PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم بوت شدن سی دی ویندوز

nemesiss1364
27-01-2014, 22:54
با درود
من قبلا یه تاپیک زده بودم و تازه کار به جاهای خوب کشیده شده بود که یهو هر چی سوال پرسیدم کسی دیگه جواب نداد . به خاطر همین اینجا تاپیک زدم شاید جواب بدن... اینم لینکش... لطفا کمک کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من یه لب تاب سامسونگ با رم 4 و ویندوز 8 با صفحه تاچ دارم که میخوام ویندوزش رو عوض کنم. اما وقتی دی وی دی رام اکسترنال رو وصل میکنم و دی وی دی ویندوز رو میذارم بوت نمیشه با اینکه بوت اول دستگاه دی وی دی رام هستش. مشکل از دی وی دی و دی وی دی رام نیست چون دقیقا روی یه سیستم قدیمی داغون براحتی بوت میشه. چه کار باید بکنم.

mehdisarvari
27-01-2014, 23:23
اينجور كه شما ميگي حتما مشكلي نداري...خب با يه DVD ويندوز ديگه امتهان كن شايد درست بشه

جاسم کدخدایی بنت
28-01-2014, 08:30
سلام مدل لپ تاپ تون رو دقیقا بدین سامسونگ ها پشت شون نوشته یا اینکه وارد dxdiag و مدل رو بذارید

nemesiss1364
28-01-2014, 08:49
اينجور كه شما ميگي حتما مشكلي نداري...خب با يه DVD ويندوز ديگه امتهان كن شايد درست بشه
با dvd دیگه هم امتحان کردم نشد. فقط روی سیستم سامسونگم اینجوریه
لینکیو که تو پست قبلی گذاشتم اگه چک کنید متوجه مراحل کار میشید... اول که اصلا توی قسمت بوت usb های سیستم کار نمیکرد که با راهنمایی دوستان مشکل حل شد... حالا هم با فلش بوت ایبل استفاده کردم و هم با dvd اکسترناب ولی بوت نمیشه و ویندوز قبلی (w8-64) بالا میاد

nemesiss1364
30-01-2014, 00:16
سلام مدل لپ تاپ تون رو دقیقا بدین سامسونگ ها پشت شون نوشته یا اینکه وارد dxdiag و مدل رو بذارید
530u3c/530u4c/532u3cاین رو از توی dxdiag گذاشتم. البته پشت سیستم اینو نوشته MODEL CODE: np540u3c-A02UB یه نوشته بزرگ هم پشت سیستم رو ی برچسب اطلاعاتش نوشته 540u... من که نفهمیدم مدل لبتاپ چیه

smss.exe
30-01-2014, 00:55
سلام

توی حالت پیشفرض لپ تاپ شما روی UEFI به جای BIOS تنظیم شده و در نتیجه Secure Boot برای لپ تاپ شما فعاله. این گزینه باعث میشه که هر وسیله ای که UEFI رو پشتیبانی نکنه Boot نشه.

DVD رو توی ویندوز بذارید و ببینید که توی این مسیر efi\boot چه فایلی هست؟ این برای اینه که بدونم DVD شما برای UEFI درست شده یا نه دستکاری شده (چون گفتید برای یه سری شرکت های ایرانیه)

در ضمن توی همون برنامه ی Rufus که قبلا گفتید قابلیت این رو دارید که یه DVD ویندوز رو بهش بدید با یه فلش و خودش اون رو به صورت UEFI تبدیل کنه و آماده کنه.

شما میتونید گزینه ی Secure Boot یا یه چیزی که مربوط به همینه رو غیر فعال کنید ولی بعد از نصب ویندوز شما دیگه از Secure Boot پشتیبانی نمیکنه.

بهترین راه اینه که یا از همون برنامه Rufus استفاده کنید و یا محتویات اون پوشه رو بگید تا بهتون بگم که چه تغییراتی بدید و درست بشه.

smss.exe
30-01-2014, 00:59
راستی نیازمندی های Rufus برای تبدیل فلش ایناست:

1. فلش بالای 8 گیگ
2. DVD ویندوز
3. هنگام فورمت باید گزینه ی GPT رو انتخاب کنید
4.مراحلی عادی بعدی ....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر توی عکس ببینید خودش توی GPT رو انتخاب کرده

برنامه رو هم از انجا میتونی بگیری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

جاسم کدخدایی بنت
30-01-2014, 09:11
سلام

شما باید اول Fast BIOS رو disbale کنید. بعد همونطور که دوستمون هم گفتند باید Secure BOOT رو هم disable کنید .

os mode رو هم از روی UEFI روی cmd bios بذارید حالا براحتی فلشتان رو بوت کنید .

البته قبل بوت فلش رو روی سیستم دیگه ای تست کنید که آیا بوتش کار میده یا نه. همچنین از سی دی میتونید بوت کنید.

موفق باشید

nemesiss1364
30-01-2014, 16:48
سلام

توی حالت پیشفرض لپ تاپ شما روی UEFI به جای BIOS تنظیم شده و در نتیجه Secure Boot برای لپ تاپ شما فعاله. این گزینه باعث میشه که هر وسیله ای که UEFI رو پشتیبانی نکنه Boot نشه.

DVD رو توی ویندوز بذارید و ببینید که توی این مسیر efi\boot چه فایلی هست؟ این برای اینه که بدونم DVD شما برای UEFI درست شده یا نه دستکاری شده (چون گفتید برای یه سری شرکت های ایرانیه)

در ضمن توی همون برنامه ی Rufus که قبلا گفتید قابلیت این رو دارید که یه DVD ویندوز رو بهش بدید با یه فلش و خودش اون رو به صورت UEFI تبدیل کنه و آماده کنه.

شما میتونید گزینه ی Secure Boot یا یه چیزی که مربوط به همینه رو غیر فعال کنید ولی بعد از نصب ویندوز شما دیگه از Secure Boot پشتیبانی نمیکنه.

بهترین راه اینه که یا از همون برنامه Rufus استفاده کنید و یا محتویات اون پوشه رو بگید تا بهتون بگم که چه تغییراتی بدید و درست بشه.اینجوری که متوجه شم این سیستم uefiدر واقع اجازه نصب سی دی های کپی رو نمیده... درسته؟ توی دی وی دی ویندوزم این فایل هست bootia32.efi
من از اون نرم افزار واسه ریختن ویندوز روی فلش استفاده کردم وفلشم روی یه سیستم قدیمی ایسر براحتی بوت شد اما روی این سیستم جدیدم بوت نمیشه... با این تفاسیر باید چکار کنم؟

nemesiss1364
30-01-2014, 16:52
سلام

شما باید اول Fast BIOS رو disbale کنید. بعد همونطور که دوستمون هم گفتند باید Secure BOOT رو هم disable کنید .

os mode رو هم از روی UEFI روی cmd bios بذارید حالا براحتی فلشتان رو بوت کنید .

البته قبل بوت فلش رو روی سیستم دیگه ای تست کنید که آیا بوتش کار میده یا نه. همچنین از سی دی میتونید بوت کنید.

موفق باشید
مرسی از راهنماییتون. حالا این کارا بکنم ببینم چی میشه...
دوستان قابلیت تاچ سیستم توی ویندوز 7 هم کار می کنه؟

smss.exe
30-01-2014, 23:09
اینجوری که متوجه شم این سیستم uefiدر واقع اجازه نصب سی دی های کپی رو نمیده... درسته؟ توی دی وی دی ویندوزم این فایل هست bootia32.efi
من از اون نرم افزار واسه ریختن ویندوز روی فلش استفاده کردم وفلشم روی یه سیستم قدیمی ایسر براحتی بوت شد اما روی این سیستم جدیدم بوت نمیشه... با این تفاسیر باید چکار کنم؟

سلام

نه این طوری که گفتید نیست و به CD های کپی کاری نداره و نوع تکنولوژی که برای بوت اون CD در نظر گرفته شده کار داره.

شما محتویات DVD ویندوز رو توی یک پوشه کپی کنید به صورت کامل و بعد از پوشه ی Source توی همون فایل هایی که کپی کردید یه فایل به نام bootmgfw.efi رو کپی کنید توی مسیر efi\boot و نام اون رو به bootx64.efi تغییر بدید؛ با این کار DVD شما هم بوت رو از طریق UEFI پشتیبانی می کنه.

اگر اون فایل توی اون مسیر نبود بگید براتون یه جا آپلود کنم و یا از یه DVD دیگه اون رو کپی کنید و نامش رو عوض کنید. ولی یادتون باشه که Copy کنید و Cut و Move نکنید.

بعد همون فایل های DVD رو که کپی کرده بودید و یه فایلش هم تغییر نام داید و... رو توی یه DVD دیگه رایت کنید؛ یادتون باشه که باید خود محتویات رو رایت کنید نه پوشه رو که توش کپی کردید؛ در این صورت نمیفهمه که باید بوت کنه و ...