PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حذف شدن ناگهانی نوار Language در تسک‌بار ویندوز 8.1

4net
16-01-2014, 00:51
سلام
من یک مشکل که به تازگی برام پیش اومده اینه که به صورت ناگهانی Language در تسک‌بار حذف میشه و حتی alt+shift هم کار نمیکنه ولی وقتی از کنترل پنل به بخش تنظیمات زبان میرم میبینم زبان فارسی و انگلیسی هر دو فعالن و اگه دکمه move up یا move dowm رو بزنم دوباره Language به تسک‌بار بر میگرده و alt+shift هم کار میکنه ولی دوباره بعد مدتی از کار میوفته
در ضمن قبلا در نوار کناری ویندوز قسمت setting (همون قسمت که دکمه خاموش کردن ویندوز هست) کیبرد واسم باز بود ولی از وقتی اینجوری شده کیبرد unavailable زده
مشکل چیه؟ ممنون میشم کمکم کنین
تصاویر پیوست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mr.New
16-01-2014, 09:33
دوبار ریست پشت هم یعنی دکمه ریست رو بزن
هنوز ویندوز بالا نیومده دوباره بزن درست میشه برا منکه این عمل جواب داد:دی

4net
16-01-2014, 10:27
مشکل اینجاست که کامپیوتر نیست لپتاپه
این لپتاپه من دکمه ریست نداره فقط یه دکمه on off داره که اونم اینکارو باهاش بکنم میسوزه که :n23:
ولی باید یه کار اصولیتر بشه انجام داد :n13:

Mr.New
16-01-2014, 10:30
والا راه اصولی تر بلد نیستم شرمنده هرچی میدونستم گفتم:)

4net
16-01-2014, 17:51
کسی از دوستان جوابو نمیدونه؟
من به خاطر نوشتن تحقیقم مجبورم به صورت مداوم زبان رو تغییر بدم و این مساله خیلی اعصاب خورد کن شده

vissoto
16-01-2014, 18:20
وارد تنظیمات زبان شوید سپس از گزینه های سمت چپ advansd setingرا انتخاب کنید حالا گزینه use the desktop language bar را فعال كنيد ببینید

درست میشه یا نه.برا تغییر زبان از alt+shift و یا کلید ویندوز +spasebar هم استفاده کنید.

انتي ويروس خود را هم غیر فعال کنید و دوبار ه امتحان کنید

4net
16-01-2014, 19:00
وارد تنظیمات زبان شوید سپس از گزینه های سمت چپ advansd setingرا انتخاب کنید حالا گزینه use the desktop language bar را فعال كنيد ببینید

درست میشه یا نه.برا تغییر زبان از alt+shift و یا کلید ویندوز +spasebar هم استفاده کنید.

انتي ويروس خود را هم غیر فعال کنید و دوبار ه امتحان کنید
ممنون از راهنماییتون فعلا که کار میکنه تا ببینم بازم خود بخود حذف میشه یا نه
بازم ممنون

4net
24-01-2014, 20:33
سلام به همگی امروز دوباره این مشکل پیش اومد راه حلی که دوست عزیز vissoto هم گفتن جواب نداد متاسفانه انگار به من تحقیق نوشتن نیومده کسی راه حل دیگه ای بلد نیست؟
:n03: :n30:

.:iphone:.
15-05-2016, 15:13
سلام به همگی امروز دوباره این مشکل پیش اومد راه حلی که دوست عزیز vissoto هم گفتن جواب نداد متاسفانه انگار به من تحقیق نوشتن نیومده کسی راه حل دیگه ای بلد نیست؟

روش اول:

پیش از هر کاری اطمینان پیدا کنید که نمایش Language Bar در Taskbar فعال شده است. بدین منظور:
ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را زده و در Run عبارت Control Panel را وارد نمایید تا وارد محیط Control Panel ویندوز شوید. سپس Region and Language را انتخاب نمایید. در پنجره‌ی باز شده به تب Keyboards and Languages بروید. سپس بر روی دکمه‌ی Change keyboards کلیک کنید. در پنجره‌ی جدید به تب Language Bar بروید. اکنون اطمینان پیدا کنید که گزینه‌ی Docked in the taskbar انتخاب شده باشد. در صورتی که این چنین نیست، این گزینه را فعال نموده و پنجره‌های باز را OK کنید.

اما در صورتی که این گزینه در Control Panel فعال است، اما همچنان خبری از نوار انتخاب زبان در تسک‌بار نیست، بدین صورت اقدام کنید:
ابتدا (ترفندستان) کلیدهای ترکیبی Win+R را بزنید تا پنجره‌ی Run باز شود.
عبارت regedit را وارد کنید و Enter را بزنید تا پنجره‌ی Registry Editor گشوده شود.
اکنون به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run
حال در سمت راست پنجره و در فضای خالی آن راست‌کلیک کنید و از منوی New گزینه‌ی String Value را انتخاب نمایید.
نام این رشته را CTFMon قرار دهید.
بر روی این رشته دوبار کلیک کنید و مقدار Value Data را به شکل زیر وارد کنید:

“ctfmon”=”CTFMON.EXE”
در پایان سیستم خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.
خواهید دید که با راه‌اندازی مجدد ویندوز، نوار Language مجدد در Taskbar پدیدار شده است.

هم‌چنین در صورتی که می‌خواهید بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد ویندوز و در همان لحظه نوار زبان را بازیابی کنید:
ابتدا کلیدهای Win+R را بزنید تا Run باز شود.
سپس عبارت CTFMON.EXE را وارد کرده و Enter بزنید.

.:iphone:.
15-05-2016, 15:20

روش دوم:

فایل CTFMON را در C:\Windows\System32 بیابید. این فایل را کپی کنید و در %systemdrive%\Users\%USERNAME%\AppData\R­oaming\M icrosoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup پیست نمایید. با این کار هنگام اجرای ویندوز این فایل نیز اجرا می‌شود.

hamidreza.mo
04-07-2016, 22:09
از دوست عزیزم iPhone بابت راهنمایی جالبش تشکر می کنم

hamidreza.mo
04-07-2016, 22:20
مطالب ارسالی دوست خوبم iphone عالی بود:n40:

saeedmj90
08-07-2016, 21:23
از دوست عزیزمون بخاطر راهنمایی کامل و کاربردیشون ممنون و سپاسگزارم . شاد باشید .

heavenbird
12-02-2017, 23:30
سلام. من هم ویندوزم یهویی همین مشکل رو پیدا کرده. هیچ کدوم از روش هایی که گفتید هم جواب نداد!
باید چی کار کنم؟؟