PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپدیت برنامه VB6 به VB.net

ooje_asman
23-04-2005, 01:15
من یه برنامه با vb6 نوشته بودم که شامل یک بانک اکسس نیز بود ولی بعد که به VB.NET آپدیتش کردم برنامه به بانک اشکال می کنه و گویا vb.net همچین بانک هایی رو ساپورت نمی کنه یا ... رفقا راه حلی بلد باشن ممنون می شم.

مهمان
24-04-2005, 05:19
سلام
شما بايد از oledbconnection و oledbdataadapter و dataset براي برقراري با ديتابيس خود استفاده کنيد. نه از adodc و يا adodb و recordest.
موفق باشيد

ooje_asman
24-04-2005, 11:11
با سلام به استاد رامبد جان
آقا مرسی ممنون

مهمان
24-04-2005, 13:58
سلام دوست عزيز
من خودم هنوز شاگرد هستم عزيز نه استاد
موفق باشيد

ooje_asman
24-04-2005, 15:49
سلام رامبد جان برا من که استاد هستین
در مورد اون دستوراتی که گفتین می شه یه کم توضیح بدین که اولا بانک رو کجا بایست به برنامه وصل کنم و دوما نمونه برنامه می شه بدین و سوم هم اینکه MoveNext و غیره با چه دستوراتی اجرا می شوند.

مهمان
25-04-2005, 05:06
سلام
ابتدا بايد يک oledbconnection از toolbax سمت راست از قسمت DATA را به روي فرم قرار بدهيد.
سپس connectionstring مربوط به اين کنترل را از پنجره properies مشخص مي نماييد.
يک کنترل oledbdataadapter از toolbox از قسمت Data را به روي فرم قرار دهيد.
سپس در پنجره properties قسمت پايين configure dataadapter را انتخاب کنيد و پس از آمدن يک ويزارد query خود را ميزنيد.
سپس دوباره در قسمت پايين پنجره properties مربوطه generate dataset را انتخاب نماييد.
به اين ترتيب شما به database وصل شديد و حال مي توانيد اطلاعات را مثلا در datagrid نمايش دهيد.
فقط کافي است که در قسمت لود فرم بنويسيد که oledbdataadapter.fill(datasetName)
در مورد movenext بايد بگم شما هم مي توانيد از dataReader براي اين کار استفاده کنيد و هم مي توانيد از خاصيت bindingContext جهت movenext و moveprevious و movefirst و movelast استفاده کنيد.
در کل شما نياز به يک منبع آموزشي داريد.

موفق باشيد :wink:

ooje_asman
25-04-2005, 09:41
با سلام به رامبد جان
رامبد من این مراحلی رو که گفتی رفتم و مثله اینکه فرم به بانک وصل شده حال می خاستم بدونم چطوری می تونم لیبل هایی رو که روی فرم دارم به بانک وصل کنم تا در اونها فیلدهای بانک نمایش داده شود و باز مرسی و ممنون از زحماتتون

مهمان
26-04-2005, 07:19
سلام
شما در قسمت properties مربوط به textbox و يا label به قسمت databinding رفته و قسمت text و در آنحا dataset خود را انتخاب کنيد و فيلد مورد نظر خود را از آنجا انتخاب کنيد.
در ضمن در هنگام لود فرم بايد dataadapter را fill کنيد.
OleDbDataAdapter1.Fill(DataSet11)

ooje_asman
26-04-2005, 18:22
سلام رامبد جان بازم مرسی
حالا می شه این امکانات بعدی قبلی اخرین اولین و ... را در ادامه همین بحث یه کم بیشتر توضیح بدین ممنون می شم

مهمان
27-04-2005, 19:40
سلام
بهترين راه استفاده از ويزارد خود دات نت هست.
به اين طريق که شما يک فرم جديد بسازيد به نحو زير:
روي نام پروژه در پنجره Solution Explorer رايت کليک کرده و گزينه Add و سپس Add New Item را زده و سپس از بين آيتمها مي توانيد Data Form Wizard را انتخاب و نام فرم را به نام دلخواه خود تغيير داده و Open را بزنيد. ويزاردي باز مي شود که مراحل آن را طي مي کنيد و در آخرين مرحله به جاي انتخاب All records in a grid گزينه زير آن يعني Single record in indivisual record را انتخاب کنيد.
حال فرمي باز مي شود که امکانات کنترلي دارد. مثل بعدي - قبلي - آخرين - اولين - رکورد جديد - حذف و cancel.

ooje_asman
29-04-2005, 07:21
با سلام
رامبد جان من باز اینارو انجام دادم و مرسی ولی یه اشکال که اولا آپدیتش کار نمی کنه و وقتی یه فیلدی رو پر می کنم و می خام آپدیت کنم ارور می ده و دوما امکان ویرایش هم بایس از اینا استفاده کنم یا گزینه خاصی داره و سوما هم وقتی که می خام یکی رو حذف کنم باز ارور میده مرسی

مهمان
29-04-2005, 22:09
سلام دوست عزيز
ابتدا بايد بگي که چه error ميده؟
اما در کل اگر مراحل را بدرستي طي کرده باشيد نبايد error دهد.
error به وجود آمده ديتابيسي مي باشد يا کدي؟
بهتره پيغام error را براي من بنويسي تا بتونم بيشتر به مشکل واقف بشم.
موفق باشيد

ooje_asman
30-04-2005, 07:17
بازم سلام و مرسی
من دکمه add رو می زنم و فیلدهای رکورد جدید رو پر می کنم و بعدش دکمه آپدیت رو می زنم این پیام رو میده :
Syntax error in INSERT INTO statement
و وقتی یکی رو با دکمه delete حذف می کنم و باز می خام آپدیت کنم این ارور رو می ده :

Update requires a valid deleteCommand when passed DataRow collection with deleted rows

مهمان
30-04-2005, 21:48
سلام
دوست عزيز اين پيغام هاي error برميگرده به تنظيمات dataAdapter.
شما پس از اين که dataAdapter را روي فرم انداختيد بايد در قسمت Query Builder فيلدهاي مورد نظر خود را select نماييد.
اين errorها به اين دليل هستند که دستورات InserCommand و UpdateCommand و DeleteCommand و ... مربوط به dataAdapter به درستي تنظيم نشده اند و يا اصلا تنظيم نشده اند.
اگر dataAdapter را انتخاب نماييد و به پنجره Properties مراجعه نماييد خواهيد ديد که هر کدام از دستورات insert و delete و update و select داراي تنظيمات مي باشند.

CD-RW
01-05-2005, 22:18
به توضيحات رامبد اضافه كنم اگر زبان SQL بلدي 35درصد مشكلاتت حل مي شه
( حد اقل به نظر من اينطوره . چون SQL رو كمي بلدم)

ooje_asman
04-05-2005, 07:15
نه متاسفانه بلد نیستم