PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید قهوه ساز،اسپرسو ساز و لوازم مشابه

error403
07-01-2014, 14:31
سلام
من تاپیکی در مورد خرید این لوازم پیدا نکردم برای همین گفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا از تجربیات دوستان استفاده کنم.
مدتی هست یک سری قهوه ساز و اسپرسو ساز توی بازار ایران اومدند که به جای اینکه از پودر قهوه استفاده بشه یک سری کاپ یا دیسکت(بستگی به شرکت سازنده) همراه اونها ارائه میشه که باید درون دستگاه بزارید و بلافاصله اسپرسو یا قهوه یا .. شما آمادست! که ظاهرا از کیفیت و طعم خیلی خوبی هم برخوردارند.
مدلهایی که من میشناسم:

یکی از این سری های nespresso هست از شرکت نستله. این کاپ ها در حال حاظر با 21 طعم یا سطح کافئین متفاوت ارائه میشند:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قیمت این کپسول ها در ایران برای هر بسته ده عدید حدود35000 هست!
اسپرسو ماشین هایی که با این کاپ ها سازگارند از قیمت 850000شروع میشند به بالا :
عیب این سیستم این هست که فقط میتونید اسپرسو تهیه کنید و در مدل های بالاتر کافه لاته و کاپوچینو هم با اضافه شدن مخزن شیر قابل تهیه است.
ولی از ریویهای این محصولات میشه برداشت کرد که کیفیت اسپرسوهای این کمپانی عالی هست و ماشینها هم کیفیت عالی دارند و حجم خیلی کمی هم میگیرند.

سری بعد K-Cup ها هستند
که شامل محصولات خیلی متنوع از انواع قهوه گرفته تا چای،هات شاکلت،اسپرسو،لاته و ...
قیمتهاشون هم متفاوت هست
یکی از شرکت هایی که برای این ک-کاپ های قهوه ساز تولید میکنه keurig هست
قیمت هاشون هم از 85دلار شروع میشه به بالا.
حسن محصولات keurig این هست که شما میتونید به جای استفاده از کپسول، از پودر قهوه هم در زمانی که کپسول در دسترس نیست استفاده کنید(البته با فیلتر مخصوص)
متاسفانه من در بازار ایران این محصولاتو ندیدم.

استارباکس یکی دیگه از شرکت های بزرگ در زمینه قهوه هست.
کپسول های(pods) این شرکت هم از تنوع بالایی برخورداره:
البته شرکت استارباکس برای سایر شرکت ها هم کپسول داره مثل k-cupها و tassimo
ماشین هاشون هم امکان تهیه انواع قهوه و اسپرسو و هات چاکلت و غیره رو دارند:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-model-600
این سری هم ظاهرا در ایران نیست!

و اما یه سری دیگه که من تازگی بهش برخوردم محصولات tassimo هست.
کپسول این سری با بقیه از لحاظ ظاهری تفاوت دارند و شبیه دیسک هست و بهشون t disk میگند! و تنوع خوبی دارند!
ماشین های این شرکت هم قیمت مناسبی دارند ودر بازار ایران هم از 600000شروع میشند از برند بوش. ولی قیمت تی دیسک ها رو ندارم.

دوستانی که با هرکدوم از ماشین های بالا کارکردند ممنون میشم تجاربشون رو اینجا با بقیه در میون بزارند
در مورد کیفیت ، تنوع و قیمتشون در بازار.
من قصد تهیه یکی از موارد بالا رو دارم ولی نمیدونم کدوم گزینه مناسب تری هست.
در ضمن اطلاعات من در مورد این محصولات ناقص هست! پیشاپیش اگر طالاعات غلطی دادم معذرت میخوام!

bas ali
07-01-2014, 16:29
خیلی گرونه هم دستگاهش و هم قرصش
یک کیلو قهوه اسپرسو 50 تومنه بعد این قرص کوچولو 3500 !!!

rashid221
30-05-2016, 11:39
سلام دوستان
من مدتی است که دستگاه نسپرسو خریدم 700 تومن مارک کراپس
واقعا راضیم
دوستان من قبلا اسپرسوساز حرفه ای داشتم و کمتر از استارباکس نمیخوردم که کیلویی 180تا200 قیمت داره
به خاطر این اسم وقیمت استارباکس روآوردم چون لازمه بدونید که کیفیت نسپرسو با چه برندهایی قابل مقایسه ست
به خاطر این بین دستگاههای کپسولی سراغ نسپرسو رفتم چون کپسولهاش در اکثر قهوه فروشیها هست وتقریبا اکثر شهرهای ایران البته با نوسان قیمت
کپسولهای نسپرسو از بسته ای 24 تومن هست تا 35 تومن البته من همه طعمهاشو به قیمت 25 تومن میخرم یقینا شماهم گیر میارید با یکم جستجو
از محاسن نسپرسو میگم:
هر شخصی حرفه ای یا غیر حرفهای میتونه با فشار دادن یک دکمه در عرض 20 ثانیه یک فنجون اسپرسوی ناب تهیه کنه درصورتیکه برای تهیه یک فنجون اسپرسوی باکیفیت و استاندارد با دونه اسپرسو یک بارمن حرفه ای با یک اسپرسوساز حرفه ای نیاز است
مشکلی که قبلا داشتم کم شدن عطر و بوی اسپرسو به مرور زمان بود بسته 250 گرمی استارباکس رو میخریدم 100 گرم اولش عالی بود 50 گرم بعدش که حدود 5 روز از باز شدن بسته میگذشت یک درجه پایینتر و 100 گرم الباقی بعداز گذشت 10 یا 12 روز میشد مثل اسپرسوی کیلویی 30 تومن
خوب حسن نسپرسو اینه که شما همیشه وهر وعده اسپرسوی تازه با بهترین عطر وبو رو مصرف میکنید آیا ارزش فنجونی 2500 تومن رو نداره؟
نگهداری دستگاههای اسپرسو ساز حرفه ای سخت و تمیز کردنش حوصله میخواد که نسپرسو این داستانها رو نداره و بعد از اتمام کار کپسول مصرف شده رو خارج میکنید و یک دور دکمه دستگاه رو میزنید تا یه فنجون آب خالی بده برای تمیز شدن لوله آب خروجی دستگاه.همین
وحسن آخر برای من اینه که همزمان میتونم 23 طعم اسپرسو رو داشته باشم و هرموقع دوست داشتم استفاده کنم بدون استرس اینکه نکنه قهوه م مونده بشه و عطر و طعم واقعیش رو از دست بده.کپسولهای نسپرسو 3 سال تاریخ مصرف داره که روی جعبه قید شده دقت کنید جعبه ها پلمپ باشند
یا علی

tantak
29-06-2020, 21:05
دستگاه های برقی قهوه ساز و اسپرسو خب خیلی خوبن ولی با این وضعیت دلار و قیمت ها کمتر کسی دست تو جیبش میره برای خریدشون. به نظرم بهترین گرینه در حال حاضر اسپرسو ساز خانگی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو گازی یا قهوه جوش سنتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.