PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید گوشی تا 1500 ( نکسوس 5 G2 S4 )

mrmmnb
19-02-2014, 22:23
سلام
چند روزی هست برا خودم میخوام یه گوشی بخرم محدودیت بودجه نمیخواستم بزارم ولی دیدم واقعا بیشتر از این ارزش نداره پول بالای گوشی بده ولی با این حال اگه نظرات رو خوندم و قانع شدم بالاتر هم هزینه میکنم
چیزایی که من دیدم توی این رنج میشه خرید:
نکسوس 5
G2
S4

و چند تای دیگه
کلا الان اینقدر مطلب خوندم گیج شدم چی بخرم هر کدوم مزایا و معایبی داره که نمیشه ازشون گذاشت و انتخاب رو سخت میکنه
مثلا از سری لومیا خوشم میاد اما اصلا هیچ اشنایی با ویندوز گوشی ندارم و میترسم حال گیری کنه اندرویید رو چون باهاش کار کردم راضی بودم ضمن اینکه بقالی سر محل هم بری نرم افزاراش رو داره ولی ویندوز رو نمیدونم
از طرفی قبلا HTC دیزایر داشتم خیلی راضی بودم و نسبتا برندش رو دوست دارم ولی مثلا برند سامسونگ رو که اصلا دوست ندارم lg هم خیلی خوشم نمیاد
اگه اشتباه نکنم یه مدتی بود گوشی های htc اون کیفیت لازم رو ندارن و برا همین یکم مردد هستم ضمن اینکه الان نمیدونم گوشی های شاخش کدوما هست
انتظاراتم از گوشی هم اینا هست:
بازی در حد خیلی معمولی
برنامه زیاد نصب میکنم
وب گردی هم میکنم
موزیک هم گوش میکنم ولی خیلی نه
کیفیت دوریبن خوب باشه مثلا دوستم ایفون 4 داره با اینکه 8 هست کیفیتش رو راضی هستم در همین حد کفایت میکنه
کیفیت صفحه هم عالی باشه ولی خیلی هم حساس نیستم
باتریش ولی قوی باشه
از طرفی نمیخوام خیلی گوشی بزرگ باشه اینایی که دیدم همه حدود 5 هستم ولی من دوست دارم 4 باشه
برند هووای نباشه(بعضی ها خیلی تعریف میکنن بعضی ها خیلی بد میگن برا همین قیدش رو زدم با اینکه انتخاب های خوبی میشد ازش داشت)
==========
به انتظارتم که نگاه میکنم میبینم با 1000 هم میشه گوشی خرید ولی نمیدونم چیکار کنم خیلی هم گوشی باز نیستم که 1500 بالای گوشی بدم
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید که چیکار کنم کلا قاطی کردم
با تشکر

Arrowtic
19-02-2014, 22:37
منم دقیقا تا همین رنج قیمت میخوام بخرم(تاپیکش هست) و بیش از همه بین Nexus 5 و G2 موندم ولی خوب به احتمال 99 درصد Nexus 5 رو میگیرم . کلا به استیلم میاد : دی
خودم که به دست نگرفتم ولی میگن صفحش حرف نداره . Android 4.4 Kitkat داره ، CPU ـش هم مثل واسه G2 قویه .(البته هنوز بنچ مارک دقیقی ازش نیست به دلیل این که بنچ مارک ها با اندروید 4.4 بهینه سازی نشدن هنوز) . باتریش گویا متوسطه .
G2 رو چند ساعتی کار کردم ، تاچش بدک نبود(هر جا دیدم میگن عالیه ولی من ازش خیلی لذت نبردم البته ممکنه مشکل از گوشی دوستم بوده باشه) ، دوربینش خیلی خوب بود ، مشکل لگ و هنگ در اون 5 ساعت کار نداشتم . توی دستم که بود احساس راحتی نمی کردم و خیلی از جنس بدنش(به خصوص پشتش) خوشم نیومد . باتریش عالی بود . کلا همه چیزایی که میخواید رو داره به جز سایز کوچیک(از نکسوس بزرگ تره) .
بهتره شما به نظرم بگردی پیش دوستان و آشنایان ببینی کیا این گوشیا رو دارن(G2 و S4 زیاد پیدا میشه دست مردم) یه مدت باهاش کار کنید خودتون ببینید از کدوم خوشتون میاد(به اطلاعات روی کاغذ خیلی اطمینانی نیست همیشه) . من با G2 ، S4 و نکسوس(4 البته 5 رو دست کسی ندیدم تا حالا) کار کردم نکسوس بیشتر از همه راضیم کرد .(تازه 4 بود و روی کاغذ حداقل 5 در همه زمینه ها از 4 بهتره)
فقط اینو بگم که خیلی شما به مگاپیکسل دوربین اطمینان نکن چون مثلا گوشی مثل HTC One با دوربین 4 واقعا شاهکاره دوربینش(دیدم که میگم !) !
من مطلب زیر فوق العاده کمکم کرد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mrmmnb
19-02-2014, 22:58
خوب مثلا بین مقایسه نکسوس 5 و g2 یه جا نظرات رو خوندم طرف نوشته بود اگه ابدیت برات مهم هست نکسوس ولی اگه دوربین و باتری مهم هست g2
یه سوالی الان ابدیت های جدید اندرویید قابلیت هایی اساسی به گوشی اضافه میکنن؟ مثلا بین 4.2 و 4.4 خیلی اختلاف هست؟
از اون طرف تجربه کار با ویندوز فون داشتید؟
در مورد دوستان هم باید بگم اطرافیان من نهایت سقفشون برا گوشی 300 هست و هیچ کدم گوشی گرون نمیخرن الانم که میخوام بخرم قیمتا رو گفتم هنگ کردن و به منم میگن دیوانه ای که انقدر پول گوشی میدی!!! (همین چند روز پیش یکیشون بهم گفت بگردم براش ببینم بین y300 و v511 کدوم رو بخره !!! اتفاقا توی همین بخش سوال کردم و تایپیک داره)
فقط یکی از دوستام هست که اونم s4 داره که من خیلی خوشم نمیاد از s4

اینو یه جا خوندم(در مورد g2 و نکسوس)

ببین قیمت هدفون و من از شرکت ال جی ی میگم که سفارش دادم برام بیارن از سول به امریکا..که برام 35 دلار آب خورد..که اگه بتونی تو ایران تازه اورجینالشو پیدا کنی حداقل 200 تومن می فروشن..Quad beat 2 رو..در رابطه با آپدیتم که گفتم..اگه براتون مهمه..من خودم بیشتر از 1 سالو نیم تلفن دستم نمیمونه..اما کسی که نگه میداره براش مهمه..و خیلی چیزای دیگهه..آپدیت ال جی کلا داغونه..همم میدونن..اما خب..ال سی دیه جی 2 که یکم بهتر از اینه و کیفیت صدای بلندگو و اون هدفون Quad beat 2 و حتی باطریش و دوربینشششش.. در مقابل آپدیت ؟..این سلیقه ایهیه..منم خودم نکسوس خریدم..چون قیمتش نزدیک 200 دلار از جی 2 پایین تر بود اینجا..اما تو ایران که هم قیمته ..به نظر من باید جی 2 خرید..البته سلیقه اییم هست..اگه برا یه نفر آپدیت اونقدری مهم هست که دوربین و باطری و صدا نیست..خب نکسوس بهترینه..به نظر من بهترین انتخاب تو این ابر فونا..اول note 3 هست..بعد جی 2..بعد نکسوس 5..و بعد جی پرو..بعد Z1..سونی هم آخر گفتم..چون با اون لانچر روش اصلاااااااا نیمتونم کنار بیام..بعدم با کیفیت خروجیش

Arrowtic
19-02-2014, 23:06
کلا نکسوس سریع تر آپدیت میشه بدون واسطه .
با ویندوز فون کار کردم ولی خیلی کم(در حد 1 ساعت) .
شما این 2 صفحه آخر تاپیک منو بخونید دوستان راهنمایی های خیلی خوبی کردن .

mrmmnb
19-02-2014, 23:50
اون رو هم قبلا کامل خوندم
الان یه چیز جالب پیدا کردم برا ویندوز فونی ها نوشته بودن ارزونترین سری لومیا یعنی 520 با بالاترین هاش مثل 1520 از نظر سرعت یکی هستن! این هم به خاطر سبک بودن ویندوز فون هست و در واقع اگه دنبال دوربین و باتری معمولی باشم فرقی بین 1520 و 520 نیست
از دوستان کسی در مورد این خط اخر اطلاعاتی داره؟

Ali_softcenter
20-02-2014, 00:53
اون رو هم قبلا کامل خوندم
الان یه چیز جالب پیدا کردم برا ویندوز فونی ها نوشته بودن ارزونترین سری لومیا یعنی 520 با بالاترین هاش مثل 1520 از نظر سرعت یکی هستن! این هم به خاطر سبک بودن ویندوز فون هست و در واقع اگه دنبال دوربین و باتری معمولی باشم فرقی بین 1520 و 520 نیست
از دوستان کسی در مورد این خط اخر اطلاعاتی داره؟

درسته! ویندوز مدیریت حافظه عالی داره و واقعا نیازی به 2 گیگ رم نداره...مگر موقع اجرای بازی های سنگین...وگرنه 520 لومیا با 512 مگ رم هم هنگ نمیکنه! ولی آندروید 512 مگی دارم....وایبر و وی چت رو همزمان ران کنی هنگه!

D o l f i n
20-02-2014, 01:04
داخل آندروئید ها G2 پیشنهاد منه و محکم پشتشم دیگه توضیح نمیدم شما حتما کلی نقد بررسی رو خوندید
اما وینفون دوست داشتنی من 920 و 925 رو داشتم باید بگم تجربه ای بسیار شیرین هست
تنها دو عیب و ایراد وارده اول اگر اهل انواع App ها باشید و زیاد برنامه نصب میکنید شاید و البته شاید به مشکل بخورید وگرنه الان بیشتر نرم افزارهای کاربردی براش وجود داره
دوم دست آدم کمتر نسبت به اندروئید باز هست در وین فون
از این دو مورد که بگذریم سرعت بینظیر وینفون بدون لک و هنگ
دوربینهای عالی و باتریهای کم مصرف
کیفیت ساخت بالا

daniel2013
20-02-2014, 18:44
دوست من سرتو درد نیارم جی 2 از همه بهتره.

mrmmnb
21-02-2014, 19:34
سلام مجدد
بر خلاف همه بررسی هایی که انجام دادم نظرم اومده روی لومیا 1520
میخواستم بدونم نظر بقیه چی هست؟
میدونم با این پول میشه یه گوشی اندروییدی خفن خرید ولی نمیدونم چرا نظرم رو جلب کرده این لومیا اولش میخواستم یه لومیای ارزون بخرم فون رو تست کنم ولی از یه سری بچه هایی که داشتن تحقیق کردم تقریبا همه چی کاملا درسته کمتر بقیه برنامه داره ولی تقریبا هر چی بخوام رو داره
مثلا 720 هم به نیاز هام میخورد ولی لامصب رمش کم بود بقیه همه تا 1520 یه جورایی به دلم ننشته تنها ایرادی که از نظر من داره 1520 این هست که 6 اینچ هست و این خودش یه معضل هست برا من
منتظر نظراتتون هستم
با تشکر

Ali_softcenter
21-02-2014, 21:32
1520 هیچی کم نداره
خودم میخواستم بخرم ولی دیدم خیلی گرونه...فبلته دیگه!
اگه دوس داری با وین فون کار کنی آخرت گوشیه!

.:PAR3A:.
21-02-2014, 22:04
به نظرم اگه وینفون میخواین بخرین بهتره اینقدر هزینه نکنید. همونطور که خودتون گفتین در عمل فرق چندانی با هم ندارن. :دی سخت افزار اونقدر قوی روی اندروید هم به چشم نمیاد به اون صورت٬ چه رسد به وینفون. دوربینش رو هم به شخصه تست نکردم٬ ولی خوب نقطه قوت این گوشی کلا دوربینه.
من پیشنهادم به اکثر افراد توی این رنج G2 هست. گوشی خوش قیمت٬ راحت و بی دردسریه و واسه ی کاربرد معمولی خیلی خوبه. ولی اگه خودم بخوام بگیرم٬ بدون شک Nexus 5 رو انتخاب میکنم.
توصیه من اینه که اگه قصد خرید اندروید دارین٬ با نکسس ۵ و اس ۴ و جی ۲ کار کنین و هر کدوم رو خودتون بیشتر خوشتون اومد انتخاب کنید٬ چون حقیقتا تفاوت خیلی چشمگیری ندارن. اگه هم قصد خرید وینفون دارین٬ به نظر من لزومی نداره اونقدر هزینه کنید برای ۱۵۲۰ چون در عمل تفاوت چندانی با مدل های پایین تر نداره.

D o l f i n
21-02-2014, 22:23
برای خرید وینفون بنظر من اگه با سایز 1520 مشکلی ندارید عالیه البته در صورتی که پولش برات مهم نباشه و برای دلت بخری
تو رنج پایین تر شخصا لومیا 925 رو پیشنهاد میدم

mrmmnb
21-02-2014, 22:43
این رو هم قبول دارم که ویندوز فون سخت افزار بالایی نمیخواد ولی مدل های پایینتر هر کدوم یه معایبی دارن خود این هم همونطور که گفتم برا من یه عیب بزرگ داره و اون 6 اینچ بودنشه میخواد حدود 4 باشه
من از 520 اومدم
520 و 525 خوب یه گوشی ابتدایی هستن که ارزش خرید دارن ولی خوب یکم بهتر میخواستم
رسیدم به 720 عیب بزرگش رمش هست اگه رمش یه گیگ بودحتما میخریدم چون تقریبا همه نیاز هام رو براورده میکنه
820 که اصلا گیر نمیاد ضمن اینکه هم قیافش زیاد جالب نیست و هم باتریش ضعیف هست
925 نسبتا خوب بود اما صفحش ips نبود و AMOLED هستش که من ips رو بهتر می پسندم مموری هم نیمخوره ضمن اینکه مال حدود یکسال پیش هست (ماه می سال قبل)
1020 رو که اصلا خوشم نمیاد
1320 ارزش خرید نداره نمیدونم چرا اینقدر گرون هست(احتمالا به خاطر صفحش هست که بزرگ هست)
1520 هم خوب هست فقط گرونه
======
من اگه بخوام 1520 رو حذف کنم قطعا انتخاب بعدیم 925 و بعدش 525 هست
اگه اون 720 رمش یه گیگ بود انتخاب ایده الی بود هم قیمتش مناسب بود و هم همه چیزش مناسب انتظاراتم بود
از طرفی هم هر چی حساب میکنم گوشی 6 اینچی رو چطوری این طرف و انطور ببرم خیلی بزرگ هست
گوشی لومیا ایکن هم نسبتا مناسب هست(البته قیمتش که معلوم نیست ولی مشخصات همه چیز اوکی هست) اما اونم عیبش این هست که عرضه عمومی نمیشه و فقط برا یکی از اپراتور های امریکا زده
شاید صبر کنم یه لومیای متوسط با باتری خوب و رم یه گیگ بیاد بخرم
ولی کلا گیج میزنم از طرفی میخوام برا عید گوشی رو بخرم
هیچی دیگه هر چی بیشتر میگردم بیشتر گیج میشم کلا خیلی این دفعه روی خرید گوشی حساس شدم!

Ali_softcenter
22-02-2014, 14:32
چرا 5c نمیگیری؟

mrmmnb
22-02-2014, 19:22
زیاد با اپل حال نمیکنم!!!!
درسته خیلی باکلاس هست ولی نمیدنم چرا ازش خوشم نمیاد

Ali_softcenter
22-02-2014, 21:21
اگه 6 زیاده همون 925 بگیر حالا Ips نباشه...قدیمی هم نیست همچین...
نظر منو میخوای نکسوس 5 بدون مشکل پیدا کن بخر

mrmmnb
22-02-2014, 22:13
اخه حافظه داخلیش 16 هست و رم هم نمیخوره
اگه این icon عرضه عمومی بشه عالی هست شنیدم عین همین رو به یه اسم دیگه مثلا 292 قراره نوکیا بزنه اون عرضه عمومی هست این icon هم عرضه توی امریکاست
البته حالا که به جمع بندی رسیدم نظرم این شده که صبر کنم ضمنا اینکه سراغ یه سری از این گوشیا رفتم(لومیا ها) چند مدلش (البته پایین ها) همگی رفرشی هستن
مثلا میخواستم ب 720 یا 820 رو بخرم اونجایی که قابل اعتماد بود گفت مدل های الانش اکثرا رفرشی هست و ریسک خریدش بالاست برا همین فعلا صبر میکنم
کلا خودمم نمیدونم چه مرگم شده
همه دوستام بهم میگن ویندوزی نخر و مثلا g2 بخر یا مثلا یکیشون میگفت دیزایر 700 بخرم(انصافا خوشگلم هست البته از نزدیک ندیدم) ولی هیچ کدوم فون نداشتن از اونایی که داشتن پرسیدم هیچ کدوم ناراضی نبودن و پیشنهاد دادن بخرم

Ali_softcenter
23-02-2014, 12:04
خب اگه واسه عید مهم نیست صبر کن

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2

mrmmnb
23-02-2014, 15:10
عجله که اصلا ندارم وای خوب اگه عید داشته باشم بهتر هست اما نبودش هم اصلا مهم نیست
میشه دلیلش رو بگید؟
به خاطر قیمت هست یا اینکه مدل های جدید بیاد؟
با تشکر

Ali_softcenter
23-02-2014, 15:30
عجله که اصلا ندارم وای خوب اگه عید داشته باشم بهتر هست اما نبودش هم اصلا مهم نیست
میشه دلیلش رو بگید؟
به خاطر قیمت هست یا اینکه مدل های جدید بیاد؟
با تشکر

به هر حال مدل جدید بیاد اولش حباب قیمت داره باید یک ماه هم صبر کنی قیمتش واقعی بشه اگه ایناش مهم نیست صبر کن مدلهای جدید بیاد

mrmmnb
23-02-2014, 15:44
عجله ندارم و صبر میکنم ولی چند مورد هست
یکی اینکه همیشه هر چی صبر کنی چیزایی که میاد جدیدتر هست اگه از دید نگاه کنم هیچ وقت نمی تونم چیزی بخرم و همه تکنولوژی های جدید تو راه هست و هر وقت هم بخرم بعد از دو ماه پشیمون میشم چون بعدش فلان گوشی اومده که یه تکنولوژی جدید داره
یکی اینکه تو ایران تا یه گوشی بیاد و ثبات قیمت برسه مدل های جدید میاد که ادم رو وسوسه میکنه(همون مورد بالا میشه) باز مثلا تو خارج گوشی که معرفی بش میتونی بخری ولی اینجا فکر نمیکنم بلافاصله باشه وقتی هم میاد قیمت خون پرشون رو از ادم میگیرن از اون طرفش هم یکم زمان بخوره این مدل های رفرش شده توی بازار ایران پر میشه و به جای نو بهت قالب میکنن(کلا وسطش یه مدت خوب هست گوشی مورد نظر رو بخری
و یه مورد مهم دیگه اینکه بهم ثابت شده هر گوشی یه جای کارش میلنگه یعنی هیچ کدوم از شرکت ها نشده گوشی بدن بدون نقص باشه حالا اون نقص میشه یه ایراد باشه یا میتونه نبود امکانات باشه هنوز نشده گوشی ببینم توی زمان خودش همه چیز تموم باشه (نمیدونم کسی این نظر رو قبول داره یا نه) و واقعا دلیلش برام مشخص نیست چرا اینجوری میشه حالا ایراتی که ممکنه گوشی داشت هباشه یه امری هست که از قبل مشخص نیست ولی یه سری امکانات رو بیخودی از گوشی سلب میکنن!

Ali_softcenter
23-02-2014, 16:05
عجله ندارم و صبر میکنم ولی چند مورد هست
یکی اینکه همیشه هر چی صبر کنی چیزایی که میاد جدیدتر هست اگه از دید نگاه کنم هیچ وقت نمی تونم چیزی بخرم و همه تکنولوژی های جدید تو راه هست و هر وقت هم بخرم بعد از دو ماه پشیمون میشم چون بعدش فلان گوشی اومده که یه تکنولوژی جدید داره
یکی اینکه تو ایران تا یه گوشی بیاد و ثبات قیمت برسه مدل های جدید میاد که ادم رو وسوسه میکنه(همون مورد بالا میشه) باز مثلا تو خارج گوشی که معرفی بش میتونی بخری ولی اینجا فکر نمیکنم بلافاصله باشه وقتی هم میاد قیمت خون پرشون رو از ادم میگیرن از اون طرفش هم یکم زمان بخوره این مدل های رفرش شده توی بازار ایران پر میشه و به جای نو بهت قالب میکنن(کلا وسطش یه مدت خوب هست گوشی مورد نظر رو بخری
و یه مورد مهم دیگه اینکه بهم ثابت شده هر گوشی یه جای کارش میلنگه یعنی هیچ کدوم از شرکت ها نشده گوشی بدن بدون نقص باشه حالا اون نقص میشه یه ایراد باشه یا میتونه نبود امکانات باشه هنوز نشده گوشی ببینم توی زمان خودش همه چیز تموم باشه (نمیدونم کسی این نظر رو قبول داره یا نه) و واقعا دلیلش برام مشخص نیست چرا اینجوری میشه حالا ایراتی که ممکنه گوشی داشت هباشه یه امری هست که از قبل مشخص نیست ولی یه سری امکانات رو بیخودی از گوشی سلب میکنن!

منم به خاطر همین نکسوس رو خریدم
البته گوشی کامل داریم
۱۵۲۰ نوکیا به نظر من کاملا بی عیب هست سایز بزرگ یا سیستم عاملش ضعف محسوب نمیشه
یا ایفون جدید به نظرم کامله و سایز کوچیکش بازم سلیقه س