PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت بین پردازنده های intel وamd چیه ؟

tahamtan1
19-01-2014, 11:10
میخواستم بدونم تفاوت بین پردازنده های intel وamd چیه و چرا انقدر تفاوت قیمت دارن

Altairezio
19-01-2014, 11:31
پردازنده های اینتل بیشتر برا کارای طراحی صنعتی و بازی به کار میبرن که بهتر هم جواب میده!
پردازنده های AMD بیشتر برا کارای محاسباتی و برنامه های مهندسی به کار میبرن که برا این کارا بهتر جاوب میده!
البته اینم ناگفته نماند که تکنولوژی ساخت اینتلی ها بهتر از AMD هست و تا 3 برابر سریعترن تو پردازش!
و این که پردازنده های AMD اگه فنشون از کار بیوفته و متوجه نشین تا 5 دقیقه داغ میکنه و میسوزه!
ولی پردازنده های اینتل تا 4 ساعت تحمل دارن و تا دماشون به 150 برسه تحمل میکنن!

SNOW PATROL
19-01-2014, 11:41
پردازنده های اینتل بیشتر برا کارای طراحی صنعتی و بازی به کار میبرن که بهتر هم جواب میده!
پردازنده های AMD بیشتر برا کارای محاسباتی و برنامه های مهندسی به کار میبرن که برا این کارا بهتر جاوب میده!
البته اینم ناگفته نماند که تکنولوژی ساخت اینتلی ها بهتر از AMD هست و تا 3 برابر سریعترن تو پردازش!
و این که پردازنده های AMD اگه فنشون از کار بیوفته و متوجه نشین تا 5 دقیقه داغ میکنه و میسوزه!
ولی پردازنده های اینتل تا 4 ساعت تحمل دارن و تا دماشون به 150 برسه تحمل میکنن!

لطف میکنید منبع قرار بدین خصوصا قسمت سرعت 3 برابر و
سوختن سی پی یو بعد از 5 دقیقه
چون تاجایی که اطلاع دارم سی پی یو اگر دماش بالابره خودش ریست میکنه یا خاموش میشه
اون 4 ساعت اینتل رو هم منبع لطف کنید

tapatalk

tahamtan1
19-01-2014, 11:41
یه سوال دیگه برای جمع کردن سیستم گیمینگ کدوم برند ها مناسبترن ؟(برای cpu/vga/main board/ram)

Altairezio
19-01-2014, 11:48
لطف میکنید منبع قرار بدین خصوصا قسمت سرعت 3 برابر و
سوختن سی پی یو بعد از 5 دقیقه
چون تاجایی که اطلاع دارم سی پی یو اگر دماش بالابره خودش ریست میکنه یا خاموش میشه
اون 4 ساعت اینتل رو هم منبع لطف کنید

tapatalk

دوست من همشونو تجربه کردم!(AMD داشتم سوزوندم!)
اینتلم مال یکی از مشتریا!
تا 3 برابر سریع تر هم تجربه ی شخصیه با توجه به نمودار های پردازشی مقایسه ای دو سی پی یو با فرکانس و کش مساوی!:n06:

یه سوال دیگه برای جمع کردن سیستم گیمینگ کدوم برند ها مناسبترن ؟(برای cpu/vga/main board/ram)

دوست من برا پردازنده اینتل
برا گرافیک هم ایسوس خوبه هم سافایر
م.ب هم ایسوس هم گیگا
رم بهتره به مارک توجهی نداشته باشی چون هم گرون تر اون چیزی هستن که هستن!هم پیدا نمیشن...هم اگه سوخت یا بلایی سرش اومد به مشکل بر میخورید!

البته بهتره مارک قطعاتی که به هم میبندید یکی باشه که تو سرعت خیلی فرق میکنه به حال سیستم!

SNOW PATROL
19-01-2014, 11:50
دوست من همشونو تجربه کردم!(AMD داشتم سوزوندم!)
اینتلم مال یکی از مشتریا!
تا 3 برابر سریع تر هم تجربه ی شخصیه با توجه به نمودار های پردازشی مقایسه ای دو سی پی یو با فرکانس و کش مساوی!:n06:

اهان تجربه شخصی ... تشکر از شما

tapatalk

tahamtan1
19-01-2014, 12:27
سیستم پیشنهادی شما با بودجه 5میلیون برا گیم که مارکشون یکی باشه چیه ؟

bijandarbari
19-01-2014, 12:56
به نظر من برای سیستم های اقتصادی amd مناسبتره. البته intel هم سی پی یو های ارزون نسبتا خوبی داره.
و برای سیستم های گرون قیمت و غیر اقتصادی intel بهتره.
کسی که دنبال سیستم برای کارهای پردازشی سنگین هستش کمتر سراغ amd میره.

Altairezio
19-01-2014, 14:20
سیستم پیشنهادی شما با بودجه 5میلیون برا گیم که مارکشون یکی باشه چیه ؟

سی پی یو (930 تومن):i7 4770 3.4 GHz
م.ب(955 تومن):Asus Z87 Deluxe
گرافیک(2090 تومن):Asus 780
رم (410 تومن): 8گیگ کینگ استون دوال چنل (البته دو استیک)
پاور (640 تومن):Green GP1200B
کیس (اگه نداشته باشین یه 100 تومنی برا اون چیزی که خودتون میخواید خرج کنید!)
(3 تا خنک کننده هم حتما" بگید نصب کنن!(دو تا رو به خارج یکی داخل!یکی بزرگ و اون دوتا دیگری کوچیک!)
کلا" 5 میلیونو 170 تومن

Star-x
20-01-2014, 17:41
در مجموع میشه گفت:
amd : کارهای گرافیکی و پردازش گرافیکی
intel: رندرینگ و ادیت فیلم