PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك به يك جوان در آستانه دانشجو شدن در رشته مهندسي كامپيوتر نرم افزار

manmanman
24-08-2006, 21:13
من احتمالا اول مهر در یکی از دانشگاههای معتبر تهران : (شریف :cool: -تهران -امیرکبیر) رشته مهندسی کامپیوتر والبته نرم افزار قبول میشم البته من به این رشته فقط علاقه زیادی دارم ولی دانشی ندارم مثل برنامه نویسی یا این جور چیزا بلد نیستم :sad: نظرتون چیه ؟اصلا بین شما کسی هست مهندسی کامپیوتر یا IT خونده باشه اگه هست منو راهنمایی کنین ای پیشکسوتان عزیز به من جوون 18 ساله بگین که از همین اول دنبال چه چیزایی برم ؟ چی رو بیشتر دنبالش باشم تا یاد بگیرم ؟

bad_boy_2007
24-08-2006, 23:41
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لينك يه مطلب در مورد رشته علوم و مهندسي كامپيوتر .
اين توصيه رو از من به عنوان دانشجوي سال سوم علوم كام قبول كن اگه علاقه نداري تو اين رشته نيا . بالغ بر نيمي از بچه هاي ورودي به اين رشته در دانشگاه ما به دليل عدم علاقه و متعاقبا عدم توانايي در ادامه به تغيير رشته به رشته هايي چون مديريت - حسابداري - رياضي - فيزيك و . . . رو كردن

Admiral
25-08-2006, 09:28
اين توصيه رو از من به عنوان دانشجوي سال سوم علوم كام قبول كن اگه علاقه نداري تو اين رشته نيا . بالغ بر نيمي از بچه هاي ورودي به اين رشته در دانشگاه ما به دليل عدم علاقه و متعاقبا عدم توانايي در ادامه به تغيير رشته به رشته هايي چون مديريت - حسابداري - رياضي - فيزيك و . . . رو كردن

اول از همه بهت تبریک میگم چون رشته ی خیلی خوبی رو انتخاب کردی.

اما این رو مطمئن باش که اگه علاقه نداشته باشی وسط کار جا میزنی!

خودت حتماً میدونی مهندسی کامپیوتر رشته ای نیست که بشه راحت گذروندش.

وقتی خودت توی فضای بچه های کامپیوتر قرار بگیری متوجه میشی باید دنبال چه چیزهایی باشی.

اینکه الان دانشی نداری هیچ اشکالی نداره. فقط سعی کن توی درس های اساسی مثلاً برنامه نویسی از کلاس عقب نمونی.

حتی اگه میتونی یکی دو فصل جلوتر رو قبل از کلاس بخون.(این کاری بود که من میکردم و مطمئن باش نتیجه میده)

خودت رو محدود به کلاس های دانشگاه نکن. اگه این کار رو بکنی هیچ چیزه بدرد بخوری یاد نمیگیری.

باید سعی کنی از دانشی که توی دانشگاه بدست میاری برای کارهایی که توی دانشگاه بهت یاد نمیدن استفاده کنی.

مثلاً اگه پاسکال میخونی محدود به پاسکال نشو بلکه خودت برو دنبال دلفی که پایه اش همون پاسکاله اما مدرن تره و مخصوص ویندوزه نه داس !

فعلاً همین ها رو یادم اومد .

موفق باشی مهندس.

Programer
25-08-2006, 15:08
نظر منم دقیقا مثل دوستان هست اگه علاقه نداری فقط در حد مدرک گرفتن بدردت میخوره نه بیشتر پس سعی کن درخودت علاقه بوجود بیاری البته اگه یه کم سعی کنی خودش بوجود می آد چون رشته واقعا جالبی هست
همانطور که دوستان فرمودند خودتو به کلاس و دانشگاه محدود نکن دانشگاه فقط راه رو بهت نشون میده توخودت باید باقی راه رو طی کنی و به اون چیزی که انتخاب کردی برسی
ا بابت قبولی هم تبریک می گم میدوارم همیشه موفق باشی

chovalier
27-08-2006, 12:41
سلام
بهترین راهش اینه که بیای تو فروم
من الان یه مهندس کامپیوتر تمام عیارم که تقریبا خیلی چیزا بلدم
ولی فقط 13 سالمه خیلی دوست دارم بیام تو کار کامپیوتر ولی خیلی کوچیکم حتی می تونی منو کوچیکترین عضو هم بدونی
کاش بزرگتر بودم و می رفتم دانشگاه ولی من توی این 5 سال با این همه اطلاعات چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ریاضی من هم حرف نداره می رم سوم راهنمایی و از الان تضمینی همه ی درساش رو یاد دارم
نمی دونم توی این 5 سال باید چیکار کنم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون موفق باشی دوست من