PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : الزام شرکت‌های اینترنتی به کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت !!!

wooooow
18-02-2014, 12:47
الزام شرکت‌های اینترنتی به کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-20-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA)

براساس مصوبه صد و هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم شرکت ارتباطات زیرساخت، تعرفه هر STM1 پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه ADSL مبلغی حدود 38 میلیون تومان محاسبه می شد که به 24 میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

مصوبه صد و هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت به شرکتهای ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت، شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی، ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، کاهش قیمت اینترنت و افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به این پروتکل ارتباطی را به مردم وعده داده بود که با ابلاغ این مصوبه قیمت اینترنت پرسرعت برای کاربران نهایی کاهش یافت.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به ریاست وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات ، در جلسه شماره 181 خود موضوع تعرفه ارائه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL را با هدف کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار با بررسی زنجیره هزینه‌های ارائه خدمات اینترنت بر مبنای قیمت عادله روز و مصوبات گذشته بررسی و تعرفه‌های جدیدی را مصوب کرد.

بر همین اساس، هم اکنون و با گذشت شش ماه از وعده‌های اولیه وزیر ارتباطات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه های واگذاری اینترنت را برای شرکتهای ارائه کننده این خدمات که شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی می‌شود تا سقف 35 درصد کاهش داد تا کاهش 20 درصدی قیمت برای کاربران نهایی نیز اعمال شود.

براساس مصوبه صد و هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم شرکت ارتباطات زیرساخت، تعرفه هر STM1 پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه ADSL مبلغی حدود 38 میلیون تومان محاسبه می شد که به 24 میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

همچنین، براساس همین مصوبه، تعرفه حجم استفاده از اینترنت ارائه شده از طریق فناوری ADSL برای کاربر نهایی نیز به میزان 20 درصد و به صورت یکنواخت در کلیه سطوح کاهش پیدا می کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-20-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA

musketeer
18-02-2014, 12:49
یعنی اعمال میشه؟! یک دفعه ی دیگه هم تعرفه icp ها رو کاهش داده بودن ولی همشون گذاشتن پای افزایش هزینه ها و هیچی عوض نشد :|

wooooow
18-02-2014, 12:50
فکر کنم دارن یه فکر اساسی به حال این اینترنت میکنن !!!
این تغییرات ایجاد میشه ولی دیر یا زودش معلوم نیست !!!

اما اینکه این تغییرات ایجاد بشه مشکلی نیست
مشکل اینجاست آیا شرکت های فروشنده اینترنت حاضر به کاهش قیمت میشن ؟؟؟؟

reza137333
18-02-2014, 12:53
هر وقت ارزان شد بگین

تازه کیفیت همه isp ها پایین امده

musketeer
18-02-2014, 12:55
آخه به تجربه ثابت شده تنها چیزی که میاد پایین شلوار ملته. نمیدونم والا بهرحال خدا کنه.

leo.unique
18-02-2014, 13:03
همچنین، براساس همین مصوبه، تعرفه حجم استفاده از اینترنت ارائه شده از طریق فناوری ADSL برای کاربر نهایی نیز به میزان 20 درصد و به صورت یکنواخت در کلیه سطوح کاهش پیدا می کند.

منظورش اینترنت حجمیه ؟؟؟ اگه اینطور باشه شرکتها نامحدودها رو ورمیدارن (حتی شبانه رایگانو) و تعرفه هارو 20 درصد کاهش میدن:n08:

mohammad_203
18-02-2014, 13:26
بشنوید و باور نکنید . تا حالا 100 بار قرار بوده ارزان بشه ولی نه تنها ارزون نشده بلکه گرون هم شده ! حالا شاید در دولت تدبیر و امید یه اتفاقاتی رخ بده ولی فعلا که خبری نیست. در مورد سرعت هم هیچ وقت توقع بیجا نداشته باشین :)

farzan311
18-02-2014, 13:26
کلا هر وقت مجبور شدند قیمت رو کاهش بدند یا حداقل افزایش ندند و ثابت نگه دارند کیفیت رو اوردند پایین تا قیمت مطابق با قانون بشه!!
این اصل در همه چیز و همه جا در ایران اجرا میشه و فقط محدود به اینترنت نیست:n02:

sdsab22
18-02-2014, 13:39
من اینترنت 512 نامحدود مخابرات دارم هر دو ماه یبار 50 می اومد ولی این دفع 40 اومده. یعنی ارزو شده واقعا؟

mohammad.asghari
18-02-2014, 14:23
اخبار ساعت 9 دیشب شبکه 1 هم گفت:n02:

alimail3248
18-02-2014, 15:56
اگه میخواستند ارزان کنند میگفتن از فلان تاریخ اجرا میشه ولی وقتی میگن به شرکت ها ابلاغ شده و میری میبینی که هنوز همون تعرفه های قدیمی هستند پس یعنی یک سری جفنگیات بوده برای بستن دهن مردم.مثل رایتل که گفت تعرفه ها تا کمتر از یک ماه اینده به شدت کاهش پیدا میکنه ولی سه ماه گذشت دیگه هیچ خبری نشد و همون رو هم ماست مالی کردن.

بشنو و باور نکن

THe DARk NighT .98
18-02-2014, 16:27
برو بابا دلتون خوشه

Alone-Star
18-02-2014, 18:18
ای بابا دلتون خوشه ها...
تا حالا چندبار قیمت ها رو افزایش دادند توی این چندساله...حالا فرضا این وعده سرخرمن هم انجام بدن همچین کاهش محسوسی نیست بدی به گدا رو بر میگردونه.
4500~4700 هر گیگ - مگر 20%ش حدود 900تومن بیشتر میشه؟
همش روش های عوام فریبانه...واقعا که.
لابد بعدشم میخوان بگن آی دنیا اینترنت توی ایران ارزونتر از جاهای دیگست.

بجای اینکارها برن همون مصوبات قبلیشون که معطل مونده انجام بدن. شبانه شاتل 1/16هستش نه 1/8 بعداز محدود شدن. یه فرمول هایی که فقط میشه گفت از ماتحتشون در میارن وگرنه هیچ کجای دنیا استفاده نمیشه.

Abdolreza2012
18-02-2014, 18:59
آقا نخواستیم ارزون بشه
این سرعت های .. زیاد کنن ، مردیم بابا
2 مگ دارم با 30 گیلوبایت دانلود میکنه
دزدی آشکاره

fanoostalaei
18-02-2014, 21:03
والا ما که چندین ساله داریم از این وعده ها میشنویم
کی بدش میاد از این وعده ها ولی کاش فقط یه بار عملی بشه تا بشه دلمون رو به وعده هایی که میدن خوش کنیم

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

Armin.Computer
18-02-2014, 23:02
سلام
حالا از کی اجرا میشه؟

and-roid2
18-02-2014, 23:07
سلام
حالا از کی اجرا میشه؟

امروز وبگردی با یکی از مدیرای شرکتهای اینترنتی صحبت کرده بود و گفت که هنوز چنین چیزی بهشون ابلاغ نشده!!
اینترنت ملی هم که از خرداد امسال مصوب شد که شرکتا ارایه بدن هنوز در حاله ای از ابهامه.

خیلی کاراشون جالبه!

mahmoodsoft
18-02-2014, 23:15
به احتمال 90 درصد گرون میشه ! ولی ارزون شدنش رو بعید میدونم :n09:

Mr saeed
18-02-2014, 23:20
دوستان خدایی شما خیلی منفی گرا هستید اینترنت الان رو با 3 سال پیش مقایسه کنید اینترنت 2 مگ آرزو بود الان 8 مگ و همه شرکت ها میدن .

مثلا اینترنت قبلا 100 گیگ خرید می کردید باید گیگی 5 هزار می دادید ولی از 1.5 سال پیش بالای 40 گیگ شده 2 هزار .

تغیرات بوده گر چه لاکپشتی بوده حرکت ولی بهتر شده من تریجح میدم خودم قیمت همین باشه کیفیت افزایش پیدا کنه .

Armin.Computer
18-02-2014, 23:26
سلام
باید دید وضعیت سرعت و قیمت اینترنت چه جور میشه
به نظر من کم کردن 20 درصدی می تونه در حال حاضر خوب باشه

fanoostalaei
18-02-2014, 23:31
دوستان خدایی شما خیلی منفی گرا هستید اینترنت الان رو با 3 سال پیش مقایسه کنید اینترنت 2 مگ آرزو بود الان 8 مگ و همه شرکت ها میدن .

مثلا اینترنت قبلا 100 گیگ خرید می کردید باید گیگی 5 هزار می دادید ولی از 1.5 سال پیش بالای 40 گیگ شده 2 هزار .

تغیرات بوده گر چه لاکپشتی بوده حرکت ولی بهتر شده من تریجح میدم خودم قیمت همین باشه کیفیت افزایش پیدا کنه .
دوست عزیز درسته که با 5 سال پیش تفاوت داره ولی مسلما قیمت ها هم با 5 سال پیش تفاوت داره
شما این رو هم باید مد نطر بگیری و صرفا سرعت نت رو در نظر نگیری

and-roid2
18-02-2014, 23:38
سلام
باید دید وضعیت سرعت و قیمت اینترنت چه جور میشه
به نظر من کم کردن 20 درصدی می تونه در حال حاضر خوب باشه

مهم اینه که عملی بشه و اینا هی نگن بهمون ابلاغ نشده!
به نظر من تا اخر امسال اجرا نمیشه و میفته برای سال بعد با این دروغایی که دارن میگن.

روانپریش
19-02-2014, 00:29
دوستان هنوز محدودیت 128 بره کاربر خانگی پاربرجاست؟

wooooow
19-02-2014, 00:44
دوستان هنوز محدودیت 128 بره کاربر خانگی پاربرجاست؟

این محدودیت 128 کشکی بیش نیست :n02:

تا اونجایی که من میدونم اکثر کاربرای خانگی فکر کنم حداقل 256 دارن !!!
خیلی ها هم 512 و 1 مگ
سرویس 1 , 2 , 4 , 6 , 8 مگ هم راحت ارائه میشه

اون محدودیتی که گذاشتن خودشونم میدونن بیخوده
هر شرکتی شما بری الان راحت تا 512 ارائه میدن
از 1 مگ تا 8 مگ هم با یه ذره اسرار و حداقل پر کردن 1 فرم ارائه میشه !!

isbn
19-02-2014, 01:04
الان اصلا کاهش قیمت به نظر من مهم نیست ! مهم اینه شرکتا در حد 3 ماه بقا دارن یعنی چی یعنی یه شرکتی مثل آسیاتک میاد سر عت 4 مگ رو میکنه همه میکشن سمتش میترکه بعدش شرکتی مثل های وب میاد یهو سرعت 8 مگ رو میکنه همه میکشن سمتش میترکه بعد یهو شاتل و پارس رو میکنن همه میرن اونور های وب همچنان منهدم میمونه اون وریها هم قول میدم تا 3 4 ماه پایدار میمونن بعد اونا هم میترکن !!

پهنا باند بدید !!اینهمه گفتن پهنا مهنا مثل اینکه فقط خود مخابرات برا خودش برداشته ! به شرکتی مثل های وب چیزی نرسیده که اوضاعش شده مثل آسیاتک اون زمان !!

من هم سر آسیاتک هم های وب دهنم سرویس شد آخرای کار اولاش واقعا خوب بودن هر چه قدر هم تو هردو صبر کردم درست نشدن آسیا تک که 3 ماه ممتد با اون وضعش شارژ کردم دیدم درست نمیشه کشیدم بیرون های وبم الان دیگه ماه آخر صبرم هست واسه ساله جدید نمیدونم کدوم گوری باید رفت ! شاتل 8 مگ با اون حجم مسخره میده 41 تومن !! باز پارس آنلاین بهتره 512 30 گیگ رو میده 69 تا که رو 9 مگ بسته میشه اما میدونم دیگه به اینا هم اعتماد نیست

mehdidotcom
19-02-2014, 01:08
الان اصلا کاهش قیمت به نظر من مهم نیست ! مهم اینه شرکتا در حد 3 ماه بقا دارن یعنی چی یعنی یه شرکتی مثل آسیاتک میاد سر عت 4 مگ رو میکنه همه میکشن سمتش میترکه بعدش شرکتی مثل های وب میاد یهو سرعت 8 مگ رو میکنه همه میکشن سمتش میترکه بعد یهو شاتل و پارس رو میکنن همه میرن اونور های وب همچنان منهدم میمونه اون وریها هم قول میدم تا 3 4 ماه پایدار میمونن بعد اونا هم میترکن !!

پهنا باند بدید !!اینهمه گفتن پهنا مهنا مثل اینکه فقط خود مخابرات برا خودش برداشته ! به شرکتی مثل های وب چیزی نرسیده که اوضاعش شده مثل آسیاتک اون زمان !!

من هم سر آسیاتک هم های وب دهنم سرویس شد آخرای کار اولاش واقعا خوب بودن هر چه قدر هم تو هردو صبر کردم درست نشدن آسیا تک که 3 ماه ممتد با اون وضعش شارژ کردم دیدم درست نمیشه کشیدم بیرون های وبم الان دیگه ماه آخر صبرم هست واسه ساله جدید نمیدونم کدوم گوری باید رفت ! شاتل 8 مگ با اون حجم مسخره میده 41 تومن !! باز پارس آنلاین بهتره 512 30 گیگ رو میده 69 تا که رو 9 مگ بسته میشه اما میدونم دیگه به اینا هم اعتماد نیست
کدام مرکز مخابراتی هستی؟ و کدام شهر دوست عزیز؟

isbn
19-02-2014, 01:32
تهران مرکز عاطف

iran7000
19-02-2014, 10:59
توی ایران افراد فقط بلدند غر غر کنند و منتظر دیگران اقدام کنند و بعد آنها استفاده. شخصا خودم با سازمان تنظیم مقررات تماس گرفتم و گفتم چرا این مصوبه ابلاغ نشده و هم چنین با شرکت زیر ساخت . همین تماس ها و پیگیری های من بود تا دیروز بالاخره ابلاغ شد.

پس به جای غرغر کردن کار عملی انجام بدهیم.

حالا باید با شرکت های سرویس دهنده تماس بگیریم تا کاهش قیمت رو اعمال کنند.

Mr saeed
19-02-2014, 16:30
توی ایران افراد فقط بلدند غر غر کنند و منتظر دیگران اقدام کنند و بعد آنها استفاده. شخصا خودم با سازمان تنظیم مقررات تماس گرفتم و گفتم چرا این مصوبه ابلاغ نشده و هم چنین با شرکت زیر ساخت . همین تماس ها و پیگیری های من بود تا دیروز بالاخره ابلاغ شد.

حالا باید با شرکت های سرویس دهنده تماس بگیریم تا کاهش قیمت رو اعمال کنند.

:n08:

جک سال شما تعریف کردید :n08:

mohammad_203
19-02-2014, 18:55
فعلا منتظر ارزانی اینترنت نباشید در حالیکه تمام مسئولان وزارت ارتباطات و رگولاتوری خبر از کاهش ۲۰ درصدی قیمت اینترنت می‌دهند اما هنوز شرکت‌های اینترنتی بسیاری در جریان این موضوع نیستند و نمی‌دانند مصوبه مربوطه چیست چه برسد به اینکه منتظر ابلاغیه باشند.
به گزارش تسنیم، مصوبه یکصد و هشتاد و یکم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که یکی از اقدامات شایسته وزارت ارتباطات در راستای تکریم کاربران اینترنت ایران به شمار می‌رود و قرار است قیمت اینترنت را برای مردم تا 20 درصد کاهش دهد ظاهرا هنوز به شکل کامل اجرایی نشده است.
این تصمیم با اجماع آراء اعضای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ 1392/11/13 به تصویب رسید و با پیگیری‌هایی که از سازمان تنظیم مقررات به عمل آمد ظاهرا در تاریخ 23 بهمن ماه به کلیه شرکت‌های زیرساخت، مخابرات و PAPها (ارائه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت) ابلاغ شده است.
هرچند مسئول روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات معتقد است که هر زمان مصوبه‌ای بر روی سایت سازمان قرار گیرد به منزله ابلاغ است و افراد مخاطب قرار داده شده ملزم به اجرای بندهای آن هستند.
با این حال و با توجه به اینکه مصوبه در تاریخ 23 بهمن ماه به تمامی شرکت‌ها ابلاغ شده است، تماسی با مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت داشتیم که وی درباره زمان ابلاغ این مصوبه گفت: همین امروز (سه‌شنبه) مصوبه به ما ابلاغ شده و ما هم طبیعتا به محض دریافت ان، قیمت و تعرفه‌های خود را به روزرسانی کردیم.
*شرکت‌هایی که هنوز نمی‌دانند تخفیف 35 درصد چیست؟!*
اما شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت چیز دیگری می‌گویند و برخی از آن‌ها حتی نمی‌دانند تخفیف 35 درصدی چیست و قرار است چه کسی به آن‌ها تخفیف دهد چه برسد به اینکه بخواهند 20 درصد به مردم هم تخفیف دهند!
شرکت‌های دیگری هم هستند که منتظر دریافت این مصوبه یا همان ابلاغ مصوبه هستند و روال ابلاغیه‌ها را این طور تصویر کردند: مصوبات ابتدا از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خارج می‌شود که معمولا پیش از آن کار کارشناسی روی آن صورت می‌گیرد و بعد به تمامی شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت و دبیرخانه آن‌ها ابلاغ می‌شود.
*مصوبه کمیسیون تنظیم هنوز ابلاغ نشده است*
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران درباره ابلاغ این مصوبه گفت: تاکنون چیزی دست ما نرسیده است و پیش‌تر موضوع را از طریق رسانه‌ها مطلع شدیم.
وی درباره روال کاهش تعرفه اینترنت مخابرات برای کاربران نهایی عنوان کرد: لازمه کاهش تعرفه به میزان 20 درصد برای کاربران نهایی، کاهش 35 درصدی تعرفه پهنای باند از سوی زیرساخت برای شرکت‌هاست و تا زمانیکه چنین اتفاقی نیافتد، قادر به کاهش نرخ‌ها نیستیم.
زارعیان افزود: این مصوبه تاکنون به ما ابلاغ نشده است اما به محض ابلاغ آن را در هیات مدیره برده و زمینه ابلاغ به مخابرات‌های استانی را فراهم می‌کنیم.
*زیرساخت پایبند باشد ما پای کاریم*
معاونت حقوقی شرکت پارس آنلاین هم معتقد است که هنوز این مصوبه ابلاغ نشده است.
زهرا خسروی با اشاره به اینکه پیش‌نیاز اعمال تخفیف در تعرفه‌ها، پایبندی زیرساخت به مصوبه و کاهش 35 درصدی تعرفه پهنای باند اینترنت است، اظهار کرد: شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت در صورتی قادر به کاهش 20 درصد تعرفه هستند که مخابرات و زیرساخت به تعهدات‌شان در این مصوبه پایبند باشند.
وی گفت: مخابرات باید کاهش 25 درصدی در بخش انتقال و 40 درصدی در فضا و برق بر روی مصوبه 166 را عملیاتی کند و زیرساخت هم 35 درصد تعرفه‌ را کم کند تا در نهایت بتوانیم کاربران نهایی را در این چرخه شریک کنیم.
خسروی خاطر نشان کرد: زیرساخت هنوز مصوبه 49 سال 87 را که می‌بایست 20 درصد تخفیف در تعرفه‌ها لحاظ می‌کرد را اجرایی نکرده و آن را به پای بدهی ما زده که در نهایت به وزیر نامه‌ای نوشتیم و خواستار پیگیری حقوق‌مان شدیم؛ حال هم باید دید رویکردش در برابر این مصوبه چیست.
وی با تأکید بر اینکه سابقه نداشته انتشار مصوبات بر روی سایت تنظیم مقررات به منزله ابلاغ آن باشد، تصریح کرد: شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت پذیرفته‌اند که این مصوبه را به شرط پایبندی مخابرات و زیرساخت به مفاد آن اجرایی کنند.
چنین اظهاراتی به کرات در گفت‌وگو با دیگر شرکت‌های فعال در این بخش نیز مطرح شد که معتقدند همچنان ابلاغیه‌ای در کار نیست.
حال با توجه به اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت به صراحت خبر از کاهش تعرفه‌ها تا سقف 35 درصد داده، باید شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت هم کاهش تعرفه‌های خود را سریعا به مشترکان نهایی انتقال دهند.
تأخیر در انجام چنین کاری و سرازیری سود هنگفت به جیب ارائه کنندگان خدمات اینترنتی قطعا ناشی از ضعف نظارتی خواهد بود و هیچ توجیهی در برابر طرحی که قرار بود در نهایت به نفع مردم باشد اما به نفع شرکت‌های فعال شودف پذیرفته نیست.

منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ham33d
19-02-2014, 21:48
«شتر درخواب بیند پنبه دانه»
حالا حکایت ما کاربرا هست
خدا به داد ما برسه از افغانستان هم عقبتریم:n03:

XENON24
19-02-2014, 22:03

.
بریم مخابرات رو آتیش بزنیم؟؟

hossein019940
19-02-2014, 22:10
هر وقت شرکتها یه خبری از افزایش تعرفه ها دریافت میکنه سریع اقدام به بالا بردن تعرفه میکنه جوری که تا قبل از 24 ساعت پنل آپدیت میشه.ولی برای کاهش خیلی کند عمل میکنن

wooooow
19-02-2014, 22:36
دوستان سوال اصلی اینجاست
که اصلا خود زیر ساخت تخفیف 35 درصدی رو به شرکت های فروشنده ارائه داده ؟؟
چون اونطور که گفته شده اول تخفیف 35 درصدی به شرکت ها ارائه میشه و اونا 20 درصد به مصرف کننده نهایی تخفیف میدن

من فکر نکنم هنوز اون تخفیف 35 درصدی به شرکت ها داده شده باشه
حداقل 1 تا 2 ماه شاید طول بکشه این روال پیش بره !!!

Armin.Computer
19-02-2014, 22:43
سلام
به هر حال باید قیمت پهنای باند کاهش پیدا کنه
چون این شرکت ها بی دلیل که کاهش قیمت ندارن!
قیمت پهنای باند خریداری خودشون کاهش پیدا کرده

fragari
19-02-2014, 23:43
درد دل يه نصف عمر شده:
حتي اگه شده نصف عمرت هم هدر بره هيچوقت طلب از ... مكن.
بگذار نصف ديگر عمرت هم بگذرد ولي هرگز بر ... رو مكن.
نفرين خدا را بر ... طلب كن. ني تخفيف را از ... طلب كن.

Eliminal
20-02-2014, 00:18
دوستان اگر کسی تغییری در سرویس ها و یا هرچیز دیگری بعد از این انتشار این خبر احساس کرد ما رو هم در جریان بذاره!

Armin.Computer
20-02-2014, 00:59
دوستان کاهش قیمت برای وایمکس و 3G هم هست؟

n shh
20-02-2014, 01:09
دوستان کاهش قیمت برای وایمکس و 3G هم هست؟

نه.فقط ADSL

iran7000
20-02-2014, 01:46
بریم مخابرات رو آتیش بزنیم؟؟

نه عزیز شما تلفن رو دست بگیر به شرکت سرویس دهنده زنگ بزن بگو چرا تخفیف رو اعمال نکردند. کار سختی نیست. اگر هر کاربر پیگیر باشه شرکت ها تحت فشار قرار می گیرند.

wooooow
20-02-2014, 01:49
نه عزیز شما تلفن رو دست بگیر به شرکت سرویس دهنده زنگ بزن بگو چرا تخفیف رو اعمال نکردند. کار سختی نیست. اگر هر کاربر پیگیر باشه شرکت ها تحت فشار قرار می گیرند.

دوست عزیز این مصوبه تازه اجرا شده
اول شرکت ها باید پهنای باندی رو که میخرن ارزونتر از قبل خریداری کنن و بعد برن سراغ ارزون کردن

این پروسه شاید حداقل 1 ماه طول بکشه !!

iran7000
20-02-2014, 01:57
دوست عزیز این مصوبه تازه اجرا شده
اول شرکت ها باید پهنای باندی رو که میخرن ارزونتر از قبل خریداری کنن و بعد برن سراغ ارزون کردن

این پروسه شاید حداقل 1 ماه طول بکشه !!

شما بر چه مبنایی میگین یک ماه. این مصوبه 13 بهمن تصویب شده. و قیمت هر stm1 از 37.5 میلیون به 24 کاهش پیدا کرده و زیر ساخت تخفیف رو اعمال کرده برای pap ها . حالا چرا باید یک ماه طول بکشه. نکته بعدی اینکه شرکت های pap می گویند که مصوبه بهشون ابلاغ نشده و هر زمان که ابلاغ شد ما قیمت ها رو کاهش می دهیم. حالا مشخص شده که ابلاغ شده و شرکت ها می خواهند از تخفیف برای ماه اسفند فرار کنند.

wooooow
20-02-2014, 02:02
شما بر چه مبنایی میگین یک ماه. این مصوبه 13 بهمن تصویب شده. و قیمت هر stm1 از 37.5 میلیون به 24 کاهش پیدا کرده و زیر ساخت تخفیف رو اعمال کرده برای pap ها . حالا چرا باید یک ماه طول بکشه. نکته بعدی اینکه شرکت های pap می گویند که مصوبه بهشون ابلاغ نشده و هر زمان که ابلاغ شد ما قیمت ها رو کاهش می دهیم. حالا مشخص شده که ابلاغ شده و شرکت ها می خواهند از تخفیف برای ماه اسفند فرار کنند.

هیچ مبنایی
فقط بر اساس کار همین شرکت ها که از روی هیچ قانونی نیست

شما مطعا باش زیر ساخت هنوز قاطعانه در مورد ارزونی مصوبه نداده و تخفیف نهایی رو به شرکت ها اعمال نکرده

چون اگه تخفیف رو به شرکت ها ارائه داده باشه و درخواست ارزونی برای مشترکین رو کرده باشه بدون هیچ معطلی با شرکت ها برخورد میشه در صورتی که خلاف کنن
حتی خود مخابرات هم که پورت میفروشه خدماتش رو ارزون نکرده چه برسه به شرکت های خصوصی

پس هنوز به مرحله اجرا واسه مشترکین نهایی نرسیده !!!

dvd2010
20-02-2014, 09:11
دوستان به جای این بحثها بهتره هر شرکتی که تعرفه را کاهش داد بیایم این جا اعلام کنیم.والسلام.لعنت الله آسیاتکً

alimail3248
20-02-2014, 09:24
توجه داشته باشید این کاهش قیمت فقط و فقط برای ارائه دهندگان adsl هست و فقط بر روی بستر adsl اعمال خواهد شد و شامل وایرلس و وایمکس و 3g نمیشه

متاسفانه توی عنوان تاپیک عبارت adsl ذکر نشده و خیلی ها فکر میکنن کاهش قیمت برای تمام سرویس دهنده ها هست.

Memonex
20-02-2014, 11:23
بابا 20 درصد خودشونو کشتن سه چهار هزار تومن فوقش بیاد پایین این اینترنت مزخرف مفتم بدن گرونه

dvd2010
20-02-2014, 12:38
در حالیكه تمام مسئولان وزارت ارتباطات و رگولاتوری خبر از كاهش ۲۰ درصدی قیمت اینترنت می‌دهند اما هنوز شركت‌های اینترنتی بسیاری در جریان این موضوع نیستند و نمی‌دانند مصوبه مربوطه چیست چه برسد به اینكه منتظر ابلاغیه باشند.

به گزارش " تلكام نیوز" به نقل از تسنیم ، مصوبه یكصد و هشتاد و یكم كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات كه یكی از اقدامات شایسته وزارت ارتباطات در راستای تكریم كاربران اینترنت ایران به شمار می‌رود و قرار است قیمت اینترنت را برای مردم تا 20 درصد كاهش دهد ظاهرا هنوز به شكل كامل اجرایی نشده است.
این تصمیم با اجماع آراء اعضای كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ 1392/11/13 به تصویب رسید و با پیگیری‌هایی كه از سازمان تنظیم مقررات به عمل آمد ظاهرا در تاریخ 23 بهمن ماه به شركت‌ زیرساخت، مخابرات و PAPها (ارائه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت) ابلاغ شده است.
هرچند مسئول روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات معتقد است كه هر زمان مصوبه‌ای بر روی سایت سازمان قرار گیرد به منزله ابلاغ است و افراد مخاطب قرار داده شده ملزم به اجرای بندهای آن هستند.
با این حال و با توجه به اینكه مصوبه در تاریخ 23 بهمن ماه به تمامی شركت‌ها ابلاغ شده است، تماسی با مدیر كل روابط عمومی شركت ارتباطات زیرساخت داشتیم كه وی درباره زمان ابلاغ این مصوبه گفت: همین امروز (سه‌شنبه) مصوبه به ما ابلاغ شده و ما هم طبیعتا به محض دریافت ان، قیمت و تعرفه‌های خود را به روزرسانی كردیم.

*شركت‌هایی كه هنوز نمی‌دانند تخفیف 35 درصد چیست؟!*
اما شركت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت چیز دیگری می‌گویند و برخی از آن‌ها حتی نمی‌دانند تخفیف 35 درصدی چیست و قرار است چه كسی به آن‌ها تخفیف دهد چه برسد به اینكه بخواهند 20 درصد به مردم هم تخفیف دهند!
شركت‌های دیگری هم هستند كه منتظر دریافت این مصوبه یا همان ابلاغ مصوبه هستند و روال ابلاغیه‌ها را این طور تصویر كردند: مصوبات ابتدا از كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خارج می‌شود كه معمولا پیش از آن كار كارشناسی روی آن صورت می‌گیرد و بعد به تمامی شركت‌های ارائه كننده خدمات اینترنت پرسرعت و دبیرخانه آن‌ها ابلاغ می‌شود.

*مصوبه كمیسیون تنظیم هنوز ابلاغ نشده است*
مدیر كل روابط عمومی شركت مخابرات ایران درباره ابلاغ این مصوبه گفت: تاكنون چیزی دست ما نرسیده است و پیش‌تر موضوع را از طریق رسانه‌ها مطلع شدیم.
وی درباره روال كاهش تعرفه اینترنت مخابرات برای كاربران نهایی عنوان كرد: لازمه كاهش تعرفه به میزان 20 درصد برای كاربران نهایی، كاهش 35 درصدی تعرفه پهنای باند از سوی زیرساخت برای شركت‌هاست و تا زمانیكه چنین اتفاقی نیافتد، قادر به كاهش نرخ‌ها نیستیم.
زارعیان افزود: این مصوبه تاكنون به ما ابلاغ نشده است اما به محض ابلاغ آن را در هیات مدیره برده و زمینه ابلاغ به مخابرات‌های استانی را فراهم می‌كنیم.

*زیرساخت پایبند باشد ما پای كاریم*
معاونت حقوقی شركت پارس آنلاین هم معتقد است كه هنوز این مصوبه ابلاغ نشده است.
زهرا خسروی با اشاره به اینكه پیش‌نیاز اعمال تخفیف در تعرفه‌ها، پایبندی زیرساخت به مصوبه و كاهش 35 درصدی تعرفه پهنای باند اینترنت است، اظهار كرد: شركت‌های ارائه كننده خدمات اینترنت پرسرعت در صورتی قادر به كاهش 20 درصد تعرفه هستند كه مخابرات و زیرساخت به تعهدات‌شان در این مصوبه پایبند باشند.
وی گفت: مخابرات باید كاهش 25 درصدی در بخش انتقال و 40 درصدی در فضا و برق بر روی مصوبه 166 را عملیاتی كند و زیرساخت هم 35 درصد تعرفه‌ را كم كند تا در نهایت بتوانیم كاربران نهایی را در این چرخه شریك كنیم.
خسروی خاطر نشان كرد: زیرساخت هنوز مصوبه 49 سال 87 را كه می‌بایست 20 درصد تخفیف در تعرفه‌ها لحاظ می‌كرد را اجرایی نكرده و آن را به پای بدهی ما زده كه در نهایت به وزیر نامه‌ای نوشتیم و خواستار پیگیری حقوق‌مان شدیم؛ حال هم باید دید رویكردش در برابر این مصوبه چیست.
وی با تأكید بر اینكه سابقه نداشته انتشار مصوبات بر روی سایت تنظیم مقررات به منزله ابلاغ آن باشد، تصریح كرد: شركت‌های ارائه كننده خدمات اینترنت پرسرعت پذیرفته‌اند كه این مصوبه را به شرط پایبندی مخابرات و زیرساخت به مفاد آن اجرایی كنند.
چنین اظهاراتی به كرات در گفت‌وگو با دیگر شركت‌های فعال در این بخش نیز مطرح شد كه معتقدند همچنان ابلاغیه‌ای در كار نیست.
حال با توجه به اینكه شركت ارتباطات زیرساخت به صراحت خبر از كاهش تعرفه‌ها تا سقف 35 درصد داده، باید شركت‌های ارائه كننده خدمات اینترنت پرسرعت هم كاهش تعرفه‌های خود را سریعا به مشتركان نهایی انتقال دهند.
تأخیر در انجام چنین كاری و سرازیری سود هنگفت به جیب ارائه كنندگان خدمات اینترنتی قطعا ناشی از ضعف نظارتی خواهد بود و هیچ توجیهی در برابر طرحی كه قرار بود در نهایت به نفع مردم باشد اما به نفع شركت‌های فعال شودف پذیرفته نیست.

wooooow
20-02-2014, 21:30
30 روز تا ارزانی 20 درصدی اینترنت
سرانجام جزییات وعده وزیر ارتباطات برای کاهش بیست درصدی قیمت اینترنت برای کاربران نهایی روی کاغذ آمد و برای اجرا به زیرساخت، مخابرات و PAPها ابلاغ شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سعید همتی
حالا نزدیک به 30 روز تا تحقق این وعده باقی مانده و باید دید تخفیف 35 درصدی زیرساخت به مخابراتی‌ها و خصوصی‌ها چه زمانی به 20 درصد کاهش برای مردم تبدیل می‌شود.
اگرچه قبلا هم مشابه این اتفاقات افتاده بود و این طرح در همان ابتدای راه متوقف ماند اما به هر حال وزیر ارتباطات حتما تدبیر دیگری اندیشده که باز هم همان مسیر را در پیش گرفته است. چندی پیش مدیر یکی از شرکت‌های اینترنتی می‌گفت چیزی که برای ما روشن نیست این است که وزارت ارتباطات چگونه می‌خواهد اعمال این تخفیف‌ها و اشتراک یک به هشت را کنترل کند؟
موضوع الزام در اشتراک یک به هشت کاربران اینترنتی نیز چیز جدیدی نیست. رگولاتوری پیش از این هم موضوع اشتراک یک به هشت را مصوب و ابلاغ کرده بود اما وزیر ارتباطات جدید خبر از اشتراک یک به چهل و این اواخر یک به 25 داده بود.
حالا رگولاتوری مصوبه قبلی خود را بار دیگر مصوب کرد، شاید مشکل آن مصوبه این بود که دوبار مصوب نشده بود؟! یا آنکه مشکلات، نقایص و احتمالا راه‌های گریز زیادی داشته است؟
به هر ترتیب ما نیز با امید زندگی کرده و باید منتظر بمانیم و ببینیم در دور باطل هستیم یا از این دور بیرون آمده‌ایم و تخفیف‌ها فقط به واسطه‌ها نرسیده و چیزی هم دست مردم را می‌گیرد. البته زمان زیادی برای کشف این ماجرا باقی نمانده، چراکه طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال باید منتظر تخفیف 20 درصدی برای قیمت اینترنت و اشتراک یک به هشت باشیم.
موضوع افزایش سرعت اینترنت و رفع برخی محدودیت‌های فیلتری هم می‌افتد به سال آینده.

CHAPTER
21-02-2014, 00:11
یک مدیر پارس آنلاین: اشتراک اینترنت باید یک به هشتاد باشد

مدیر بخش آنلاین مارکتینگ پارس آنلاین در مراسم اختتامیه جشنواره وب ایران گفت : مشکل از ماست که خبرنگارهای آی تی رو آموزش ندادیم چون فقط یاد گرفته‌اند درباره پهنای باند بنویسند. کیهانی که درباره مشکلات اینترنت ایران صحبت می‌کرد همچنین با انتقاد از کاربرانی که با نرم‌افزار Peer to Peer مثل بیت تورنت دانلود می‌کنند گفت ایران مشکل پهنای باند اینترنت ندارد مشکل اینترنت ما این نرم‌افزارهایی هستند که حجم بالای دانلود را به خود اختصاص می‌دهند و باید اینها را مدیریت کنیم.وی ضمن انتقاد به صحبت‌های نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره میزان بالای اشتراک گذاری خطوط اینترنت گفت: مشکل از اشتراک گذاری اینترنت نیست، این که گفته می‌شود چرا در ایران اشتراک گذاری هر خط به ۲۰ نفر زیاد است باید بگویم در جهان یک خط اینترنت بین ۸۰ نفر تقسیم می‌شود. وی خطاب به حاضران گفت: بروید و روی اینترنت ببینید اشتراک گذاری شرکت‌های ISP در جهان یک به هشتاد است. وی از راه‌اندازی سرویس مدیریت اینترنت پارس آنلاین از سال آینده خبر داد که روی همه کاربران اعمال خواهد شد.

Armin.Computer
21-02-2014, 00:57

مدیر بخش آنلاین مارکتینگ پارس آنلاین در مراسم اختتامیه جشنواره وب ایران گفت : مشکل از ماست که خبرنگارهای آی تی رو آموزش ندادیم چون فقط یاد گرفته‌اند درباره پهنای باند بنویسند. کیهانی که درباره مشکلات اینترنت ایران صحبت می‌کرد همچنین با انتقاد از کاربرانی که با نرم‌افزار Peer to Peer مثل بیت تورنت دانلود می‌کنند گفت ایران مشکل پهنای باند اینترنت ندارد مشکل اینترنت ما این نرم‌افزارهایی هستند که حجم بالای دانلود را به خود اختصاص می‌دهند و باید اینها را مدیریت کنیم.وی ضمن انتقاد به صحبت‌های نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره میزان بالای اشتراک گذاری خطوط اینترنت گفت: مشکل از اشتراک گذاری اینترنت نیست، این که گفته می‌شود چرا در ایران اشتراک گذاری هر خط به ۲۰ نفر زیاد است باید بگویم در جهان یک خط اینترنت بین ۸۰ نفر تقسیم می‌شود. وی خطاب به حاضران گفت: بروید و روی اینترنت ببینید اشتراک گذاری شرکت‌های ISP در جهان یک به هشتاد است. وی از راه‌اندازی سرویس مدیریت اینترنت پارس آنلاین از سال آینده خبر داد که روی همه کاربران اعمال خواهد شد.

منبع؟؟؟؟؟؟؟؟

CHAPTER
21-02-2014, 10:06
منبع؟؟؟؟؟؟؟؟
منبع :‌ آی تی ایران

THe DARk NighT .98
21-02-2014, 15:38
من که بعید میدونم اتفاقی بیفته معمولا همه چیز بدتر میشه تو این مملکت

mohammad_203
23-02-2014, 12:02
یک کارشناس در رابطه با انحصار پهنای باند اینترنت در کشور اعتقاد دارد: اجازه ورود پهنای باند به خصوصی‌ها با رقابتی که ایجاد می‌کند، قیمت‌ها را کاهش خواهد داد.

به گزارش ایتنا از ایسنا،‌محسن موسوی - عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور - گفت: بصورت کلی انحصار چیزی خوبی نیست و جلوی رقابت شرکت‌های خصوصی را حول یک موضوع می‌گیرد.

وی در ادامه رفع محدودیت سرعت اینترنت را برای کاربران خانگی الزامی دانست و افزود: در حال حاضر محدودیت ۱۲۸ کیلوبیتی برای کاربران اینترنت خانگی وجود دارد که کفاف باز کردن بعضی از صفحات، عکس‌ها و ویدیو‌ها را نمی‌دهد. باید حداقل کف سرعت اینترنت را به ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه ارتقا داد تا کاربران بتوانند از این خدمت بیش از پیش استفاده کنند.

به علاوه باید میزان پهنای باند در کشور را افزایش دهیم با افزایش پهنای باند کیفیت سرویس‌ها دستخوش تغییر شده و می‌تواند رضایت کاربران را با خود به همراه بیاورد.

موسوی در رابطه با بحث کم‌فروشی اینترنت افزود: افزایش پهنای باند به خودی خود باعث می‌شود تا شرکت‌ها ضریب اشتراک کم‌تری را روی سرویس‌های خود اعمال کنند. درحقیقت این میزان پهنای باند است که کیفیت یک سرویس اینترنتی را مشخص می‌سازد.

او در پایان مطرح کرد: درحال حاضر نیز بعضی اوقات در بعضی مناطق کشور سرعت اینترنت به شدت افت پیدا می‌کند. البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که بعضی از سایت‌ها به دلیل داشتن محتوای سنگین یا استفاده از پروتکل‌هایی خاص با سرعت کمتری در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

منبع:

arashsard
23-02-2014, 12:12
فعلا همه درگیر سبد کالا هستن :n02: ( برنج کپنی و مرغ یخ زده :n02:) ... ایشالله میره واسه بعد عید :n16:

NINTENDO_DS
23-02-2014, 12:45
تا ده سال دیگه هم کاری نمیکنن تعرفه رو مخابرات تنظیم میکنه اونم که هرچی میخواد میگیره هروقت زورشون به مخابرات رسید اینترنت ارزون میشه

حکایت انتظاره تماسه همراه اوله که اول واسه 10 ثانیه آهنگ 600 تومن میگرفت بعد کم شد شد 300 تومن از اونور تعرفه تماسو بردن بالا من قبلا تماسو 80 تومن میدادم الان هرکاری میکنم از 150 تومن کمتر نمیشه اینو بهش میتونین بگین دزدی یا غارت یا هرچی دلتون میخواد

بعد با این وضع انتظار دارین اینترنت ارزون شه ارزونم شه از یکجای دیگه اضافه میکنن پولشو ازتون میگیرن

Iloveu-ALL
23-02-2014, 13:42
اگه اینطوری باشه بازم بعضی شرکت ها کلک میزنن مثلا الان دارن با یه قیمت 128 رو میدن و سرعت دانلود مثلا 100 ـه بعد ارزونی 128 قیمتش کم میشه، و سرعتش هم کم میشه 50 ... بعد 256 با قیمت قبلی 128، و با سرعت 100 ارائه میشه!!
ولی در کل بازم این جو رقابتیه که وضعیت رو کمی بهتر میکنه

x8800
23-02-2014, 17:06
بنده شخصا خیلی هم بدبین نیستم. به قول یکی از عزیزان ، اگه یادتون باشه تا چند سال پیش همین 512 برای ما خواب و خیال بود. شخصا یادمه یه بار یکی از دوستان با اوج هیجان سند تو آل داد که من سرعتم 20 کیلوبایته ! و الان ما داریم راجع به 4 مگ و 6 مگ حرف می زنیم.

البته حرفی نیست که پیشرفت تو کشور ما سرعت لاکپشتی داره. ولی باید به همین هم امیدوار باشیم.

NINTENDO_DS
24-02-2014, 01:19
بنده شخصا خیلی هم بدبین نیستم. به قول یکی از عزیزان ، اگه یادتون باشه تا چند سال پیش همین 512 برای ما خواب و خیال بود. شخصا یادمه یه بار یکی از دوستان با اوج هیجان سند تو آل داد که من سرعتم 20 کیلوبایته ! و الان ما داریم راجع به 4 مگ و 6 مگ حرف می زنیم.

البته حرفی نیست که پیشرفت تو کشور ما سرعت لاکپشتی داره. ولی باید به همین هم امیدوار باشیم.

بین این دوتا 20 سال اختلاف زمانی بود دیگه مگه چقدر عمر میکنیم که واسه کچیکترین پیشرفت 20 سال بگذره؟

Sent from my SM-C105 using Tapatalk

wooooow
24-02-2014, 01:26
بین این دوتا 20 سال اختلاف زمانی بود دیگه مگه چقدر عمر میکنیم که واسه کچیکترین پیشرفت 20 سال بگذره؟

20 سال ؟؟؟؟!!!!!
یعنی سال 1372 اینترنت Adsl با سرعت 256 همه جا بود و همه 512 میخواستن ؟؟
یعنی همه مصارف خانگی اون موقع راحت adsl داشتن ؟؟

تا اونجایی که میدونم حدودا سال 1370 تازه اینترنت وارد دانشگاه ها و .... شد

بعد شما 20 سال قبل تا الان فقط از 512 به 4 مگ رسیدی ؟؟

20 سال قبل اصلا مصارف خانگی adsl داشتن ؟؟

NINTENDO_DS
24-02-2014, 03:11
20 سال ؟؟؟؟!!!!!

یعنی حال میکنم قوه تخیلت کلا تعطیله تو بحث اصلی رو ول کردی چسبیدی به مثال من؟
خب وقتی امثال تو هستن ما انتظار داریم بیان اینترنتا رو ارزون کنن
تو مثال میزنی رندش نمیکنی مثلا میگی من سه سالو 6 ماهو و 30 روز و 45 دقیقه قبل اینترنت گرفتم؟

Jeenas
24-02-2014, 05:43
به نظر من اصلا کاهش قیمت فایده ای نداره
مردم که با همین قیمتا دارن کنار میان
به نظر من باید سرعت و پهنای باند رو افزایش بدن
چون مردم با همین قیمتا کنار اومدن بهتره با همین قیمتا سرعت بیشتری به مردم بدن تا اونارو راضی کنن
کاهش قیمت وقتی سرعت اندازه Dial-up چه فایده ای داره؟؟!!

leo.unique
24-02-2014, 11:45
20 سال ؟؟؟؟!!!!!

در مثل جای مناقشه نیست !:n18:

wooooow
24-02-2014, 13:03
در مثل جای مناقشه نیست !:n18:

آره درسته ولی نه 20 سال !!!! :n02:

خداوکیلی پیشرفتی که تو این 4 سال داشتیم تو اینترنت خوب بود
به قول دوستان لاکپشت وار بود ولی خوب بود

تا همین 3 سال قبل هم سرعت 8 مگ وجود خارجی نداشت !! (( من خودم با اندیشه تازه 2 ساله 1 مگ میگرفتم ))

به هر حال اونطور که معلومه سرعت پیشرفت داره زیاد میشه
باید منتظر بود !

siavash2death
24-02-2014, 18:02
رو این قولها حساب نکنید. این خبر رو تو یه سایت می خوندم. نوشته بود این صحبتها معمولا در حد نصیحت و پیشنهاد برای شرکتهای PAP هستش نه الزام! من قبلا سرویس شاتل 3 گیگ داشتم. 14-15 هزار تومن در ماه بود. بعد یکی دو ماه خواستیم دوباره تمدیدش کنیم دیدم قیمتش جای 14-15 هزار تومن شده 18 هزار و خرده ای!!! رفتم داخل سایتش نگاه می کنم می بینم 3 هزار و خرده ای هم زده برای شبانه رایگان!! فکر کن برای یه چیز رایگان پول بگیری!! هر کس خواست کلاهبردار حرفه ای بشه باید بیاد یه سر ایران آموزش ببینه و بعد بره رو بقیه امتحان کنه!!

siavash2death
24-02-2014, 18:22

یا خدا!! سرعت ما الان اشتراک 1 به 8 هستش (به قول خودشون!) که این وضعیت داغون رو داره. 1 به 80 باشه که من دیگه عملا میرم از دایال آپ استفاده می کنم!

Armin.Computer
25-02-2014, 00:05
در کل به نظر من هم کیفیت اینترنت خیلی مهمه
بارها شده سرعت دانلودم زیاده
ولی چه جوری؟
3 تا لینک همزمان با قدرتمند ترین دانلود منیجر تمام پهنای باند رو بگیره
بعد می خوای نرم افزار آپدیت کنی سرعت پایینه
با مرورگر دانلود کنی سرعت پایینه
پینگ بالا
تایم اوت که دیگه وحشتناک!!!!!!
ولی حتی اگر نصف همین سرعت رو با پینگ 100 به پایین + بدون تایم اوت و پایداری + سرعت خوب در حدی که بشه آپدیت انجام داد
خیلی فرق رو متوجه می شید!!!!!!!

behnam-k
25-02-2014, 00:10

خاک عالم تو سرش با این طرز فکرش ، 4 نفر مثل این به اصطلاح مدیر:n21: تو کشور باشه وضعیت اینترنت و شرکتهای اینترنتی همین میشه دیگه :n21::n21::n21:

italodance
25-02-2014, 12:32

پهنای باند تو ایران : 1 مگا بایت اشتراک 8 نفر
پهنای باند تو اروپا: 100000000000000000000000000000000000 مگا بایت اشتراک 80 نفر

:n08:

italodance
25-02-2014, 12:34
آره درسته ولی نه 20 سال !!!! :n02:

خداوکیلی پیشرفتی که تو این 4 سال داشتیم تو اینترنت خوب بود
به قول دوستان لاکپشت وار بود ولی خوب بود

تا همین 3 سال قبل هم سرعت 8 مگ وجود خارجی نداشت !! (( من خودم با اندیشه تازه 2 ساله 1 مگ میگرفتم ))

به هر حال اونطور که معلومه سرعت پیشرفت داره زیاد میشه
باید منتظر بود !

عزیز چجوری گفتی

اینترنت ایران هر سال بدتر میشه هر سال نابودتر

ان سرعتی که میبینی نت ملی هست روت گذاشتند سایت اقایون رو ببینید و حال کنید

هر سال بد کیفیت تر
هر سال پینگ داغون تر
هر سال فیلیترینگ و اعمال بستن بیشتر پورتها
هر سال منزوی شدن از اینترنت جهانی و مردم جهان
هر سال کاهش و کنترل سرعت اینترنت جهانی
هر سال کنترل و مونیتورینگ بیشتر

*Forgotten*
26-02-2014, 07:13
آقا من هر چقدر اینا بخان پول اینترنت میدم ، فقط به این کوسه ها و کشتی ها یه ابلاغیه بکنن تا نزدیک این کابله نشن ، آخرین بار او وضعیت پینگ وحشتناک یادتونه که...
فقط ازشون عاجزانه میخام باز هم کنار کابله نشن ، بزارن این عید یه آب خوش از گلومون بره پایین ، زهر مارمون نکنن
جان زیر ساخت به اینترنت دست نزنید ،قیمتا رو دو برابر کنید فقط جان زیر ساخت کیفیت رو پایین نیارید ....

من از این ابلاغیه ها خیلی میترسم ، همش احساس میکنم چون نمیتونن اینترنت خوب بدن میخان بدتر کنن وی ارزونتر
جان زیر ساخت جان مبین نت جان شاتل جان هر کی دوستش دارید همینو زیاد دست کاری نکنید
خدا بکشه این ظالمین خارج از کشور رو

اینم دعای این جمه همه دعا کنن و آمین بگین
:n02:

M £ H D I
27-02-2014, 23:13
نرخ پهنای باند بین‌الملل قرار بود برای کاربران نهایی ۲۰ درصد کاهش یابد اما نه تنها چنین اتفاقی نیفتاده بلکه داد عده‌ای از بخش خصوصی از قبیل شرکت‌های ISP و ISDP بر سر تبعیض در تخفیف نرخ پهنای باند به هوا بلند شده است.

به گزارش سافت‌گذر به نقل از تسنیم، ابلاغ مصوبه یکصد و هشتاد و یکم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با هدف کاهش تعرفه پهنای باند اینترنت به شرکت‌های دارای پروانه انتقال داده‌‌ها از طریق خطوط کابلی موسوم به ندا (PAP) و شرکت‌‌های مخابرات استانی زیر مجموعه مخابرات ایران همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و برخی شرکت‌ها همچنان از ابلاغ چنین مصوبه‌ای ابراز بی اطلاعی می‌کنند.
این مصوبه که با اجماع آراء اعضای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ 1392/11/13 به تصویب رسید و با پیگیری‌هایی که از سازمان تنظیم مقررات به عمل آمد ظاهرا در تاریخ 23 بهمن ماه به کلیه شرکت‌های زیرساخت، مخابرات و PAPها ابلاغ شده، تاکنون اثری در بازار اینترنت و نرخ پهنای باند نداشته است.
براساس این مصوبه شرکت ارتباطات زیرساخت می‌بایست تعرفه‌های پهنای باند بین‌الملل خود را تا 35 درصد برای شرکت‌های دارای پروانه انتقال داده‌‌ها از طریق خطوط کابلی موسوم به ندا (PAP) و شرکت‌‌های مخابرات استانی زیر مجموعه مخابرات ایران کاهش می‌داد تا به دنبالش نرخ پهنای باند طبق دستور وزیر ارتباطات برای کاربران نهایی که همان مردم عادی هستند، 20 درصد کاهش یابد.
اما در حالیکه حدود یک هفته گذشته سخنگوی زیرساخت خبر اعمال تعرفه‌های جدید (کاهش 35 درصدی) را به تسنیم داده بود اما ظاهرا شرکت‌های PAP همچنان ابلاغیه‌ای برای کاهش تعرفه‌های خود دریافت نکرده‌اند و این ادعا را از عدم کاهش نرخ اینترنت برای کاربران نهایی می‌توان شاهد بود.
از طرفی دیگر، این مصوبه علی‌رغم اینکه همچنان به اجرا در نیامده بلکه داد سایر فعالین این حوزه از قبیل شرکت‌های ISP و ISDP را به دلیل تبعیض درآورده است.
روز گذشته اعضای کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به تعجیل در تدوین این مصوبه ابراز داشتند که چنین رویکردی باعث شده حقوق تمام شرکت‌های اینترنتی رعایت نشود.

محمودرضا خادمی یکی از اعضای کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با تاکید براینکه شکل فعلی مصوبه کاهش قیمت پهنای باند موجب ایجاد انحصار در حوزه ارائه پهنای باند
می‌‌‌شود، گفت: برای ایجاد یک فضای رقابتی سالم در حوزه ارائه خدمات پهنای باند ضرورت دارد مصوبه کاهش قیمت به صورت یکسان برای همه سرویس دهندگان این خدمات اجرا شود.
وی با تاکید بر اینکه مصوبه 181 به اختلاف قیمت 35 درصدی در بازار پهنای باند منجر می‌شود، اذعان کرد: با ابلاغ این مصوبه نرخ پهنای باند برای شرکت‌های ارائه کننده اینترنت ADSL با سایر ارائه کنندگان خدمات اینترنت شامل ISP، ISDP ، وایمکس و GPRS حدود 35 درصد تفاوت خواهد داشت و این تفکیک امتیاز که از سوی وزارت ارتباطات برای شرکت‌های PAP اعمال شده است جای سوال دارد.

او با بیان اینکه وزارت ارتباطات باید در تعیین تعرفه‌ها به کلیه سرویس‌های اینترنتی توجه کند، ادامه داد: برای یکسان‌سازی قیمت‌ها و استفاده تمامی کاربران اینترنت از تخفیف اعمال شده، نباید در نرخ پهنای باند دوگانگی وجود داشته باشد و همه سرویس دهندگان باید از یک قانون تبعیت کنند.
به گفته خادمی، با درنظر گرفتن قوانین و مصوبات موجود کمیسیون تنظیم مقررات از جمله شکل فعلی مصوبه 181، نمی توان انتظار داشت کشور بتواند به اهداف کلان توسعه ICT دست یابد.
حال در چنین شرایط مبهم و نامشخصی، زیرساخت نرخ پهنای باند بین‌الملل را برای PAPها کاهش داده اما آن‌ها کاهشی در تعرفه خدمات خود نداشته‌اند و تنها سود برندگان اصلی در این موقعیت نابه‌سامان هستند.

mahdiooo
28-02-2014, 19:53
دوستان کسی اطلاعی از این ماجرا 20 درصد مداره ؟ جایی نیست از طریق فکی بتونیم پیگیری بیشیم اگر تخفیف 35 درصد برای شرکت ها اعمال شده پس چرا برای ما 20 درصد هنوز اعمال نشده ؟
چون من شنیدم 35 درصد از 29 بهمن برای شرکت ها اعمال شده

Armin.Computer
28-02-2014, 23:51
سلام
دوستان شرکتی تا به حال کاهش نداده؟

mahdiooo
01-03-2014, 09:52
سلام
دوستان شرکتی تا به حال کاهش نداده؟
من که هنوز ندیدم شرکتی کاهش داده باشه برای همین پرسیدم
اگر ایمیلی فکسی چیزی باشه که بتونیم این مساله رو بپرسیم خیلی خوبه

mohammadFC
01-03-2014, 13:17
پارس انلاین کاهش داد

mahdiooo
01-03-2014, 13:33
پارس انلاین کاهش داد

نسبت به قبل واقعا کاهش یافته ؟
قرار بود اینایی که حجم باقی مانده دارند به حجمشون 20 درصد اضافه بشه شد؟

mahdiooo
01-03-2014, 13:36
دوستان در صورت تغییر قیمت اعلام کنند تا مطلع باشیم

mohammadFC
01-03-2014, 13:48
نسبت به قبل واقعا کاهش یافته ؟

اره،4500 ت بود هر گیگ،شد 3600!

سرویس های یک ماهه 4 گیگ هم با مقداری کاهش شده ماهانه 5 گیگ

قرار بود اینایی که حجم باقی مانده دارند به حجمشون 20 درصد اضافه بشه شد؟

فکر نمیکنم همچین کاری کنن،فعلا که چیزی ندیدیم:n13:

wooooow
01-03-2014, 14:10
پارس انلاین کاهش داد

قیمت سرویس پایه رو کم نکرده ؟؟/

مثلا 512 1 ماه 3 گیگ ؟؟ و یا بقیه ؟؟؟؟؟؟

خب باید 20 درصد سرویس ها کاهش قیمت داشته باشن !!!

Undisclosed
01-03-2014, 14:26
امیدوار بود آدمى به خیر کسان ... مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان

مخابرات کریو رو از دیشب قطع کرد . این برنامه رو واسه همه برنامه ها دارن .

حالا شما فرض کنید که اصن 50 درصد ارزون شد به چه درد میخوره ؟ برین تبیان و ... فیلم مداحی رو با سرعت عالی تماشا و دانلود کنید ؟

mahdiooo
01-03-2014, 14:37
بچه ها تمام مشکلات و اعمال نشدن هزینه ها رو به این ادرس webadmin@cra.ir ایمیل کنید تا بررسی بشه

دفتر نظارت بر سرويس هاي فناوري اطلاعات: 8812676, 88112584

BursT
01-03-2014, 15:30
امیدوار بود آدمى به خیر کسان ... مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان

مخابرات کریو رو از دیشب قطع کرد . این برنامه رو واسه همه برنامه ها دارن .

حالا شما فرض کنید که اصن 50 درصد ارزون شد به چه درد میخوره ؟ برین تبیان و ... فیلم مداحی رو با سرعت عالی تماشا و دانلود کنید ؟

دوست عزیز تا زمانیکه اینترنت وجود داشته باشه نمی تونند دسترسی آزاد به اطلاعات را محدود کنند:n01: چیز پی ان را بستن socks اومد...socks را بستن kerio اومد...kerio را ببیندند سرویس دیگه ای جایگزین میشه ...فقط امیدوار باشید بحث اینترانت ملی کنسل بشه باقیش قابل حل هست :n06:تا زمانی که از لیست سفید برای فیلترینگ استفاده نکنند راه برای پیچاندن بسیار است :n02:

بچه ها تمام مشکلات و اعمال نشدن هزینه ها رو به این ادرس webadmin@cra.ir ایمیل کنید تا بررسی بشه

برادر من،اجازه بده این مصوبه ابلاغ بشه بعد کلن میچینیم برای رسیدگی و شکایت :n02:

mahdiooo
01-03-2014, 20:29
دوست عزیز تا زمانیکه اینترنت وجود داشته باشه نمی تونند دسترسی آزاد به اطلاعات را محدود کنند:n01: چیز پی ان را بستن socks اومد...socks را بستن kerio اومد...kerio را ببیندند سرویس دیگه ای جایگزین میشه ...فقط امیدوار باشید بحث اینترانت ملی کنسل بشه باقیش قابل حل هست :n06:تا زمانی که از لیست سفید برای فیلترینگ استفاده نکنند راه برای پیچاندن بسیار است :n02:

برادر من،اجازه بده این مصوبه ابلاغ بشه بعد کلن میچینیم برای رسیدگی و شکایت :n02:
ابلاغ شده الان 10 روزه فقط تنها شرکت پارس آنلاین بوده که اونم به روش خودش تغییر داده

Undisclosed
01-03-2014, 21:29

خب موضوع همینه دیگه!

با امیدوار بودن که جلوی یه فاجعه گرفته نمیشه ! اینترانت ملی همین الانش هم راه اندازی شده و داره ازش بهره برداری میشه .

نکته مهم اینه که این مردم همینطوری دلشون رو خوش کردن به یه سری حرفهای پوچ و فکر کردن با این دلخوشی ها قراره اوضاع بهتر بشه .

الان خیلی راحت در بی خبری برداشتن دارن با کمال پررویی دونه دونه این سرویسها رو قطع میکنن ، پس چی شد حرفای جناب کلید ؟؟؟ هیچی

italodance
02-03-2014, 08:44
مردم دلشون خوشه هان

اینترنت ملی دادند سایت اقایون رو ببینند میگند ما اینترنت داریم 7 مگابیت...

MasoudBJ
03-03-2014, 18:29
ارائه‌دهندگان ADSL حق ندارند خدمات را با قیمت قبل محاسبه کنند

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه در کاهش قیمت اینترنت ADSL هدف ما گنجاندن این فناوری در سبد خانوار بوده، گفت: قرار نیست به واحدهای تجاری اینترنت با تخفیف بدهیم.

آفتاب: علی اصغر عمیدیان در جمع خبرنگاران در واکنش به اعتراض برخی شرکت‌های اینترنتی مبنی بر تخفیف ارائه شده به اینترنت ADSL اظهار داشت: در مصوبه کاهش نرخ ADSL هدفمان این بود که به خانوارهایی که از این فناوری استفاده می‌کنند تخفیف دهیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی از اینترنت ADSL استفاده می‌کنند افزود: بر این اساس مصوبه کاهش ۲۰ درصدی قیمت اینترنت ADSL را ابلاغ کردیم.

وی با اشاره به اعتراض سایر شرکت‌های اینترنتی درمورد این مصوبه گفت: در پروانه خدمات ISP و ISDP ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بر مبنای تکنولوژی ADSL نیامده است افزود: این شرکت‌ها به واحدهای تجاری با حجم و سرعت بالا سرویس می‌دهند و نباید انتظار داشته باشند که تخفیف ۲۰ درصد برای آن‌ها اعمال شود و این موضوع که می‌گویند ما ورشکست می‌شویم درست نیست.

معاون وزیر رتباطات با بیان اینکه کاهش قیمت در برخی مواقع بعضی‌ها را دچار ضرر و زیان می‌کند اضافه کرد: منافع باید به سمت حداکثر باشد و در مصوبه کاهش نرخ ADSL این حداکثر، خانوارهایی هستند که از این فناوری استفاده می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌های اینترنتی نباید دنبال زیاده‌خواهی باشند اضافه کرد: بانک‌ها و واحدهای تجاری که از سایر سرویس‌دهندگان اینترنت می‌گیرند نیازی به تخفیف ۲۰ درصدی ندارند.

ارائه‌دهندگان ADSL حق ندارند خدمات را با قیمت قبل محاسبه کنند

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره اعمال مفاد این مصوبه که به شرکت ارتباطات زیرساخت، مخابرات و شرکت‌های ارائه دهنده ADSL ابلاغ شده است گفت: این کاهش قیمت باید از تاریخ ابلاغ اعمال شود و چنانچه شرکت‌ها آن را اعمال نکنند برابر مقررات با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی گفت: شاید زمانی طول بکشد که شرکت‌های اینترنتی بخواهند قراردادشان را با مخابرات و زیرساخت برای دریافت پهنای باند و خطوط انتقال مجدداً تدوین کنند اما در این مدت زمان حق ندارند خدمات را با نرخ قبلی محاسبه کنند؛ این شرکت‌ها باید به کاربران اینترنت را با نرخ جدید بدهند و اگر مشکلی با زیرساخت و مخابرات داشتند سازمان تنظیم مقررات ورود کرده و مشکلات را حل می‌کند.

بازنگری در مصوبه ۱۸۱ انجام نمی‌شود

عمیدیان درباره احتمال بازنگری و اصلاح مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: این کمیسیون اعضای مختلفی دارد و اگر یکی از اعضا درمورد بازنگری و اصلاح این مصوبه رأی مثبت دارد نباید به کل کمیسیون و مصوبه ابلاغ شده تعمیم یابد از نظر ما مصوبه ۱۸۱ برای کاهش قیمت ADSL نظر رگولاتوری است و بازنگری در اصلاح آن در دستور کار نیست.

به گفته وی در این مصوبه هدف کاهش قیمت برای ۸۰ درصد خانوارها بوده و نباید دنبال این باشیم که برای واحدهای تجاری تخفیف ایجاد کنیم.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-adsl-%D8%AD%D9%82-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

mahdiooo
03-03-2014, 20:47
نمیدونم چرا این شرکت های دیگر تغییر نمیدن در صورتی که 1 ماه هست که این تغییرات 35 درصدی برای اونها اعمال شده ولی 20 درصد برای ما رو به چشم نمیبینند کم کنند

and-roid2
03-03-2014, 21:26
عصر تلکام هم قیمتاش رو کاهش داد...منتظریم بقیه شرکتا هم کاهش بدن.

mahdiooo
04-03-2014, 12:11
دوستان هنوز خبري از كاهش توسط مابقي شركت ها نشده ؟

mahdiooo
04-03-2014, 17:37
دوستان هنوز خبري از كاهش توسط مابقي شركت ها نشده ؟
خبری از کاهش شرکت های دیگه شد حتما اعلام کنید

wooooow
05-03-2014, 19:26
نباید انتظار کاهش قیمت داشت

خودم شاتل دارم بعد
امروز داشتم با پشتیبانی فنی صحبت میکردم
گفت در صورتی که ارزون بشه فقط ترافیک ارزون میشه و قیمت سرویس همونه
گقتم یعنی چی ؟؟
گفت مثلا 128 با ترافیک 3 گیگ میشه 4 گیگ و همون قیمت 13 تومان

اینا به خودشون فشار نیارن اینقدر ارزون میکنن !! :n02:
اگه اینطور باشه که 8 مگ با ترافیک 3 گیگ که 40 تومان هست میشه 4 گیگ و همون 40 تومان ؟؟

خب بازم فرقی نمیکنه !!! :n15:

موقع گرونی تا خرخره میخورن الان موقع ارزونی ..............

farzan311
05-03-2014, 20:40
صبانت هر گیگش رو 20 درصد ارزون کرده ولی سرویس هاش هیچ تغییر نکرده فعلا قیمت هاش:n02:
تازه هنوز هم گرونه بنظرم 38160 ریال برای یک گیگ:n15:یه صفرش اضافیه:n02:

italodance
06-03-2014, 10:04
نباید انتظار کاهش قیمت داشت

خودم شاتل دارم بعد
امروز داشتم با پشتیبانی فنی صحبت میکردم
گفت در صورتی که ارزون بشه فقط ترافیک ارزون میشه و قیمت سرویس همونه
گقتم یعنی چی ؟؟
گفت مثلا 128 با ترافیک 3 گیگ میشه 4 گیگ و همون قیمت 13 تومان

اینا به خودشون فشار نیارن اینقدر ارزون میکنن !! :n02:
اگه اینطور باشه که 8 مگ با ترافیک 3 گیگ که 40 تومان هست میشه 4 گیگ و همون 40 تومان ؟؟

خب بازم فرقی نمیکنه !!! :n15:

موقع گرونی تا خرخره میخورن الان موقع ارزونی ..............

پشو همین الان گزارش این تصمیمشون را زنگ بزن یا ایمیل یا فکس کن به ان مراجع قانونی

بعد نتیجه را اینجا مجددا برایمان گزارش بده

reza137333
06-03-2014, 11:45
شاتل هم قیمتا رو اورده پایین

mehdi700007
06-03-2014, 12:24
پس چرا های وب هنوز ارزون نکرده ؟:n23:

sam09ft
06-03-2014, 12:26
هر گیگ اضافه برای اینا 50 تومن هم هزینه نداره
الان هم که گفتن ارزون کنید همه یا ترافیک اضافه رو ارزون کردن یا طرح قبلی فقط حجمش رو بردن بالا

ham33d
06-03-2014, 15:26
پس چرا های وب هنوز ارزون نکرده ؟:n23:
های وب جدیدا پوکیده
خر تو خر شده
اوضاع نا بسامانی داره

mahdiooo
06-03-2014, 19:35
HiWeb هم امروز ترافیک رو کم کرده و مدت زمانها رو گفتند بعد از عید اگر ممکن باشه تغییر میدیم .
برای اینکه بتونند پیگیری کنند میتونند با اون ایمیل و تلفن که صفحه قبل قرار داده شده بود اعلام کنند تا خود ارتباطات رادیویی پیگیری کنه چون 35 درصد تخفیف برای شرکت ها اعمال شده

بردیا
06-03-2014, 21:06
شاتل دزدی به تمام معنا
سرویسای آرت لایت جدیدی که معرفی کرده کاهش قیمت که نداشته هیچ،افزایش قیمت هم داشته

برای مثال
سرویس آرت 1 قیمتش 28 هزار تومن هست با حداقل ترافیک 11 گیگ با سرعت حدود 1مگ
آرت لایت 1 قیمتش 21 هزارتومن هستش ولی کف استفادشو 2گیگ آوردن پایین،هر گیگ 3600 بنا به نرخ خودشون حساب کنی میشه 7200 یعنی شما 200تومن هم به نسبت داری گرونتر میدی و بنا به گفته خودشون تو سایت سرعتش فیکس رو 128 هستش.
کی مغز خر خورده 21 هزارتومن پول بده با سرعت 16کیلوبایت دانلود کنه؟

آرت 2 هم 9هزارتومن کم کردن از قیمت 36هزارتومنیش، یعنی اسما 25 درصد،ولی پایین آوردن کف مصرف باعث شده کاهش قیمت واقعی حدود 5 درصد باشه و سرعت دانلود هم به جای اینکه روی 170 باشه مث الان من،میره روی 25-26

تمام سرویسای آرتشون همین بساطه.
+
بریم سراغ اکو،یه مثال تو این زمینه میزنم فقط.
اکو 6مگ قیمت سابق یک سالش 246هزارتومن((رند)) با حجم ترافیک 15 بوده که با این کاهش 20 درصدی باید 49هزارتومن کاهش قیمت پیدا میکرده برای سرویس یک سالش.
ولی اینا اومدن 7گیگ روی ترافیک بردن و قیمت رو ثابت نگه داشتن.این 7گیگ رو به نرخ خودشون حساب کنی میشه 25هزارتومن.این وسط شرکت 24 هزارتومن میخوره.
باقی سرویساشم حساب کنی همینه
تنها کاهش 20درصدی اعمال شده به فروش هر یک گیگ برمیگرده.همین و بس

هیچ کاهش قیمت حقیقی 20 درصدی اعمال نشده.
لطفا بگید کجا میتونیم آبروشونو ببریم؟
در ضمن اگر میتونید این مطلب رو share بکنید.قدرت رسانه رو دست کم نگیرید

mahdiooo
06-03-2014, 21:15
شاتل دزدی به تمام معنا
سرویسای آرت لایت جدیدی که معرفی کرده کاهش قیمت که نداشته هیچ،افزایش قیمت هم داشته

برای مثال
سرویس آرت 1 قیمتش 28 هزار تومن هست با حداقل ترافیک 11 گیگ با سرعت حدود 1مگ
آرت لایت 1 قیمتش 21 هزارتومن هستش ولی کف استفادشو 2گیگ آوردن پایین،هر گیگ 3600 بنا به نرخ خودشون حساب کنی میشه 7200 یعنی شما 200تومن هم به نسبت داری گرونتر میدی و بنا به گفته خودشون تو سایت سرعتش فیکس رو 128 هستش.
کی مغز خر خورده 21 هزارتومن پول بده با سرعت 16کیلوبایت دانلود کنه؟

آرت 2 هم 9هزارتومن کم کردن از قیمت 36هزارتومنیش، یعنی اسما 25 درصد،ولی پایین آوردن کف مصرف باعث شده کاهش قیمت واقعی حدود 5 درصد باشه و سرعت دانلود هم به جای اینکه روی 170 باشه مث الان من،میره روی 25-26

تمام سرویسای آرتشون همین بساطه.
+
بریم سراغ اکو،یه مثال تو این زمینه میزنم فقط.
اکو 6مگ قیمت سابق یک سالش 246هزارتومن((رند)) با حجم ترافیک 15 بوده که با این کاهش 20 درصدی باید 49هزارتومن کاهش قیمت پیدا میکرده برای سرویس یک سالش.
ولی اینا اومدن 7گیگ روی ترافیک بردن و قیمت رو ثابت نگه داشتن.این 7گیگ رو به نرخ خودشون حساب کنی میشه 25هزارتومن.این وسط شرکت 24 هزارتومن میخوره.
باقی سرویساشم حساب کنی همینه
تنها کاهش 20درصدی اعمال شده به فروش هر یک گیگ برمیگرده.همین و بس

هیچ کاهش قیمت حقیقی 20 درصدی اعمال نشده.
لطفا بگید کجا میتونیم آبروشونو ببریم؟
در ضمن اگر میتونید این مطلب رو share بکنید.قدرت رسانه رو دست کم نگیرید

*Forgotten*
07-03-2014, 01:31
تمام شرکت ها در برابر این طرح مقاومت میکنن و یه جوری میخان دورش بزنن
علتش هم اینه که هیچ نظارتی نیست روشون جز کاربراشون ، متاسفانه حرف کاربران هم 99 درصدش به جایی نمیرسه

وقتی شرکتی مثلا سرویسش رو قیمتشو کم میکنه باهاش چیزای دیگشو هم شامل گیگ یا زمان یا هر دوشو پایین میاره که عملا تخفیفی وجود نخواهد داشت

یعنی کسی متوجه این قضیه نمیشه؟ بله که متوجه میشه
حالا به نظرتون چرا اینکارو میکنه!؟ جواب خیلی راحته نظارتی نیست
از این بابت هم مطمعنن حرف کاربرا هم بجایی نمیرسه

netstat
07-03-2014, 02:00
تمام شرکت ها در برابر این طرح مقاومت میکنن و یه جوری میخان دورش بزنن
علتش هم اینه که هیچ نظارتی نیست روشون جز کاربراشون ، متاسفانه حرف کاربران هم 99 درصدش به جایی نمیرسه

وقتی شرکتی مثلا سرویسش رو قیمتشو کم میکنه باهاش چیزای دیگشو هم شامل گیگ یا زمان یا هر دوشو پایین میاره که عملا تخفیفی وجود نخواهد داشت

یعنی کسی متوجه این قضیه نمیشه؟ بله که متوجه میشه
حالا به نظرتون چرا اینکارو میکنه!؟ جواب خیلی راحته نظارتی نیست
از این بابت هم مطمعنن حرف کاربرا هم بجایی نمیرسه

راستش به نظر من علتش اینه که رقابت وجود نداره...
من خودم حدس میزنم در زمینه اخذ مجوز و خرید پهنای باند احتمالاً یک سری مسائلی وجود داره(رانت و باند بازی و ...) که اجازه نمیده هر کسی به صرف داشتن سرمایه ی لازم وارد این کار بشه....
علاوه بر این شاید یه سری از قوانین هم مناسب نباشه... مثلاً زمانی که یک مشترک میخواد شرکتش رو عوض کنه نمیتونه به راحتی پول باقی مونده ی قراردادش رو پس بگیره و قانون حمایت لازم رو ازش نمی کنه. خود همین باعث میشه شرکتا بتونن مشترکاشون رو به راحتی گیر بندازن!!
یا مسئله ی پورت های مخابراتی طوری مدیریت میشه که رقابت رو از بین می بره. الان توی خیلی از مناطق فقط یک یا دو شرکت پورت خالی دارن و عملاً رقابتی وجود نداره....
خلاصه این که به نظر من همیشه سود توی رضایت مشتریه و اگه شرایط آزاد باشه برای سود بیشتر شرکتا مجبورن رضایت مشتری رو تامین کنن...

hermione
07-03-2014, 02:12
راستش به نظر من علتش اینه که رقابت وجود نداره...
من خودم حدس میزنم در زمینه اخذ مجوز و خرید پهنای باند احتمالاً یک سری مسائلی وجود داره(رانت و باند بازی و ...) که اجازه نمیده هر کسی به صرف داشتن سرمایه ی لازم وارد این کار بشه....
علاوه بر این شاید یه سری از قوانین هم مناسب نباشه... مثلاً زمانی که یک مشترک میخواد شرکتش رو عوض کنه نمیتونه به راحتی پول باقی مونده ی قراردادش رو پس بگیره و قانون حمایت لازم رو ازش نمی کنه. خود همین باعث میشه شرکتا بتونن مشترکاشون رو به راحتی گیر بندازن!!
یا مسئله ی پورت های مخابراتی طوری مدیریت میشه که رقابت رو از بین می بره. الان توی خیلی از مناطق فقط یک یا دو شرکت پورت خالی دارن و عملاً رقابتی وجود نداره....
خلاصه این که به نظر من همیشه سود توی رضایت مشتریه و اگه شرایط آزاد باشه برای سود بیشتر شرکتا مجبورن رضایت مشتری رو تامین کنن...

به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردید . از همین ابلاغ برای کاهش قیمت میشه پی برد که تقریبا شرکت های اینترنتی دولتی هستند . اگر پای شرکت های خصوصی در کار بود کاهش قیمت و افزایش خدمات به خاطر بقا در بازار رقابتی به صورت خودکار صورت میگرفت نه صرفا زیر فشار زیر ساخت و رسانه ها .

این طرح هم مثل طرح ارائه سرویس های نامحدود هست .

netstat
07-03-2014, 02:36
به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردید . از همین ابلاغ برای کاهش قیمت میشه پی برد که تقریبا شرکت های اینترنتی دولتی هستند . اگر پای شرکت های خصوصی در کار بود کاهش قیمت و افزایش خدمات به خاطر بقا در بازار رقابتی به صورت خودکار صورت میگرفت نه صرفا زیر فشار زیر ساخت و رسانه ها .

این طرح هم مثل طرح ارائه سرویس های نامحدود هست .

دقیقاً!!!...... برای خود من هنوز سوال هستش که چرا وقتی هزینه ی خدمات شرکت زیر ساخت کاهش پیدا کرد حتی یک شرکت کوچکترین تغییری توی سرویس هاش نداد!!!
البته پارس آنلاین جایزه مصرف منصفانه ی سرویس های نامحدودش رو نصف کرد!!! :n08:

(سرویسای نامحدود پارس در واقع حجمیه و جایزه ی مصرف منصفانه اون حجمیه که شما می تونید با سرعت مناسب از سرویستون استفاده کنید....)

mohammadi_4u
07-03-2014, 06:54
سلام
باز خوبه منطقه دوستان دارن مقاومت که نشون میدن .
منطقه دور افتاده ای که من زندگی میکنم(.که اخبار 20:30 قبض موبایل مشترکشو نشون دادو مخابراتش انکار کرد:دی)زنگ زدم میگم ببخشید ا کی طرحا و قیمتاارزون میشه. میگه خبریه؟شایعه نکنید ماکه بخش نامه ای نداریم!! شما خودتون فرض کنید ارزونه!
زندگی زیباست:banghead:

Leon-117
07-03-2014, 09:02
البته پارس آنلاین جایزه مصرف منصفانه ی سرویس های نامحدودش رو نصف کرد!!!
یکی از مسخره ترین چیز هایی که تو نت دیدم همین مصرف منصفانه ی پارس آنلاین هست :|
اسم سرویسشون نامحدوده بعدبراش محدودیت حجمی میزارن و برای افرادی هم که از سرویس نامحدوشدون کم استفاده کنن جایزه در نظر میگیرن:blink:
+
با این دوستمون هم موافقم که میگه رقابتی وجود نداره،الان توی مرکز مخابراتی ما 2 تا شرکت اینترنت ADSL میدن،یکی همین پارس انلاین که قبلا ازش اینترنت میگرفتم و مخابرات،باز مخابرات توی این منطقه ماه بهتره.......

Mr saeed
07-03-2014, 10:27
یکی از مسخره ترین چیز هایی که تو نت دیدم همین مصرف منصفانه ی پارس آنلاین هست :|
اسم سرویسشون نامحدوده بعدبراش محدودیت حجمی میزارن و برای افرادی هم که از سرویس نامحدوشدون کم استفاده کنن جایزه در نظر میگیرن:blink:
+
با این دوستمون هم موافقم که میگه رقابتی وجود نداره،الان توی مرکز مخابراتی ما 2 تا شرکت اینترنت ADSL میدن،یکی همین پارس انلاین که قبلا ازش اینترنت میگرفتم و مخابرات،باز مخابرات توی این منطقه ماه بهتره.......

طرز فکر شما اشتباه هست نه سیستم پارس انلاین این شرکت اومده 128 نامحدود فروخته سرعت می شه در بهترین حالت 16 کیلوبایت اومده طرح تشویقی گزاشته تا فلان گیگ بتونید با سرعت 2 مگ دانلود کنید این حجم رو تموم کرد می شه همون سرعت واقعی شما پولش دادید 16 کیلوبایت در ثانیه .

Eliminal
07-03-2014, 10:53
دوستان عزیز صبانت که قیمتاشو آورد پایین بلخره ! قبلا 5 گیگ حجم اضافی میشد 25 تومن الان شده 19 ، و قبلا 3 ماهه 15 گیگ بود 64 تومن ، الان 3 ماهه 20 گیگ شده 64 تومن !!!
پس اینقدر فاز منفی ندین جان ما!!!!!!

Leon-117
07-03-2014, 11:00
طرز فکر شما اشتباه هست نه سیستم پارس انلاین این شرکت اومده 128 نامحدود فروخته سرعت می شه در بهترین حالت 16 کیلوبایت اومده طرح تشویقی گزاشته تا فلان گیگ بتونید با سرعت 2 مگ دانلود کنید این حجم رو تموم کرد می شه همون سرعت واقعی شما پولش دادید 16 کیلوبایت در ثانیه .
من یه مدت 512 نامحدود از پارس انلاین گرفتم،اون اوایل سرعت خوب بود ولی بعد از یه مدت سرعت خیلی اومد پایین،سرعت دانلود عادی 512 باید یه چیزی درووبر 60-70 کیلوبایت باشه که سرعت من اومده بود روی 20 کیلوبایت،به پشتیبانی که زنگ زدم گفتن چون بیشتر از یه مقداری دانلود کردی سرعتت اومده پایین :|
الان فکر کنم این سیستمشون رو عوض کرده باشن............

mahdiooo
07-03-2014, 12:23
سلام
دیگه یک سیستمی رو اینا دارند که بتونند خیلی کارها رو انجام بدن
ریش و قیچی دست اوناست و ما فقط باید پول رو بدیم و اونا تصمیم میگیرند چه کار کنند

dvd2010
07-03-2014, 12:39
من یه مدت 512 نامحدود از پارس انلاین گرفتم،اون اوایل سرعت خوب بود ولی بعد از یه مدت سرعت خیلی اومد پایین،سرعت دانلود عادی 512 باید یه چیزی درووبر 60-70 کیلوبایت باشه که سرعت من اومده بود روی 20 کیلوبایت،به پشتیبانی که زنگ زدم گفتن چون بیشتر از یه مقداری دانلود کردی سرعتت اومده پایین :|
الان فکر کنم این سیستمشون رو عوض کرده باشن............

واقعا؟این دیگه زور داره ماهی 90 تومن بدی اما سرعتت در حد 20 تا نباشه !من سرویس نامحدود 128 پارس انلاین را داشتم که ازش واقعا راضی بود اون زمان تا 20 گیگ اول را با سرعت 1مگ دانلود میکردی و مابقی را با سرعت واقعی 128 دانلود میکردی که واقعا ازش راضی بودم.
بهترین راه مقابله با دزدی شرکتا اینه که شرکتهای بزرگ جهانی اینترنت وارد کشور بشن آنموقعه تمام شرکتای داخلی به دست و پا مشترکا میوفتن .دیگه هم نیازی به نظارت نیست.رقابت واقعی با حضور شرکتا خارجی شکل میگیره و لا غیره.

بردیا
07-03-2014, 12:59
واقعا؟این دیگه زور داره ماهی 90 تومن بدی اما سرعتت در حد 20 تا نباشه !من سرویس نامحدود 128 پارس انلاین را داشتم که ازش واقعا راضی بود اون زمان تا 20 گیگ اول را با سرعت 1مگ دانلود میکردی و مابقی را با سرعت واقعی 128 دانلود میکردی که واقعا ازش راضی بودم.
بهترین راه مقابله با دزدی شرکتا اینه که شرکتهای بزرگ جهانی اینترنت وارد کشور بشن آنموقعه تمام شرکتای داخلی به دست و پا مشترکا میوفتن .دیگه هم نیازی به نظارت نیست.رقابت واقعی با حضور شرکتا خارجی شکل میگیره و لا غیره.

توی این مملکت هیچوقت اینجور چیزا درست نمیشه چون اونایی که قدرت دستشونه فاسد هستن و فقط به انحصار بیشتر برای درامد بیشتر فکر میکنن.

netstat
07-03-2014, 13:12
الان اون 20 گیگ شده 10 گیگ به اضافه ی 5 گیگ با سرعت 60 کیلو بایت...
به این بهونه که سرعت رو دو برابر کردن حجم رو نصف کردن! و این در حالی بود که زیر ساخت هزینه خدماتش رو تقریباً 30 درصد کم کرده بود...
اون سرعت دو برابر هم در واقع یه جور کلاهبرداریه چرا که در اکثر مواقع سرعت تک کانکشن به زور به 30 کیلو بایت میرسه!!

راستی! خیلی از این سرعتای 6 مگ و 8 مگ که اینهمه روش تبلیغ میکنن، در واقع طبل توخالیه! چرا که سرعت تک کانکشن توی این isp ها به زور به 30-40 کیلو بایت میرسه!!!!

reza137333
07-03-2014, 13:15
یه راهی که بشه قیمت اینترنت رو عملا کاهش بدن اینه که کف سرعت بزارن مثلا 1 مگ ...

شرکتا هم به خاطر این که مشتری هاشو از دست ندن مجبورن قیمتو بیارن پایین تا همه توانایی خرید سرویس هاشونو داشته باشن

البته اینا فقط در حد حرفه نه بیشتر

dvd2010
07-03-2014, 13:39
توی این مملکت هیچوقت اینجور چیزا درست نمیشه چون اونایی که قدرت دستشونه فاسد هستن و فقط به انحصار بیشتر برای درامد بیشتر فکر میکنن.

آره یکی از مشکلات ما همین انحصار گراها هستند.به وقتش هم خوب بلدن سر مردم را کلاه بذارند.مثالش همین خودرو سازها کافیه دولت تعرفه را کاهش بدن بالابی که دارند اصلا اجازه کار را نمیدن به وقتش هم صدا سیما بعنوان بازوی خیلی قوی وارد میشه و هر روز برنامه میذاره آره اگه تعرفه کاهش پیدا کنه 1 میلیون نفر بیکار میشن در صورتی که اصلا اینجوری نیست ورود شرکتهای بزرگ جهانی به ایران باعث اشتغالزایی فروان و ورود فنآوری روز به مملکت میشه چیزی که برای مسدولین حال حاضر مملکت اصلا اهمیت نداره تنها چیزی ه مهم افزایش تولید روز افزون اشغالاشونه!واسه اینترنت هم همینجوری میشه مخابرات سازمان تنظیم مقررات و شرکتهای خصوصی چون منافعشون به خطر خاهد افتاد غوغایی به پا میکنند .مگر اینکه واقعا اراده خیلی خیلی قوی و جدی بین مسئولین تراز اول مملکت برای پیشرفت کشور باشه اونموقعه هیچ کس نمیتونه جلوش را بگیره.متاسفانه همچین اراده ای طی چند سال اخیر و حال بین مسئولین نیست.اما ما امید واریم روزی که شرایط به سوی پیشرفت پیش بره.

XENON24
07-03-2014, 22:40
ادعایی جدید: پهنای باند اینترنت 10 برابر می‌شود مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به جزئیات پروژه های تدبیر و امید در راستای توسعه شبکه انتقال و ظرفیت اینترنت کشور گفت: در پروژه "تدبیر یک" ظرفیت لایه انتقال شبکه زیرساخت ارتباطی با رشد 9 برابری همراه خواهد بود و در پروژه "امید یک" نیز ظرفیت پهنای باند شبکه اینترنت کشور به یک ترابیت برثانیه می رسد.

به گزارش مهر، محمود خسروی اجرای پروژه های تدبیر و امید را در 3 فاز با هدف ارتقای ظرفیت اینترنت کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه - سال 94 - عنوان کرد و گفت: این پروژه های بزرگ ملی زیرساختی با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می شود.

او با اشاره به جزئیات اجرای این طرح ها گفت: پروژه تدبیر در لایه انتقال - ترنسمیشن- و پروژه امید در لایه آی پی - IP - برای انتقال اطلاعات تعریف شده به این معنی که با اجرای پروژه امید که در 3 فاز تعریف شده است توسعه پهنای باند اینترنت بین الملل به 4 ترابیت در ثانیه و توسعه شبکه IP داخل کشور با ظرفیتی بالغ بر 20 ترابیت برثانیه در دستور کار قرار گرفته است.

خسروی با بیان اینکه در این پروژه ظرفیت پهنای باند اینترنت تا پایان سال آینده 10 برابر و تا پایان برنامه پنجم 37 برابر می شود گفت: هم اکنون پهنای باند اینترنت کشور حدود 150 گیگابیت برثانیه است که در " امید 1 " تا پایان سال آینده این ظرفیت 10 برابر ارتقا می یابد و به هزار و 100 گیگابیت برثانیه - یک ترابیت - می رسد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوی اطلاعات با بیان اینکه توسعه ظرفیت شبکه اینترنت در 3 فاز انجام می گیرد ادامه داد: تا پایان برنامه پنجم توسعه و با اجرای پروژه "امید 3" ظرفیت شبکه اینترنت بین الملل به 4 ترابیت خواهد رسید.

خسروی با اشاره به وجود 54 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور که تا پایان برنامه پنجم توسعه به 67 هزار کیلومتر می رسد گفت: اجرای پروژه‌های تدبیر یک و دو نیز با هدف توسعه شبکه انتقال در دستور کار قرار دارد که ظرفیت شبکه انتقال در دو فاز با رشد 9 برابری از 450 هزار لینک E1 به 4 میلیون لینک E1 افزایش خواهد یافت.

arashsard
07-03-2014, 23:57
ادعایی جدید: پهنای باند اینترنت 10 برابر می‌شود

مرده شور قیافشون ببرن ... اول برن زیر ساختو درست کنن .... خط من که بیشتر از 2 مگ نمیکشه ... مال خیلی از دوستان هم شاید حداکثر 3 4 مگ بکشه ... توو این خراب شده هنوز نمیتونن روو فیبر سرویس بدن میخوان سرعت 20 30 مگ بدن :n13:

arash59b
08-03-2014, 00:07
امکانش هست به اسم شرکت خودمون بریم و از شرکت زیرساخت 15-20 مگ پهنای باند بگیریم؟ یا باید حتما از ISPها گرفت؟
الان هر مگ فکر کنم حدود 300 تومن باشه کسی قیمت دقیق داره؟

netstat
08-03-2014, 00:24
امکانش هست به اسم شرکت خودمون بریم و از شرکت زیرساخت 15-20 مگ پهنای باند بگیریم؟ یا باید حتما از ISPها گرفت؟
الان هر مگ فکر کنم حدود 300 تومن باشه کسی قیمت دقیق داره؟
:n13:
البته منم دقیق نمیدونم...:n13: ولی فکر میکنم زیر ساخت پهنای باند رو به صورت خطوط فیبر نوری STM 1 میفروشه که 155 Mbps هستش و 24 میلیون ماهیانه قیمتشه.... تازه همین رو هم به هر ISP نمیدن!
بعدش شما این 15-20 مگ رو چطوری میتونی ببری حونه؟؟ این تلفن داغون ماها که 11 مگ رو هم به زور جواب میده....:n09:

arash59b
08-03-2014, 00:30
:n13:
البته منم دقیق نمیدونم...:n13: ولی فکر میکنم زیر ساخت پهنای باند رو به صورت خطوط فیبر نوری STM 1 میفروشه که 155 Mbps هستش و 24 میلیون ماهیانه قیمتشه.... تازه همین رو هم به هر ISP نمیدن!
بعدش شما این 15-20 مگ رو چطوری میتونی ببری حونه؟؟ این تلفن داغون ماها که 11 مگ رو هم به زور جواب میده....:n09:
نگران بردنش نیستم الان هم تو خونه 13 مگ دارم تا 50 مگ هم مشکلی ندارم ولی خوب زیر منت ISP هستم

اونا ارزون تر از ISP بدن شده با گاری میبرم

الان ispها بالای 10 مگ رو دارن 250 تا 300 میدن میگم واسه چی اینقدر گرون؟
می گه چون خط ددیکیت هست پشتیبانی ویژه و قوی داره. یکی نیست بگه پشتبانی قوی نخواستیم

netstat
08-03-2014, 00:36
نگران بردنش نیستم الان هم تو خونه 13 مگ درام استفاده می کنم ولی خوب زیر منت ISP هستم
:n02:
درسته بعضی خط ها توی همین ایران کیفیتش خوبه تا 20 مگ رو هم ساپورت میکنه....
من فکر کردم شما دارید به صورت کلی یه راه حل برای خلاص شدن از دست ISP ها میدید...من هم در کل گفتم تو ایران اکثر خط ها حدود 11 مگ ساپورت میکنه.... :n02:
راستش در مورد اطلاعاتی هم که دادم زیاد مطمئن نیستم! :n26:

Arash Behroozi
08-03-2014, 06:59

پارس افلاین 128 رو 30 تومن میگیره
این سرویس دقیقا برابر است با 15 گیگ حجم با سرعت بالا بدون شبانه رایگان و عملا بعد از اتمام حجم سرعت اسمی میشود و اینترنت غیرقابل استفاده.

نکته ی بعدی اینکه از اونجایی که پارس حجم دزدی داره و در نامحدود باقیمانده حجم رو نشون نمیده، برای من که هیچوقت این حجم به 15 گیگ اپلود و دانلود نرسیده وسرویسم محدود شده

saeed258s
09-03-2014, 23:57
نگران بردنش نیستم الان هم تو خونه 13 مگ دارم تا 50 مگ هم مشکلی ندارم ولی خوب زیر منت ISP هستم

اونا ارزون تر از ISP بدن شده با گاری میبرم

الان ispها بالای 10 مگ رو دارن 250 تا 300 میدن میگم واسه چی اینقدر گرون؟
می گه چون خط ددیکیت هست پشتیبانی ویژه و قوی داره. یکی نیست بگه پشتبانی قوی نخواستیم
با دروود
هر مگ پهنای باند در حدود 280-300 هزار تومان برای کاربر /ارائه دهنده هزینه خواهد داشت.
شما اگر در استان فارس باشید،بر خود می بالیم که به شما اعلام نماییم که در سال جدید ،با همین بهایی که خدمتتان عرض کردم،امکان سرویس دهی به شما را بر روی بستر بیسیم،اینترانت،و ... را خواهیم داشت.

arash59b
10-03-2014, 00:34
با دروود
هر مگ پهنای باند در حدود 280-300 هزار تومان برای کاربر /ارائه دهنده هزینه خواهد داشت.
شما اگر در استان فارس باشید،بر خود می بالیم که به شما اعلام نماییم که در سال جدید ،با همین بهایی که خدمتتان عرض کردم،امکان سرویس دهی به شما را بر روی بستر بیسیم،اینترانت،و ... را خواهیم داشت.

با این قیمت که هرجا می خوام می تونم بگیرم دونبال یه جای ارزون تر هستم یکی اینجاهست هر 2 مگ نامحدود رو 220 میده البته ددیکیت نیست

شما تا 16 مگ هر مگ رو چقدر حساب می کنید و دادن این مقدار پهنای باند مشکل حقوقی براتون ایجاد نمی کنه؟

همونطور که از پروفایلم مشخصه اهواز هستم

wooooow
10-03-2014, 17:03
دوستان من یه سوال واسم پیش اومده
چرا قیمت اینترانت تو ایران از اینترنت گرون تره ؟؟

اصولا با توجه به اینکه اینترانت یه شبکه داخلی هست باید ارزونتر باشه
ولی من تو لیست قیمت انواع سایت ها میبینم گرونتره !!

داستان از چه قراره ؟ ! !:n13:

mahdiooo
10-03-2014, 19:18
دوستان من یه سوال واسم پیش اومده
چرا قیمت اینترانت تو ایران از اینترنت گرون تره ؟؟

اصولا با توجه به اینکه اینترانت یه شبکه داخلی هست باید ارزونتر باشه
ولی من تو لیست قیمت انواع سایت ها میبینم گرونتره !!

داستان از چه قراره ؟ ! !:n13:
تو ایران الان هیچی حساب کتاب نداره :n10:

yasaroj
11-03-2014, 18:39
آسیاتک هم قیمت ترافیک اضافه را کاهش داد ولی هنوز قیمت سرویس هاش تغییری نکرده

البته با توجه به بند آخر عکس بالا احتمالا اصلا قصد کاهش قیمت خود سرویس ها را هم ندارند

alimail3248
12-03-2014, 09:27
فعلا که زیر ساخت قانون خوبی گذاشته .گفته تخفیف در فروش پهنای باند به شرکت ها بعد از اعمال کاهش تعرفه شرکت صورت میگیرد.

wooooow
12-03-2014, 09:54
فعلا که زیر ساخت قانون خوبی گذاشته .گفته تخفیف در فروش پهنای باند به شرکت ها بعد از اعمال کاهش تعرفه شرکت صورت میگیرد.

این شرکت هایی که من دیدم حالا حالا ها ارزون نمیکنن !!

من موندم چطور هیچ سازمانی به کار اینا نظارت نمیکنه ؟؟

طرف یه شلوار لی رو 5 هزار تومان گرون میفروشه مغازه رو پلمپ میکنن بعد طرف رو اندازه کل مغازش جریمه !!!
بعدش اینا میلیاردی رو ترافیک میخورن هیچکس بهشون هیچی نمیگه !!! :n13:

fanoostalaei
12-03-2014, 10:01
الان کدوم شرکتها قیمت هاشون رو کم کردن ؟
یا اصلا کسی توجه نکرده ؟

wooooow
12-03-2014, 10:13
الان کدوم شرکتها قیمت هاشون رو کم کردن ؟
یا اصلا کسی توجه نکرده ؟

همه شرکت ها فقط ترافیک رو ارزون کردن
اونم 1000 تومان !!!!!

هیچ شرکتی سرویس پایه رو ارزون نکرده !!!

fanoostalaei
12-03-2014, 10:14
همه شرکت ها فقط ترافیک رو ارزون کردن
اونم 1000 تومان !!!!!

هیچ شرکتی سرویس پایه رو ارزون نکرده !!!
یعنی هر گیگ باید بشه 3200 تومن !!! درسته ؟

wooooow
12-03-2014, 11:53
یعنی هر گیگ باید بشه 3200 تومن !!! درسته ؟

شاتل هر گیگ 4800 بود که الان شده 3800

arash59b
12-03-2014, 12:12
ISP ما که ارزون نکرده با مسئولش صحبت کردم گفت نامه نوشتم برای مدیرعامل که قیمت ها رو کاهش بده (بروکراسی رو تو isp نقلی ما داشته باش)

alimail3248
12-03-2014, 12:27
ISP ما که ارزون نکرده با مسئولش صحبت کردم گفت نامه نوشتم برای مدیرعامل که قیمت ها رو کاهش بده (بروکراسی رو تو isp نقلی ما داشته باش)

قرار بوده فقط برای adsl باشه نه چیزای دیگه..

fanoostalaei
12-03-2014, 12:37
ISP من که هنوز هم همون قیمتهای قبلی رو داره (مخابرات و همارا سیستم تبریز)

یک الی پنج گیگ
47,700

شش الی ده گیگ
37,100

بیش از ده گیگ
21,200

MasoudBJ
13-03-2014, 14:06
حلقه گمشده در چرخه خدمات اینترنت
نظر دولت این بود که باید قیمت پهنای باند کاهش پیدا کند و آمدند برای آن سهم گذاشتند و اعلام کردند کاربر نهایی 20 درصد از این تخفیف نفع خواهد برد.
آفتاب: سال‌هاست که بحث کاهش بهای اینترنت به بحث گذاشته شده است و تا کنون طرح‌های گوناگونی در این زمینه از سوی نهادهایی همچون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زیرساخت و دیگر بخش‌های مرتبط، مطرح شده که برخی از این کاهش قیمت‌ها در نهایت تأثیر قابل لمسی روی بازار این سرویس نداشته است و به نوعی باید گفت مصرف کننده نهایی یعنی همان کاربران خانگی این کاهش قیمت را احساس نکرده‌اند.
....

خبر خیلی طولانی هستش واسه همین لینک اصلیش رو میزارم، بخونید جالبه

منبع: حلقه گمشده در چرخه خدمات اینترنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nimakh
15-03-2014, 10:03
شرکت مخابرات خودش چرا تعرفه هاش رو کم نمیکنه ؟

mohsen_hot20
15-03-2014, 16:07
اگه قیمت بالاتره بره فورا اعمال میشه

King Tanha
15-03-2014, 20:10
همه شرکت ها تغییر داده مخابرات هنوز تغییر نکرده ؟

ahriman323
15-03-2014, 20:33
شرکت مخابرات خودش چرا تعرفه هاش رو کم نمیکنه ؟

چون نرخ پهنای باند از طرف زیرساخت هنوز 35 درصدکاهش پیدا نکرده،که ISP ها 20 درصد تخفیف اعمال کنند.
آسیاتک قیمت ترافیک اضافی را 20 درصد کاهش داده

MasoudBJ
06-05-2014, 07:45
توی اینترنت اخبار رو میخوندم که توی یکی از خبرها چشمم به یک جمله ای افتاد که خیلی خوشحالم کرد:

"به نوشته فیگارو، تنها شرکت فرانسوی که توانسته به لطف شعبه آمریکایی خود «لوسنت» در بازار ایران حضور یابد شرکت «آلکاتل» است.

طبق اطلاعات موجود، آلکاتل-لوسنت با اجازه خزانه داری آمریکا قراردادی به ارزش 300 میلیون دلار را برای فروش تجهیزات اینترنت، با ایران منعقد کرده است."

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

BIKHIAL_ALL_75
17-05-2014, 07:31
این شرکت هایی که من دیدم حالا حالا ها ارزون نمیکنن !!

من موندم چطور هیچ سازمانی به کار اینا نظارت نمیکنه ؟؟

طرف یه شلوار لی رو 5 هزار تومان گرون میفروشه مغازه رو پلمپ میکنن بعد طرف رو اندازه کل مغازش جریمه !!!
بعدش اینا میلیاردی رو ترافیک میخورن هیچکس بهشون هیچی نمیگه !!! :n13:

شما میتونید شکایت خودتون رو در ارتباطات با موارد تخلف یا نارضایتی از سرويس دهنده های اينترنت در سایت زیر قسمت ثبت شکایات وارد کنید و کمتر از 1 هفته به شکایت شما رسیدگی می شود.

Mr saeed
19-05-2014, 10:51
بعضی از اپراتور ها زرنگی کردن قیمت کم کردن باهاش حجم اولیه هم کم کردن :n08:این هم تخفیف :n09: