PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروعی برای مبتدی ها

CJ Alireza
15-01-2014, 02:06
سلام/

شاید این تابیک بی مورد باشه ولی دربخش های قبل نتونستم منبع واز همه مهمتر راه و مسیر روشن و اطلاعات جامع درمورد ساخت بازی بدست بیارم /

من تصمیم گرفتم که آموزش ساخت بازی رو شروع کنم/

میشه بهم بگید که ازکجاباید شروع کنم/

استارت کارچیه؟ قبلا هیج تجربه و اطلاعاتی راجع به این زمینه نداشم/

لطفا حداقل راه ومرجع ومنبعی رو مشخص کنید تا هم با پایه کار آشنا بشیم/ و هم بتونیم درسطح مقدماتی کارکنیم/

ممنونم........

ehsan_wwe
16-01-2014, 09:33
بازی یه چیز گسترده و گروهیه
دوست داری کدوم زمینه اش پیشرفت کنی ؟
حتی اونایی هم که تنهایی بازی می سازن علت فروش بازیشون استقبال مشتریا یکی از بخش های بازیه و بقیه شون نمره خاصی نمی گیرن

مثلا دوست داری داستان نویس شی
دوست داری ایده بدی برای لذت بردن و درگیر شدن ذهن تو بازی (گیم پلی)
دوست داری صحنه های گرافیکی خلق کنی
دوس داری برنامه نویسی کنی
و....
هرکدوم از اینا هم معلومه که چه مراحلی رو باید بگذرونی

CJ Alireza
18-01-2014, 17:03
سلام /مرسی که وقت گذاشتید و منو راهنمایی کردید:n12:/ من بیشتر به خلق برنامه و هوش مصنوعی کاراکترها و گرافیک محیط بازی و معماری بخش های مختلف رویکدیگر علاقه دارم/ راستش تو این زمینه کاملا صفرهستم/:n01:
وهیچ اطلاعاتی ندارم. ازطرفی علاقه مندی ها وشدیدا کنجکاوی ام تو زمینه کامپیوتر زیاده ولی رشته تخصصی ام کامپیوترنیست. ولی انگیزه زیادی دارم.:n20:
به تازگی شروع به آموزش C++در محیطVisualStudioکردم/ ولی مشکل من نداشتن راه ومنابع مشخص ومعتبر درزمینه برنامه سازی و گرافیک بازی است/ به طوری که از نقطه صفربه اوج برسم البته به شرط تمرین وتلاش خودم/ حالا به نظرشما برای شخصی مثل من که می خوادقدم اول روبه صورت جدی برای این کاربرداره چه شروع و اسباب و اطلاعات وضمینه هایی باید ایجاد بشه تا بتونم آموزش روبه صورت خوذآموز وعالی شروع کنم؟
یه دنیا ممنون.............................:n18:

ehsan_wwe
22-01-2014, 09:08
برو سایت Gamedev.com
اونجا کلی مقاله خوب هست که چی کار باید بکنی
هوشو موشو بزار کنار فعلا برنامه نویسی حرکتیو سینوسی رو کار کن

CJ Alireza
22-01-2014, 18:12
مرسی به خاطر راهنمایی ارزشمند/ حالا منی که رشته ام کامپیوتر یا گرافیک نیس به نظرشما می تونم تو این فاز به موفقیت برسم؟ (البته به شرط تلاش وتمرکز)

Reza Azimy_RW
22-01-2014, 19:09
مرسی به خاطر راهنمایی ارزشمند/ حالا منی که رشته ام کامپیوتر یا گرافیک نیس به نظرشما می تونم تو این فاز به موفقیت برسم؟ (البته به شرط تلاش وتمرکز)
با اجازه احسان :n06:
100 درصد میتونی من رشتم برق بود که شروع کردم به یادگیری و یاد گرفتم بعدا تغیر رشته دادم به کامپیوتر . این کسایی هم که میبینی مدرک دانشگاهی مثه لیسانسو فوق لیسانس دارن اندازه گلابی حالیشون نیست فقط مدرک گرفتن ( 99 درصد ) . در کل توی دانشگاه به فکر پیشرفت نمیشه باشی حتی اگه رشتت کامپیوتر هم باشه بازم باید خودت تلاش کنی
البته شنیدم رشته بازیسازی تو دانشگاهای علمی کاربردی اومده که اطلاعاتی دربارش ندارم
یه معلم داشتیم فوق لیسانس بود یه کرنومترو توی فلش نمیتونست بنویسه :دی

IIRezaII
22-01-2014, 23:42
کار خیلی زمان بری هست
باید برنامه نویسی + گرافیک خوبی داشته باشی

parvizamd
23-01-2014, 08:53
واقعا به دانشگاه ربطی داره این به علاقه و پشتکار ربطه داره .
GameDev.com جای خیلی خوبی برای انتخاب انجنین هست.

اگر از کپی رایت حمایت می کنی می توانی انتخاب زیر رو داشته باشی

Unity3d Free (می توانی با سی شارپ یا جاوا یا باوا برنامه نویسی کنی راستی ایران تحریم کرده)
Shiva 3D Web edition(رقیب سرسخت یونتی اما پیشنهاد نمیشه چون تو خروجی گرفتن واقعا حالتو می گیره)
Dx Studio Pro(انجینی که یهو نسخه تجاری رایگان شد البته به شرط لایک کردنش تو فیس بوک)
NeoAxis 3d (انجینین روسی که اصلا لینساس یه جوریی نامشخص هست و برنامه نویسی اش بدتر!!! .net هست ولی خروجی اش با کیفیت هست ولی کم بیش سنگینه!!!)
UDK (انجنینی اگر یادش بگیری واقعا به خودت افتخار کن برنامه نویسی اش برای من خیلی سخت بود... ایران تحریم کرده)

Blender 3d( نرم افزار مدلی سازی قدرتمند که رایگان و سورس بازه خیلی خیلی قدرتمنده اگرچه رابط کاربریش تو نگاه اول حال آدم بهم می زنه اما یه خورده که باهاش کار کردی آرزو می کنی کاش همه برنامه رابط کاربریش مثل بلندر بود
اگر چه تو بلندر موتور بازی هست ولی پیشنهاد نمیشه)

با کمال احترام و تشکر:n12:

EYEprogrammer
14-02-2014, 19:06
باید اول مشخص کنی ببینی هدفت چیه؟ بازی خاصی رو دوست داری بسازی یا دوست داری فقط بازی بسازی؟ اونایی واقعا موفق میشن که گیر انتخاب زبون برنامه نویسی و انجین و اینا نمی افتن و کارشون رو یه راست انجام میدن و تمرکزشون رو طراحی بازیه نه نوشتنش و چیزای فنی و اینا... اگه چیز مشخصی داری خب باید با توجه به اون چیزای مورد نیاز رو یاد بگیری یا اگه خیلی سخته یه ایده ی ساده تر بزنی که ساده تر بهش برسی ولی در کل هدفت باید مشخص باشه... بی هدف کار کنی معلوم نیس به کجا میرسی!