PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزاری که صدا وسیما استفاده می کند(یکی جواب بدهد)

meghdad23
26-08-2006, 11:18
با سلام
من این موضوع را در یکی از تابیکها عنوان کردم ولی هیچ کس جوابم را نداد حالا دوباره آنرا به امید اینکه یکی جوابم را بدهد مطرح می کنم:
من مي خواستم ببينم كسي از دوستان هست كه بدونه صدا و سيما از چه نرم افزاري براي افكت گذاري (مثل زير نويسها يا پيامهاي تبليغاتي ) استفاده مي كند.

Aftabgardan-cc
26-08-2006, 13:47
سلام؛

meghdad23 جان،
مطمئنا در صدا و سيما كه اكثرا ميكس زنده هست، وقت اين نيست كه بخوان افكت رو انتخاب كنن و نمي‌دونم اعمال كنن و رندر كنن و ...
منظورم اينه كه اينها همه بايد كاملا آماده و در دسترس باشه و به سرعت انجام بشه!

اين تصوير رو ببين:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين هم توضيحاتي كه من براي اين عكس توي گزارش نوشته بودم:
دستگاهي كه مي‌بينيد، دستگاه ميكس غيرخطي نام داره كه نياز به اتصال به كامپيوتر نداره و شما بدون هيچ مانيتور و كيس و ... فيلم‌ها رو با سرعت تمام ميكس مي‌كنيد و در خروجي نمايش مي‌ديد.
همه چيز با كليدهايي كه بر روي دستگاه موجوده انجام مي‌شه...
قيمت‌ محصولات اين غرفه واقعا سرسام آور بود! Shocked
نرم‌افزارها و سخت افزارهاي ميكسي كه بين 680000 تومان تا 5000000 تومان قيمت داشتند!

البته اين رو هم بگم كه با كارت‌هاي مونتاژي كه روي كامپيوترهاي قدرتمند نصب كرده بودند، و پلاگ‌اين‌هايي كه همراه با نصب درايور اون سخت افزار روي پريمير نصب مي‌شد، همين كار رو با پريمير هم انجام مي‌دادن!
اگه در نمايشگاه الكامپ به غرفه پيناكل سر مي‌زديد، يه سري از سئوالاتتون جواب داده مي‌شد.

موفق باشيد...

meghdad23
29-08-2006, 17:19
با سلام خدمت شما دوست عزيز
ببينيد منظور كلي من اين بود كه من اگر بخواهم يك فيلم را زيرنويس فارسي كنم و يا در سرتاسر يك فيلم يك قاب كه مثلا يك دسته گل باشد بگذارم از چه نرم افزاري بايد استفاده كنم. (منظور من از زيرنويس بيشتر اين است كه مثلا يك شركت را تبليغ كنم و...)

matrix10
30-08-2006, 07:07
با سلام خدمت شما دوست عزيز
ببينيد منظور كلي من اين بود كه من اگر بخواهم يك فيلم را زيرنويس فارسي كنم و يا در سرتاسر يك فيلم يك قاب كه مثلا يك دسته گل باشد بگذارم از چه نرم افزاري بايد استفاده كنم. (منظور من از زيرنويس بيشتر اين است كه مثلا يك شركت را تبليغ كنم و...)

حالا شد. مگه فقط صدا و سيما مي تونه اين كار را بكنه كه ميگي صدا وسيما.
اين كار را خودت هم مي توني راحت با برنامه پريمير (حالا هر ورژني) مي توني انجام بدي. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meghdad23
30-08-2006, 17:19
سلام
از شما دوستان كه پاسخم را داديد متشكرم
من تا حدود بسيار كمي با پريمير بلدم كار كنم ولي يك كتاب خوب با مثالهاي زياد را مي خواهم اگر دوستان راهنماييم كنند متشكر مي شوم

ozgor
02-09-2006, 01:40
سلام
يكي از فاميل هاي دورم تو قسمت مونتاژ سيما (نه صدا) / ايشون مي گفت بيشتر برنامه هاشونو با (يولد) (مدیا) راه می انداختن
و کارهایی که بصورت حرفه ای هستش به فلش کارها وانیمیشنیستا واگذار می کنن
البته من صدا وسیمای تبریز و می گم

zeynal
02-09-2006, 01:51
ــــــلام
عرض شود با اين توضيحي كه شما دادي من خودم نرم افزار Ulead رو بشما پیشنهاد میکنم بسیا ر ساده هست ولی نرم افزاریکه صدا و سیما ازون استفاده میکنه پریمیر هست که البته همراه نرم افزار اورژینال این برنامه کارتهای گرافیک مخصوصی هست که برای نتیجه بهتر باید ازونا استفاده کرد ولی حالت دمویی اون برای کسب تجربه خالی از لطف نیست !!

.

mixer.pro.j
03-09-2006, 01:51
من فکر می کنم اون نرم افزاری که شما توی برنامه ی شما و سیما دیدید نرم افزار lliqued edition هست
البته تا جایی که خودم اطلاع دارم و دیدم شرکتهای معتبر فیلم سازی و ساخت کلیپ و تبلیغات نرم افزار اصلی شون همینه که گفتم و از پریمیر در کنار این استفاده می کنند

--------------------------------------------
چواد کاظمی

meghdad23
07-09-2006, 17:42
سلام
با تشكر از همه دوستاني كه پاسخم را دادند . من هم خودم بيشتر موافقم كه پريمير را ياد بگيرم. حال اگر دوستان لطف كنند و كتابي كه پريمير را خوب و كاربردي توضيح داده باشه به من معرفي كنم متشكر مي شوم

albous
07-09-2006, 23:09
راستش من بهتون پيشنهاد ميكنم سيدي هاي آموزشي هادي سيستم را تهيه كنيد البته ورژني كه آموزش ميده قديميه ولي در ورژن هاي بعدي به خوبي ميشه ازشون استفاده كرد و شيوه آموزشيش عاليه البته فكر نكنم راحت گير بياد شامل 3 سيدي من خودم مي تونم بگم با اين سي دي و كار هاي خودم تا حد قابل قبولي ميتونم با پريمير كار كنم پيشنهاد من اين مجموعه هست

mixer.pro.j
08-09-2006, 01:38
سلام
با تشكر از همه دوستاني كه پاسخم را دادند . من هم خودم بيشتر موافقم كه پريمير را ياد بگيرم. حال اگر دوستان لطف كنند و كتابي كه پريمير را خوب و كاربردي توضيح داده باشه به من معرفي كنم متشكر مي شوم
يه كتاب هست بنام ( آموزش پريمير پرو 1.5 در 24 ساعت ) نوشته ي جف سنگي كه خودش نماينده ي شركت ادوبي و هم استاد برتر پريمير هم تدوينگر معروف فيلمهاي سينمايي
تقريبا 500 صفحه است
من كه از اين كتاب خيلي استفاده كردم

------------------------------------
جواد كاظمي

MaFia
08-09-2006, 01:57
يه كتاب هست بنام ( آموزش پريمير پرو 1.5 در 24 ساعت ) نوشته ي جف سنگي كه خودش نماينده ي شركت ادوبي و هم استاد برتر پريمير هم تدوينگر معروف فيلمهاي سينمايي
تقريبا 500 صفحه است
من كه از اين كتاب خيلي استفاده كردم

------------------------------------
جواد كاظمي
ترجمه شده است دوست خوبم؟

meghdad23
08-09-2006, 13:51
سلام
آره من هم همين سوال را دارم كه آيا ترجمه شده يا نه.آخه بعضي از كتابها 1000 صفحه اي هستند ولي هيچي نميشه ازشون فهميد؟

MEMA
15-09-2006, 12:42
داداش میتونی از سری نرم افزارهای ویدئو پدیا(video pedia) استفاده کنی که 7 سی دی هم هست و همه برنامه های میکس رو در حد قابل قبولی آموزش میده.برنامه های مثل:پریمیر ،یولید ویدئو استادئو ، هالیوود اف ایکس، ادوریج،و برنامه های دیگه که زیاد مشهور هم نیستن.بدرود.

mixer.pro.j
15-09-2006, 20:21
ترجمه شده است دوست خوبم؟
ترجمه هم شده
اسم مترجمش رو یادم نیست ولی می تونم پیدا کنم
-------------------------------------
جواد کاظمی

am.m
16-09-2006, 11:36
سلام

سلام مقداد جان
من پيشنهاد ميكنم كتاب مرجع كامل پريمير را تهيه كني البته مقداري سخت هست و لي اساس كار اين برنامه را آموزش ميده. ;)

am.m
16-09-2006, 11:43
سلام
از شما دوستان كه پاسخم را داديد متشكرم
من تا حدود بسيار كمي با پريمير بلدم كار كنم ولي يك كتاب خوب با مثالهاي زياد را مي خواهم اگر دوستان راهنماييم كنند متشكر مي شوم

سلام مقداد جان
من پيشنهاد ميكنم كتاب مرجع كامل پريمير را تهيه كني البته مقداري سخت هست و لي اساس كار اين برنامه را آموزش ميده. ;)

reza saberi
24-09-2006, 21:48
سلام
من محمد رضا صابري هستم
اميدوارم كه بتونم كمكتون كنم . من خودم مژئتي براي صدا و سيماي استان خراسان فعاليت ميكردم
در حال حاضر هم اگه بتونيد برنامه شبكه خراسان رو دريافت كنيد ميتونيد شبهاي شنبه ساعت 8 يكي از برنامه هايي رو كه تدوين كردم ببينيد
من ميتونم بگم به طور قطع 90 درصد دستگتههاي مورد استفاده در صدا و سيما دستگتههاي خطي آنالوگ سيلور هستند كه جديدا جاي خودشون رو به سيستمهاي ديجيتال دارند ميدهند.
يكي ازپزقدرت ترين نرم افزارهايي كه در حال حاضر مورد استفاده در صدا و يبما هست نرم افزار تمام ديجيتال اديوس مسباشه كه جديدا مورد تصويب و استفاده قرار ميگيذه .
اگه در مورد اين نرم افزار ساول خاصيداستسد ميتونيد با من از طريق ثئشهم مكاتبه داشته باشيد.

mixer.pro.j
25-09-2006, 00:01
سلام
من محمد رضا صابري هستم
اميدوارم كه بتونم كمكتون كنم . من خودم مژئتي براي صدا و سيماي استان خراسان فعاليت ميكردم
در حال حاضر هم اگه بتونيد برنامه شبكه خراسان رو دريافت كنيد ميتونيد شبهاي شنبه ساعت 8 يكي از برنامه هايي رو كه تدوين كردم ببينيد
من ميتونم بگم به طور قطع 90 درصد دستگتههاي مورد استفاده در صدا و سيما دستگتههاي خطي آنالوگ سيلور هستند كه جديدا جاي خودشون رو به سيستمهاي ديجيتال دارند ميدهند.
يكي ازپزقدرت ترين نرم افزارهايي كه در حال حاضر مورد استفاده در صدا و يبما هست نرم افزار تمام ديجيتال اديوس مسباشه كه جديدا مورد تصويب و استفاده قرار ميگيذه .
اگه در مورد اين نرم افزار ساول خاصيداستسد ميتونيد با من از طريق ثئشهم مكاتبه داشته باشيد.
سلام آقا رضا
من تقریبا ادیوس رو مسلطم فقط یه چند تا اشکال جزئی دارم می تونید راهنماییم کنید؟
در ضمن همشهری هم هستیم
j.kazemi.d@gamil.com

------------------------------------------
جواد کاظمی

mpmostafa
02-06-2007, 10:10
با عرض سلام
اون نرم افزاری که در صدا و سیما استفاده میشه ادوب پرمیر نسخه 6.5 هستش
به دلیل قابلیت virtual clip یا همون رندر مجازی که در نسخه های بعدی حذف شده
با اجازه من تازه عضو شدم.

pooyar
03-06-2007, 22:23
با عرض سلام
آقا میشه لطف کنید و منبعتون رو هم بگید؟ یا اینکه اگر خودتون دست اندر کار هستید بفرمایید. البته من قبول دارم که پریمیر 6.5 خیلی نقاط قوت داره اما دوستمون آقا رضا هم حرفشون درسته چون اگه اشتباه نکنم edius هم virtual clip داره و بعلاوه اینکه به روز هم هست.

mahyarbadry
03-06-2007, 23:30
با عرض سلام

دوستان من سلام
جسارتا" عرض می کنم
نرم افزار ادیوس از اواخر سال 84 وارد سیستم صدا و سیما شده و طبق امار موثق تا پایان سال 86 ریشه پریمیر 6.5 در سازمان برچیده می شود
ضمنا" چه کسی گفته نرم افزار سازمان پریمیر 6.5 است
هر واحد بنا به اپوراتوری که دارد و سیستم در خواستی اپوراتور سیستم جمع اوری شده و 90 درصد سیستم سازمان بعلت ریل تایم بالا ادیوس است ضمنا" خواهشمند هستم که اطلاعات غلط در اختیار کاربران قرار ندهید
ضمنا" 2 دسته تهیه کننده برنامه تلوزیونی داریم
تعداد 70% تهیه کنندگان سازمان در خارج از سازمان مونتاژ برنامه های خود را انجم می دهند که امکان دارد هر برنامه ای باشد
و 30% درصد در داخل سازمان که از این 30% 5% ان با ایبی رول کار می کنند ( رکوردر بتاکم) و 25% با نرم افزار
ضمنا" پریمیر 6.5 از نظر ریل تام در رده دهم نرم افزار ها در سال 1380 بوده و بعلت این از این نرم افزار استفاده می شده که
1- ساده بودن نرم افزار و یادگیری سریع کاربران ان
2- قابلیت نصب پلاگین ها
3-سازگار بودن با کارتهای مونتاژ در سازمان در ان زمان
در حالی که با ورود سریع و زیاد کنپوس در بازار در ورژن های بعدی کنپوس پرش از برنامه با پریمیر زیاد شده لذا دیگر با کارتهای مونتاژ سازگار نیست

matrix10
06-06-2007, 09:31
جناب آقاي مهيار
چرا براي تدوين توي سازمان از اديوس استفاده مي شه در حالي كه avid هم خيلي قدرتمند هستش؟

animeditor
06-06-2007, 23:44
سلام جمیعاً

ماتریس جان (وجداناً آواتارت خیلی قشنگه)،
خیلی وقته که می خوام اینا رو بگم؛ ولی موقعیتش نبود. این چیزایی که می گم منظورم به همه هست.
شرمنده.

اول این که Liquid اصلاً حرفه ای تر از Edius نیست. من خودم تصحیح رنگ و کیفیت تصویر Liquid رو خیلی قبول دارم و به نظرم هیچ باکس مونتاژی همچین کیفیتی نمی ده؛ ولی در کل (فعلاً) ادیوس حرفه ای ترین نرم افزار مونتاژه.

در ثانی،
چه توی سازمان و چه توی کارهای حرفه ای و درجهء یک، کسی دربارهء نرم افزار بحث نمی کنه.
ساخت فیلم و سریال و در کل، برنامه های سینمایی و تلویزیونی، اون قدر وسیعه که می شه گفت نرم افزارهای کامپیوتری، فقط یک درصد از اون رو تشکیل می ده.

متاسفانه توی تمام فروم های فارسی زبان، انجمن مونتاژ، محجورترین بخشه. یعنی بهتره که اسمش رو بذاریم "درخواست نرم افزار و رفع اشکال".

چون کمتر کسی پیدا می شه که در مورد فیلم سازی و یا ترفندها و تکنیک های تصویری سوال کنه یا مطلب بذاره.
اکثراً می گن من یه نرم افزار واسه مونتاژ می خوام و یا توی فلان نرم افزار مشکل دارم.

امیدوارم که دوستان از حرفای من ناراحت نشن؛ :46: ولی یه واقعیته.
ان شاءالله بتونیم به اون چه که می شه اسمش رو گذاشت "انجمن مونتاژ" و یا بهتر از اون "انجمن تدوین و فیلم سازی" برسیم.:46:

سرتون رو درد آوردم ... شرمنده. :11:

التماس دعا
یا علی

mahyarbadry
07-06-2007, 00:49
جناب آقاي مهيار
چرا براي تدوين توي سازمان از اديوس استفاده مي شه در حالي كه avid هم خيلي قدرتمند هستش؟

با سلام
با تشکر از دوست عزیزم بابت توضیحات جامع ایشان تشکر صمیمانه مرا بپذیرید

دوست عزیز همانگونه که دوست و همکار عزیز من فرمودند نرم افزار ادیوس فعلا" قدرتمند ترین نرم افزار تدوین می باشد و می توان گفت دومین نرم افزار قوی اولین نرم افزار
فاینال کات پرو می باشد که خود در برگیرنده چندین برنامه در یک برنامه است اما بخاطر گرانی سیستم ان بسیار کم کاربرد دارد
لذا بعد از این برنامه ادیوس بهترین نرم افزار است
چرا؟
1- کارتهایی که با این نرم افزار ساپورت می شود بسیار قابل دسترس می باشد و باقیمت بسیار عالی
2- اصلاح رنگ بسیار عالی
3- ریل تام بود نرم افزار بطور کامل
و...
اما چرا در صدا سیما
پریمیر 6.5 کارتهای مونتاژ خود را داشته که اکثرا" مشکلاتی در حین مونتاژ ایجاد می نمودند
1- پیناکل = کندی سیستم و ریل تایم نبودن در لایه های بیش از 4 لایه
2- متروکس =کند نمودن در حین مونتاژ و پرش زیاد از برنامه و وایپهای عروسی بازی و افکتهای بسیار ساده و غیر ترکیبی
3- دیوی استروم = بالا بودن قیمت پرش برنامه بسیار زید و ریل تایم نبودن در بیش از 5 لایه و بسیاری از افکتها در برنامه رندر می خواست
4- کنپوس dvx = پرش برنامه بسیار زیاد و کندی عملکرد
حال در ادیوس دیگر با کارتهای مختص به ان کندی و ریل تایم و پرش برنامه و رزولیشن بسیار بالا از تصاویر گرفته می شودضمنا برای مونتژ خطی بسیار مناسب و کلیه فایلهای تصویری و صوتی را ساپورت و رندر در ضمینه فایلهای تصویری و صوتی ندارد
بد نیست کمی در مورد پریمیر پرو بدهم که این نرم افزار در پروژهای بیش از 30 و سنگین کاملا" کم اورده و تم های بسیلر زیادی می سازد بصورتی که یک هارد باید برای تمهای ان اختصاص داد که این باصرفه نیست البته معایب زیاد دیگری دارد که بعدا" خواهم گفت
امیدوارم این مطالب مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد
باتشکر

matrix10
09-06-2007, 09:38
خيلي ممنون از دوستان بابت راهنمايي

sadraa2009
24-04-2009, 17:37
من خودم دقيقا همون كاري كه دوستمون گفت تو صدا و سيما انجام ميدم
هيچ كدوم از جواباتون درست نيست در مورد سواله تاپيك
من يه سي جي من هستم .. اون كارو هم بهش مي گن CG يعني character generator
كه با نرم افزارايي مثله Magic CG pro كار مي كنه ..
يه نرم افزار real time كه مستقيم خروجي متني يا گرافيك ميره رو آنتن ... البته به همين سادگيا هم نيست..
فقط كارت سي جي سيستمي كه من پشتش مي شينم 6500000 تومان قيمت داره ..!!!!
موفق باشيد ..
صدرا

okt
27-04-2009, 15:15
آقا صدرا آخرين مطلب قبل از شما 2 سال پيش نوشته شده بود طبيعيه كا سازمان از اون موقع تا حالا خيلي تغيير كرده و كارت هاي جديد و سيستم هاي جديد آورده . . .:46:

masoudtr
28-04-2009, 08:40
متاسفانه توی تمام فروم های فارسی زبان، انجمن مونتاژ، محجورترین بخشه. یعنی بهتره که اسمش رو بذاریم "درخواست نرم افزار و رفع اشکال".

چون کمتر کسی پیدا می شه که در مورد فیلم سازی و یا ترفندها و تکنیک های تصویری سوال کنه یا مطلب بذاره.
اکثراً می گن من یه نرم افزار واسه مونتاژ می خوام و یا توی فلان نرم افزار مشکل دارم.

امیدوارم که دوستان از حرفای من ناراحت نشن؛ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی یه واقعیته.
ان شاءالله بتونیم به اون چه که می شه اسمش رو گذاشت "انجمن مونتاژ" و یا بهتر از اون "انجمن تدوین و فیلم سازی" برسیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ماسفانه انیماتور جان بعد از 2 سال که از این مطلب شما میگذره هنوز هم تقریبا همین جوری است و زیاد تغییر نکرده

okt
28-04-2009, 09:02
آقا مسعود من فكر ميكنم ابتدا بايد هنر تدوين شناخته بشه كه متاسفانه كمتر كسي اون رو ميشناسه حتي خيلي ها فرق اديت و مونتاژ رو نمي دونن و ميگن مونتاز كلمه فرانسويه و اديت معادل اون به زبان انگليسيه در حالي كه استاد بزر گ ظابطي جهرمي چيز ديگه اي مي فرمودند :41::41: