PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اعصاب خورد کن مودم D-link dsl-2730u

*Forgotten*
01-01-2014, 09:54
سلام به دوستان و کاربران محترم

راستش من یک ماه پیش یه اشتباهی کردم و بجای تی پی لینک رفتم اینو خریدم D-link dsl-2730u

مشکل از همون روز اول شروع شد
این مودم چراغ اینترنتش یکدفه قرمز رنگ میشه و کلا نت از کار میافته تنها راهش خاموش کردن و روشن کردنش هستش
یا کلا چراغ اینترنش خاموش میشه باز هم منجرب قطع شدن اینترنت میشه و تنها راهش خاموش کردن و روشن کردنش هستش

من هر روشی رو امتحان کردم تا بفهمم این جانور چه مشکلی داره تمام این اتفاقات کامل Random میافتن
الانم احتمالا به مشکلش پی بدم ظاهرا این مودم زمانی که ISP آِ پی عوض میکنه اینترنت از کار میافته البته این هم در حد نظریه هست هنوز

مشکل زمان دانلود شبانه میره رو اعصاب و صبح پا میشم میبینم هیچی دانلود نکرده همش IDM خطا داده
من حتی با اسکریپ این آشغال رو زمان دانلود شبانه ریبوت میکنم به صورت اتومات
یه چند شبی خوب بود ولی دوباره دیشب چراغ اینترنت قرمز شده بود

الانم بحث ضرر دانلود و 100 هزارتومن هست این وسط
نمیدونم به فروشنده چی بگم الان

الان از دوستان میخام که بگن مشکل این مودم هست یا مشکل از طرف خودم هست :n28:
من یه tp link هم دارم که باهاش هیچ مشکلی ندارم و کاملا راضیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
--------
از مدیرت میخام این لطفا تاپیک رو اگه جاش مناسب نیست فعلا یه مدت منتقل نکنن با تشکر

felex
01-01-2014, 10:33
سلام
برای من هم همین اتفاق می افتاد (شاید هم دوباره در آیند بیوفته)
روش های زیادی توی نت هست ولی هیچ کدوم جواب نمیداد
در نهایت کاری که کردم این بود که مودم رو ریست فیزیکی و دوبار کانفیگ کردم و جای مودم رو هم عوض کردم
ولی خودم فکر نمیکنم ربطی به اینا داشته باشه و مشکل از ISP هست.(اینقدر باید مودم رو خاموش / روشن میکردم بلکه چراغ سبز میداد.)

*Forgotten*
01-01-2014, 10:44
دوست عزیز وقتی مشکلات مشابهی داریم صد در صد مشکل از این مودم هست

من هم ریست فیزیکی کردم و دوباره کانفیگش رو انجام دادم ولی فایده ای نداشت

فقط مونده Firmware اونم نمیدونم حل بکنه تازه اصلا نمیدونم کدومو بریزم که یهوقت کلا خراب نشه

من توی گوگل هم سرچ کردم که حتی توی خارج کشور هم مشکلاتی با این مودم داشتن از قبیل قطع شدن اینترنت یا مشکل وایفا داخلی هم قابل توجه بودن و مشکلات مشابهی گزارش کردن از این مودم

من زمانی که با اسکریپت ریبوت میکردم توی دانلود شبانه 10 روز بود مشکلی باهاش نداشتم ولی دوباره برگشت سر جای اولش

بنظرم من این مودم و مودم های دی لینک کلا با نت ایران ناسازگارن

IVAN
01-01-2014, 12:42
شما یه عکس از وضعیت خط بذار شاید اشکال از نویز باشه

masooyan
01-01-2014, 13:36
به نظر من هم به احتمال زیاد مشکل از خود مودم هستش من چن ماه پیش که برای خرید مودم رفته بودم فروشنده ها کلا نظر خوبی در مورد این مودم نداشتن و همشون میگفتن که سری جدید ،2730uبرگشتی زیاد داشتن:n01:

MichealJackson
01-01-2014, 13:42
دوست به نظرم من d-link ها بهتر از tp-link ها هستن من هم همین مشکلو داشتم ، قبلا هم دوتا مودم تی پی لینک خراب کرده بودم . این مشکل در درجه اول از isp هست و در درجه دوم از خون که مشکل من از خونه بود ، سیم های تلفنمون از کنار سیم برق رد میشدن و این مشکل پیش میومد . جهت عبور سیم هارو عوض کردم این مشکل حل شد . الان مودمم d-link 2750u هست از سفیداش و راضی ام.

*Forgotten*
01-01-2014, 14:13
من دو تا خط تلفن دارم که کابلشون هم از کنار برق رد نمیشه کابلش هم چند رشته ای هست یعنی هردو خط تلفن روی یه کابل هستن (کابل اصلی)

دو تا مودم دارم یه tp link و یکی هم همین d link 2730u هر دو خط هم به یک ISP وصلن

یعنی اینکه شرایط هر دو مودم یکی هستن ولی با tp link اصلا مشکلی ندارم تا حالا هم خود به خود قطع نشده
ولی این dlink هر روز یه مشکلی داره فعلا هم با اسکریپ ریبوتش میکن

وقتی هم نت قط میشه باید ریبوت بشه چون دانلود شبانه میزارم دیگه اگه قط بشه باید ریبوت بشه که اگه نشه دانلود شبانه بر فنا میره
من سر ساعت 2:3 صبح با اسکریپت به صورت اتومات ریست میکنم این لگن رو ولی ظاهرا دیشب بعد ساعت 2 هم چراغش قرمز شده و نت قطع شده بود

وضعیت خط................

IVAN
01-01-2014, 15:04
شما modulation رو روی ADSL2PLUS قرار بدین

*Forgotten*
01-01-2014, 15:46
شما modulation رو روی ADSL2PLUS قرار بدین

خوب من این تنظیماتو پیدا کردم که adsl 2+ زده enable
ولی توی عکس اولی mode چرا روی G.Dmt هستش؟

....

solidworm
01-01-2014, 19:43
من دو ساله این مودم رو دارم، تا حالا اصلا خاموشش نکردم. همیشه وصله (صبانت). خیلی مودم خوبیه. دستگاه شما یا اشکال داره یا مشکل از شرکت اینترنت شماست. در ضمن تیک های غیر از gdmt رو بردار، اگه با adsl2+ و ... وصل بشه، تنها تاثیری که داره اینه که نویز بالا میره و قطعی پیش میاد. در ضمن با بخش فنی پشتیبانی صحبت کن، اپراتورهای پشتیبانی چیزی حالیشون نیست. ولی بخش فنی می توته کلی از تنظیمان خط و ... چک کنه و تغییر بده تا مشکل حل بشه.

mjzaret
02-01-2014, 09:55
سلام به دوستان و کاربران محترم

راستش من یک ماه پیش یه اشتباهی کردم و بجای تی پی لینک رفتم اینو خریدم D-link dsl-2730u

مشکل از همون روز اول شروع شد
این مودم چراغ اینترنتش یکدفه قرمز رنگ میشه و کلا نت از کار میافته تنها راهش خاموش کردن و روشن کردنش هستش
یا کلا چراغ اینترنش خاموش میشه باز هم منجرب قطع شدن اینترنت میشه و تنها راهش خاموش کردن و روشن کردنش هستش

من هر روشی رو امتحان کردم تا بفهمم این جانور چه مشکلی داره تمام این اتفاقات کامل Random میافتن
الانم احتمالا به مشکلش پی بدم ظاهرا این مودم زمانی که ISP آِ پی عوض میکنه اینترنت از کار میافته البته این هم در حد نظریه هست هنوز

مشکل زمان دانلود شبانه میره رو اعصاب و صبح پا میشم میبینم هیچی دانلود نکرده همش IDM خطا داده
من حتی با اسکریپ این آشغال رو زمان دانلود شبانه ریبوت میکنم به صورت اتومات
یه چند شبی خوب بود ولی دوباره دیشب چراغ اینترنت قرمز شده بود

الانم بحث ضرر دانلود و 100 هزارتومن هست این وسط
نمیدونم به فروشنده چی بگم الان

الان از دوستان میخام که بگن مشکل این مودم هست یا مشکل از طرف خودم هست :n28:
من یه tp link هم دارم که باهاش هیچ مشکلی ندارم و کاملا راضیم

--------
از مدیرت میخام این لطفا تاپیک رو اگه جاش مناسب نیست فعلا یه مدت منتقل نکنن با تشکر

دوست عزيز !

شما يه مودم از يه دوست تهيه كنيد.

ماركش هم متفاوت باشه.

ببينيد با اون مودم هم همين مشكل رو داريد؟

در صورتي كه چنين مشكلي وجود نداشت پس مودمتون با شركت ارائه دهنده سرويس سازگار نيست.

شاد باشيد:n12:

NOR-1
02-01-2014, 13:14
از فروشنده ها که پرسیدم گفتن 2730 سفید بهتر جواب میده چون با isp های ایران سازگار تره

roozbeh_pc
02-01-2014, 14:06
دوست عزیز این داستان سازگاری مودم یه حرف من درآوردیه که اولین بار توسط آی اس پی ها واسه تو پاچه کردن مودم های وارداتی خودشون ابداع شد و الانم توسط اونها و باقی فروشندگان ترویج میشه بنظر شما مثلا استاندارد G.dmt یا ADSL2+ توی کشور های مختلف فرق میکنه!!! اگه اینجوری بود دیگه نمیگفتن استاندارد.....

شما فایرمور مودم رو آپدیت کن اگه مشکل پیدا کردن فایرمور رو داری با شرکت گارانتی کننده تماس بگیر مشکل رو بگو اگه گفتن از خط یا آی اس پی هست بگو با مودم دیگه چک کردم درسته اگه دیدی حرف الکی میزنن بگو آخرین فایرمور رو واست ایمیل کنن....

k1ozil
02-01-2014, 20:42
رفیق منم همین مشکل داشتم.رفتم دادم به یه کامپیوتری فریمورشو برام عوض کرد الان هم 24 ساعت کانکته هیچ مشکلی هم نداره. توصیه میکنم خودت فریمور رو عوض نکن چون یه خورده خطرناکه

arashsard
02-01-2014, 20:58
سلام ... من این مودم رو دارم ... چنتا مودم هم غیر از این دارم ولی این از همش بهتره .... من که خیلی باهاش حال میکنم ... :n16:

solidworm
02-01-2014, 21:12
منم هیچ مشکلی باهش ندارم. لینک آخرین فیرم ور این مودم رو کسی داره؟ این مشحصات مال منه، آخریش همینه؟

irmedia
03-01-2014, 00:16
با سلام

آخرین فریمور رسمی این مدل از سایت دی لینک خاورمیانه را می توانید از لینک زیر دریافت کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](0615143906).img

nader008
03-01-2014, 13:00
با سلام

آخرین فریمور رسمی این مدل از سایت دی لینک خاورمیانه را می توانید از لینک زیر دریافت کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](0615143906).img

عزیز این رو خودتون امتحان کردید!

از کار نیفته!؟ جواب میده!؟:n25:

*Forgotten*
03-01-2014, 17:32
رفیق منم همین مشکل داشتم.رفتم دادم به یه کامپیوتری فریمورشو برام عوض کرد الان هم 24 ساعت کانکته هیچ مشکلی هم نداره. توصیه میکنم خودت فریمور رو عوض نکن چون یه خورده خطرناکه

شما همچین مشکلی داشتید منظورم قطع شدن و قرمز شدن خود به خود چراغ مودم؟

لطفا یه عکس از مودم و مشخصات فریمیور قدیمی و جدیددتونو از مودم بزارید ببینم
فریمیور قدیمی رو کارتنش هم نوشته

با سلام

من قبل بررسی کردم

مشکل اینجاست مودمی که عکسش توی خاورمیانه هست با این مدلیکه توی ایران پخش شده دقیقا یکی نیست منظورم جای چراغاش فرق میکنه

شکل مودم من اینه: که جالب اینجاست مال سایت هند هستش

شکلی که توی سایت خاور میانه گذاشته به این صورته

ورژن مال من همین me_100 هستش و hw هم c1 هستش
meحتمال زیاد midle east هستش ولی بخاطر شکل مودم ترسیدم اشتباه باشه

*Forgotten*
03-01-2014, 18:09
دوست عزيز !

شما يه مودم از يه دوست تهيه كنيد.

ماركش هم متفاوت باشه.

ببينيد با اون مودم هم همين مشكل رو داريد؟

در صورتي كه چنين مشكلي وجود نداشت پس مودمتون با شركت ارائه دهنده سرويس سازگار نيست.

شاد باشيد:n12:

توی پست قبلی گفتم که از همون شرکت روی همون کابل اصلی دو تا خط تلفن هستش که به یکی یه tp link وصله (شرایط یکسان) ولی با tp link هیچ مشکلی ندارم
اینجا هم چنتا از دوستا گفتن که مشکلات مشابهی دارن پس احتمال اینکه مشکل نویز و کامپیوتر و از این حرفا خیلی کمه

دوست عزیز این داستان سازگاری مودم یه حرف من درآوردیه که اولین بار توسط آی اس پی ها واسه تو پاچه کردن مودم های وارداتی خودشون ابداع شد و الانم توسط اونها و باقی فروشندگان ترویج میشه بنظر شما مثلا استاندارد G.dmt یا ADSL2+ توی کشور های مختلف فرق میکنه!!! اگه اینجوری بود دیگه نمیگفتن استاندارد.....

شما فایرمور مودم رو آپدیت کن اگه مشکل پیدا کردن فایرمور رو داری با شرکت گارانتی کننده تماس بگیر مشکل رو بگو اگه گفتن از خط یا آی اس پی هست بگو با مودم دیگه چک کردم درسته اگه دیدی حرف الکی میزنن بگو آخرین فایرمور رو واست ایمیل کنن....

این بحث ناسازگاری یا سازگاری مودم درست باشه یا نباشه مهم نیست ، وقتی یه مودم خراب دستت بافته که اذیتت بکنه اون شرکت محترم اینترنت به راحتی میگه ناسازگاره چون خود مودم مشکل داره
آیا فکر میکنید اینترنت کشورمون واقعا در حد استاندارد های جهانی هست ؟!
ریش و قیچی دست خودشونه و نمیشه کاریش کرد

ولی به این نتیجه رسیدم که از هر 10 تای این مودم 1 یا 2 تاش مشکل داره
مشکل این مودم هم طوریه که شرکت گارانتی کننده هم بعد از یه تست ساده میگن مشکلی نداره باید مودم روشن نشه تا شاید براتون عوض کنن

irmedia
03-01-2014, 19:08
عزیز این رو خودتون امتحان کردید!

از کار نیفته!؟ جواب میده!؟:n25:

با سلام

بله روی مودم خودم از همین نسخه فریمور دارم استفاده می کنم و مشکلی نیست. من الان از های وب سرویس دارم و مشکلی با این فریمور و شبکه ندارم ولی دوستانی که از آسیاتک سرویس دارند و مشکل قطعی شبانه و .... دارند بهتر از فریمور غیر رسمی ورژن 4307 استفاده کنند تا مشکل کانکت نشدن بعد از تغییر آیپی براشون حل شود.

ضمنا این فریمور برای مدل مشکی 2730U است که از چیپ broadcom استفاده شده و برای مدل سفید که از چیپ realtek استفاده شده می بایست از فریمور مربوط به خود این مدل استفاده کنید.

اما یکه نکته و اینکه اگر فریموری با مودم شما از نظر سخت افزار هماهنگی نداشته باشد همان ابتدای عملیات آپدیت به شما پیام خواهد داد.

nader008
04-01-2014, 14:10
مشکل اینجاست مودمی که عکسش توی خاورمیانه هست با این مدلیکه توی ایران پخش شده دقیقا یکی نیست منظورم جای چراغاش فرق میکنه

شکل مودم من اینه: که جالب اینجاست مال سایت هند هستش

شکلی که توی سایت خاور میانه گذاشته به این صورته

ورژن مال من همین me_100 هستش و hw هم c1 هستش
meحتمال زیاد midle east هستش ولی بخاطر شکل مودم ترسیدم اشتباه باشه

سلام:والا دقت نکرده بودم! به اینش اینجوری که فهمیدم برا من از نوع اولی هستش!:n13:

فریموریش

BoardID:
DSL-2730U

Software Version:
ME_1.00

Bootloader (CFE) Version:
1.0.37-106.5

DSL PHY and Driver Version:
A2pD030g.d22j

Wireless Driver Version:
5.60.120.3.cpe4.406.0

با سلام

بله روی مودم خودم از همین نسخه فریمور دارم استفاده می کنم و مشکلی نیست. من الان از های وب سرویس دارم و مشکلی با این فریمور و شبکه ندارم ولی دوستانی که از آسیاتک سرویس دارند و مشکل قطعی شبانه و .... دارند بهتر از فریمور غیر رسمی ورژن 4307 استفاده کنند تا مشکل کانکت نشدن بعد از تغییر آیپی براشون حل شود.

ضمنا این فریمور برای مدل مشکی 2730U است که از چیپ broadcom استفاده شده و برای مدل سفید که از چیپ realtek استفاده شده می بایست از فریمور مربوط به خود این مدل استفاده کنید.

اما یکه نکته و اینکه اگر فریموری با مودم شما از نظر سخت افزار هماهنگی نداشته باشد همان ابتدای عملیات آپدیت به شما پیام خواهد داد.

دوست عریز لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنین که فریمور مودمم رو آپدیت کنم! مودمم هم رنگش سیاه هستش و با توجه به مشخصات بالا که گذاشتم!:n28:

XXS
04-01-2014, 15:17
منم یه تی پی لینک 8968 گرفتم همش دیسی میداد نتش قطع میشد معلوم شدمشکل داخلی داره رفت گارانتی بعدازکلی مصیبت یکی دیگه گرفتم.این یکی کارش درسته.:n10:

hadi.EST
04-01-2014, 19:20
مودم DSL_2730U ( سری اول سیاه رنگ) یکی از بهترین مودمهاست الان 3 ساله استفاده میکنیم وقتی بحث چیپ و پایداری باشه شما این مودم رو اصلا" با تی پی لینک مقایسش نکنید! به گفته دوستانمون یا خططتون مشکل داره و یا پورتتون در سمت آی اس پی دچار خرابی هست. چون وضیعت دی اس التون با توجه به عکسی که دادید اصلا" جالب نیست.:n12:

jamnaj
04-01-2014, 19:57
من درست نمیدونم ولی یه TP-linkقدیمی گرفتم که از کارکردش راضی ام و فقط موقعی که کل سیستم رو طبق عادت از برق قطع میکنم گهگاه در همون ابتدا با اشکال و خطای عدم پاسخگویی سرورDNS رو میده
اشکال ظاهرا به شرکت اینترنتی برمیگرده و احیانا نیاز باشه با پشتیبان ISP تماس گرفته شود و مودم ثبت شود

البته من در پنجره اتصال connect رو میزنم و معمولا مشکل رفع میشه

ولی یه راه بهتر یافتم و اون اینکه چند دقیقه ای فرصت بدم تا موقع متصل کردن دوباره به برق مودم بتونه متصل بشه و چراغADSL روشن بشه بعد سیستم(کامپیوتر) رو روشن کنم!
آیا اینکه از دو مرورگر با چند صفحه باز استفاده میکنم میتونه در ارتباط اشکال ایجاد کنه ؟ یعنی قطعی ناگهانی هنگام ارسال و دریافتهای چندگانه همزمان ممکنه عامل این قطعی های وسط کار باشه؟!!

فعلا از آسیا تک استفاده میکنم
*********************************************یک سوال****************************************** *
اینکه سریال MAC مودم درISP ثبت میشه و اگه در یه خط دیگه از همون شرکت استفاده بشه _به عنوان جنس سرقتی_کار نمیکنه درسته ؟!!
و اگه اشتراک لغو و جمع آوری بشه چی؟

jackalag
05-01-2014, 04:11
بنده این مودم رو 9 ماهه دارم فقط کانفیگش حرفه ای تر و سرتر از TPLINKE , بسیار مودم خوبیه میتونید راحت روشن بذارید 2 هفته بدون اینکه شدید داغ کنه , این مشکل که میگید , به نظر از محاسنشه !

چون داره علنا میگه نتتون یا تنظیمات مودم مشکل داره بنده 3 خط تو اتاقم دارم که هر 3 روش adsl هست و بین همدیگه با این مودم سوییچ میکنم تا الانم هیچ مشکلی نبوده و هیچ وقت کیفیت ساخت TPLINK که شما میگید به این نمیرسه چون هر 2 رو دارم

بیشتر مواقغ در حالتی که DNS مشکل داشته باشه چراغ قرمز روشنه

nader008
05-01-2014, 20:28
نمیدونم بعضی وقتا این مودم (دیلینک) مزه می ریزه!نمیدونم چرا؟ مثلا هر 3 ماه 2 روز اینجور میشه!!؟؟؟:n13:

mousavy_mh
04-05-2014, 00:42
خوب من هم از روز اولی که این مودم رو خریدم همین مشکل رو داشتم اول فکر کردم یه جور ناسازگاری بین مودم و ای اس پی (شاتل) هست ولی بعدا فهمیدم که مشکل فراتر از این حرف ها هست.
1- اول از همه این که این مشکل با آپدیت فریمور هم حل نشد ( فریمور این مودم مخصوص خاورمیانه هست و فریمور هندی و تایلندی رو مودم قبول نمیکنه) در هر صورت تو این پست لینک دانلود رو یکی از دوستان گذاشتن:

2- مشکل به نویز خط هم مربوط نیست اگر توجه کنید می بینید که لینک دی اس ال برقرار هست ولی نت قطع هست. به عبارتی مودم به ای اس پی متصل هست ولی نمیتونه ای پی بگیره.
دقیق تر بگم پروسه گرفتن ای پی جدید در این مودم تنها وقتی اتفاق میفته که ارتباط با ای اس پی به کلی قطع بشه و دوباره متصل بشه. این مسئله رو میتونید با قطع کردن مودم از خط تلفن و اتصال مجدد اون به پریز امتحان کنید

3- یکی از دوستان پروسه ای رو برای مودم تو لینوکس نوشته بود که در صورت قطع ارتباط اینترنت مودم رو ریست میکنه:

4- من هم برنامه ای نوشتم که به صورت مشابه برای ویندوز عمل میکنه:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونید برنامه رو توی استارتاپ قرار بدید تا با روشن شدن کامپیوتر کار کنه

5- این راه حل بیشتر شبیه وصله پینه کردن هست. از دوستان اگر کسی تونست راه حل بهتری پیدا کنه لطفا اینجا مطرح کنه

DariushGreat
20-05-2014, 14:58
خوب من هم از روز اولی که این مودم رو خریدم همین مشکل رو داشتم اول فکر کردم یه جور ناسازگاری بین مودم و ای اس پی (شاتل) هست ولی بعدا فهمیدم که مشکل فراتر از این حرف ها هست.
1- اول از همه این که این مشکل با آپدیت فریمور هم حل نشد ( فریمور این مودم مخصوص خاورمیانه هست و فریمور هندی و تایلندی رو مودم قبول نمیکنه) در هر صورت تو این پست لینک دانلود رو یکی از دوستان گذاشتن:

2- مشکل به نویز خط هم مربوط نیست اگر توجه کنید می بینید که لینک دی اس ال برقرار هست ولی نت قطع هست. به عبارتی مودم به ای اس پی متصل هست ولی نمیتونه ای پی بگیره.
دقیق تر بگم پروسه گرفتن ای پی جدید در این مودم تنها وقتی اتفاق میفته که ارتباط با ای اس پی به کلی قطع بشه و دوباره متصل بشه. این مسئله رو میتونید با قطع کردن مودم از خط تلفن و اتصال مجدد اون به پریز امتحان کنید

3- یکی از دوستان پروسه ای رو برای مودم تو لینوکس نوشته بود که در صورت قطع ارتباط اینترنت مودم رو ریست میکنه:

4- من هم برنامه ای نوشتم که به صورت مشابه برای ویندوز عمل میکنه:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونید برنامه رو توی استارتاپ قرار بدید تا با روشن شدن کامپیوتر کار کنه

5- این راه حل بیشتر شبیه وصله پینه کردن هست. از دوستان اگر کسی تونست راه حل بهتری پیدا کنه لطفا اینجا مطرح کنه

به جای این کارا مودم رو بردارید ببرید نمایندگی دی-لینک که یا درستش کنن یا تعویض. این همه هم دنگ و فنگ و ناراحتی نمیکشید.
من هم دو سال پیش این مودم رو داشتم و خیلی ازش راضی بودم. الآن هم وایمکسمو فروختم و باز این مودم رو خریدم. در هر دوبار هم مدل U ( رنگ مشکی ).
درسته که از نظر برخی امکانات نرم افزاری از همتای TP-Link پایینتره، ولی خیلی کارش خوبه و ازش راضیم. به جز یکی دوبار، بقیه موارد 24 ساعته روشنه و مشغول کاره.

abcdwxyz
10-07-2014, 22:50
سلام.
بنده هم همین مدل رو دارم و یه مشکل عجیب!
چراغ اینترنت (چراغ آخری که فقط موقع ارسال یا دریافت چشمک میزنه) مدام در حال چشمک زدنه حتی وقتی کابل رو از کامپیوتر جدا کردم (وایرلس خاموشه) !!!!!!!!!!!!!!!!!:n04: فقط وقتی کابل تلفن رو از مودم جدا میکنم چراغه بیخیال میشه...!!!
سرعت اینترنت هم کم شده...
حالا واسه اینکه همین جوری یه چیزی گفته باشم، ممکنه به خاطر اضافه شدن یه مشترک دیگه رو خط من باشه؟؟؟؟

mahdi-big
24-08-2014, 01:06
از اینجا میتونی اپدیت کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mousavy_mh
12-09-2014, 07:22
دوستان سلام
بالاخره راه حل کامل رفع این مشکل رو پیدا کردم. الان یک هفته هست که مودم روشنه و ارتباط اینترنتش رو حفظ کرده (در طول این مدت چند بار اینترنت از سمت ای اس پی قطع و وصل شده ولی هر بار مودم خودش دوباره ارتباط رو برقرار کرده)

اما راه حل فلش کردن مودم با فریمور یه مدل بالاتر یعنی 2750u-c1 هست. من بدون مشکل انجام دادم ولی مسیولیتی رو هم قبول نمی کنم.

مودم در حالت عادی این فریمور رو قبول نمی کنه اما اگر گام‌های زیر رو انجام بدید میتونید اون رو آپگرید کنید:

۱- اول از همه فریمور 2750u-c1 رو دانلود کنید. مهم نیست که فریمور مربوط به چه کشوری باشه ولی حتما باید نسخه سخت افزاریش مربوط به C1 باشه. من از این جا دانلود کردم :

همین طور بهتره که آخرین نسخه فریمور خود مودم رو هم دانلود کنید تا اگر مشکلی پیش اومد شانس برگشت داشته باشید:

۲- اتصال وایرلس رو قطع کنید و کامپیوتر رو با کابل به مودم متصل کنید

۳- با یک سنجاق دکمه ریست رو نگه دارید تا چراغ پاور قرمز بشه

۴- با مرورگر (اینترنت اکسپلورر یا کروم یا ...) به آدرس زیر برید:

۵- در صفحه ای که باز میشه دکمه Brows (یا Choose) رو بزنید. آدرس فریمور 2750u-c1 رو که دانلود کردید بدید و دکمه Update رو بزنید

۶- آپدیت ممکنه تا ۵ دقیقه هم طول بکشه پس صبر کنید.

۷- بعد از این که مودم بالا اومد باید تمام تنظیمات مربوط به atm و ppp رو مجددا انجام بدید. که میتونید از ای اس پی بپرسید فقط این که اگر گفتن مودم شما چی هست باید بگین dlink-2750 !!!

در صورتی که موقع اپگرید با مشکل مواجه شدید این شانس رو دارید که مراحل ۳ به بعد رو دوباره انجام بدید و این بار فریمور اصلی مودم رو برگردونید.

با انجام این کار یک سری منو های جدید هم داخل مودم باز میشه که شما با اون ها کاری مخواهید داشت. چون مودم ما سخت افزار مربوطه رو نداره. تنها یک امکان جدید به مودم اضافه میشه و اون هم Lan router هست. یعنی اگر یک مودم ای دی اس ال دیگه رو با کابل به این مودم وصل کنید میتونید از اینترنت اون هم استفاده کنید. البته من این رو ازمایش نکردم.

من این کار رو با موفقیت انجام دادم و الان دقیقا یک هفته هست که مودم ارتباط اینترنتش رو حفظ کرده در صورتی که قبلا چند بار در روز باید مودم رو ریست میکردم. اما در هر حال باز هم میگم این احتمال هم وجود داره که مودمتون بریک بشه ، و دیگه کلا قابل استفاده نباشه. پس این کار رو با مسیولیت خودتون انجام بدین.(اگر میخواهید اول ببرید نمایندگی اگر جواب نگرفتین یا مشکل باز وجود داشت بعد این کار رو بکنید)

mehran_360
20-09-2014, 18:03
سلام . من مودم dlink -dsl 2730 u1 دارم .با فریمور 1.07 سرعت دانلود از 95 بالاتر نمیره . در حالی که با مودم دوستم که همین مدل هست با فریمور 1 سرعت دانلود تا 270 میره .( اینترنت من 2 مگ هست ) میخواستم بدونم ایا تنظیمات خاصی لازم داره یا باید فریمور مودمم رو به 1 برگردونم . که اگر اره . چه جوری میتونم دانگرید کنم .
ممنون میشم راهنمایی کنید

malavan.ehsan
26-09-2014, 00:29
سلام و خسته نباشید
کیفیت خط من به دلیل داشتن نویز زیاد مطلوب نیست ولی میتونم ازش استفاده کنم نویز خطم معمولا ۱۰ یا ۸ هست در صورتی که خطم رو ۲ میگ بسته باشه
من از مودم تی پی لینک استفاده میکردم و با سرعت ۲۰۰ ک میتونستم دانلود کنم ولی به دلیل پایین بودم بورد وایرلس مودم تصمیم به عوض کردن این مودم با دی لینک کردم ولی متاسفانه اینطور که متوجه شدم مودم ها دی لینک به صورت خودکار برای کم کردن نویز از میزان دیتا ریت کم میکنن تا اس ان ار بالا بره و درنتیجه رو صورت دانلود من تاثیر منفی میزاره میخواستم بدونم راهی وجود داره که بشه این سیستم مودم رو غیر فعال کرد ؟

CoLD-93
30-09-2014, 09:40
چیپست مودم D-Link 2740 مدلش چیه؟

:n16:

mmf66
30-09-2014, 09:54
چیپست مودم D-Link 2740 مدلش چیه؟

:n16:

منم میخوام بدونم ولی فکر میکنم 2740u با همون 2750 یکی باشن و احتمالا realtek فکر نکنم برودکام باشه ولی من خودم این مودم رو دارم مودم خوبیه

mmf66
30-09-2014, 10:04
کسانی که مودم های d-link ورژن های ایران دارند فریمویر رو از این لینک زیر دانلود کنند آپدیت کنن فریمویر مودمشون رو از سایتهای خارجی نگیرید که اونها متفاوت هست در ضمن به مدل و پارت نامبر که روی جعبه و مودم ذکر شده توجه کنید

کسانی هم که مشکل نویز بالا دارند و snr پایینی دارند وارد تنظیمات مودم بشن و در قسمت setup - internet setup - adsl setting بشن و در قسمت ADSL modulation فقط گزینه G.Dmt رو تیک بزنند بقیه رو تیکش رو بردارند و در قسمت ADSL Capability تیک گزینه اول Bitswap Enable رو بززند گزینه دوم رو تیکش رو بردارند و apply change کنند
یه مقدار صبر کنید مودم دوباره کانکت میشه و مقدار snr افزایش پیدا میکنه

و در قسمت status - dsl باید نوشته باشه Operational Status G992.1

FXPRO
30-10-2014, 14:24
سلام

من مدل مشکی این مودم رو خریدم....
2730 مشکی...

مشکل اینجاست که خط من 10 مگابیته و روی کامپیوتر 10 رو میگیرم ولی ماکسیم وایرلسش روی گوشیم حدود دو سه مگابیت هست(همین گوشی با مودم دیگه اوکی بوده و تمام سرعت رو ساپورت میکرده).... راه حلی هست که من تمام سرعت خطم رو از طریق وایفای داشته باشم ؟

با تشکر

delshad1375
25-11-2014, 20:16
منم مودم دی لینک 2750U دارم بعضی وقتا انگار مرض داره خود به خود از کار می افته و دیگه کار نمیکنه و فقط درمانشنم خاموشو روشن کردنه ولی از این قضیه بگذریم که ممکنه فقط مال من اینجوری باشه دیگه ازش راضیم
:n20:

delshad1375
25-11-2014, 20:24
کسی نمیدونه چجوری میشه اینترنت مودمی رو که به صورت خودکار بعده روشن شدن مودم به اینترنت وصل میشه به طور موقت(مثلا انتی ویروستو غیرفعال میکنی تا بازی کنی ) رو قطعش کرد؟
من همیشه چیپست روی مادربورد رو غیرفعال میکنم و نمیخوامم که به صورت دستی یوزر و پسوردو واردش کنم.
ممنون

Blue.Love
25-12-2014, 19:19
با وایرلس وصل نمیشه :(
رمز میزنم قبول نمیکنه
میشه یه تصویر از صفحه تنظیمات وایرلسش بذارید؟

mr-hamed
25-12-2014, 22:56
سلام دوست عزیز
راحت ترین راه اینه که فریم ور مودم تون آپدین کنید یا MTU رو روی 1300 یا 1250 قرار بدید

Blue.Love
26-12-2014, 07:44
وای فای گوشی درست شد اما حالا با لپ تاپ تا وصل میشه چند ثانیه بعد قطع میشه و دیگه اصلا مودم رو پیدا نمیکنه. همه مودم ها پیدا میشن، وصل هم میشن اما این نه. الانم با کابل کانکت شدم:n27:

ahmad72
25-01-2015, 17:06
سلام دوستان

من و دوستم دو تا مودم 2730U سفید گرفتیم. چیزی که متوجه شدم اینه که قدرت مودم من از بقیه 2730 ها کمتره ( با دو تا چک کردم) ریست فکتوری هم کردم درست نشد...

مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟گارانتی هم داره ...

چکار کنم به نظرتون ؟

ممنون ....

nima0009
25-01-2015, 22:29
سلام دوستان

مودممو که خاموشو روشن میکنم چراغ اینترنتم قرمز میشه و بعد از 40-45 دقیقه ور رفتن با تنظیماتش درست میشه (بعضی مواقع کلا رو قرمز میمونه ) اصلا کلافم کرده هر دفعه مودمو روشن میکنم 1 ساعت قرمز میمونه نمیدونم چیکار کنم چند روزه بعد از ریست تنظیمات اینطوری شده

مشکل کجاست؟

مارک مودم :Broadkam

اینم عکس از تنظیمات
ممنون میشم راهنماییم کنید.

brothers000
28-01-2015, 17:02
با سلام خدمت دوستان عزیز
مشکلی که از دو سه روز قبل برای بنده با همین مودم دی لینک 2730 یو پیش اومده به این صورت هست که :
همون دو سه روز پیش طرفای غروب مودم یهو ارتباطش با اینترنت قطع شد (در واقع چراغ اینترنت مودم خاموش شده بود) ولی چراغ لینک (یا همون دی اس ال) روشن و ثابت بود
مودم رو که خاموش روشن کردم چراغ به رنگ قرمز در اومد !
تا حدودای 15 دقیقه از بخش ریبوت در صفحه تنظیمات مودم، مودم رو ریست میکردم ولی بازم چراغ قرمز میشد !
تا اینکه مودم رو بردم و به خط اصلی تلفن زدم (بطور مستقیم و بدون اسپلیتر) و چراغ اینترنت سبز شد !
خودم احتمال دادم از اسپلیتر باشه،
ولی با آزمون و خطا به روش های مختلف دیدم که ربط چندانی هم به اسپلیتر نداشت و دفعاتی هم مودم با اینکه مستقیم به خط اصلی تلفن وصل بود باز این قضیه پیش میومد !
در واقع الان مشکلم دقیقا به این صورت هست که اگه مودم بنا به هر دلیلی خاموش بشه (حالا چه خودم خاموشش کنم یا چه برق قطع بشه) و مجدد بخوام روشنش کنم تا یه مدت زمان طولانی درگیر میشم تا چراغ اینترنت مودم سبز بشه و اینترنت وصل بشه...
ضمنا اینترنت هم از مخابرات گرفتم و سیم اصلی تلفن هم روکار (از جعبه تقسیم نزدیک درب ورودی) و به دور از سیم برق کشیدم
وضعیت خط هم به این صورت هست:
Downstream Upstream
Line Coding(Trellis): On On
SNR Margin (0.1 dB): 284 304
Attenuation (0.1 dB): 335 204
Output Power (0.1 dBm): 61 114
Attainable Rate (Kbps): 17628 1223

ممنونم میشم دوستان اگه اطلاعاتی دارن بنده هم راهنمایی کنن

vahid_sh2447
29-01-2015, 11:18
با سلام خدمت دوستان عزیز
مشکلی که از دو سه روز قبل برای بنده با همین مودم دی لینک 2730 یو پیش اومده به این صورت هست که :
همون دو سه روز پیش طرفای غروب مودم یهو ارتباطش با اینترنت قطع شد (در واقع چراغ اینترنت مودم خاموش شده بود) ولی چراغ لینک (یا همون دی اس ال) روشن و ثابت بود
مودم رو که خاموش روشن کردم چراغ به رنگ قرمز در اومد !
تا حدودای 15 دقیقه از بخش ریبوت در صفحه تنظیمات مودم، مودم رو ریست میکردم ولی بازم چراغ قرمز میشد !
تا اینکه مودم رو بردم و به خط اصلی تلفن زدم (بطور مستقیم و بدون اسپلیتر) و چراغ اینترنت سبز شد !
خودم احتمال دادم از اسپلیتر باشه،
ولی با آزمون و خطا به روش های مختلف دیدم که ربط چندانی هم به اسپلیتر نداشت و دفعاتی هم مودم با اینکه مستقیم به خط اصلی تلفن وصل بود باز این قضیه پیش میومد !
در واقع الان مشکلم دقیقا به این صورت هست که اگه مودم بنا به هر دلیلی خاموش بشه (حالا چه خودم خاموشش کنم یا چه برق قطع بشه) و مجدد بخوام روشنش کنم تا یه مدت زمان طولانی درگیر میشم تا چراغ اینترنت مودم سبز بشه و اینترنت وصل بشه...
ضمنا اینترنت هم از مخابرات گرفتم و سیم اصلی تلفن هم روکار (از جعبه تقسیم نزدیک درب ورودی) و به دور از سیم برق کشیدم
وضعیت خط هم به این صورت هست:
Downstream Upstream
Line Coding(Trellis): On On
SNR Margin (0.1 dB): 284 304
Attenuation (0.1 dB): 335 204
Output Power (0.1 dBm): 61 114
Attainable Rate (Kbps): 17628 1223

ممنونم میشم دوستان اگه اطلاعاتی دارن بنده هم راهنمایی کنن

سلام
دوست عزیز من هم یه مودم 2730u مشکی مدل c1 رو دارم و مشکل این مودم اینه که با تغییر آی پی ppoe قطع میشه و اتوماتیک وصل نمیشه مگه با خاموش کردن مودم.
یعنی اگه بخواین شب دانلود کنید حتمن باید به صورت فیزیکی دستگاه رو خاموش کنید چون بعضی مواقع با یکبار ریست کردن توسط نرم افزار هم چراغ اینترنت ش روشن نمیشه.
تنها کاری که من کردم شبها برای دانلود از یه مودم قدیمی tp-link که این مشکل ها رو نداره استفاده می کنم.

3aman021
31-01-2015, 09:23
دوستان منم این مودم رو دارم...

روز اول خوب بود

اما از فرداش همینطور رو مخه وقتی وصل میکنم تا یه روز خوبه اما ازون به بعد قطع و وصل میشه دیوونم کرد.

ینی نتم فعاله دارم کار میکنم یه دفه چراغش خاموش میشه اما چراغ dsl فعاله و چشمک میزنه.

یا باید خاموش روشن کنم درست شه یا باید مودم و بلند کنم کج بزارم یا حالا هر مدلی بزارم اما فقط نباید همونطور ثابت بمونه اونجوری بی فایدس و وصل نمیشه .
در هردو صورت بعد ازینکه وصل شد دوباره قطع میشه خیلی رو مخه .

نمیدونم چه مرضی داره و مشکل از چیه
نمیدونم نویز بین سیماست یا چون با گوشی کانفیگش کردم اینطوره

خلاصه روزی صد بار قطع و وصل میشه..

3aman021
31-01-2015, 11:09
بندازم تو سطل زباله؟

3aman021
31-01-2015, 11:44
آقا همین الان کابل dsl رو کندم دقیقا اینجوری شد.

پس میتونه دو حالت داشته باشه یا مشکل از سیم dsl یا از اسپلیتر ..

الان یه کابل دیگه به dsl وصل کردم فعلا درسته خدا کنه ازون کابل باشه دیگه دردسر نشه برام.

بازم دم خودم گرم به یه نتیجه ای رسیدم.

brothers000
31-01-2015, 18:12
دوستان منم این مودم رو دارم...

روز اول خوب بود

اما از فرداش همینطور رو مخه وقتی وصل میکنم تا یه روز خوبه اما ازون به بعد قطع و وصل میشه دیوونم کرد.

ینی نتم فعاله دارم کار میکنم یه دفه چراغش خاموش میشه اما چراغ dsl فعاله و چشمک میزنه.

یا باید خاموش روشن کنم درست شه یا باید مودم و بلند کنم کج بزارم یا حالا هر مدلی بزارم اما فقط نباید همونطور ثابت بمونه اونجوری بی فایدس و وصل نمیشه .
در هردو صورت بعد ازینکه وصل شد دوباره قطع میشه خیلی رو مخه .

نمیدونم چه مرضی داره و مشکل از چیه
نمیدونم نویز بین سیماست یا چون با گوشی کانفیگش کردم اینطوره

خلاصه روزی صد بار قطع و وصل میشه..

دوست عزیز با آزمون و خطا میشه براحتی متوجه شد مشکل دقیقا از کجاست،
ضمنا طبق تجربه شخصی بگم که کیفیت سیم کشی و عدم وجود انواع اتصالات در سر راه خط اصلی میتونه کمک شایانی به بالا رفتن کیفیت خط و پایین اومدن نویز بکنه که همین موارد مسلما در کیفیت نهایی خط و در نتیجه کم شدن انواع خطاهای مودم میتونه خیلی موثر باشه !

3aman021
31-01-2015, 22:12
ممنون بابت پاسخ دوست عزیز.

دقیقا چجوری میتونم متوجه بشم مشکل از کجاست؟
آخه هزارتا دلیل میتونه داشته باشه نمیتونم همه جوره تستش کنم.

میشه توضیح بدید دقیقا چیکار باید کنم؟

brothers000
01-02-2015, 09:29
ممنون بابت پاسخ دوست عزیز.

دقیقا چجوری میتونم متوجه بشم مشکل از کجاست؟
آخه هزارتا دلیل میتونه داشته باشه نمیتونم همه جوره تستش کنم.

میشه توضیح بدید دقیقا چیکار باید کنم؟

خواهش میکنم،
خب ببینید دوست محترم، شما باید یه سری مراحل رو طی کنید تا به خود ایراد اصلی برسید
برای این کار هم بهترین راه امتحان کردن همه ی اجزای شبکه تون هست (البته سخت افزاری)
اول از همه باید از بی نقص بودن سیم کشی داخلی خطتون و نصب صحیح اسپلیتر (نویزگیر) اطمینان کسب کنید
در واقع اونطور که همه ی افراد اهل فن توصیه میکنن، برای هر دستگاه گوشی تلفن (یا فکس و آی دی کالر و ...) وجود یک اسپلیتر واجب هست !
بعد ازین مورد باید برید سراغ کیفیت خط که البته اگه از صفحه تنظیمات مودمتون نمای کیفیت خطتون رو بزارید بهتر میشه نظر داد
آخرین مورد اصلی هم امتحان کردن مودم در جایی به غیر از روی خط خودتون و اگه براتون مقدور باشه، امتحان کردن یه مودم دیگه با خط خودتون هست
حالا دیگه بعد از طی کردن این مراحل میشه نظر اصلی رو درباره ی اینکه نقص در کدوم جزء وجود داره، داد.

3aman021
01-02-2015, 15:19
ممنون

اول از همه فکر کنم سیم های برق از کنار سیم تلفن رد میشن .

بعد اسپلیتر هم یکی دارم که هم مودم بش وصل میشه هم تلفن .منظور از نصب صحیح چیه؟ اسپلیتر فقط سه تا کابل بش وصل میشه یکی تلفن یکی dsl یکی هم برای وصل شدن به پریز تلفن.منظورتون از نصب صحیح همینه دیگه؟
از کابل های dsl هم ممکنه باشه؟ مثلا اگه نو نباشه مشکل ایجاد میکنه؟
دو مورد دومم اگه دو مورد اول اوکی نشد تست میکنم..

بازم ممنون

3aman021
01-02-2015, 15:20
ممنون

بعد اسپلیتر هم یکی دارم که هم مودم بش وصل میشه هم تلفن .منظور از نصب صحیح چیه؟ اسپلیتر فقط سه تا کابل بش وصل میشه یکی تلفن یکی dsl یکی هم برای وصل شدن به پریز تلفن.منظورتون از نصب صحیح همینه دیگه؟

بازم ممنون

brothers000
02-02-2015, 15:54
ممنون

بازم ممنون

اول از همه معذرت که دیر ج میدم، این چند روز کمتر فرصت میکنم نت بیام...

خب در مورد اینکه میگید سیم تلفن و برق از کنار هم رد شدن، من اینطور برداشت میکنم که منظورتون سیم کشی داخلی ساختمان هست
از اونجا که بنده تجربه ای هر چند کم (ولی به درد بخور) در مورد سیم کشی داخلی ساختمان دارم باید خدمتتون عرض کنم در اکثر ساختمان ها (مخصوصا آپارتمان های جدیدتر) سیم های اصلی برق و تلفن هیچگاه در یک لوله کار گذاشته نمیشن مگر اینکه برقکار اون ساختمان بخواد در کارش کم گذاشته باشه !
ولی اگه به این قضیه شک دارید میتونید هم از منوی تنظیمات، کیفیت خط رو مورد ارزیابی قرار بدید و در نهایت اگه نویز بالایی خطتون داشته باشه، میتونید با جایگزینی یک کابل روکار تلفن از جلوی درب ورودی ساختمان مشکل رو کامل حل کنید ! (کاری که خودم چند سال پیش انجام دادم و الان خیلی سال میشه از سیم کشی روکار تلفن استفاده میکنم و خیالمم راحته)

در مورد اسپلیتر هم همونطور که گفتید روش اتصالش همینی بود که بهش اشاره کردید
فقط در صورتی که بخواید از یک دستگاه تلفن یا فکس دیگه هم روی همین خط استفاده کنید میبایست برای اون هم اسپلیتر جداگانه تهیه کنید
کابل های متصل به اسپلیتر هم با جابجایی و وصل کردن به گوشی تلفن و عدم داشتن صدای خش خش میشه تا حدود زیادی به سالم بودنشون پی برد

به هر حال تا وقتی که کیفیت خطتون رو (از منوی تنظیمات مودم) نبینم بهتر و بیشتر ازین نمیتونم راهنمایی کنم...

3aman021
02-02-2015, 23:09
مرسی دوست گلل

ازونجایی که با گوشی میام نمیتونم کامل اسکرین شات بگیرم و باید تو دو مرحله اسکرین شات بگیرم...

ایمیل لطف میکنید پ خ کنید ؟

ازینجا آپلود نمیشه لینک مشکل داره

3aman021
02-02-2015, 23:34
اما به احتمال زیاد ایراد از سرویس دهی باشه وگرنه چه دلیلی داره فقط شبا قطع شه ..
روزا هم میشه اما کمتر...
به احتمال زیاد به خاطردانلود شبانه اینجوری میشه

به هرحال ایمیل رو لطف کنید پ خ کنید عکس حاضره

brothers000
03-02-2015, 12:59
مرسی دوست گلل

ازونجایی که با گوشی میام نمیتونم کامل اسکرین شات بگیرم و باید تو دو مرحله اسکرین شات بگیرم...

ایمیل لطف میکنید پ خ کنید ؟

ازینجا آپلود نمیشه لینک مشکل داره

خواهش میکنم
بله متوجه منظورتون در مورد اسکرین شات گرفتن با گوشی شدم
همین الان ایمیل رو براتون پ خ میکنم

اما به احتمال زیاد ایراد از سرویس دهی باشه وگرنه چه دلیلی داره فقط شبا قطع شه ..
روزا هم میشه اما کمتر...
به احتمال زیاد به خاطردانلود شبانه اینجوری میشه

به هرحال ایمیل رو لطف کنید پ خ کنید عکس حاضره

شما نفرمودید از چه شرکتی سرویس اینترنت گرفتید ؟
مشکلات سرویس دهی خیلی میتونه تو قطعی و عدم اتصال به اینترنت نقش داشته باشه !

3aman021
03-02-2015, 16:31
مخابرات دوست عزیز .
آشنای اول.

brothers000
04-02-2015, 11:12
مخابرات دوست عزیز .
آشنای اول.

پس اگه از مخابرات تهران سرویس گرفته باشید باید تو تاپیک مربوطه در همین فروم هم حضور داشته باشید (در واقع منظورم بخاطر مشکلات فراوان سرویس اینترنت مخابراته !)

ضمنا اسکرین شات هایی که فرستاده بودید هم دیدم و براتون همونجا هم توضیح دادم که اسکرین شات از چه قسمتی لازمه بگیرید
اینجا هم مجدد خدمتتون عرض میکنم :

شما به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از طریق مرورگرتون وارد میشید
بعد از وارد کردن یوزر و پسورد (که بصورت پیش فرض هر دو admin هست) وارد قسمت Device Info از منوی سمت چپ بشید
سپس روی زیر مجموعه Statistics از همین بخش کلیک کنید و بعد از اون هم قسمت xDSL از زیر مجموعه همین قسمت رو التخاب کنید
که در سمت راست باید مقادیری همچون زیر را ملاحظه کنید :

Mode:
Traffic Type:
Status:
Link Power State:

Downstream Upstream
Line Coding(Trellis):

SNR Margin (0.1 dB):

Attenuation (0.1 dB):

Output Power (0.1 dBm):

Attainable Rate (Kbps):

که مورد نظر بنده هم، همین قسمت میباشد

javadshahvand
04-02-2015, 11:36
آشغال ترین مودم همین 2730 هست بار ها به مشکل برخوردم گارانتی هم جوابی نداره بده

brothers000
09-02-2015, 12:27
آشغال ترین مودم همین 2730 هست بار ها به مشکل برخوردم گارانتی هم جوابی نداره بده

جالب اینه که این مودم در لیست مودم های مورد تائید مخابرات در رتبه نخست جا گرفته (گویا تمام تست ها هم پاس کرده !)

فهرست مودم های مورد تائید

Model

TEST TYPE

ردیف
Brand
Port Capacity
Delt Test
Down stream Speed
Up stream Speed
Multi pvc
Simultaneous PPPOE Connection
TR069
Total

1
D-Link
DSL-2730U
4FE+wifi
Pass
Pass
Pass
Pass
Pass
feature exist
pass

2
D-Link
DSL-2750U
4FE+wifi+usb
Pass
Pass
Pass
Pass
Pass
feature exist
pass

3
Dlink
2640U
4FE+wifi
Pass
Pass
Pass
Pass

feature exist
pass

4
Dlink
DSL-2730u
4FE+wifi
Pass
Pass
Pass
Pass

feature exist
pass

لینک جدول بالا در آدرس زیر موجود هست :

3aman021
12-02-2015, 17:10
با تشکر از دوست عزیزم brothers000 مشکل مودم حل شد .
مشکل از سیم کشی منزل بود سیم برق و تلفن از یه لاین رد میشدن از اون به بعد اصلا قطعی نداشتم و واقعا باید بگم کارکرد مدم عالیه حتی بعضی وقتا تا ته کوچه هم آنتن میده .
اصلا گرم نمیشه از اون روزی که مشکلم حل شد تاحالا یه بارم نکشیدم از برق...
دی لینک بهترین مارک مودم های وایرلس هست به همه پیشنهاد میکنم.
باتشکر

3aman021
12-02-2015, 17:11
مشکل از سیم کشی منزل بود سیم برق و تلفن از یه لاین رد میشدن از اون به بعد اصلا قطعی نداشتم و واقعا باید بگم کارکرد مدم عالیه حتی بعضی وقتا تا ته کوچه هم آنتن میده .
باتشکر

brothers000
14-02-2015, 15:40
باتشکر

خواهش میکنم دوست عزیز
بنده هم از اینکه مشکلتون حل شد خوشحالم
همونطور که فرمودید این مودم، جز مودم های خوب هست و همونطور که بالاتر هم عرض کردم در لیست مودم های مورد تائید مخابرات جایگاه اول رو داره !

jabalbarez
10-04-2015, 19:23
سلام دوستان
این اخرین فریمور dlink2730u هست
میشه بگین چطوری باید نصب کنم
اخه شامل چند تا فایل هست
ممنون

hashem
02-05-2015, 01:58
سلام دوست عزیز فکرکنم اشتباه دانلود کردی.این مربوط به مدل dme_2730u نه dsl.

partgah
16-08-2015, 20:43
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان محترم که از این مودم استفاده می کنند، خصوصاً وایرلس این مودم
که اکثر دوستان مثل این نظر دوستمون "من یه مشکلی با این مودم دارم که تا حالا قبلا تجربه نکرده بودم!
مثلا با لب تاپ یا موبایل از طریق وایرلس به مودم وصل شدی یهو وسط کار وایرلس میپره! یعنی حتی بین وای فای های اطراف نمیتونی اسمشو پیدا کنی اما بعد از چند دقیقه دوباره اسمش ظاهر میشه و بهش وصل میشه
در ضمن سرویس دهنده اینترنت من مخابراته."
با مشکل مواجه هستند.
بنده این مودمو امروز صبح خریدم و بعد از ظهر وقتی از سر کار اومدم و مودمو نصب کردم با همین مشکل روبرو بودم،و تا ساعت 9 شب تو اینترنت دنبال راه حل بودم تا اینکه تو بعضی از سایتها نوشته بودن که Firmware باید آپدیت بشه، منم از چند تا سابت ایرانی دانلود کردم و نتونستم آپدیتش کنم در نهایت از سایت اصلی خود دی لینک به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفته و برنامه 3
H/W Ver.V1 F/W Ver.1.04 7Z 2.01mb رو دانلود کردم و بعد از بازکردن فایل زیپ webupload.img رو به برنامه دادم واسه آپدیت و مشکل من کاملا حل شد. که دقیقا هم این ورژن برای حل همین مشکل رو سایت دی لینک قرار گرفته "fix wireless SSID disappeared issue" امیدوارم تونسته باشم مشکل خیلی از دوستان رو حل کرده باشم
با تشکر فراوان
مجتبی جعفری

alory111
16-08-2015, 20:50
دوست عزیز برا شما ورژنش با اینی که دوستان ازش حرف میزنن فرق میکنه برا اغلب دوستان مدل u1 یا c1 هست

Sent from my HUAWEI G750-T00 using Tapatalk

k1ozil
17-08-2015, 00:43
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان محترم که از این مودم استفاده می کنند، خصوصاً وایرلس این مودم
که اکثر دوستان مثل این نظر دوستمون "من یه مشکلی با این مودم دارم که تا حالا قبلا تجربه نکرده بودم!
مثلا با لب تاپ یا موبایل از طریق وایرلس به مودم وصل شدی یهو وسط کار وایرلس میپره! یعنی حتی بین وای فای های اطراف نمیتونی اسمشو پیدا کنی اما بعد از چند دقیقه دوباره اسمش ظاهر میشه و بهش وصل میشه
با مشکل مواجه هستند.
بنده این مودمو امروز صبح خریدم و بعد از ظهر وقتی از سر کار اومدم و مودمو نصب کردم با همین مشکل روبرو بودم،و تا ساعت 9 شب تو اینترنت دنبال راه حل بودم تا اینکه تو بعضی از سایتها نوشته بودن که Firmware باید آپدیت بشه، منم از چند تا سابت ایرانی دانلود کردم و نتونستم آپدیتش کنم در نهایت از سایت اصلی خود دی لینک به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفته و برنامه 3
H/W Ver.V1 F/W Ver.1.04 7Z 2.01mb رو دانلود کردم و بعد از بازکردن فایل زیپ webupload.img رو به برنامه دادم واسه آپدیت و مشکل من کاملا حل شد. که دقیقا هم این ورژن برای حل همین مشکل رو سایت دی لینک قرار گرفته "fix wireless SSID disappeared issue" امیدوارم تونسته باشم مشکل خیلی از دوستان رو حل کرده باشم
با تشکر فراوان
مجتبی جعفری
سلام
مودمتون مشکیه یا سفید ؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

hhadi
17-10-2015, 13:33
با مشکل مواجه هستند.
با تشکر فراوان
مجتبی جعفری

سلام

ممنون از راهنمایی
مودم من ارور میده موقع آپلود فایل:

Image uploading failed. The selected file contains an illegal image.

شما همچین مشکلی داشتین؟

فلایت سازان
10-11-2015, 03:04
سلام
من هم چنین مشگلی دارم با اینکه وای فای روشن ناپدید میشه
مدلی که نوشتید تو نامش DME هستش مدل من DSL-2730U ورژن سخت افزار V1 و ورژن فریمور هم 1.02 هست حالا این ورژن چطور باید زده شود اصولی باید باشد که مودم من این ورژن را قبول نکند ورژن شبیه هم تو لینک دانلود هست فقط C1 هست و نه V1
و اگه رنگ مهم باشه سفید رنگ!
مرسی
حسن
لطفا مشخصات مودموتن را هم قرار بدید

فلایت سازان
10-11-2015, 03:41
اینکار را کردم راستی فقط فایلwebupload را قبول میکنه و مودم کامل بالا آمد حالا ببینم مشکل پریدن و ضعیف شدن آنتن وایرلس درست شده یا نه
مرسی
حسن

h_kh_1367
17-11-2015, 22:01
اتفاقا من 3 ساله از این مودم تو محل کارم استفاده می کنم و خیلی هم راضی ام ازش ، اینکه دوستان ناراضی اند ... :n13:

edris_3d
20-11-2015, 20:22
Firmware رو باید Update بفرمایید به 1.5 اگر اشتباه نکرده باشم.
لیک دانلود : Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

OnlyRealMadrid
25-07-2016, 16:30
من نت آسیاتک دارم و ماهی 120000تومن برای 2 مگ نامحدودش میدم. بعد از کلی بحث و دعوا و بعد از 2 سال یکی از پشتیباناشون بالاخره درست جواب داد و راستشو گفت و بهم گفت کیفیت خطتون عالیه و گفت کانکشن دستی بساز و مودم رو در حالت بریج و دستی ست کن. این کار رو که کردم دیدم بلــــــــــــه! متاسفانه مشکل از مودم 2730u بنده بوده. خلاصه فریمور رو آپدیت کردم به سال 2013 و تنظیمات رو از بریج برگردوندم روی همون pppoe و فعلا قطع نشده. طبق تجربه شخصیم بگم که وقتی مودمتون از چراغ dsl قطع شد و این اتفاق چندین بار تکرار شد پس شک نکنید مشکل از مودمتونه. هر دستگاهی یه عمری داره ولی من همیشه مشکل بلامنازع نتم رو آسیاتک قلمداد میکردم و مودمم رو بهترین میدونستم! ولی اشتباه میکردم ... میخوام برم یه ASUS حرفه ای بگیرم ولی متاسفانه جدیداش بالای 600000تومنه ...

bourse24
16-02-2017, 02:45
سلام من همچین مودمی دارم ولی مشکل اونجاست که توی صفحه یتنظیمات مودم دو تا گزینه update داره
یکی ش نوشته update software و اون یکی هم وفقط نوشته update به نظرتون از کدوم باید استفاده کنم؟

- - - Updated - - -

سلام من همچین مودمی دارم ولی مشکل اونجاست که توی صفحه یتنظیمات مودم دو تا گزینه update داره
یکی ش نوشته update software و اون یکی هم وفقط نوشته update به نظرتون از کدوم باید استفاده کنم؟

- - - Updated - - -

wil3on
03-03-2017, 18:14
سلام دوستان منم همین مشکلو دارم مودمم اینه 2730U سفید الا یک ساله که کار میکنه عالیم هست ولی یک دفعه از دیشب که روشنش کردم چراغش قرمز شد همون اخریه که اصل کاره منم هرکار میکنم جواب نگرفتم حتی چندین بار خاموش روشن و ریستش کردم بازم هیچی... دوستان لطفا حل این مشکلو بهم بگین مطلع بشم تا باز مثل روال صابق بشه دیگه داره اعصابمو خورد میکنه لطفا بهترین روش جلوگیری از این مشکلو بهم بگین متشکرم...

sh_sh1987
17-05-2017, 14:09
سلام دوستان گرامی
فریمور زیرو بگیرید

مودو را با کابل لن متصل کنید
دکمه ریست رو چند ثانیه نگه دارید تاچراغ پاور مودم قرمز رنگ شود
به ادرس 192.168.1.1 بروید
فایل فریمور را انتخاب کنید
و بر روی دکمه آپدیت کلیک کنید (کابل را جدا نکنید تا زمانی که چراغ مودم قرمز رنگ میباشد)

مزایا:
آپدیت فریمور به آخرین ورژن ارائه شده توسط DLink (یوزر فرندلی)
رفع مشکل قطع وصل مودم
افزایش سرعت مودم و رفع ریست های بی مورد برای تغییرات جزعی
سازگاری 100% فریمور با مودم (من خودم امتحانش کردم)

این روش برای DSL 2730 C1 میباشد

فریمور روسی هست ولی زبان رو میتونید به فارسی و انگلیسی تغییر دهید
اگر با وایر لس مودم مشکل پیدا کردید باید channel وایرلس رو از advance setting--> WiFi-->Basic setting تغییر بدهید و روی United State یا All channel بگذارید.(به دلیل این که پیش فرض کانالش روی روسیه هست)

موفق باشید.

- - - Updated - - -

سلام دوستان گرامی
فریمور زیرو بگیرید

مودو را با کابل لن متصل کنید
و بر روی دکمه آپدیت کلیک کنید (کابل را جدا نکنید تا زمانی که چراغ مودم قرمز رنگ میباشد)

مزایا:
رفع مشکل قطع وصل مودم

اگر با وایر لس مودم مشکل پیدا کردید باید channel وایرلس رو از advance setting--> WiFi-->Basic setting تغییر بدهید و روی United State یا All channel بگذارید.(به دلیل این که پیش فرض کانالش روی روسیه هست)

موفق باشید.

sh_sh1987
17-05-2017, 14:11
سلام دوستان گرامی
فریمور زیرو بگیرید

مودم را با کابل لن متصل کنید

مزایا:
رفع مشکل قطع وصل مودم

اگر با وایرلس مودم مشکل پیدا کردید باید channel وایرلس رو از advance setting--> WiFi-->Basic setting تغییر بدهید و روی United State یا All channel بگذارید.(به دلیل این که پیش فرض کانالش روی روسیه هست)

موفق باشید.:n06:

snp37
20-10-2017, 12:10
سلام
خودتون رو خسته نکنید:n34:.بندازیدش دور یکی دیگه بخرید. ایراد از مودمه.مال منم بارها و بارها پشت سر هم خود به خود خاموش و روشن میشه طوری که اصلا نمیشه ازش استفاده کرد.گاهی هم چند ساعتی خوب کار میکنه.اولش این ایراد کم بود اما بعد زیاد شد.چند نفر دیگه از دوستان هم که این مودم رو خریدن(متاسفانه به توصیه من:n27:) بعد از مدتی به همین مشکل گرفتار شدن.ISP رو عوض کردم، اسپلیتر عوض کردم،پریز مودم رو عوض کردم،تلفن رو چند روز از پریز کشیدم،مودم رو خودم آپدیت کردم، بردم نمایندگی آپدیت کرد..... نشد که نشد.
توصیه من به دوستان اینه بذاریدش کف زمین و جفت پا برید روش حداقل کمی دلتون خنک بشه :n19:. بعد برید یه مودم بهتر با سخت افزار بهتر مثل ایسوس بخرید یا هر مودمی که فکر میکنید بهتره.

rouzbeh_ziafati
01-06-2018, 07:17
اقا من مشکل تغریبا مشابه دارم
یه مودم 27330u با ورژن V2 me 1.05 داشتم مدتیه دیگه چراغ نتش قرمزه و وصل نمیشه
فکر کردم مودم خرابه رفتم یه مودم دیگه خردیم کارکرده ل پز قضا اونم همین مدل درومد اونم قرمز چراغش.
(با مودم tplink تست کردم مشکلی نداشتم)
حالا میخوام فریمور رو اپدیت کنم فایل بروزتر رو برای این مدل پیدا نمیکنم
تو سلیت خاورمیانه این مودم هم فقط برای v2 اخرین ورژن همون. 1.05 رو گذاشته
لطفا یکی کمک کنه

- - - Updated - - -

یه مودم 2730u با ورژن V2 me 1.05 داشتم مدتیه دیگه چراغ نتش قرمزه و وصل نمیشه
فکر کردم مودم خرابه رفتم یه مودم دیگه خردیم کارکرده ل پز قضا اونم همین مدل درومد اونم قرمز چراغش.
تو سلیت خاورمیانه این مودم هم فقط برای v2 اخرین ورژن همون. 1.05 رو گذاشته
لطفا یکی کمک کنه

rouzbeh_ziafati
01-06-2018, 07:19
یه مودم 2730u با ورژن V2 me 1.05 داشتم مدتیه دیگه چراغ نتش قرمزه و وصل نمیشه
فکر کردم مودم خرابه رفتم یه مودم دیگه خردیم کارکرده از قضا اونم همین مدل درومد اونم قرمز چراغش.
تو سایت خاورمیانه این مودم هم فقط برای v2 اخرین ورژن همون. 1.05 رو گذاشته
لطفا یکی کمک کنه

radarz
01-06-2018, 14:34
سلام

ممکنه نویز خط زیاد باشه .../// برای مودم های دی لینک از سرویس دهنده اینترنت هم سوال کنید ببینید با مودم دیلینک مشکلی ندارن

amirkheramand
28-03-2021, 19:04
درود. فایل های فریمور حذف شده اند. کسی از دوستان فایل ها رو داره برای من ارسال کنه

amirkheramand
28-03-2021, 19:15
درود. فایل های فریمور حذف شده اند. کسی از دوستان فایل ها رو داره برای من ارسال کنه

omid-m22
27-06-2021, 11:15
سلام دوستان
من از شرکت پیشگامان اینترنت میگیرم.
مشکلم این بود که چراغ ADSL روشن نمیشد و مودم دوستم(تی پی لینک) رو امتحان کردم و دیدم اوکیه و به این نتیجه رسیدم که مودم مشکل داره و مودم جدید گرفتم و باز هم مارک دی لینک البته مدل بالاتر و جدیدتر،اما در کمال تعجب باز هم مشکل پا بر جا بود از هر روشی تست کردم درست نشد.
در آخر مجبور شدم برم مودم تی پی لینک بگیرم تا مشکلم حل بشه.
احتمال اینکه بعضی مودم ها درصد نویز گیریشون بالا باشه و در حدی که کارنکنن هست(با توجه به تحقیق در سایت های خارجی)
در آخر اینکه دی لینک در کل شرکت بهتری نسبت به تی پی لینک هست ندارم،آخه خرابیه مودم هاش خیلی کمتره،ولی خب اگه از کیفیته خوبه خط تون مطمئن نیستید بهترین انتخاب تی پی لینکه.:rolleye: