PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه زبان با حال براي برنامه نويسي چيه

Omid online
23-04-2005, 07:13
اگه كتاب آموزشيم داشته باشه خيلي توپه

digitalbass
23-04-2005, 08:36
به نظر من شما اول بايد ببيني چه كاري مي خوايي انجام بدي؟در چه سطحي؟

Nesta
24-04-2005, 02:34
سلام
دوسته عزيز زبان برنامه نويسی يه چيزه نسبتاً سليقه اي هست ولی از نظر کارای الان delphi 2005 بهترين هست و کلاً delphi و c# و vc++ ولی به دليل اين که ميکروسافت الکی تو هر چيزی دخالت ميکنه وی بی هم داده تا خودش هم بقيشو پشتيبانی کنه يعنی کمپننت هشو ديگه ستاپ و اينا ولی به نظر من delphi

مهمان
24-04-2005, 05:36
سلام
بهترين زبان براي برنامه نويسي براي windows همون #C هست که شرکت مايکروسافت ايجاد کرده است.
در مورد حرف کارلوس هم بايد بگم که دوست عزيز شما با #C کار نکرديد که چنين حرفي مي زنيد.
خود شرکت برلند هم #C را دارد.
بنابراين وقتي با برنامه اي کار نکرديد همين طوري نظر ندهيد.
موفق باشيد

Nesta
26-04-2005, 04:59
سلام
آقا رامبد شما زمانی که اطلاعاتون زياد نيست انقدر محکم نظر ندين چون که طبقه آخرين رأی گيری delphi 2005 از c# هم رأی بيشتر اورده و همونطور که ميدونين من ديدم که کارعيش هم بيشتر و گسترده تر هستش شما اصلاً نميتونين که کارعی اين 2 تا رو البته مطمئناً شما 2005 رو کار نکردين که ميگين c# شما اگه به سال سخت اين دوتا هم نگاه کنين متوجه ميشين که الان در حال حاضر با دليل که رأی اورده delphi 2005 رو دست نداره شما اگه شک دارين ميتونين در سايت تخصصيه انجمن برنامه نويسن ايرانی از اونجا اطلاعات بگيرين

مهمان
26-04-2005, 07:47
سلام دوست عزيز کارلوس جان
شما گفته ايد که delphi2005 بيشتر راي آورده است.
اين دليل نميشه که!
خيلي از اين نظرات فقط در حد آگاهي با اين برنامه هست و نظر دهندگان با delphi برنامه ننوشته اند که نظر دادند.
در ضمن طبق آمار برنامه نويسهاي delphi بازار کار کمتري را دارا مي باشند.
شما مي توانيد به کشورهاي خارجي سفر کنيد تا از اين قضيه آگاه شويد.
برنامه نويسهاي delphi تقريبا فقط با کاموننتهاي خود دلفي برنامه نويسي مي کنند و فراتر از اون هم کاري انجام نمي دهند.
اما باي به اين نکته توجه داشت که برنامه اي قوي هست که فقط با کامپوننتهاي آماده کار نشه و خود برنامه نويس کامپوننت ايجاد نمايد.
محيط دلفي به گونه اي است که برنامه نويس اين زبان مثل يک کاربر معمولي برنامه نويسي مي کند ولي #C به گونه اي است که برنامه نويس عادي و معمولي نمي تواند با آن کار کند و نياز به اطلاعات برنامه نويسي دقيقي دارد.
با کامپوننتهاي دلفي کار کردن که هنر نيست.
هنر اين هست که توي برنامه ايده خودت مطرح باشه.

سعید مشکی
26-04-2005, 12:31
كارلوس جان سلام.
اگه لينكي جهت دانلود دلفي 2005 سراغ داري زحمتش رو بكش.
و اينكه آيا كار كردن با دلفي هم مثل c# سخته يا اينكه مثل وي بي راحته.
متشكرم.

Nesta
27-04-2005, 00:23
سلام
آقا رامبد من به کشور های ديگه هم که رفتم والّا زياد اصلاً از c# کار نميکردن شما ميخوای تحميل کنی نارت رو من دارم منطقی ميگم مگه ميشه که يه کسی رأی بده ولی ندونه delphi 2005 چيه مگه ميشه کار بر مملی بتونه با delphi 2005 کار کنه ممکنه کاربر مملی بتونه که با دلفي6 کار کنه که ماله 2001 هست ولی اين ديگه چيزی نيست که شما بخوای بدونه اطلاعات دقيق ازش سر در بياری شما در delphi هم ميتونی کامپننت درست کنی مگه فقط با c#ميشه بد در کشور های ديگه بيشتر از vc++ or delphi استفاده ميکنن برايه اين که پشتيبانی بسيار مطمئنی ميشه و حمايت ميکنه شرکت برلند از برنامش مثله ميکروسافت نيست شما احتمالاً delphi کار نکردی که اين چنين ميگی شما اگه به برنامه های باحال مثله حساب داری نگاه کنی ميبينی که اکثراً با delphi نوشته شده يا چيز های ديگه

مهمان
27-04-2005, 20:01
سلام
اين احتمال داره که برنامه توسط دلفي در ايران نوشته بشه ولي به نظر من هيچ وقت دلفي مطمئن نيست. زيرا محصولات مايکروسافت با هم همخواني دارند.
متاسفانه برنامه هايي که در بازار هست و با دلفي نوشته شده اند به هيچ وجه user friendly نيستند و فقط خود برنامه نويس مي تواند از تمام امکانات برنامه استفاده کند و اين يکي از نقاط ضعف قوي مي باشد.
در ضمن نظر من تحميلي نيست. شما مي توانيد به نظر من کاري نداشته باشيد ولي من شخصا به نظر شما احترام مي گذارم و اميدوارم در برنامه نويسي با زبان دلفي شما هر روز قوي تر و حرفه اي تر بشويد و برنامه هاي قوي و قدرتمند فارسي بنويسيد تا گوشه اي از مملکت خودمان مورد استفاده قرار بگيرد.
به اميد روزي که 100 برنامه فارسي و ايراني در بازارهاي جهاني بدرخشند.
موفق باشيد دوست عزيز :)

Nesta
28-04-2005, 02:52
سلام
منم از شما متشکرم و به نظر شما هم اهترم ميزرم و اين که من c# هم قبول دارم ولی delphi يه چيزه ديگست چون بازار کارش چيزه ديگست

CD-RW
03-05-2005, 20:10
توصيه من اينه كه براي شروع از qbasic استفاده كني (البته با اجازه بزرگترها ) چون با حلقه ها و شرط ها به طور خالص آشنا مي شي
بعد اگر خواستي به دنياي ويژوال وارد بشي فقط زحمت شناختن فرم ها و استاندارد طراحي ويژوال جلوي پايت هست كه اونهم هيچ كاري نداره
ولي بازهم توصيه مي كنم از يك زبان ساده تر شروع كني

mpsjavad
03-05-2005, 21:42
با سلام ..

دوستان شايد اين سوال ربطي به اينجا نداشته باشه اما :

وقتي من برنامه هاي c يا پاسكال تحت ويندوز رو اجرا ميكنم CPU من روي 100 هست نميدونم چرا ؟

-- كه برنامه سي من IDE ++ Turbo C هست و تحت ويندوز كه محتويات برنامه داخل يك پوشه هست به نام TC كه من وارد دايركتوري برنامه ميشم و پوشه BIN و فايل اجرايي TC رو دابل كليك ميكنم ..

( من تا حالا برنامه نويسي كار نكردم و اصلا نميدونم چيه ! )

لطفا به داد CPU من برسين راستي شايد لازم بشه CPU من INTEL 2.8 GIGA HZ Bass 800 Full Cash هست ؟

:|

Nesta
04-05-2005, 02:03
سلام
دوسته عزيز شما ram چقدر داری؟ به نظر من با pascal تحته داس کار کن تحته windows استفاده نکن چرا چون که مثلاً برايه کار های گرفيکی که اونم زياد نميشه با pascal و c گرفيک کار کردا تحته windows استفاده ميکنن مثلاً اگر شما بخوای سقه خودت رو پاک کنی مانند فرمان داس که cls هست در pascal تحته داس در توابه کتابخانی مينويسی uses crt; درست ولی در تحته windows مينويسی uses wincrt; يعنی يه سری از دستوات فرق مياونه اين با اونی که شما در کتابها ميخونی يه کمی اولش برات نا مفهوم هست هست به خاطر اين شما از turbo pascal 7 for dos استفاده کن و اگر cpu در گير هست اين ماله باگ های windows هست که باهاش درگير ميشه بهترين کار windows رو عوض کن يعنی تازه نصب کن بدن pascal رو دوباره نصب کن و رو اکس پی درست pascal هال نميده چون داس درست نداره windows me بهتره اينطوری مشگل پيدا نميکنی

mpsjavad
04-05-2005, 02:28
با سلام ..

ممنون carlos, جان رم سيستم من 512 مگا بايت هست و ويندوز من هم XP SantClass هست و هر بار كه نصب ميكنم اين مشكل رو با pascal وc داره پس ميرم 98 نصب ميكنم ببينم درست ميشه يا نه اگه نشد همون تحت داس رو كار ميكنم از پاسخ دهي شما هم ممنونم .

Nesta
04-05-2005, 03:39
سلام
ولی من windows me رو بيشتر ترجيح ميدم باز نظر خودت هست

mpsjavad
04-05-2005, 18:15
سلام
ولی من windows me رو بيشتر ترجيح ميدم باز نظر خودت هست

تشكر كارلوس جان من هم به نظر شما احترام ميزارم :wink:

Nesta
04-05-2005, 21:48
سلام
دم شما گرم برنامه نويسی يه کمی آموزش هست بقيش تجربه گاهی اقات شما يه پيغام خطا هعی ميبينی که هر چی فکر ميکنی سر در نمياری با اين که کد هم درست نوشتی ولی چی اينجا ديگه تجربه به کارت مياد

mpsjavad
05-05-2005, 01:30
سلام
دم شما گرم برنامه نويسی يه کمی آموزش هست بقيش تجربه گاهی اقات شما يه پيغام خطا هعی ميبينی که هر چی فکر ميکنی سر در نمياری با اين که کد هم درست نوشتی ولی چی اينجا ديگه تجربه به کارت مياد

پس كارلوس جان من ميتونم روي تجربه شما هم به عنوان يه دوست خوب حساب كنم ... اره ! :wink:

...

..
.

Nesta
05-05-2005, 02:06
سلام
با c++ و pascal و sql و delphi بله ولی با وی بی نه

mpsjavad
05-05-2005, 02:17
سلام
با c++ و pascal و sql و delphi بله ولی با وی بی نه

ممنون دوست عزيز .. :P اميد وارم هميشه موفق باشي ...

ZiTaNiX
29-05-2005, 22:31
آقا یکی آموزش این دلفی 2005 رو بذاری بی زحمت خیلی فوریه

mkoleiny
31-05-2005, 11:36
آقا payton هم خوبه

Nesta
31-05-2005, 21:05
سلام است عزیز این برنام که شما میگید هیچ ربطی‌ به کار های vb delphi vc++ نداره ستهش خیلی‌ پائین تر هست.

Amin ul
28-06-2005, 15:27
به نظر من vb از همه بهتره
براي تازه كارهاي حرفه اي :mrgreen:

Nesta
28-06-2005, 15:48
سلام ای شیطون میبینم که که ویبی‌ رو اول میکنی‌ . نه شوخی‌ کردم برای شروع آره خوبه ولی‌ واسه حرفه ای نه این نسبتا ضعیف هست. :lol:

مهمان
01-07-2005, 07:06
سلام ای شیطون میبینم که که ویبی‌ رو اول میکنی‌ . نه شوخی‌ کردم برای شروع آره خوبه ولی‌ واسه حرفه ای نه این نسبتا ضعیف هست. :lol:

سلام
نستا جان با VB مي توان برنامه هاي فوق العاده قوي و user friendly نوشت.
برنامه هايي که خارج از کشور نوشته ميشه را مقايسه کن
اين دليل نميشه چون برنامه نويسان ايراني نمي توانند به صورت قوي و حرفه اي با vb کار کنند بگيم اين زبان براي حرفه اي ها مناسب نمي باشد.
هرچند که Net. قوي تر از VB6 مي باشد.

Nesta
01-07-2005, 07:14
سلام امیر جان یعنی‌ شما ویبی‌ رو برنامه یا زبان حرفه ای میدونین .
پس c# or delphi چی‌ هست.به نظر من اصلا شما اگه بخواهید ویبی‌ 6 رو با دلفی‌ 2005 یا سی‌ شارپ مقایسه کنین میبینین که حرفی‌ واسه گفتن نداره .
اگه دقت کنین الان دیگه برنامه های جدید اصلا با ویبی‌ نوشته نمی‌شه .

مهمان
01-07-2005, 07:23
سلام
همين وي بي يک زماني خيلي کاربرد داشت.
البته درسته الان در ايران زياد باهاش کار نميشه اما يکي از زبانهايي مي باشد که کد زيادي بر روي اينترنت از اين زبان وجود دارد.

Nesta
01-07-2005, 08:06
سلام
همين وي بي يک زماني خيلي کاربرد داشت.
البته درسته الان در ايران زياد باهاش کار نميشه اما يکي از زبانهايي مي باشد که کد زيادي بر روي اينترنت از اين زبان وجود دارد.
سلام یک زمانی‌ استفاده میشد که حرف جالبی‌ نیست .چون یه زمانی‌ هم qbasic and pascal استفاده میشد .الان چی‌ داره واسه گفتن .زمانی‌ که ویبی‌ 6 اومد بله چیزی زیاد در سطحش نبود بد که دلفی‌ 8 اومد و 2005 که با پشتیبانی‌ asp .net and c# دیگه الان چه در ایران چه در خارج کمتر کسی‌ استفاده می‌کنه و بیشتر رو به c# and delphi and .net اوردند

مهمان
01-07-2005, 08:09
سلام
دوست عزيز خارج از کشور مثل ما نيستند که يک سي دي را 500 تومان کنار خيابون بخرند بعد بروند نصب کنند و با اون زبان کار کنند.
اونجا بر اساس نياز کار ميکنند و کار با زبانهاي جديد براي آنها پر هزينه مي باشد.
هنوز هم خيلي از کشورها هنوز با زبانهاي قبلي کار مي کنند.
قانون copyright در ايران رعايت نميشه. به خاطر همين ما ميتونيم براحتي با همه نوع نرم افزاري کار کنيم :mrgreen:

Nesta
01-07-2005, 08:14
سلام
دوست عزيز خارج از کشور مثل ما نيستند که يک سي دي را 500 تومان کنار خيابون بخرند بعد بروند نصب کنند و با اون زبان کار کنند.
اونجا بر اساس نياز کار ميکنند و کار با زبانهاي جديد براي آنها پر هزينه مي باشد.
هنوز هم خيلي از کشورها هنوز با زبانهاي قبلي کار مي کنند.
قانون copyright در ايران رعايت نميشه. به خاطر همين ما ميتونيم براحتي با همه نوع نرم افزاري کار کنيم :mrgreen:
سلام بعضی‌ از کشور ها با برنامه های قبلی‌ کار می‌کنن .
اگه دقت کنین اکثر برنامه هائ کار درست الان با delphi vc c# با اینا نوشته میشن .
برنامه های هک اکثرا با زبان های قدیمی‌ استفاده می‌شه.
در ضمن قانون کپی‌ رایت دارند ولی‌ فقیر نیستند مثل ما ها .
اون ها آموزش هائی‌ دارند که هر کدوم از پو دی اف ها 3000 صفحه هست .
اینم می‌تونه تاثیر داشته باشه،

Amin ul
11-07-2005, 17:03
آقايون هركي خواست يه سري به اين تاپيك بزنه!

توي صفحه اول
اولين نظرسنجي
**هر كي ميتونه كد VB بده**

كد هاي باهال كوچولو موچولو بزاره :mrgreen:
با مقداري توضيحات :arrow:

Amin ul
24-07-2005, 13:22
VBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBVBV

ولي خدايي براي حرفه اي ها برنامه توپيه.

چون خيلي گسترده است .
اما كسايي كه ميگن بدرد نميخوريه ... مثل اينه كه يه انسان اوليه (تو زمينه اينترنت) بگه كه مثلا از اينتر نت نميشه رمز بازي گرفت .يا نميشه فيلم دانلود كرد. :mrgreen:

(آنان كه ندانند و ندانند كه ندانند ....) :arrow:

farhad resalati
24-07-2005, 13:38
با اجازه بزگ هاي برنامه نويسي كه ما فعلا بايد در اين مقول پيششون لنگ بندازيم :wink: من هم نظر رو بگم :
شما به هر حال از يكي از اين دو بايد شروع كني يا بيسيك و يا پاسكال هر دو رو بايد بخونب كاري كه من دارم ميكنم بعد اگه از پاسكال خوشت اومد برو سراغ دلفي و cو c++ و ... ولی اگه با بیسیک حال کردی با vb موفق تری :wink:

fas2000
21-01-2008, 01:22
طريقه link يك پايگاه داده به vb6 چگونه است