PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل نصب ويندوز

yossef
22-04-2005, 09:41
با سلام
ويندوز meكامپيوتر من مشكلي پيدا كرده است كه پيغام نصب مجدد ويندوز را مي دهد من براي نصب ويندوز me در قسمت setup كامپيوترboot را cdromانتخاب كردم وcdويندوز كه شامل چند برنامه ويندوز است داخل cdromگذاشته ام كه پس از ريستارت كردن اين سه پيغام ظاهر شد
Help
Start computer with cd-rom support
Start computer without rom support
Minimal boot
هركدام را انتخاب كنم پس از اسكن پيغام مي دهد
Your cd-rom is drive h
وبعد روي دريوا a:\ قرار مي گيرد لطفاراهنماي فرماييد از اين مرحله يا مرحل قبل براي نصب راهكارچه مي باشد؟

M.R.M
22-04-2005, 11:30
سلام دوست عزيز.
شما بايد همان گزينه Start computer with cd rom support را انتخاب كنيد و مراحل زير را انجام دهيد :
هنگامي كه درايو A ظاهر شد جلويش تايپ كنيد :
:cd h
سپس Enter رابزنيد.
بعد از اين كار شما بايد روي درايو H يا همان CD-Rom خود باشيد.
سپس تايپ كنيد DIR و اينتر رابزنيد تا ليست فايلها و پوشه هاي درون سي دي براي شما نشان داده شود.
سپس با دستور cd وارد پوشه ويندوز درون سي دي شده و در آنجا تايپ كنيد setup و اينتر را بزنيد.
سپس مراحل را دنبال كنيد تا وارد قسمت نصب شويد.
موفق باشيد.

yossef
22-04-2005, 12:42
با تشكر از پاسخ مدير عزيز
من وارد دريوا H:\مي شوم ولي هنگامي كه تايپ مي كنم dir..
پيام زير مي آيد
Cdr1.1:not ready reading drive h
Abort,retry,fail?

sayedreza
24-04-2005, 07:58
سلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم با این تفاوت که با مشکلی نداره به درایو f گیر میده وهمین پیام که دوستم گفت رو میده متشکرم

sayedreza
24-04-2005, 08:00
با درایو cd :mrgreen:

M.R.M
24-04-2005, 12:45
سلام دوستان.
اين اشكال معمولا به اين علت به وجود مي آيد كه سي دي شما با مشكلاتي از قبيل ناخوانا بودن و خش زياد و عدم كپي درست و ... مواجه باشد.
شما يك سي دي ويندوز ديگر را امتحان كنيد.
بعد از اينكه با سي دي بوت خود وارد محيط داس شديد آن را عوض كرده و يك سي دي ديگر را امتحان كنيد.
به نام درايو سي دي رام خود در انتهاي عمليات بوت به دقت توجه كنيد.
اگر از رايتر نيز استفاده ميكنيد مجددا به نامها توجه كنيد. معمولا نام درايو سي دي رام و رايتر در فرآيند بوت حرف بعد از نام درايو در ويندوز ميباشد. براي مثال اگر در ويندوز نام درايو سي دي رام شما ْG باشد ، در محيط بوت ميشود H و به همين ترتيب.
اگر با يك سي دي ويندوز ديگر نيز نتيجه نگرفتيد ، از يك سي دي بوت ديگر استفاده كنيد.زيرا ممكن است در فايلهاي بوت آن سي دي نيز مشكل وجود داشته باشد.
موفق باشيد.

Subzero
24-04-2005, 13:26
سلام:
ذر خط فرمان داس به جای نوشتن
setup.exe
بنویس
setup.exe-IS
موفق باشی
Subzero mohabad

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

sayedreza
24-04-2005, 23:48
سلام
مشکل من با راهکاری که دادید حل شد ولی موقع اسکن دیسک گیر داد که فلان درایو مشکل نمیدونم ساختاری چی چی داره منم fix it زدم بعد دیدم روزگارم سیاه شده بلایی بسر برنامه های اون درایو در آورده که نگو نزدیک بود گریه کنم خدا ویندوز 98 را لعنت کناد آمین :( :( :(

M.R.M
25-04-2005, 12:40
سلام دوست عزيز.
بيچاره ويندوز 98 !!!! :wink:
اين چه حرفيه شما ميزنيد دوست عزيز :?:
مرحله اسكن ديسك هيچ ربطي به نوع ويندوز ندارد و فقط براي كنترل اين است كه آيا درايوهاي سيستم شما براي نصب ويندوز آماده است يا خير و براي نصب تمام ويندوزها استفاده ميشود.
در صورتي كه فايلي در درايوهاي شما مشكلي داشته باشد ، پيغام Fix ظاهر خواهد شد. اما توجه داشته باشيد كه بعد از تاييد اين پيغام از شما ميخواهد محل ذخيره اي را بك آپ گيري و ساير عمليات مشخص كنيد ( كه معمولا فلاپي A يا B خواهد بود ). در اين مرحله به سادگي و با زدن دكمه Skip به ادامه اسكن بر خواهيد گشت.
توجه داشته باشيد كه اگر درايو C شما به درستي فرمت نشده باشد و مقدار فايهاي معيوب نيز در سيستم شما زياد باشد اجازه نصب به شما داده نخواهد شد و به محيط داس باز خواهيد گشت ( با توجه به رنگ Fixed It كه در پنجره اسكن نمايش داده ميشود كه زرد نشانه جدي نبودن و قرمز بودن نشانه خطرناك بودن مشكل است و در حالت قرمز اجازه نصب ويندوز داده نخواهد شد ).
البته روشهايي براي نصب سريع ويندوز 98 وجود دارد كه براي مثال ميتوانيد با نوشت يك سري دستورات جلوي عبارت setup كاري كنيد كه مرحله اسكن ديسك و ... انجام نشود.
اما با توجه به اينكه گفتيد فايهاي معيوب در سيستم شما وجود دارد ( طبق گفته اسكن ديسك ) ، بهتر است به هيچ وجه اين كار را انجام ندهيد چون با مشكلات جدي بعد از نصب ويندوز مواجه خواهيد شد كه در نهايت شما را مجبور به نصب مجدد ويندوز خواهد كرد.
بنابراين محددا درايو C خود را فرمت كنيد و دو مرتبه براي نصب اقدام كنيد.
ضمنا دوست عزيز ، ويندوز 98 يكي از استوارترين ويندوزهايي است كه توسط مايكروسافت ارائه شده است و داراي هسته سيستمي بسيار قوي ميباشد ، كه من خودم شخصا آن را بسيار قبول دارم. درست است كه ظاهر زيبايي نسبت به مثلا ويندوز ME ندارد اما از لحاظ پايداري در برابر مشكلات بسيار قدرتمند ميباشد. متاسفانه در اين گونه موارد سليقه است كه در ميان كاربران حرف اول را ميزند و كمتر كاربري به اين نكته توجه ميكند.
بنابراين خواهش ميكنم ديگه اون رو لعنت نكنيد. :wink:
ممنون و موفق باشيد.

sayedreza
25-04-2005, 15:17
سلام
آقا دستت درد نکنه الهی خدا به شما عمر با برکت عنایت فرماید واز سر تقصیرات من نادان و ویندوز 98 بگذراد باشد که دیگر هیچ ویندوزی گیر ندهادM.R.M. عزیز دوست نادیده من پاینده باشی
خیلی باهالی :wink:

yossef
25-04-2005, 19:16
سلام
با تشكر از راهنمايي ارزنده مدير عزيز
خوشبختانه مشكل نصب ويندوز با اررور كه در موقع اسكن دريواو سي داد حل شد و توانسته ام برنامه رانصب كنم
و طريقه فرمت كردن دريوا را در صورت امكان توضيح دهيد ممنون مي شوم