PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازگرداندن سیستم ایمیج ویندوز روی هارد جدید

attakh
12-01-2014, 08:12
سلام
من همون اوایل که ویندوز 8 اومده بود ، یه لایسنس OEM خریداری کردم و با اون ویندوز لپتاپم را فعال کردم . هیچ مشکلی هم وجود نداشت . بعد از اومدن ویندوز 8.1 هم به راحتی از طریق Store به صورت رایگان به 8.1 آپدیت کردم . بعد مدتی هارد لپ تاپم دچار مشکل شد و خود ویندوز در ابتدای روشن کردن لپ تاپ پیام میداد که به زودی هاردت خراب میشه و به سرعت از اطلاعاتت بکاپ بگیر . منم همین کار را کردم . و بلاخره طوری شد که هارد به کلی خراب شد (علتش هم نمیدونم قابل تعمیر هم نبود) . در هر صورت یه هارد SSD خریدم که خیالم بابت خرابیش راحت باشه .
بعد یه دی وی دی ویندوز 8.1 هم خریدم و سیستم را بوت کردم . روی Repair کلیک کردم و restore system image را انتخاب کردم . هارد اکسترنالی که ایمیج روش بود را وصل کردم . اولش ایمیج را اتوماتیک شناسایی کرد و چند تا next زدم که یه ارور داد (مفهومش : به 64 بیت بودن ایمیج گیر داد در صورتی که توی دی وی دی هم ویندوز 64 بیت وجود داشت ) بعد از اون هم دیگه ایمیج را در بخش repair شناسایی نکرد ! بعد مجبور شدم از روی همون دی وی دی ویندوز 8.1 را نصب کنم . طبیعتا با لایسنس 8 نمیشه 8.1 را مستقیم اکتیو کرد که امتحان کردم و نشد Error code: 0xC004C003 داد که عکسش را میذارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا فکر کنم لایسنس بلاک شده :n02:
از داخل ویندوز هم میخوام ایمیج را ریستور کنم خطا میده که این ایمجش شامل پارتیشن هایی هست که نمیدونم چی ... . عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخوام بدونم اساسا چطوری میشه ایمیج خود ویندوز را ریستور کرد و آیا این امکان روی هارد جدید هست یا نرم افزار ی وجود داره که این ایمیج ها را برگردونه یا باید یه لایسنس دیگه بخرم :n28:
اگه میشه راهنمایی کنید . بعد اگه میتونید چطور میشه تو سایت مایکروسافت این موضوع را سوال کرد بگید . چون یه ارتباط تلفنی داره که من بلد نیستم انگلیسی حرف بزنم ولی یه متن سوال انگلیسی نوشتم که بپرسم ولی هرچی سایت را زیر و رو کردم جایی نبود (فکر کنم قبلا بود!) هر چی توی بخش پشتیبانیش میرم یا میره روی سیستم چت مجازی یا میگه شماره بذار زنگ بزنیم . یه انجمن هم داره که سوالاتی درش هست ولی من نفهمیدم چطوری باید اونجا سوال پرسید .