PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن سیستم

OLK
12-01-2014, 14:30
سلام
امروز مشغول کار با سیستم بودم که یهو هنگ کرد و من هم از دکمه ی جلوی کیس اون رو خاموش کردم اما بعدش هرچی سعی می کنم روشنش کنم فقط فن های پاور ، cpu ، کیس و کارت گرافیک روشن میشن و خود سیستم بوت نمیشه و تصویری تو مانیتور نمیاد سیم فن سی پی یو رو جدا کردم و به بخش آلومینیومی زیرش دست زدم که بعد از چند ثانیه از روشن شدن سیستم ، گرم میشه. رم ها رو هم یکی یکی امتحان کردم اما مشکل حل نشد. خازن های مادربرد ظاهراً سالمن و چراغ هارد بعد از روشن شدن سیستم حدود 10-15 ثانیه به صورت ممتد روشنه و بعد خاموش میشه. همچنین بعد از روشن شدن سیستم چراغ دی وی دی رایتر به نشانه شناخته شدن روشن میشه.
این رو هم بگم که 4-5 روز پیش خمیر سیلیکون سی پی یو و پردازنده ی گرافیکی رو عوض و کیس رو تمیز کردم و از اون روز تا امروز سیستم مشکلی نداشت و دمای سی پی یو هم دو سه درجه از قبل کمتر شده بود.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.

EXTREME
12-01-2014, 16:03
شما باید با قطعه سالم سیستم رو چک کنید تا مشکل رو بفهمید یا دیباگر داشته باشید
باتری مین دیفالت کردن بایوس چک کردن باتری مین تمیز کردن اسلات رم و گرافیک چک کردن با یک رم و گرافیک دیگه پاورسیستم و بایوس مین و خود مین
چک کردن اتصال بدنه همه چک بشه

OLK
13-01-2014, 07:49
یه سوالی دارم : ممکنه محتویات بایوس سیستم یا خود کارت گرافیک به دلیل قطع ناگهانی برق آسیب دیده باشند؟

EXTREME
13-01-2014, 10:51
یه سوالی دارم : ممکنه محتویات بایوس سیستم یا خود کارت گرافیک به دلیل قطع ناگهانی برق آسیب دیده باشند؟

بله یک علت میتونه از بایوس باشه که نوشتم برای اینکه بفهمید از بایوس است یا نه باید از پروگرمر استفاده کنید و بایوس بریزید