PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Code Generator

هادی_الهیاری
24-08-2006, 19:10
code generatorراتوضیح دهید کاربرد.انواع.بهترین (برای سی شارپ)و.... با تشکر

someone
25-08-2006, 00:23
code generatorراتوضیح دهید کاربرد.انواع.بهترین (برای سی شارپ)و.... با تشکر

به طور خلاصه code generator يك برنامه رو از روي قواعد نحوي به يك سري دستورالعمل تبديل ميكنه,كه توسط ماشين قابل اجرا باشه. وبيشتر در كامپايلر ها مورد استفاده قرار ميگيره. خروجي يك code generator ميتونه
assembly code يا machine code و .... باشه.

هادی_الهیاری
25-08-2006, 11:26
بیشتر توضیح بده یرای c#بهترین نوع کد جنریتور کدومه؟ ضمنا خیلی باحالی.

someone
25-08-2006, 16:13
بیشتر توضیح بده یرای c#بهترین نوع کد جنریتور کدومه؟ ضمنا خیلی باحالی.

بيشتر توضيح ميديد كه دنبال چه مطلبي هستيد. منظورتون از "بهترین نوع کد جنریتور " رو متوجه نشدم.
حتما تا حالا از wizard هايي كه براي ايجاد form به كار ميرن استفاده كرديد.با چند click شما صاحب يك dialogform كامل ميشيد. بدون اينكه كدي نوشته باشيد.ولي اين كد در حقيقت وجود داره و توسط اين wizard مثل
MFCApp wizard ايجاد ميشه.اين يه نمونه از code generator هست. اگه منظورتون چنين چيزي بود , Rational Roseمعروف ترين بايد باشه اما مطمئن نيستم.

هادی_الهیاری
26-08-2006, 16:15
کد جنریتور برای نوشتن store procedureاستفاده می شه ؟ یا نه اخه دات نت خودش مثلا برای متد ها یا کلاس ها ویزلرد داره چه نیازی به کد جنریتوره؟ (شرمنده بذار به حساب صفر کیلو متریم)

someone
27-08-2006, 00:45
کد جنریتور برای نوشتن store procedure استفاده می شه ؟ یا نه اخه دات نت خودش مثلا برای متد ها یا کلاس ها ویزلرد داره چه نیازی به کد جنریتوره؟ (شرمنده بذار به حساب صفر کیلو متریم)

دوباره سلام.
نميدونم تعريف شما از code generator چيه. ببينيد فرض كنيد مي خوايم يك كلاس generic ايجاد كنيم كه مشتق شده از CObject باشه.دو راه داريم. يا از اول اين كلاس رو خودمون بنويسم. يا اينكه با استفاده از ClassWizard اين كار رو انجام بديم.وقتي از wizard استفاده ميكنيم يه سري كد ايجاد ميشه كه شامل تعريف كلاس هست. اين رو به صورت در نظر نگيريد كه چون تعداد انتخاب ها محدود هست, يك سري template آماده داريم كه از اونها استفاده ميشه. حالا فرض كنيد شما يه interface دست كاربر قرار ميديد و قرار يه برنامه نوشته بشه. كاربر كافي بگه كه چي ميخوادو در مورد اون يك سري قواعدي رو به برنامه بده. اين interface كد برنامه رو در اختيار كاربر قرار ميده.
اين يه تعريف ساده از code generator هست.
در ضمن store procedure مربوط ميشه به DBMS كه با SQL نوشته ميشه. با code generator ميشه هر كازي رو انجام داد(البته نه هر كاري!). اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد. كافي شما اطلاعات رو طي يك سري قواعد به اون بديد.

someone_needs_info@yahoo.com

khoosheye parvin
29-10-2010, 21:53
سلام. من یه مقاله در مورد code generator میخوام. یه چیزی که بتونم از طریق اون اطلاعاتی در این مورد پیدا کنم.
خیلی ممنون اگه کمکم کنید.

taravat91
26-10-2013, 08:54
سلام من برای درسم نیاز به معرفی چند نمونه کد جنریتور دارم کسی میتونه کمکم کنه؟ ممنون

taravat91
26-10-2013, 08:57
آقا یا خانم حرفه ای someone لطفا در مورد کدجنریتور راهنماییم کنید یا مقاله یا سایتی را معرفی کنید . خیلی فوریه . ممنون:n28: