاح میشه

بیشتر هدفم اجرا بود فقط می خواستم به بینم اجرا میشه تو تمام گوشیها :n16:

احمد دات
08-03-2014, 13:03
شرمنده احمد جان واسه بحث نامربوط :n06:

اختیار داری :n16:

رضا جان بازی موتور سوارت عالیه ولی یه اصلاح بزن براش میدونی گیمرهای موبایل خیلی متفاوتن و بعضی هاشون حتی بلد نیستن گوشی رو چه جوری تو دست بگیرن حالا بیان بازی هم بکنن

شما دوتا مرحله اولش اضافه کن بعد تو این دوتا مرحله یه سری تپه کوچیک بزار (منظورم اینه آسون باشه مرحلش ) تا بازیکن با فیزیک موتور آشنا بشه

البته این رو من از رو بازی احسان جان برداشت کردم بازی بالونش تو اون بازی حدود 10 تا مرحلش خیلی خیلی آسون بود :n16:

Reza Azimy_RW
08-03-2014, 13:31
نوکرتم احمد جان نظر لطفته ولی اون بازی از من نبود من فقط با اکانتم پخشش کردم :دی
یه سری تکسچرا رو واسش گلچین کرده بودم فقط :دی