PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری و ضروری -اشکال هنگام نصب ویندوز 8

MichealJackson
29-01-2014, 14:32
من قبلا رو لپ تاپم ویندوز 8 64 بیت اینترپرایز نصب بود . ولی کمی قاطی کرده بود . به همین خاطر یه مجموعه ویندوز 8 اپدیت تر از یه سایتی خرید که همش رو یه دی وی دی هست که فکر کنم ناینه.
اومدم نصب کنم ، مراحلو طی کردم تا اینکه رسیدم به انتخاب پارتیشن ، یه پارتیشن 100 گیگابایتی داشتم یه 800 او خورده ای (هاردم 1 تراست) اون 100 که قبلا هم ویندوز روش نصب بود رو فرمت کردم که ویندوزو روش نصب کنم (windows 8 X64 enterprise) که این ارور رو داد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد اومدم همون درایو رو پاک کردم تا دوباره ایجادش کنم ، این ارور رو داد و ایجاد نکرد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم یه عکس کلی از وضعیت درایوها : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا کمک کنید ، لپ تاپم رو هواست و کلی اطلاعات مهم که تون اون یکی درایوم هست.
لپ تاپم : leneovo ideapad y510p

smss.exe
29-01-2014, 16:43
سلام

چون لپ تاپ شما از قبل روش به صورت اورجینال ویندوز 8 نصب بوده یعنی:

1. لپ تاپ شما از UEFI پشتیبانی می کنه و روی اون تنظیم شده و در نتیجه قابلیت Secure Boot داخل اون فعاله
2. UEFI فقط روی درایوهایی کار میکنه که GPT باشند نه MBR همونطور که خودش توی پیغام بهتون گفته
3. شما اشتباهی یا به هر دلیل دیگه درایوتون رو تبدیل به MBR کردید و باید حالا برگردونید به حالت GPT
4. برای این که تبدیل بشه باید هارد شما به صورت کامل پاک بشه پس باید اول از اطلاعاتتون یه جای دیگه کپی بگیرید و بعد هارد رو به این روش تبدیل به GPT کنید:

توی همین مرحله ای که هاردتون رو نشون میده با تمام پارتیشن ها کلید Shift+F10 رو بزنید تا یه پنجره ی Command Prompt باز بشه بعد توی صفحه تایپ کنید Diskpart و Enter بزنید؛ بعد بنویسید List Disk که به شما تعداد و انواع حافظه ای که به سیستم وصل شده رو نشون بده بعد که متوجه بشید که هارد شما کدومه (اینجا هاردها رو با عدد نشون میده مثلا Disk 0 و یا ...) بنویسید Select Disk 0 و بعد Enter بزنید بعد که نوشت هارد انتخاب شد بنویسید Clean و Enter بزنید که هارد رو کامل پاک نه و بعد بنویسید Convert GPT و بعد Enter بزنید

با این کار حالا هارد شما تبدیل به GPT شده و باید دوباره پارتیشن بندی بشه. بعد از پارتیشن بندی هم میتونید روش ویندوز رو نصب کنید.
به صورت خلاصه اون دستورات بالا میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای تبدیل به GPT از برنامه های دیگه هم میشه استفاده کرد به غیر از این روش که من گفتم.

برای این که از اطلاعاتتون به Backup بگیرید هم از این روش که من گفتم میشه (یعنی یه هارد دیگه به لپ تاپ وصل کنید و از طریق همین صفحه ی Command Prompt دستورات کپی رو از پارتیشن مورد نظر به هارد دوم بزنید و یا این که از CD های ویندوز Live استفاده کنید تا توی محیط اونا این کارها رو انجام بدید.

نکته:
شاید راهی باشه که هارد رو از MBR به GPT تبدیل کرد ولی از خود دستورات ویندوز این روش امکان نداره مگر اینکه یکم بگردید شاید برنامه ای یا چیزی براش باشه.

نکته 2:
شاید اگر شما از توی تنظیمات BIOS لپ تاپتون یا همون بهتر بگم UEFI توی لپ تاپتون میتونید که Secure Boot رو غیر فعال کنید و در این صورت میتونید که ویندوز رو روی همین پارتیشن که دارید نصب کنید؛ فرقش اینه که دیگه ویندوز توی این لپ تاپ از Secure Boot نمیتونه استفاده کنه ولی اجازه ی نصب ویندوز رو روی درایوهای MBR میده.

در مورد هرکدوم از اصطلاحات که گفتم اگر یکم بگردی خیلی اطلاعات در موردشون پیدا میشه ولی اگر خواستی یا سوالی داشتی بگو که بیشتر توضیح بدم.