PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا با فیلترینگ اینترنت موافقید؟

kian98
08-02-2014, 18:58
با سلام.

ایا شما با فیلتر کردن اینترنت و سایت های شبکه اجتماعی مانند فیسبوک و تویتر موافقید ؟ :n16:

Esfand_Boy
08-02-2014, 19:23
سلام. به نظرم و تا جایی که من خبر دارم اگر کسی آدم با فرهنگ و با دانش و پر ظرفیتی باشه میتونه بره تو اون صفحات و مشکلی هم براش نداره . اما حدود 70 درصد جامعه ی ما متاسفانه به محض وارد شدن به این محیط ها فقط و فقط به سراغ مسائل نامشروع میرن و بعد از چند ماه تمام فکر و ذهنشون مسائل جنسی میشه و این برای خودشون و بنیان خانوادشون و حتی جامعه خیلی مضر هست. لذا به نظرم در شرایط کنونی فیلترینگ عمل خیلی خوبی هست. خودم به شخصه خیلی ها رو میشناسم که صفحات اجتماعی شده بلای جونشون!!!

gombashi
08-02-2014, 19:47
سلام
در حال حاظر چون تا حالا چیتلر بوده و حسرت این شبکه ها تو دل خیلی ها مونده که ازش دیدن کنن خودش مشکل بزرگیه و اگه خبر دار بشیم رفع چیتلر شده همه سرازیز میشیم اونجاها و برای کنجکاوی میخوای از همه صفحات سر دربیاری و این یک روال طبیعی هستش البته این نظر منه.
و این زمان میبره تا فرهنگ کار با این شبکه ها رو یاد بگیریم.

Sent from my Lenovo A3000-H

kian98
11-02-2014, 09:48
من هم همین نظر رو دارم. مثلا توی خارج چون که براشون عادی شده شاید سالی یه بار برن توی اینجورجاها. ولی ما به محض اینکه اینترنت از فیلتر در اومد با کله می ریم توی جاهای بدش.

مثل اینه که یکی توی خونه باشه و گرسنه شه ولی در یخچال بسته اس .بعد از دو روز وقتی در یخچال رو باز کردن به یخچال حمله ور می شه.اگه هم در یخچال رو باز نکنن مجبور میشه از گرسنگی بره یه تبر برداره و در یخچال رو بکنه. (منظورم از تبر همون فیلترشکنه)

kenzu
11-02-2014, 09:58
دیگه فرقی نداره ما فیلترها را هم مانند تحریمها دور زدیم

Mo5tafa
11-02-2014, 10:20
فیلتر یعنی تو خودت صلاح کار خودت رو نمیدونی و ما باید برات تصمیم بگیریم کجا بری!
البته اگر بخوای کل جامعه رو در نظر بگیری تا حد زیادی درسته، چون از بچه ی 10 ساله تا پیرمرد 80 ساله پای اینترنت هستند و نبود فیلتر میتونه مشکلات زیادی رو به بار بیاره
البته اونی که به حد مناسبی از فرهنگ و سواد هم میرسه خیلی فیلتر براش مشکل ساز نیست فقط کمی سرعت اش رو کم میکنه.
شبکه های اجتماعی و صفحات ما ایرانی ها هم که شده ویترین تجملات و چشم رو هم چشمی و خاله زنکی و نمایانگر فرهنگ والای دو هــــــــــزار پانصد ساله مون!

kian98
11-02-2014, 10:24
متاسفانه در کشور ما فرهنگ سازی نشده. رای همین خیلی ها جنبه ندارن.

مثلا شاید یه کسی واقعا به اطلاعات نیاز داشته باشه .

اینه اینه که کسی که تا حالا فیلم ترسناک ندیده یه دفعه بهش یه فیلم ترسناک نشون بدی !!!

H_O_S_E_I_N
12-02-2014, 11:07
خلایق هرچه لایق

mohammad ahmadi
12-02-2014, 11:15
این چیزا فایده نداره ما کار خودمون رو میکنیم...
اینکه چی ببینیم و چیکار کنیم به خودمون مربوطه به کسی هم ربطی نداره

Mehrdad995GTa
03-03-2014, 20:05
فیلترینگ الان ما ینی سوزوندن تر و خشک با هم (بیشتر شبیه توهین به شعور مردم)
بهتر بود ایده ی رده بندی سنی رو پیاده میکردن(نه تنها اینترنت بلکه تو خیلی چیزای دیگه)
اینطوری هر خونواده ای خودش مسئول عواقب کارش میشد
دلیل اینکه الانم بعضی ها از اونور افتادن همین محدودیت
یه امر طبیعیه که اگه فردی رو به زور از یه چیزی دور نگه دارن بیشتر به اون کنجکاو میشه

A.M.D.D.E.V.I.L
03-03-2014, 20:19
من موافق نیستم ، ایران هم فیلترینگش زیاد جدی نیست مثل کره شمالی ، هر کس میخواد میتونه بدون خرید وی P ان با نرم افزار های مجانی هر جایی میخواد بره

kian98
03-03-2014, 20:36
به نظر من هنوز فرهنگ سازی نشده برای همین خیلی مردم جنبه ندارن.
اگه از همون اول می زاشتن مردم برن توی اینجور سایت ها مردم دیگه جنبه چیزهای ... رو داشتند و اون وقت حتی سالی یکبار هم طرف اینجور چیزها نمی رفتن.
حالا بدبختی اینه که حتی زدن فیلترشکن سایفون رو هم فیلتر کردند.

lionf3
03-03-2014, 20:54
بحثِ جنبه خیلی مطرحه
اما بحثِ مهم تر از اون اینه که شرایطِ حاکم آیا درسته؟
فیسبوک زمانی که باز بودش و فیلتر نبود به نظرم محیطِ خیلی بهتر و سالم تر و جذاب تری داشت
تا الآن که خیلی واقعا محیطش بد و زجر آور شده!
اما الآن متاسفانه شرایط جوری شده که فیلترینگ رو بردارن هم چندان به حالِ من و شما تفاوتی نمیکنه.
کسی که به طورِ مثال میخواد به یوTیوب دسترسی داشته باشه
چه فیلترینگ باشه و چه نباشه این فرد دسترسی میتونه داشته باشه.
از نظر من نه مثلِ کره شمالی خوبه و نه مثلِ چین!
هر دو کشورِ نامبرده فیلترینگ بسیار سخت و پیچیده‌ای دارند.
وضعیت مثلِ آمریکاش هم خوب نیست!( حدِ اقل برا ما ایرانی ها که جنب خیلی چیزها رو نداریم ( از جمله خودم))
نمیخوام مثلِ روشن فکرا و اوپن مایند ها حرف بزنم اما با فیلترینگ وسایلِ ارتباطی به شدت مخالفم.

mohammadi_4u
03-03-2014, 21:06
قشنگه فقط وقتشو بیشتر کنن چون جای حساس داستان که میرسه نقش جدید دور زدن وارد داستان میشه:D

برا من فرقی نداره چون ب یه راه دیگه بازم به جایی که میخام دسترسی دارم
اما کار فروش بعضیا خوب میشه

Sent from my GT-N7100

kian98
03-03-2014, 21:16
این امریکایی ها هم فقط به فکر کسب درآمد خودشون هستند گه این فیلترشکن سایفون رو ساختند وگرنه وقتی توی امریکا هیچ وب سایتی فیلتر نمیشه فیلترشکن چه بدردی میخوره به جز فروختن به ایرانی ها و کره ای ها و کسب درامد.

kian98
03-03-2014, 21:21
من هم بانظر شما lionf3 موافقم. وقتی که یه جایی فیلتر میشه مردم فکر می کنن که خدایا مگه توی اینجا چی بوده که فیلترش کدند؟ برای همین مردم هم کنجکاو میشن که برن توی همچین جاهایی. ولی وقتی یکی بدونه که اون جا چه طور هست دیگه براش عادی میشه و دیگه کنجکاو نمیشه. مثلا من خودم وقتی هنوز توی این انجمن ثبت نام نکرده بودم می گفتم خدایا این مردم چه طور برای هم پست می فرستن و چه طور یکی کاربر ساده است و یکی مدیر انجمن.ولی حالا دیگه این انجمن یه امر کاملا عادی برام شده.

V i r u s e r
03-03-2014, 21:24
فیلترینگ اگر با شیوه ی درست مدیریت میشد من مخالفتی نداشتم باهاش. اما وقتی شبکه هایی مثل یوتوب که منبع خیلی از اموزش های کوچیک و بزرگه که توسط شخصای عادی منتشر میشه(اعم از مسائل علوم پایه، پزشکی، مهندسی و کلی چیز های مفید دیگه) به خاطر 4 تا ویدیو سیاسی یا مذهبی فیلتر میشه، ادم به این شیوه شک می کنه.
به نظرم به جای فیلترینگ در فرهنگ سازی خرج میشد نتیجه ی بهتر گرفته میشد

--

الانه که تاپیک بره فضا

Mehrdad995GTa
03-03-2014, 21:28
این امریکایی ها هم فقط به فکر کسب درآمد خودشون هستند گه این فیلترشکن سایفون رو ساختند وگرنه وقتی توی امریکا هیچ وب سایتی فیلتر نمیشه فیلترشکن چه بدردی میخوره به جز فروختن به ایرانی ها و کره ای ها و کسب درامد.

اولا سایفون رایگانه و پولی نیست
دوما کلا چه ربطی داشت
این ماییم که تو جیب اونا و بعضی از دلال های داخلی پول میریزیم
اگر فیلتر نمیکردیم که پولی تو جیب اونا نمیرفت

kian98
03-03-2014, 21:32
من هم همین نظر رو دارم. اصلا همین یوتیوب راه کسب درآمد خیلی از مردم توی خارج هست. مثلا طرف میره توی یوتیوب و یه فیلمی که ساخته رو میزاره و مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیره و طرف میلیاردر میشه. مثلا همین چند روز پیش یکی رو توی یه سایت اخبار تکنولوزی دیدم و چینی هم بود و با چند نفر دیگه یه شعر رو لب خونی کرده بودند گفته بود چندین میلیون دلار درآمد کسب کرده و ویدئوش رو توی 1 هفته بیش از یک میلیارد بار مردم دیده بودند. به خاطر همین کارهاس که ایران بیشترین امار فرار مغرها توی جهان رو داره.چون اون ادم های دانشمند و مغز میدونن که وقتی به خارج برن ازاد هستند و هزینه لازم برای آزمایش ها و اختراعات و ایده هاشون رو خود دولت میده چون اون دولتی که این پول رو میده میدونه که اگر ایده طرف بگیره چندیدن برابر اون پولی که براش پرداخت کرده رو کسب می کنه.

HORROR
03-03-2014, 22:00
دیدگاه کلی چوابگو هست که واقعا خنده داره راجع به این مساله بحث بشه..جلوگیری کودکان و نوجوانان از چیزهایی که مناسب سنشون نیست میتونه نتیجه برعکس بده و کنجکاوی بیشتری رو سبب بشه..البته اگه کنجکاوی اونها مطابق میل باطنی تعدادی تنها متعصب نباشه و نه قانون.. چیزهایی باید یاد گرفته بشه وگرنه با غارنشینها فرقی نداریم و چیزهایی باید گفته بشه وگرنه با ترسوها همبستریم.. فیلترینگ اصلی در مغزها هست نه اینترنت.. از طرفی امنیت مورد نظر هست (که مربوط به سازمانهای دولتی یا اداره اطلاعات هست که ربطی به بقیه چیزها نداره ..)این چیزی که شما بهش میگی جنبه روزی کنجکاوی ساده ای بود که تبدیلش کردن به عقده! مشکل بزرگتر از این جرفها و بچه بازیهاست.. مثل سیستم عاملی پر از باگهای عجیب و غریبی هستیم ولی نمیدونیم باگ چیه و چه بلایی قراره سرمون بیاد..

sn98
04-03-2014, 14:40
دولت با فیلترینگ اینترنت داره به صورت مستقیم به مردم می فهمونه که اقا شما هیچ بارتون نیست و نمی تونید برای خودتون تصمیم بگیرید و بنابراین ما باید برای شما تصمیم بگیریم و بگیم که چی به صلاح شماست و چی صلاح شما نیست.

Ali_RNT
04-03-2014, 21:38
712:به نظر من فیلترینگ ایده کاملا خوبیه ولی به شرطی که شبکه های اجتماعی توی لیست فیلترینگ نباشن.همچنین سایت های سیاسی و حقوق بشر چون به نظر من فیلتر کردن این سایت ها نقض آزادی قلم هستش...

wichidika
07-03-2014, 11:07
دوران فیلترینگ سر امده است.

hossein019940
07-03-2014, 11:26
فیسبوک چیزی هم نداره که فیلترش میکنن البته درونش باشی یه چیزهایی هم پیدا میشه که فیلتر نباشه برای بعضی ها مضر هست.ولی تویتر نباید فیلتر باشه

pc-game
07-03-2014, 11:55
برای سایت های مستهجن موافقم.

A.M.D.D.E.V.I.L
07-03-2014, 12:05
در کشور های اروپایی فقط سایت هایی که به آزار جنسی کودکان میپردازن فیلتر هستند .
چیزی که برام جالبه اینه که همه از جنبه ی دیگران شکایت میکنن و میگن فلان سایت اشکالی نداره فیلتر بشه چون مردم جنبه اش رو ندارند .
به نظر من هر کسی خودش میدونه جنبه ی چی رو داره و جنبه ی چی رو نداره ، بنابراین یکی از افرادی که میگه مردم جنبه ندارن بیاد توضیح بده که چرا خودشونو بالاتر از عامه ی مردم میبینن و به خودشون حق قضاوت میدن؟
اگر سایتی یا هر چیزی قراره فیلتر بشه خود فرد فیلترش میکنه
تا به حال دیدین کسی جلوی پدر مادرش سایت های مستهجن باز کنه؟

kian98
07-03-2014, 13:28
سازمان فیلترینگ اینترنت توی ایران خودش هم میدونه که چه اینترنت رو فیلتر بکنه چه نکنه باز هم مردم با فیلترشکن میرن توی این سایت ها ولی می خواد فقط کار مردم رو سخت کنه.
مشکل الان هم توی ایران اینه که مردم آزادی ندارن و مشکل اصلی تر اینه که کلا نظام با این جور سایت ها مشکل داره به خاطر اینکه می دونه اگه مردم این جور چیزها رو ببینن امکان شورش توی کشور هست.

J@viD
07-03-2014, 14:28
فکر نمیکنم احتیاج به توضیح باشه که این مدل فیلترینگ به غیر از هزینه و تشویق کاربر برای دست پیدا کردن به محتویات فیلتر شده نتیجه مثبتی داشته باشه.
زمان زیادی طول نمیکشه که موج دهکده جهانی بساط عمو فیلترچی هارو جمع کنه و به تاریخ بپیوندونتشون.

kian98
10-03-2014, 16:40
سلام.

توی اخبار گفته شده دارن کم کم فیلترینگ رو از روی فیسبوک برمی دارن.

فعلا از استان همدان و کرمان شروع کردند.می خوان ببینن اگه خوب عمل کرد
تا فیسبوک رو توی سایر شهر ها و استان های کشور رفع فیلترینگ کنن.

THe DARk NighT .98
11-03-2014, 12:28
1-اصلا وظیفه هیچ حکومتی فیلترینگ نیست.همه سایتها باید باز باشند و خود مردم تصمیم بگیرند کجا بروند یا نروند
2-فیلترینگ فقط هزیه به کشور وارد می کند در حال حاضر بسیاری از افراد بیش از ده نوع نرم افزار برای عبور از فیلتر دارند و هر کس اراده کند براحتی از فیلتر عبور می کند
3-فیلترینگ سرعت اینترنت را کند می کند و یک نرم افزار دیگر را به کاربران تحمیل می کند ارتباطات از این فیلتر شکن ها معلوم نیست از کجا عبور می کند و بسیاری می توانند کاربرها را مورد سوء استفده قرار دهند.
4به بهانه بستن سایتهای جنسی ، سایتهای سیاسی هم بسته میشوند و ازادی بیان در معرض خطر قرار میگیرد.
لذا از دید من فیلترینگ وظیفه حکومت نیست همه سایتها اعم از اخلاقی و غیر اخلاقی و...باید باز باشند و افراد خودشان باید تصمیم بگیرند که کجا بروند، اینکه فردی به یک سایت غیر اخلاقی میرود به من و شما ربطی ندارد و نمیتوان بودجه کلانی را صرف این کرد که مثلا فلان فرد به سایت غیر اخلاقی نرود (که بالاخره با فیلتر شکن خواهد رفت) هر چه سخت گیری بیشتر باشد تلاش برای وارد شدن به سایتهای محدود بیشتر خواهد بود
کاملا با فیلترینگ مخالفم حتی با فیلترینگ سایتهای جنسی و...اینترنت محدوده دخالت حکومتها نیست اگر سایتی کلاهبرداری می کند یا مجرم است به دستور دادگاه بسته میشود(مثل نقض قانون کپی رایت و سوء استفاده های مالی) سایتهای جنسی هم بالاخره همه ادمها کنجکاوی دارند و سر میزنند نمیتوانیم با این کارها مردم را محدود کنیم بالاخره با فیلتر شکن وارد این سایتها میشوند فقط باید اموزش داد و اگاه کرد و زمینه ازدواج جوونا را فراهم کرد با فرایندهای طبیعی و فناوری نمیتوان مقابله کرد بستن سایتها و تفکیک جنسی و اعمالی از این قبیل محکوم به شکست هستند.

vahidmir2000
28-04-2014, 19:32
منم کاملاً با فیلترینگ و هرگونه تصمیم گیری دولت برای زندگی شخصی و امور روزانهء مردم مخالفم. به قول یکی از دوستان هیچکسی جلوی خانواده اش نمیره سایت مستهجن و هیچکس مسئول خلوت خصوصی کسی نیست. اگر سایتی اقدام به کلاه برداری و آزار اشخاص و سوء استفاده بکنه با شکایت خود اون اشخاص میشه نسبت به فیلترینگ و محاکمهء صاحبینش اقدام کرد ولی اینکه با یک سری معیار که اصلا حد و حدودشون معلوم نیست بیایم و 50% اینترنت رو فیلتر کنیم هم خنده داره و هم توهین آمیز. الان انواع و اقسام سایتهای اینترنتی از شبکه های اجتماعی، شبکه های اشتراک گذاری ویدئو و انواع فایل، سایتهای علمی!!! و ... فیلتر هستن. نتیجهء 50% از جستجوهای گوگلی به سایتهایی میرسه که فیلتر هستن. بعضی سایتها فقط و فقط به خاطر وجود کاراکترهای خاصی در اسمش و آدرس سایت!! فیلتر هستن. خب این یعنی چی؟ شما برای ورود به هر سایت مستهجن ابتدا یک پیغام دریافت میکنید که محتوای این سایت فلان است و .. که با این حال اگر علاقه به ورود داشته باشید میتونید وارد بشین. این انسانی ترین نوع فیلترینگ نیست؟ چرا باید همه چیز رو فیلتر کرد و بعد اومد و گفت ملت جنبه ندارن؟؟؟ خب این بی جنبگی از محدودیت نشآت گرفته دیگه. حالا هی به این محدودیت ادامه بدیم و هی توجیه کنیم که ما جنبه نداریم؟؟؟

chapanah
28-04-2014, 20:04
منم کاملاً با فیلترینگ و هرگونه تصمیم گیری دولت برای زندگی شخصی و امور روزانهء مردم مخالفم. به قول یکی از دوستان هیچکسی جلوی خانواده اش نمیره سایت مستهجن و هیچکس مسئول خلوت خصوصی کسی نیست. اگر سایتی اقدام به کلاه برداری و آزار اشخاص و سوء استفاده بکنه با شکایت خود اون اشخاص میشه نسبت به فیلترینگ و محاکمهء صاحبینش اقدام کرد ولی اینکه با یک سری معیار که اصلا حد و حدودشون معلوم نیست بیایم و 50% اینترنت رو فیلتر کنیم هم خنده داره و هم توهین آمیز. الان انواع و اقسام سایتهای اینترنتی از شبکه های اجتماعی، شبکه های اشتراک گذاری ویدئو و انواع فایل، سایتهای علمی!!! و ... فیلتر هستن. نتیجهء 50% از جستجوهای گوگلی به سایتهایی میرسه که فیلتر هستن. بعضی سایتها فقط و فقط به خاطر وجود کاراکترهای خاصی در اسمش و آدرس سایت!! فیلتر هستن. خب این یعنی چی؟ شما برای ورود به هر سایت مستهجن ابتدا یک پیغام دریافت میکنید که محتوای این سایت فلان است و .. که با این حال اگر علاقه به ورود داشته باشید میتونید وارد بشین. این انسانی ترین نوع فیلترینگ نیست؟ چرا باید همه چیز رو فیلتر کرد و بعد اومد و گفت ملت جنبه ندارن؟؟؟ خب این بی جنبگی از محدودیت نشآت گرفته دیگه. حالا هی به این محدودیت ادامه بدیم و هی توجیه کنیم که ما جنبه نداریم؟؟؟

یه زمانی میرسه ملت جلوی خانواده هم رخشاره های اونطوری میبینن وایستا !

اونها فکر ما رو تو دستشون گرفتن.

اما فیلترینگ چیز زیاد عجیبی نیست تو چین گوگل فیلتره :n04:

mahsa.hh
28-04-2014, 20:19
به نظرم زیاد مهم نیست (موافق نیستم هرچند) چون الان هزاران نفر دارن از فیسبوک و یوتوب و .. استفاده میکنن !! دولت هم بهتره جای میلیارد ها تومن پول ریختن تو جوب واسه این کار بره فکر چیزای مهمتر باشه مثل اشتغال اعتیاد و اینا ولی خوبه که سایتای مخرررررب رو (که جوونا رو هدف میگیرن) رو منهدم کنن بجای فیلتره بی فایده :|

lionf3
28-04-2014, 21:12
جدا بعضی جاها دیگه خیلی زیاده روی میشه!
الآن سایتی که آهنگِ بی کلام میزاره برا چی باید فیلتر بشه!
یا بعضی از وبلاگ ها؟!
در بعضی مواقع لازم و ضروری هست و در بعضی مواقع واقع افراطِ

kian98
29-04-2014, 17:21
مدیر كل روابط عمومی ‌وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: "افرادی كه در فیلتر شدن سایت خود مشكل دارند، می‌توانند با شماره‌ی فكس اعلام كنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید."

محمود هراتیان‌نژادی، درباره‌ی نحوه‌ی پیگیری كسانی كه سایت آن‌ها به اشتباه فیلتر شده است، اظهار كرد: بر روی سایت وزارت ارتباطات یك شماره‌ی فكس اعلام شده است و افرادی كه در فیلتر شدن سایت خود مشكل دارند، می‌توانند با این شماره‌ی فكس اعلام كنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید.

مشاور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات افزود: این شماره مربوط به فكس دفتر مدیر كل اجرایی فن‌آوری اطلاعات وزارت ارتباطات است و در صورت دریافت مشكل در این زمینه، هم به شركت فن‌آوری اطلاعات در وزارت‌خانه و هم به كمیته‌ی تعیین مصادیق فیلترینگ برای پیگیری اعلام خواهد شد تا مشخص شود سایت مذكور به چه علتی فیلتر شده است.

بر روی سایت وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در بخشی با عنوان فیلترینگ سایت آمده است: "اگر فکر می‌کنید سایت شما یا کسی که می‌شناسید، اشتباها فیلتر شده است، می‌توانید اعتراض خود را به نمابر 02188429267 - دفتر مدیر کل محترم اجرایی فن‌آوری اطلاعات - ارسال و از آن طریق پیگیری فرمایید."

Metalhead56
29-04-2014, 17:45
خیلی این فیلترینگشون جوکه و سایتهایی فیلتره که مرغ پخته تو قابلمه خنده ش میگیره. بعنوان مثال عمده فعالیت من تو این سایت در زمینه موسیقیه و سایتهای موسیقی متال از هر ده تا لااقل هشت تاشون فیلتره و جالبه که اون دو تا که فیلتر نیستن هیچ فرقی با اون هشت تا از نظر محتوا ندارن.من از پایه با این موضوع مخالفم که یه عده بگن ما عقل کلیم و همه چیز رو میدونیم و ما تصمیم میگیریم که شما چی ببینید و بخونید و بشنوید.

vahidmir2000
02-08-2014, 13:59
چون تاپیک در مورد فیلترینگ بود مناسب دیدم اینجا اطلاع رسانی کنم که از دیروز متوجه شدم سایت یوتیوب رفع فیلتر شده (حداقل روی نت من که مبین نت هست) و بدون مشکل میشه ویدئوها رو دید و دانلود کرد. دوستان دیگه هم تست کنن و اطلاع رسانی کنن که برای اونها هم یوتیوب باز هستش یا نه؟

PLAΨMID
02-08-2014, 14:02
آیا با فیلترینگ موافقیم ؟؟؟؟؟:n04:
مرغ پخته هم مخالفه ولی اصولا نظر ما زیاد محترم نمی باشد !!!!!
ضمنا یوتیوب کمافی السابق فیلتره .

arminba
14-11-2014, 12:45
مطمئن باش هیشکی موافق نیست.
ولی شیلترینگ سایت های غیراخلاقی خوبه ولی نه دیگه فیس بوک و توییتر و یوتیوب حتی بعضی
از سایت های اموزش علمی هم جدیدا فیلترشدن ولی فکر نمیکنم از دست ما هم کاری ساخته باشه

hamed29
14-11-2014, 14:45
سلام :n18:

همونطور که همگان مستحضرید دور زدن فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـتر کار 3 سـوته
به نظر من این کار بیشتر برای کنترل کاربرانی هست که تازه وارد دنیای اینترنت و ... شدن
مثلاً خود من؛ یادمه یه زمانی فقط بلد بودم مثل گنجشک به صفحه مانیتور نگاه کنم و دکمه های ماوس رو فشار بدم
خوب چنین فردی ممکنه کاملاً ناخواسته وارد سایت هایی بشه که از نظر سن و ... مناسبش نیست
مشخصه که خیلی از والدین نمیتونن کنترل خاصی داشته باشن
نمیــشه گفت خود فرد تشخیص بده؛ چون وارد دنیای جدیدی شده که هنوز آشنایی باهاش نداره
اینجا چیزی که باقی می مونه چیه؟ کلی سایت بـــــــــوق و کسی که خودش خیال میـکنه جنبه داره
ضمن اینکه در چنین شرایطی جنبه به اون صورت معنایی نداره. مثل اینه که یه نفر بگه من جنبه ی مصرف مخدر رو دارم!

اما در مورد سایت هایی که نه بــــــــــــوق هستن و نه سیــــاسـ.ـی، مثل خیلی از سایت های موسیقی و ... جای تعجب داره که بعضی سایت ها فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـترن و بعضی نیستن. سایت رو هم که زیر و رو میکنی مشخصه هیچ مورد خاصی نداره. حالا چرا فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـتر شده؟ خدا داند!

در مورد سایت های 30یا30 مورددار هم که نمیشه توقع خاصی داشت

می مونه شبکه های اجتماعی که من حوصله شون رو ندارم و این سایت هم تنها انجمنی هست که در اون فعالیت میکنم
شاید برخی بگن مشکل خاصی نداره؛ اما باید گفت که الان نداره، ماجرای توئیتر و ... رو که یادتون هست
در واقع ظاهراً روش اینه: علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد

در کل دلایل میتونن اینها باشن:

1 ) تا حدی محافظت از کاربران جدید و کنجکاو
2 ) محدود کردن تعداد افرادی که به برخی سایت ها دسترسی دارن
3 ) راضی نگه داشت برخی اقشار

vahidmir2000
14-11-2014, 15:34
همونطور که همگان مستحضرید دور زدن فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـتر کار 3 سـوته
به نظر من این کار بیشتر برای کنترل کاربرانی هست که تازه وارد دنیای اینترنت و ... شدن

سلام دوست من. شایدم این کار یک منبع درآمد مضاعف برای عزیزان باشه. یک بار پول برای اینترنت بگیرن و یک بار برای فی لترشکن! این البته تئوری هستش ولی با حرفهای شما موافق نیستم. ممکنه ۵۰٪ جامعه با اینترنت تازه اشنا شده باشن (فرض میکنیم) ولی آیا این دلیل میشه که عقل و شعور و جنبه هم نداشته باشن؟ همونطور که در پستهای قبلیم گفتم بی جنبگی نتیجهء مستقیم محدودیه. هرچی جامعه ای محدود تر بشه از اون طرف بی جنبه تر میشه. با این دلایل و توجیهات نمیشه خودمونو سرگرم کنیم. به سایت های سیاسی کاری ندارم ولی هیچ جای دنیا فیلترینگ با این وسعت انجام نمیشه. حالا بیایم دلیل بیاریم که مثلا در چین گوگل فیلتره یا در جزایر دوردست! مثلا فیسبوک فیلتره. ولی هیچ کشوری انقدر بی منطق و افراطی به فیلترینگ دست نزده. ممنونم

* یک مثال جالب سایت IMDB هستش. کجای دنیا عکسهای بزرگترین دیتابیس سینمایی جهان فیلتره؟

hamed29
14-11-2014, 16:35
سلام دوست من. شایدم این کار یک منبع درآمد مضاعف برای عزیزان باشه. یک بار پول برای اینترنت بگیرن و یک بار برای فی لترشکن! این البته تئوری هستش ولی با حرفهای شما موافق نیستم.
ممکنه ۵۰٪ جامعه با اینترنت تازه اشنا شده باشن (فرض میکنیم) ولی آیا این دلیل میشه که عقل و شعور و جنبه هم نداشته باشن؟ همونطور که در پستهای قبلیم گفتم بی جنبگی نتیجهء مستقیم محدودیه. هرچی جامعه ای محدود تر بشه از اون طرف بی جنبه تر میشه. با این دلایل و توجیهات نمیشه خودمونو سرگرم کنیم.
به سایت های سیاسی کاری ندارم ولی هیچ جای دنیا فیلترینگ با این وسعت انجام نمیشه. حالا بیایم دلیل بیاریم که مثلا در چین گوگل فیلتره یا در جزایر دوردست! مثلا فیسبوک فیلتره. ولی هیچ کشوری انقدر بی منطق و افراطی به فیلترینگ دست نزده. ممنونم

* یک مثال جالب سایت IMDB هستش. کجای دنیا عکسهای بزرگترین دیتابیس سینمایی جهان فیلتره؟

درود؛ منم به سایت های سیـــ.ـاسی کاری ندارم :n09:

در مورد اون بخش از حرف هام منظورم اطفال صغیری هستن که هنوز کشش خیلی مسائل رو ندارن :n02:
اگه میشد دسترسی این افراد رو کنترل کرد، شاید مشکل خاصی پیش نمیــومد
اما اینکه اینها اصلاً مهم نیستن و باید در معرض آسیب باشن یا اینکه چرا دیگران باید جــور اینها رو بکشن؛ خوب این هم حرفیــست :n26:
در مورد بقیه، شاید حق با شما باشه و این کار نوعی توهین محسوب بشه

در مورد ایجاد محدودیت به منظور درآمد نسبتاً مخالفم.
کشورهایی رو میــشناسید که سایت های ... ، یکی از منابع اصلی درآمدی اونهاست

یه سؤال: شما حاضری برای چیزی که اصلاً ندیدی و ازش سر در نمیاری پول بدی؟! من که حاضر نیستم
پس برای کسب درامد از این سایت ها باید چه کار کرد؟ بهترین راه ایجاد سایت های رایـگانه و بعد...

اتفاقی که عملاً میـُـفته اینه:
فرد با مصرف محتوای رایگان احتمالاً به نوعی معتاد ( شیــفته ☺ ) میشه؛ چه جنبه و شعور داشته باشه، چه نداشته باشه
واضحه که محتوای رایگان همیشه محدود هست. پس برای رفع عطش نهایتاً سراغ سایت هایی خواهد رفت که بابت اشتراک و دسترسی باید پول پرداخت کنه؛
و این روال همینطور ادامه پیدا میکنه تا زمانی که ... میشه تمام زندگی اون فرد. بعد از اون نگاهش به همه ی انسان ها و کلاً زندگی میشه ...
در اینجا همین فرد شروع میکنه به توهین به شعور و بازی با زندگی امثال من و شما. این یعنی افراد بیشتری درگیر این چرخه میــشن؛ و این دور باطل همینطور ادامه پیدا میــکنه.
به نظر شما این دور باطل رو کجا باید قطع کرد؟

یه سؤال دیگه:
اگه با آزاد کردن سایت های ... ، این مسئله عادی میشه، پس این همه درآمد در برخی کشورها برای چیه؟ برای چیزی که عادی شده و خریداری نداره؟!

و در آخر باید بگم:
واضحه که هیچ کس رو نمیشه مجبور به کاری کرد. شاید بشه محدود کرد، اما مجبور نه

arminba
14-11-2014, 18:08
اون درست ولی مثلا یه سایت مثل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که هیچ گزینه ی غیر اخلاقی توش یافت نمیشه چرا باید فیلتر بشه؟

vahidmir2000
14-11-2014, 19:51
اگه با آزاد کردن سایت های ... ، این مسئله عادی میشه، پس این همه درآمد در برخی کشورها برای چیه؟ برای چیزی که عادی شده و خریداری نداره؟!

دوست من عادی شدن یک مساله به معنای نابود شدن یا خنثی شدنش نیست. غذا خوردن برای انسان عادیه ٬ پس دیگه نباید پول بده و غذا تهیه کنه؟ فکر کنم منظورمو درست بیان نکردم. منظور من اینه که با محدود کردن آدمیزاد فقط و فقط حریص تر میشه و بیشتر تقلا میکنه برای اون موردی که محدود شده که گاها نتیجشو هم در جامعه میبینیم. در کشورهایی که گفتین این مسائل عادی شده ولی آیا باید در سایتهای آنچنانی تخته بشه؟ خیر. الان مثلا فوتبال رو در تلویزیون نشون میده و پخشش عادی هست پس معنیش اینه که مردم برای دیدن فوتبال دیگه پول خرج نمیکنن و مثلا هیشکی استادیوم نمیره؟ دلیلی که شما برای فیلترینگ میاری مثل این میمونه که بگی چون ممکنه با اتومبیل تصادف رخ بده پس باید اتومبیل رو ممنوع کرد. هر پدیده ای میتونه نتایج مثبت و منفی داشته باشه. آموزش در زمینه اینترنت و فرهنگ سازی بهترین راه برای کنترل هر پدیده ایه که متاسفانه صدا و سیمای ایران فقط تبعات منفی هرچیزی رو به شکل هشدار مطرح میکنه و هیچوقت به شخصه ندیدم هیچ برنامهء مثبتی در مورد اینترنت از تلویزیون ایران پخش بشه... ممنونم ازت و امیدوارم پر حرفی نکرده باشم دوست خوبم. :n12:

hamed29
14-11-2014, 23:10
اون درست ولی مثلا یه سایت مثل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
که هیچ گزینه ی غیر اخلاقی توش یافت نمیشه چرا باید فیلتر بشه؟

این چیه؟ چیـلــ.ـتر نیست که! انگار بعضی قسمت هاش نمایش داده نمیشن؛ مثل بعضی عکس ها :n13:

دوست من عادی شدن یک مساله به معنای نابود شدن یا خنثی شدنش نیست. غذا خوردن برای انسان عادیه ٬ پس دیگه نباید پول بده و غذا تهیه کنه؟ فکر کنم منظورمو درست بیان نکردم. منظور من اینه که با محدود کردن آدمیزاد فقط و فقط حریص تر میشه و بیشتر تقلا میکنه برای اون موردی که محدود شده که گاها نتیجشو هم در جامعه میبینیم. در کشورهایی که گفتین این مسائل عادی شده ولی آیا باید در سایتهای آنچنانی تخته بشه؟ خیر. الان مثلا فوتبال رو در تلویزیون نشون میده و پخشش عادی هست پس معنیش اینه که مردم برای دیدن فوتبال دیگه پول خرج نمیکنن و مثلا هیشکی استادیوم نمیره؟ دلیلی که شما برای فیلترینگ میاری مثل این میمونه که بگی چون ممکنه با اتومبیل تصادف رخ بده پس باید اتومبیل رو ممنوع کرد. هر پدیده ای میتونه نتایج مثبت و منفی داشته باشه. آموزش در زمینه اینترنت و فرهنگ سازی بهترین راه برای کنترل هر پدیده ایه که متاسفانه صدا و سیمای ایران فقط تبعات منفی هرچیزی رو به شکل هشدار مطرح میکنه و هیچوقت به شخصه ندیدم هیچ برنامهء مثبتی در مورد اینترنت از تلویزیون ایران پخش بشه... ممنونم ازت و امیدوارم پر حرفی نکرده باشم دوست خوبم. :n12:

منظور من از سایت های --- ، سایت هایی با محتویات خاک برسری بود! ☺
البته نهایت فایده ای که این محتویات دارن، به قول برخی آموزش --- هست؛ که آسیب های احتمالیش بماند!
در مجموع فیلترینگ رو در این مورد قبول دارم و بقیه سایتها رو تا حد زیادی نه

ضعف بیان در قسمت آخر رو تأیید میـکنم. با حذف این قسمت از حرفم:
اینکه بخوایم دسترسی به محتویات --- رو با دسترسی به غذا مقایسه کنیم؛ به نظرم زیاد جالب نیست. البته هر دو جزئی از زندگی و طبیعت انسان هستن ولی ملاحظات خاصی در مورد اولی وجود داره که مشخصه چی هستن.
البته اگه مقایسه شما از نظر نیاز طبیعی انسان و لزوم تأمینش باشه، حرفی ندارم. ولی مقایسه از نظر حساسیت نیاز و نوع پاسخگویی به نظر مناسب نیست.
فکر کنم منظورم رو با مثال مصرف مخدر متوجه شده باشید. در مورد غذا هم کم نیستن کسانی که با تغییر ذائقه ها عملاً دارن سلامت جسمی اون ها رو تهدید میکنن و البته در قبال این کار درآمد زیادی هم به دست میارن. مشخصه که خود مردم هم به غذاهایی که میخرن راضی هستن.
در اینجا مسئله 2 بخش میشه:
1 ) مردم از غذایی که میخرن راضین و در مقابل سلامتی به خطر میفته.
2 ) تولید کننده با توجه به شناختی که از نیاز و ذائقه ی مردم داره، در خوشـبینانه ترین حالت ممکن از این وضعیت استفاده میکنه و پول خوبی هم بابتش میگیره. یه خورده بدبینانه تر اینه که خودش ایجاد کننده ی یک عادت غذایی نامناسب باشه و ادامه ماجرا...

در مورد کسب درآمد از صنعت --- :
درست فرمودید؛ نتیجه ی عادی سازی، نابودی نیست
منظور اینه که با آلوده کردن افراد و در دسترس بودن محتوای آلوده 1 خریدار زیاد شده و در نتیجه درآمد هم بالا میره.

1 ) لااقل به نظر من که این محتویات مناسب نیستن.

با تشکر از مشارکت همه؛ مخصوصاً vahidmir2000 عزیز :sq_20:
به نظرم بحث زیاد تئوریک شده! من فعلاً فقط ماجرا رو دنبال میکنم. البته تا جایی که بتونم ☺

vahidmir2000
15-11-2014, 02:18
این چیه؟ چیـلــ.ـتر نیست که! انگار بعضی قسمت هاش نمایش داده نمیشن؛ مثل بعضی عکس ها :n13:

منظور من از سایت های --- ، سایت هایی با محتویات خاک برسری بود! ☺
البته نهایت فایده ای که این محتویات دارن، به قول برخی آموزش --- هست؛ که آسیب های احتمالیش بماند!
در مجموع فیلترینگ رو در این مورد قبول دارم و بقیه سایتها رو تا حد زیادی نه

ضعف بیان در قسمت آخر رو تأیید میـکنم. با حذف این قسمت از حرفم:
اینکه بخوایم دسترسی به محتویات --- رو با دسترسی به غذا مقایسه کنیم؛ به نظرم زیاد جالب نیست. البته هر دو جزئی از زندگی و طبیعت انسان هستن ولی ملاحظات خاصی در مورد اولی وجود داره که مشخصه چی هستن.
البته اگه مقایسه شما از نظر نیاز طبیعی انسان و لزوم تأمینش باشه، حرفی ندارم. ولی مقایسه از نظر حساسیت نیاز و نوع پاسخگویی به نظر مناسب نیست.
فکر کنم منظورم رو با مثال مصرف مخدر متوجه شده باشید. در مورد غذا هم کم نیستن کسانی که با تغییر ذائقه ها عملاً دارن سلامت جسمی اون ها رو تهدید میکنن و البته در قبال این کار درآمد زیادی هم به دست میارن. مشخصه که خود مردم هم به غذاهایی که میخرن راضی هستن.
در اینجا مسئله 2 بخش میشه:
1 ) مردم از غذایی که میخرن راضین و در مقابل سلامتی به خطر میفته.
2 ) تولید کننده با توجه به شناختی که از نیاز و ذائقه ی مردم داره، در خوشـبینانه ترین حالت ممکن از این وضعیت استفاده میکنه و پول خوبی هم بابتش میگیره. یه خورده بدبینانه تر اینه که خودش ایجاد کننده ی یک عادت غذایی نامناسب باشه و ادامه ماجرا...

در مورد کسب درآمد از صنعت --- :
درست فرمودید؛ نتیجه ی عادی سازی، نابودی نیست
منظور اینه که با آلوده کردن افراد و در دسترس بودن محتوای آلوده 1 خریدار زیاد شده و در نتیجه درآمد هم بالا میره.

1 ) لااقل به نظر من که این محتویات مناسب نیستن.

با تشکر از مشارکت همه؛ مخصوصاً vahidmir2000 عزیز :sq_20:
به نظرم بحث زیاد تئوریک شده! من فعلاً فقط ماجرا رو دنبال میکنم. البته تا جایی که بتونم ☺

ممنون دوست عزیز. ظاهرا دیدگاه های ما با هم متفاوته و بهتره این بحث حداقل در این قسمت فعلا ادامه پیدا نکنه. چون تا حدودی شخصی میشه و به درد دیگران نمیخوره . بازم ممنون :n11: