PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی پنج لایه

هادی_الهیاری
24-08-2006, 17:40
لطفا سورس یا راهنمایی درباره برنامه نویسی پنج لایه (لایه ای) در سی شارپ را برایم بفرستید

someone
24-08-2006, 23:48
در n-tier programing قرار هست كه كدها روي server و interface روي client اجرا بشه.
فكر ميكنم در برنامه نويسي 5 لايه database طريق cursor با يك server در ارتباط هست وهمين طور كد ها روي يك local machine مثلا WPN اجرا ميشن shadow اين اجرا روي server قرار ميگيره و Interface هم روي client اجرا ميشه.
ميتونيد درباره n-tier programing جستجو كنيد.
ممنون

someone
24-08-2006, 23:49
در n-tier programing قرار هست كه كدها روي server و interface روي client اجرا بشه.
فكر ميكنم در برنامه نويسي 5 لايه database طريق cursor با يك server در ارتباط هست وهمين طور كد ها روي يك local machine مثلا WPN اجرا ميشن shadow اين اجرا روي server قرار ميگيره و Interface هم روي client اجرا ميشه.
ميتونيد درباره n-tier programing جستجو كنيد.
ممنون

هادی_الهیاری
25-08-2006, 11:20
لطفا يك كمي ساده تر برابم توضيح بدهيد مثلا لایه common-data accses-bussiness-..چیست ؟چطور تعریف می شوند.خیلی ممنونم ساموان

someone
25-08-2006, 16:09
لطفا يك كمي ساده تر برابم توضيح بدهيد مثلا لایه common-data accses-bussiness-..چیست ؟چطور تعریف می شوند.خیلی ممنونم ساموان

دوباره سلام.
به طور ساده ميشه گفت كه شما در يك شبكه حداقل دو PC داريد كه database روي server و interface يا win Form و...
روي client قرار ميگيره.
معمولا لایه ها به شکل زیر تعریف میشن.که بعضی روی server و بعضی روی client اجرا میشن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که دومی presentation Logic tier شامل این بخش ها هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد سئوالی که پرسیدن فکر کنم منظورتون data tier و business tier هست.
Data tier
بخش اساسی از این مجموعه هست و توسعه ی یه system بدون این لایه غیر ممکنه.این لایه, لایه ی سیستم مدیریت داده هاست ( database management system (DBMS
که شامل Access ,oracle,SQL Server و...میشه و لایه پیچیده و گسترده ای هست.این لایه برای زخیره اطلاعات به کار میره.معمولا هم شامل یه engine برای خواندن و search در اینfile هاست.
Business tier
مرکز اصلی یا در واقع مغز تمام برنامه ها در این قسمت قرار داره. که شامل فعالیت هایی مثل business rules
Data manipulation (اجازه ی دستکاری داده ها رو میده ) و ....اگه قرار باشه یه موتور search ایجاد بشه و مثلا زمان پیدا کردن یه کلمه رو اعلام كنه در این لایه قرار می گیره.این لایه با هیچ database ی در اتباط نیست. و در خروجی چیزی قرار نمیده و در ارتباط با مثلا صفحه های html نیست.و هیچ کدی برای دسترسی به database نداره.و ارتباط بین لایه های بالایی و پایینی رو به عهده داره.

اميدوارم كمكتون كرده باشه.

هادی_الهیاری
26-08-2006, 16:02
در اينكه كمكم مي كنيد شك نكنيد اما جوري كه من از جواباتون فهميدم شما خيلي از من جلوتري .نمي تونم با شما ست شم من تازه شروع كردم دات نت كار وب رو بيشتر دوست دارم اما چون شخت تره فعلا با ويندوز ادامه مي دم .اگه ايميل خودتونو به من بدين ممنون ميشم .اگه نخواستين اينجا بذارينايميل من allahyary117@yahoo.com هست .تا همینجاشم چاکرتیم

هادی_الهیاری
26-08-2006, 16:30
allahyary117@yahoo.com زکات علم نشر انست

someone
28-08-2006, 19:24
allahyary117@yahoo.com زکات علم نشر انست

someone_needs_info@yahoo.com

teshneh
17-11-2008, 00:49
اگر منبع آموزشي در مورد برنامه نويسي سه لايه اريد ممنون ميشم معرفي كنيد.