PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نسخه آرمان 2 (در حال تولید)

احمد دات
18-02-2014, 23:22
سلام دوستان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازی در حال ساخت آرمان 2 نسخه کامل شده آرمان یک هست البته من تو نسخه دوم کد حرکتی کاراکتر رو کامل از اول نوشتم و مشکلات کد قبلی رو بطور کامل حل کردم سیستم های بکار برده شد تو این کد

استفاده کامل از raycasting برای تشخیص حرکت و برخوردها با floor و wall ها کاملا free bug هست

کاراکتر از فیزیک rigidbody هم استفاده می کنه

برای انیم از mecanim استفاده کردم

رو گرافیک هم زیاد کار کردم مخصوصا گیم دیزاین مرحله

داستان هم کمی فرق کرد فعلا به این صورت هست که باید کلید رو بگیری تا درب خروج باز بشه ...

نسخه اندروید 14 مگ : برای تست گیم پلی تک مرحله

ehsan_wwe
19-02-2014, 14:17
یه نکته با یونیتی 3.5 بساز بازی هاتو تا تو اکثر گوشیا اجرا بشه
نکته بعدی

استفاده کامل از raycasting برای تشخیص حرکت و برخوردها با floor و wall ها کاملا free bug هست

کاراکتر از فیزیک rigidbody هم استفاده می کنه

برای انیم از mecanim استفاده کردم

سعی کن از هیچیز آماده یوتیتی استفاده نکنی تا بازیت با فریم 400 300 اجرا شه و همه بتونن رو گوشی هاشون اجرا کنن

راستی برگ و درخت و اینارو تو دو سه تا لایه با فاصله های مختلف بپین تا حالت 3D بگیره (بهش میگن parallax scrolling)

این ورژن دو ه سعی کن قشنگ تر بسازیش ( نمره من به این اسکرین شات ها 3 از 100 هست )
( یه واقعیت بازی که خودمون میسازیم همیشه خیلی دوستش داریم و با بازی های مثل خودش مقایسه میکنیم و نمی تونیم انتقاد هارو قبول کنیم -مثل انتقاد های پیام عربزاده و...)
موفق باشی داش که چشم و چراغ مایی
:n12:

احمد دات
19-02-2014, 14:45
یه نکته با یونیتی 3.5 بساز بازی هاتو تا تو اکثر گوشیا اجرا بشه
نکته بعدی

سعی کن از هیچیز آماده یوتیتی استفاده نکنی تا بازیت با فریم 400 300 اجرا شه و همه بتونن رو گوشی هاشون اجرا کنن

راستی برگ و درخت و اینارو تو دو سه تا لایه با فاصله های مختلف بپین تا حالت 3D بگیره (بهش میگن parallax scrolling)

این ورژن دو ه سعی کن قشنگ تر بسازیش ( نمره من به این اسکرین شات ها 3 از 100 هست )

( یه واقعیت بازی که خودمون میسازیم همیشه خیلی دوستش داریم و با بازی های مثل خودش مقایسه میکنیم و نمی تونیم انتقاد هارو قبول کنیم -مثل انتقاد های پیام عربزاده و...)
موفق باشی داش که چشم و چراغ مایی
:n12:

با همون نسخه 4 من حداقل نسخهٔ SDK 6 رو خروجی میگیرم (یعنی این کافی نیست )

آماده نیست من از سیستم یا همون کد نویسی که raycasting هست استفاده کردم خوب برای کنترل برخوردها بهترین حالت همینه که از لایه بندی هم استفاده میکنه (ماسک میکنه ) البته rig رو میشه با کمی کد نویسی بیشتر

حذفش کرد

حتما بهتر میچینم

چشم تشکر
من از انتقاد ناراحت نمیشم ما کوچک تمام اساتید p30 world هستیم :n16:

ehsan_wwe
19-02-2014, 17:44
ورژن 4 یونیتی فقط محدوده رو CPU های AMR 7 که بخش کوچیکی از سخت افزار هارو تشکیل میده تغریبا 30% گوشی های تو بازار سامسونگ ها اکثرا Intell هستن و.. ورژن اندروید یه داستان دیگه داره

آماده نیست من از سیستم یا همون کد نویسی که raycasting هست استفاده کردم خوب برای کنترل برخوردها بهترین حالت همینه که از لایه بندی هم استفاده میکنه (ماسک میکنه ) البته rig رو میشه با کمی کد نویسی بیشتر

اینا همشون آماده ان فکر کن یونیتی اینارو نداره برای کنترل برخورد بهترین خالت فاصله است نه raycast که ییکی از class های آماده یونیتیه (حالا فعلا از همینا استفاده کن تا بیشتر با رنامه نویسی گیم آشنا شی ولی حتما پی گیر باش ببین چطوری میتونی خودت برخورد هارو تشخیص بدی بدون اینکه از فیزیک استفاده کنی

ایشالا موفق باشیو فروش خوبی داشته باشه :n12:

احمد دات
19-02-2014, 19:18
ورژن 4 یونیتی فقط محدوده رو CPU های AMR 7 که بخش کوچیکی از سخت افزار هارو تشکیل میده تغریبا 30% گوشی های تو بازار سامسونگ ها اکثرا Intell هستن و.. ورژن اندروید یه داستان دیگه داره

اینا همشون آماده ان فکر کن یونیتی اینارو نداره برای کنترل برخورد بهترین خالت فاصله است نه raycast که ییکی از class های آماده یونیتیه (حالا فعلا از همینا استفاده کن تا بیشتر با رنامه نویسی گیم آشنا شی ولی حتما پی گیر باش ببین چطوری میتونی خودت برخورد هارو تشخیص بدی بدون اینکه از فیزیک استفاده کنی

ایشالا موفق باشیو فروش خوبی داشته باشه :n12:

راستش من متوجه نشدم (یعنی یه چیزهای دستگیرم شده ولی اگه بخوام اینکارها رو انجام بدم دیگه یونیتی به چه درد میخوره )

خوب الان شما میگی از collider ها استفاده نکنم از فیزیک استفاده نکنم از raycast .... یه دفعه مهندس بگو از تابع updata هم استفاده نکنیم دیگه :n01:

مهندس جان روش و راه زیاده ولی خوب ما دنبال راحترین راه همیشه هستیم دیگه

مهندس جان من یه مثال میزنم شما این مثال رو یه کد بزن البته برای آموزش به ما

یه کاراکتر رو به جلو حرکت میکنه بعد جلوی راحش به شی هست چه جوری این شی رو متوجه میشه تو این سه حالت

1. بازیگر نزدیک شی هست
2. بازیگر با شی برخورد کرد
3.بازیگر از شی دور شد

:n16:

Reza Azimy_RW
19-02-2014, 20:13
دانلودش کردم بعدا تست میکنمو نظرمو میگم :n16:

ehsan_wwe
19-02-2014, 20:24
راستش من متوجه نشدم (یعنی یه چیزهای دستگیرم شده ولی اگه بخوام اینکارها رو انجام بدم دیگه یونیتی به چه درد میخوره )

خوب الان شما میگی از collider ها استفاده نکنم از فیزیک استفاده نکنم از raycast .... یه دفعه مهندس بگو از تابع updata هم استفاده نکنیم دیگه :n01:

مهندس جان روش و راه زیاده ولی خوب ما دنبال راحترین راه همیشه هستیم دیگه

مهندس جان من یه مثال میزنم شما این مثال رو یه کد بزن البته برای آموزش به ما

یه کاراکتر رو به جلو حرکت میکنه بعد جلوی راحش به شی هست چه جوری این شی رو متوجه میشه تو این سه حالت

1. بازیگر نزدیک شی هست
2. بازیگر با شی برخورد کرد
3.بازیگر از شی دور شد

برای یونیتی یونیتی چهار به دلیل یک سری قضایا محدود شده رو یک مدل سی پی یو - تو میتونی بازتو تو یونیتی 3.5 بسازی بعد خروجی بگیری برای هر یک از سی پی یو ها (یونیتی گزینه خوبی برای گیم عامه پسند روی موبایل نیست - ولی خوب از هیچی بهتره )

چرا راحت ترین راه ؟ تو مگه در آمد یا رضایت مشتری رو نمی خوای ؟ این کار ساده ای نیستو باید سخت ترین راهو بری تا بیشترین نتیجه رو بگیری

یه چیز دیگه از سایه realtime برای آبجکت های بی حرکت استفاده نکن این کار پروسس بی خودی برای CPU و GPU گوشیه یا سایه نداشته باش یا bake کن همشو:n12:

راهای زیادی هست مثلا استفاده از آرایه ای که موقعیت آبجکت ها توش نوشته شده بعد موقعیت خودت با خونه آرایه نزدیک به X خودت مقایسه میشه ( یعنی فقط وقتی این کد اجرا میشه که شما نزدیک شی باشی - این حالت باعث سبک شدن فریم ریت میشه )

راه ساده پیشنهادی من
توی هر آبجکت یه کد بزار که دیسنس رو چک کنه بعد بگو اگه دیستنس از 40 عدد مثاله کمتر شده نزدیک شده اگه از 5 کمتر شد برخورد صورت گرفته
سعی کن ایف ها رو تو در تو بنویسی از else استفاده کن تا فشار رو CPU ظریف موبایل کم بیاد

راه بعدی x , y مختصاتیه
که اگه بخوای با عکس توضیح میدم

احمد دات
19-02-2014, 20:44
برای یونیتی یونیتی چهار به دلیل یک سری قضایا محدود شده رو یک مدل سی پی یو - تو میتونی بازتو تو یونیتی 3.5 بسازی بعد خروجی بگیری برای هر یک از سی پی یو ها (یونیتی گزینه خوبی برای گیم عامه پسند روی موبایل نیست - ولی خوب از هیچی بهتره )چرا راحت ترین راه ؟ تو مگه در آمد یا رضایت مشتری رو نمی خوای ؟ این کار ساده ای نیستو باید سخت ترین راهو بری تا بیشترین نتیجه رو بگیرییه چیز دیگه از سایه realtime برای آبجکت های بی حرکت استفاده نکن این کار پروسس بی خودی برای CPU و GPU گوشیه یا سایه نداشته باش یا bake کن همشو:n12:راهای زیادی هست مثلا استفاده از آرایه ای که موقعیت آبجکت ها توش نوشته شده بعد موقعیت خودت با خونه آرایه نزدیک به X خودت مقایسه میشه ( یعنی فقط وقتی این کد اجرا میشه که شما نزدیک شی باشی - این حالت باعث سبک شدن فریم ریت میشه )راه ساده پیشنهادی منتوی هر آبجکت یه کد بزار که دیسنس رو چک کنه بعد بگو اگه دیستنس از 40 عدد مثاله کمتر شده نزدیک شده اگه از 5 کمتر شد برخورد صورت گرفتهسعی کن ایف ها رو تو در تو بنویسی از else استفاده کن تا فشار رو CPU ظریف موبایل کم بیادراه بعدی x , y مختصاتیهکه اگه بخوای با عکس توضیح میدم

مهندس یونیتی 3.5 محیط
کاریش هم خوب نیست به نظر شما کدوم موتور برای تولید بازی برای موبایل خوبه

مهندس من انقدر خلاصه کد زدم یعنی فیزیک بازیگر 15 خط هم نمیشه

راستش قدیما تو کامپایلرهای زبانهای برنامه نویسی از رو مختصات اینکارا رو میکردیم ولی تو یونیتی زیاد این کار رو امتحان نکردم ولی چشم

سایه رو کلا حذف کنم بهتر میشه تو فرم
بعد یه مشکل دیگه هم هست اینکه تنهای خیلی سخته من برای باب مجبور شدم مدل بزنم و چون حجم کار زیاد نشه یه سری مدل راحت طراحی کردم
باز چشم سعی میکنم خلاصه تر کد بزنم :n16:

Reza Azimy_RW
19-02-2014, 20:48
تو میتونی بازتو تو یونیتی 3.5 بسازی بعد خروجی بگیری برای هر یک از سی پی یو ها
احسان یونیتی 3.5 ای پی ای های بالا رو نمیساپورته و در نتیجه روی ورژنای اندروید جدید درست کار نمیکنه بازیهات

AMIR REZAs
19-02-2014, 20:52
اون حس فیزیکی که تو نسخه اول pc بود رو اصلا نداره . یه جورایی خیلی ساده شده

احمد دات
19-02-2014, 21:03
اون حس فیزیکی که تو نسخه اول pc بود رو اصلا نداره . یه جورایی خیلی ساده شده

آره این رو کلا از اول کد زدم اون یکی یکم سرعت اجراش پایین بود
ولی هنوز کامل نیست سعی می کنم هیجانش رو زیاد کنم

parvizamd
20-02-2014, 11:08
من با نظرات احسان موافقم خیلی من 3.5 تو خروجی اندورید خیلی بیشتر کارایی داره تو خروجی یونیتی

راجع Raycast من پیشنهاد نمی کنم واقعا بدرد این کار نمی خوره . البته احسان همه توابع یونیتی آماده هستند من قبلا فکر می کردم مثلا LookAt خیلی چیز پیجیده ای هست ولی در واقعا Atan2(y,x) هست با ASin(x) هست .
مسافت به نظر من برای اجسام کروی خیلی خوبه از این راه استفاده کردم حقیقتا بدرد همه جا نمی خوره

مخلیص داش احسان و داش احمد و کل بچه های پسی ورد:n12:

احمد دات
20-02-2014, 22:27
من با نظرات احسان موافقم خیلی من 3.5 تو خروجی اندورید خیلی بیشتر کارایی داره تو خروجی یونیتی

راجع Raycast من پیشنهاد نمی کنم واقعا بدرد این کار نمی خوره . البته احسان همه توابع یونیتی آماده هستند من قبلا فکر می کردم مثلا LookAt خیلی چیز پیجیده ای هست ولی در واقعا Atan2(y,x) هست با ASin(x) هست .
مسافت به نظر من برای اجسام کروی خیلی خوبه از این راه استفاده کردم حقیقتا بدرد همه جا نمی خوره

راستش برای آرمان من یه حد متوسط در نظر دارم که تو گوشیهای جدید اجرا بشه یعنی گرافیک و گیم پلیش یکم سنگین باشه (ولی برای بازی باب چشم )

مهندس جان یه مثال از مسافت میزاری منظورم کد هست :n16:

شما سرور ما هستی :n16:

ehsan_wwe
20-02-2014, 23:56

من قبلا انجین ساخته بودم با lockat کار کرده بودم البطه دو بعدی بود کدش رو یادم نیس ولی خیلی گشتم تا پیداش کردم (سبک بود ) برای دیستنس با جزر ایکس و ایگرگ مشه فاصله بین دو نقطه رو گرفت کلا فرمول ریاضی هرکی خواست بیاد پیشم

راستش برای آرمان من یه حد متوسط در نظر دارم که تو گوشیهای جدید اجرا بشه یعنی گرافیک و گیم پلیش یکم سنگین باشه (ولی برای بازی باب چشم )

مهندس جان یه مثال از مسافت میزاری منظورم کد هست :n16:

شما سرور ما هستی :n16:

برا فاصفه x بگو x کارکتر اصلی منهای کاراکتر هدف اگه اینارو تو mathf.abs بزار همیشه عدد مثبت هست بقیه هم به همین منوال

M0hsen3D
24-02-2014, 07:48
سلام , به نظر من شما تو طراحی هنری به شدت ضعف داری, جوری که تو اکثر بازی هات که دقت کردم ذوق هنری پدیدار نیست! مثلا ست نبودن یا نامرتبط بودن تکسچر ها با هم, هم چنین تقریبا بی کیفیت بودنشون.

یا استفاده از است های اماده که بازم باعث شده محیط بی روح به نظر بیاد و جذابیتی نداشته باشه.

طراحی و چینش لول: 4/10

طراحی هنری بازی: 2/10

گیم پلی: 5/10

امتیاز کلی: 3/10

چیزی که فرشو یه بازی رو تضمین میکنه اینه که واسه پلیر جذاب باشه همین که بهترین تبلیغ رو هم با کامنت و تعریف از بازی انجام میده که بازی شما تو یه نگاه اصلا جذاب نیست به دلیل اینکه خیلی از فاکتور های مهم جذابیت بک بازی رو نداره.

موفق باشید

Reza Azimy_RW
24-02-2014, 10:51
منم بازی رو تست کردم
بزرگترین ایرادش سنگین بودنش بود به شدت افت فریم داشت ! فک کنم مدلا خیلی HighPoly بودن . با توجه به این که جزئیات زیادی هم نداشت نباید اینقدر سنگین باشه
روی جعبه ها هم وقتی میپریدی از زیر پات در میرفت !
به هر حال خوب بود امیدوارم کارای بهتری ازت ببینیم :n12: