PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبديل مودم adsl وايرلس دار به access point نانواستيشن

shah994
18-02-2014, 21:38
سلام
من در حال حاضر يك مودم adsl وايرلس دار مارك cisco دارم كه از اون براي سرويس adsl استفاده ميكنم
و همچنين يك سرويس اينترنت پر سرعت وايرلس دارم كه از آنتن مستقيم به كامپيوترم متصله...
من ميخوام isp سرويس adsl را عوض كن به همين علت مدتي adsl بايستي قطع بشه و چون اهل خونه از اين سرويس استفاده نيكنند امكانش برام نيست
ميخواستم ببينم ميتونم از وايرلس مودم adsl به عنوان access point انتن اينترنت وايرلسم استفاده كنم ؟

smss.exe
18-02-2014, 22:14
سلام

امکانش هست. باید کابل رو که از آنتن Wireless مستقیم به سیستم شما وصله رو بزنید به مودم و بعد رنج IP شبکه ی داخلی رو مثل همون رنج شبکه ی Wireless بدید. برای این کار باید چندتا IP از شرکتی که Wireless گرفتید بگیرید. یعنی مثلا یه رنج 5 تایی برای اینکه همزمان 5 تا وسیله به صورت Wireless مودم به اینترنت متصل بشند.
مگر اینکه مودم شما پورت WAN داشته باشه و کابل رو به اون وصل کنید. اونوقت خودش IP های داخلی شبکه را به اون پورت NAT میکنه و Route میکنه به بیرون.
البته این قضیه ی IP فقط برای زمانیه که سرویس Wireless شما به صورت IP Public باشه. در این حالته که باید یه رنج IP بگیرید. اگر به صورتی باشه که یک IP Public بگیره و به شما برای سیستمتون یه IP Private بده مشکلی پیش نمیاد. (یعنی در این حالت خود رادیو شما داره NAT میکنه)
توضیحاتم کم بود و یه کمی تخصصی؛ اگر سوالی بود بپرسید

leo.unique
18-02-2014, 22:22
سلام

امکانش هست. باید کابل رو که از آنتن Wireless مستقیم به سیستم شما وصله رو بزنید به مودم و بعد رنج IP شبکه ی داخلی رو مثل همون رنج شبکه ی Wireless بدید. برای این کار باید چندتا IP از شرکتی که Wireless گرفتید بگیرید. یعنی مثلا یه رنج 5 تایی برای اینکه همزمان 5 تا وسیله به صورت Wireless مودم به اینترنت متصل بشند.
مگر اینکه مودم شما پورت WAN داشته باشه و کابل رو به اون وصل کنید. اونوقت خودش IP های داخلی شبکه را به اون پورت NAT میکنه و Route میکنه به بیرون.
البته این قضیه ی IP فقط برای زمانیه که سرویس Wireless شما به صورت IP Public باشه. در این حالته که باید یه رنج IP بگیرید. اگر به صورتی باشه که یک IP Public بگیره و به شما برای سیستمتون یه IP Private بده مشکلی پیش نمیاد. (یعنی در این حالت خود رادیو شما داره NAT میکنه)
توضیحاتم کم بود و یه کمی تخصصی؛ اگر سوالی بود بپرسید
عالی بود توضیحاتتون ! استفاده کردم:n11:

kaveh1589
20-04-2014, 10:00
درود
معذرت می خوام مودم دی لینک 2730u رو هم میشه به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد

leo.unique
20-04-2014, 10:05
درود
معذرت می خوام مودم دی لینک 2730u رو هم میشه به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد
خب اکسس پوینت هست دیگه:n01:

kaveh1589
20-04-2014, 17:24
خب اکسس پوینت هست دیگه:n01:

معذرت می خوام به چه صورت ؟
من ایننرت وایرلس دارم که با آنتن نانو 5 فراهم شده
کابلی که نانو اومده به سیستم وصل میکنم و با کانکشن به نت وصل میشم

leo.unique
20-04-2014, 18:08
معذرت می خوام به چه صورت ؟
من ایننرت وایرلس دارم که با آنتن نانو 5 فراهم شده
کابلی که نانو اومده به سیستم وصل میکنم و با کانکشن به نت وصل میشم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kaveh1589
21-04-2014, 07:21
درود مجدد
شرمنده دوست عزیز
من اینترنت وایرلس گرفتم رادیو هم نانو استیشن m5 هست
مشکلی که الان دارم اینه که سرعت برای 5 تا 10 دقیقه خوبه بعد برای 10 دقیقه یا بیشتر افتضاح میشه طوری که پیج به زور باز میشه
آموزشی هست که از ابتدا خودم بتونم نانو رو راه اندازی کنم ؟
منظورم اینه که پشت بوم بهترین ایستگاه رو پیدا کنم و تنظیماتی که بهترین سرعت رو بهم بده توی نانو انجام بدم