PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال-چه کالاهایی از سال 82 تا الان کم ارزش تر شدن ؟

mohammad varaste
02-01-2014, 01:50
راستتش یه 3 ملیون از سال 82 به یه نفر بدهی داشتیم که تازه یارو چک آورده میگه من طلبکارم و باید بدین .
از اونجایی که طرف آشناس خیلی تو محافل کنایه میزنه میگه 3 ملیون رو اگه اونموقع میدادم سکه یا زمین الان پولم چند برابر شده بود (منظورش اینه که سود میخواد احتمالا یا شاید هم میخواد یه منتی بذاره)

حالا من در جوابش نمیدونم چی بگم به نظرم یه راه خوب اینه که براش از چیزای با ارزش اونموقع که الان بی ارزش شدن مثال بزنم .
اما هرچی فکر کردم به جز سیمکارت و موبایل چیز دیگه ای یادم نیومد .

میدونم تورم بالا بوده و یه جورایی حق با طرف مقابله و دقیقا کاری که میخوام بکنم مصداق مغلطه هست اما دوست ندارم بیشتر از این پول بهش بدم یا منتش سرم باشه.

دوستانی که در زمینه اقتصاد فعالیت دارن خواهشا اگه میتونن کمک کنن

Mr saeed
02-01-2014, 02:08
داداش یک چیز واقعیت بگم من سال 80-81 حدود 4.5 میلیون یک آپارتمان جنوب تهران خریدیم الان 90 میلیون داره می ره .

احتمالا پول این بنده خدا هر جایی گزاشته بود الان راحت 60 میلیونی شده بود شما اصل پول بدی این بنده خدا قبول کنه خیلی حال داده .

Stream
02-01-2014, 11:06
نرخ کلی تورم در این بازه (82-92) بیشتر از 700 درصد بوده و برای همین اگه چیزی رو هم پیدا کنید که نسبت به اون زمان قیمتش کم شده باشه (مثلا سیم کارت) دلیلش ساختار تکنولوژی دنیا و افت قیمت سرویس هاست. تنها چیزی که واقعا ارزشش افت کرده، اسکناس های ریال هستن!