PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و گفتگو پیرامون کلانشهر مشهد

bluetooth153
16-01-2014, 17:57
سلام
منم دوست دارم تو این بحث شرکت کنم
خب اول از همه در مورد مشهد میخوام صحبت کنم . عزیزانی که میگن مشهد شهر خوبی نیست و مردم بدی داره کاملا مشخصه دلیلشون چیه. ما تو ایران به خاطر یه شرایط و فرهنگی که دارن به خوردمون میدن مذهب ستیز شدیم الانم اگه مشهد تو این ده سال چندین برابر پیشرفت کرده بعضی ها میگن بودجه کشور اومده تو مشهد و دارن میخورن !! کلا این حرفهایی که بعضی از کاربران زدن نمونه کامل نژاد پرستی هست. چیزی که من تو این تاپیک خوندم این بود :" مشهدی ها همه انسان های بسیار بد و بی رحم و بی فرهنگی هستن که حتی به همسایه خودشون هم رحم نمیکنن البته استثناهایی هم وجود داره ولی به ندرت !!"
این حرفها مشخصه از کجا در میاد نمیدونم چرا یه فرهنگ بد اگه تو تهران جا افتاده باشه اسمش مدرنیته و ترقی هست ولی تو مشهد یا شهرای دیگه اسمش بی فرهنگی ! من خودم تهران زیاد میرم اگه حواست نباشه کلاهی سرت میره که تا زانوهات میاد !
شهرهایی مثل اصفهان ، شیراز ، اهواز و تمام شهر های شمالی رو هم رفتم . شمال ایران بر خلاف چیزایی که اینجا گفته شده فوق العاده شهروندان غریب کشی داره شما این بار که برای سفر به شمال میرید (علی الخصوص گیلان) دقت کنید تو خیابان یا پارک ها مردم بومی خودشون رو مالک شهر میدونن و رفتار جالبی با مسافر ندارن . از نظر گرانی هم توصیه میکنم توی تابستون یه سری به شهر های شمال ایران بزنید اگه این شرایط تو مشهد بود که دیگه واویلا چه حرفهایی بر ضد مردم مشهد نمیزدن یه عده ای!
اهواز و شیراز مردم خوب و خون گرمی داره نسبتا من خودم اهواز رو خیلی دوست دارم ولی توی پاییز.
اصفهان رو هم بنا به دلایلی اصلا و اصلا برای زندگی انتخاب نمیکنم.
شهر مشهد دو ساله که اط نظر شهر سازی و زیبا سازی شهری داره رتبه های جهانی میاره و اگه نمودار رشد شهری و عمرانی مشهد رو طی ده سال گذشته ببینید متحیر میشید . بیشترین پیشرفت رو تو ایران داشته و بعد از تهران عظیم ترین پروژه های عمرانی تو مشهد کلنگ میخوره
تو مشهد کم پیش میاد خانواده ای رو پیدا کنید که اصلیت مشهدی داشته باشن و بیشتر از شهرهای دیگه مهاجرت کردن که این خودش نشون میده مشهد در حال رشد و انفجار پیشرفتی هست.
در مورد عزیزانی که میگن مشهد غیر از امام رضا چیزی نداره عرض میکنم :
اول اینکه امام رضا یعنی دنیا یعنی تمام عالم هستی یعنی عشق
دوما قبل از هجرت و شهادت امام رضا هم شهر مهم و استراتژیکی تو شرق ایران بود به نام توس و بعد ها هم نیشابور . پس خواهش میکنم کمی مطالعه داشته باشید
من مشهدی هستم و با اینکه مسافرت زیاد میرم حتی یک بار هم نشده حسرت زندگی تو یه شهر دیگه رو داشته باشم
من عاشق مشهد هستم
راستی یکی از عزیزان گفته بود امام جمعه مشهد (آقای علم الهدی) کنسرت رو ممنوع کرده . خب عزیزم بیشتر خواننده ها شهر های اطراف مشهد رو برای کنسرت انتخاب میکنن مثلا چناران (40 کیلومتری مشهد) . خب میتونید اگه خیلی علاقه به موسیقی دارید برید اونجا و تو کنسرت شرکت کنید .

banii
19-01-2014, 23:23
سلام و وقت بخیر... خب دیدیم افراد زیادی از بچه های فروم مشهدی هستند این تاپیک را باز کردیم تا اینجا به مشکلات و معضلات و سایر مباحث در مورد این شهر پرداخته بشه. خواستار انتقال پستهای مربوط به شهر مشهد و ساکنینش و آب و هواش و ... بوده که در تاپیک دیگه رو هم هستیم ...
مرسی ... تشکر...
ضمنا اسم اصلی و پرشین شهرمان سناباد هست نه مشهد. مث خیلی شهرهای دیگه ی ایران که اسم اصلیشون چیز دیگست... خیلی دوست دارم روزی شهرهای ایران به اسم فارسی و ایرانیشون برگردند .

nik_ali2000
19-01-2014, 23:59
سلام
این شهر از زمان مشهدالرصا شدن اصالت پیدا کرده نه از زمان سناباد بودن

logos
21-01-2014, 17:15
عزیزانی که میگن مشهد شهر خوبی نیست و مردم بدی داره کاملا مشخصه دلیلشون چیه. ما تو ایران به خاطر یه شرایط و فرهنگی که دارن به خوردمون میدن مذهب ستیز شدیم
ببخشید این نوع نگرش شما به خاطر تعصب هست و اینکه تمامی حرفهای منتقید و مخالفین مشهد رو از روی این دلیل میدونید و اونها رو نادرست میدونید کاملا غلطه ... اگه بخوایم شهر مذهبی نام ببریم درسته مشهد مکان مذهبی داره یا قم ... اما شهری که از نظر من مردمون و اخلاق مذهبی توش بیشتره یزد هست و اتفاقا خیلی هم طرفدار داره
پس نکته 1 اگر کسی مخالفتی یا انتقادی میکنه اول درست انتقاد رو گوش کنید نه از روی تعصب بگید اون که دلیلش فلانه پس هیچی

عضی ها میگن بودجه کشور اومده تو مشهد و دارن میخورن !! کلا این حرفهایی که بعضی از کاربران زدن نمونه کامل نژاد پرستی هست. چیزی که من تو این تاپیک خوندم این بود :" مشهدی ها همه انسان های بسیار بد و بی رحم و بی فرهنگی هستن که حتی به همسایه خودشون هم رحم نمیکنن البته استثناهایی هم وجود داره ولی به ندرت !!"
این حرفها مشخصه از کجا در میاد نمیدونم چرا یه فرهنگ بد اگه تو تهران جا افتاده باشه اسمش مدرنیته و ترقی هست ولی تو مشهد یا شهرای دیگه اسمش بی فرهنگی ! من خودم تهران زیاد میرم اگه حواست نباشه کلاهی سرت میره که تا زانوهات میاد !
شهرهایی مثل اصفهان ، شیراز ، اهواز و تمام شهر های شمالی رو هم رفتم . شمال ایران بر خلاف چیزایی که اینجا گفته شده فوق العاده شهروندان غریب کشی داره شما این بار که برای سفر به شمال میرید (علی الخصوص گیلان) دقت کنید تو خیابان یا پارک ها مردم بومی خودشون رو مالک شهر میدونن و رفتار جالبی با مسافر ندارن . از نظر گرانی هم توصیه میکنم توی تابستون یه سری به شهر های شمال ایران بزنید اگه این شرایط تو مشهد بود که دیگه واویلا چه حرفهایی بر ضد مردم مشهد نمیزدن یه عده ای!

شما برای تایید شهر مشهد اومدی شهرهای دیگه رو کوبیدی که تهران کلاهبرداراش زیاده شمال غریب کشه و ... که بر اساس حرف خودت نمونه کامل نژادپرستیه ... یعنی به جای دفاع و اینکه نکات مثبت مشهد رو بگی اومدی میگی شهرهای دیگه هم بدن پس بدی مشهد خیلی بد نیست !!!

تو مشهد کم پیش میاد خانواده ای رو پیدا کنید که اصلیت مشهدی داشته باشن و بیشتر از شهرهای دیگه مهاجرت کردن که این خودش نشون میده مشهد در حال رشد و انفجار پیشرفتی هست.
انفجار پیشرفتی ؟ یا جمعیتی ؟ البته اینکه مشهد بر اساس رشد جمعیتی و مهاجر هایی که میرن (به دلایل مذهبی و اقتصادی) و خرج های هنگفتی که میشه (که غلط هم نیست) در حال رشده شکی توش نیست اما انفجار پیشرفتی ؟!؟!

در مورد عزیزانی که میگن مشهد غیر از امام رضا چیزی نداره عرض میکنم :

اول اینکه امام رضا یعنی دنیا یعنی تمام عالم هستی یعنی عشق
اینکه یه عقیده شخصی هست و نظر هرکسی برای خودش مهترمه .. من خودم مشهد و با پسران کریم و طرقبه و شاندیزش میشناسم بیشتر :n19:

راستی یکی از عزیزان گفته بود امام جمعه مشهد (آقای علم الهدی) کنسرت رو ممنوع کرده . خب عزیزم بیشتر خواننده ها شهر های اطراف مشهد رو برای کنسرت انتخاب میکنن مثلا چناران (40 کیلومتری مشهد) . خب میتونید اگه خیلی علاقه به موسیقی دارید برید اونجا و تو کنسرت شرکت کنید .
اینکه چیزی ممنوع بشه و محدودیت برای ادمها ایجاد بشه خودش مشکل هست این راه حل که برید یه جای دیگه راه حل درستی نیست ...راه حل برطرف کردن اصل مشکل یعنی محدودیت های اینچنینی هست

mmf66
03-02-2014, 20:11
مشهد شهر بزرگ و پیشرفته ای حداقل در ایران به طور مثال بهترین در هر چیزی رو تو مشهد میشه یافت
پروژه هایی که تو مشهد اجرا میشه همه شخصی هست و تو ایران بینظیره مثل تهران نیست که از بیت المال بردارن
بزرگترین مشکلات مشهد کم ابی و الودگی هوا و ترافیک و حمل نقل عمومی هست
دوستان توجه کنند مشهد مثل مکه یا مدینه نیست که همهچی با سهمیه بندی و پول باشه
مثلا مشهد 3 میلیون جمعیت داره یهو 4 میلیون اضافه میشن میشه 7 میلیون حالا باید شهر جوابگو باشه ولی با توجه به این که دولت بودجه مشهد رو براساس 3 میلین نفر میده مشکلاتی به وجود میاید باور کنید همین جمعیت اگه تو شهر های دیگه برن از گشنگی میمیرند

mmf66
03-02-2014, 20:18
سلام
این شهر از زمان مشهدالرصا شدن اصالت پیدا کرده نه از زمان سناباد بودن

دوست عزیز خراسان بزرگ یک خطه بی نظیر در جهانه شهر هایی که در خراسان بودند در زمان خودشون تو دنیا حرفهایی برای گفتن داشتند مثل پاریس امروز مثلا سمرقند و بخارا و نیشابور که با حمله موغول ها به ایران همش نابود شد وگرنه الان تو ایران حرف اول رو میزد
همین تهران مگه چند ساله تهران شده هنوزم هیچی نداره
بزرگترین دانشمندان و شاعران و فیلسوفها از خراسانند نظیر ابو علی سینا -حکیم عمر خیام-فردوسی-عطار نیشابوری و...
دانشمندان خراسان رو کل دنیا میشناسند غیر خود ایرانی ها

از لحاظ دینی هم جالبه بدونید خراسان از طرف خدا برگزیده شده است و حرمت داره

sir12011
03-02-2014, 20:18
MASHHAD=:n12: