PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوري ميشه بد سكتور رو از پارتيشن بندي خارج كرد؟

saman_uv
22-04-2005, 01:56
سلام ... چه جوري ميشه بد سكتور رو از پارتيشن بندي خارج كرد؟ اگه اين كار رو انجام بديم بد سكتور كه ديگه افزايش پيدا نميكنه؟... يه سوال ديگه هم بودش :ميشه فهميد مودم از اول عمرش چقدر كار كرده؟

mpsjavad
22-04-2005, 03:51
سلام ..

با نرم افزار هاي مختلفي ميشه اين كار رو كرد به اين صورت ناحيه اي كه بد سكتور داره رو علامت گذاري ميكنه تا اطلاعات در اون قسمت ها رد و بدل نشه كه البته اين كار از عمق فاجعه كم ميكنه براي اين كار خود ويندوز هم ميتونه اين كار رو انجام بده ؟ به صورت زير :

روي درايو مورد نظر راست كليك كنيد و گزينه پروپرتيز رو انتخاب كنيد در سربرگ تولز كليك كنيد روي Check Now و كنار كادر پايني تيك بگذاريد و بر روي استارت كليك كنيد .

البته اگه ميخواي از نرم افزار متفرقه استفاده كني دو حالت برات پيش مياد رفع بد سكتور با حفظ اطلاعات و رفع بد سكتور در ازاي فرمت كامل .. كه براي دسترسي به اين نرم افزار ها كافيه كلمه بدسكتور رو جستجو كني :!:

و در مورد سوال دوم شما كه مودم از اول عمرش چقدر كار كرده؟ ميتونم بگم كه تقريبا از ورژن درايور مودم و اسمش و به كمك سايت سازندش ميشه فهميد كه اول عمرش كي بوده :mrgreen: ولي از اول عمرش چقدر كار كرده؟ .. من فكر نميكنم :wink:

saman_uv
22-04-2005, 12:24
سلام اينجور كه شما گفتي يعني با برنامه و اين چيزا بد سكتور از پارتيشن بندي خارج نميشه فقط مخفي ميشه بهترين برنامه براي اين كار هم اينه: HDD Regenerator كه البته فكر كنم با اين برنامه هم بد سكتور گسترش پيدا كنه من ميخوام خارج كردن بد سكتور از پارتيشن بندي رو برام بگين كه ديگه بد سكتور بيشتر نشه ... ممنون

HamidFULL
22-04-2005, 14:53
عزيز بهترين راه HDD Regenerator هست ولی اگه شما ميدونی badsectors کجاست و ميخوای خارجش کنی با Partition Magic 8.05 ميتونی اين کار رو بکنی جوری که دور منطقه يه Badsectors افتاده يک Drive درست کنی و Restart کنی و بعد اون Drive رو Delete کنی از توی Partition Magic 8.05 تا رنگش خاکستری بشه يعنی Unallowable بشه

saman_uv
22-04-2005, 16:51
ممنون حميد جان

HamidFULL
22-04-2005, 22:27
خواهش ميکنم عزيز انشلا مشکل حل شه

saman_uv
07-07-2005, 01:18
سلام در پیرو مطالب قبلی :
اگه ندونی بدسکتور کجاست تکلیف چیه؟ در ضمن با هیچ برنامه ویرایش هارد نمیتونم کار کنم هاردم خاموش میشه وریستار میکنه .به هارد اسلاوم دسترسی ندارم

HamidFULL
10-07-2005, 20:47
saman_uv عزيز اگه ندونی کجاست بايد کل هارد رو با HDD Regenerator چک کنی

ضمن با هیچ برنامه ویرایش هارد نمیتونم کار کنم هاردم خاموش میشه وریستار میکنه
شما اين هارد رو به يه سيستم ببند که سيستم عامل و هارد جدا داشته باشه با اون بيا بالا حالا به اين دسترسی داری و ميتونی روش کار انجام بدی ولی اگه بازم خاموش شد
که ديگه مرخص هست و بايد بره تعمير

Gilopa
10-07-2005, 21:37
همینطور که حمید جان گفتند عمل کن.
برنامه پیشرفته دیگه ای هستش که میتونی ازش استفاده کنی. acronis director soite

saman_uv
11-07-2005, 00:38
سلام من با هر 2 تا برنامه کار کردم با اکرونیس که خاموش میشه با hdd Regeneratorهم چند وقت پیش چک کردم بعد 48 ساعت درگیری گیر کرد.تعمیرگاهم بردمش ولی یارو هیچی حالیش نبود فکر کنم به غیر بدسکتور مشکله دیگه ای هم داشته باشه به نظر شما با این شرایط امید به تعمیرش داشته باشم یا ...

arkadas
11-07-2005, 01:19
دوست من با یک دیباگر سخت افزاری چک کن دقیقا بهت می گه مشکل کجاست.اگه امتحان کردی بهم بگو تا برات بگم درست می شه یا نه.
دیباگر ها هم قیمتش متغیره و اصلا نیاز نیست بخری برو چند تا شرکت بپرس بالاخره یدونشون دارن.قیمتشم از 20 هزار تا به بالا هستش.

Unix
11-07-2005, 02:43
خدا هارد شما را بيامرزد و به بازماندگان صبر و بردباري عطا نمايد :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
مطمءن باشيد با اين توضيحاتي كه شما داديد بهتر از اين نمي شه...

saman_uv
11-07-2005, 02:53
unix جان خیلی ممنون . یه قطعه از سیستم گیر باشه همش ضد حاله الان بیشتر از 1ذقیقه و نیم طول میکشه تا سیستمم بالا بیاد مثلا CPU 2.6full دارم ولی همین هارده کارایی رو مختل کرده فکر کنم باید برم تو نخ خرید هاد یا وسترن یا مکستور .این مکستوره که حالم رو گرفت اگه برو بچ با وسترن کار کردن بگن ببینیم خوبه یا بده البته شنیدم سرعتش خوبه ولی بعد از یه مدت خرخر میکنه ؟

HamidFULL
11-07-2005, 18:59
saman_uv عزيز هارد ات رو ببر جاهای حرفه ايی برای تعمير مثلاً خود نمايندگی يا حرفه ايی تر ها که کم
نيستن! ولی به نظر من اول همين هارد رو برسی کن اگه نشد بخر
البته Maxtor و WD هر کدوم ويژگی های خودشون رو دارن Maxtor طول عمر بيشتری داره ولی WD سرعت باور نکردنی!

sAsAn.K
11-07-2005, 19:53
من رشتم کامپیوتر سال دومم هستم
معلممون گفت با یه برنامه low level format کرده یه هارد 40 گیگ که 19 گیگ بد سکتور داشته رو کامل درستش کرده البته شب ساعت 9 گذشته فردا ظهر ساعت 11 ظهر اومده بوده تموم شده بوده

saman_uv
12-07-2005, 02:16
low level format هم امتحان کردم خیلی هم طول کشید ولی بی اثر بود .در ضمن عجب استادی داشتین همه میدونن بدسکتور سخت افزاری درست نمیشه .اگرم نرم افزاری بوده همون اسکن دیسک درستش میکرد low level format برای چی؟در ضمن از حمید جانم نهایت تشکر رو دارم

Amir_P30
12-07-2005, 03:39
شما كه هاردت مكستور است از برنامه Max Blast استفاده كن.

در ضمن من وسترن دارم خيلي راضيم.كولاكه
80 GB و 7200 دور با بافر 8 :wink: :mrgreen:

Nesta
12-07-2005, 03:49
سلام دوست عزیز اگه قرار باشه این همه طول بکشه من میگم ببری شرکت خودش انجائی‌ که گارانتی‌ داره اونم بهت 2 روز میده دیگه زحمت هم نمیکشی‌ که خسته بشی‌ . :D :D

saghy
12-07-2005, 04:25
سلام
دوست عزيز من هم يه راه بهت پيشنهاد ميدم !
ببين برنامه ديسك اديت نورتون داس را پيدا كن . با يك بوت غير ايكس پي بيا بالا و ديسك اديت را اجرا كن .
حالا بايد هارد رو به صورت فيزيكي انتخاب كني .
بعد از انتخاب بايد هارد رو از حالت فقط خواندني خارج كني (درقسمت تنظيمات برنامه)
حالا فت اوليه و ثانويه را كه اولي در كلاستر اول و دومي در آخرين كلاستر ميشينه را صفر كني با مارك و فيل كردن دربرنامه .
الان يك هارد صفر داري مثل روز اول . بعد از اين يك پارتيشن به تنهايي روي هارد درست كن و فرمت كن. در اين حالت سكتورهاي بد را ميتواني پيدا كني . اكنون با داشتن مكان بد سكتورهاي اگر به صورت تجمعي بود با روشي كه حميد گفت قسمتهاي خراب را درايو بساز و پاك كن .

saman_uv
13-07-2005, 01:59
بعد از اين يك پارتيشن به تنهايي روي هارد درست كن و فرمت كن. در اين حالت سكتورهاي بد را ميتواني پيدا كني . .
ممنون ساقی جان از اینجا به بعد کار با همین برنامهست یا با بارتیشن مجیک؟

شما كه هاردت مكستور است از برنامه Max Blast استفاده كن.

در ضمن من وسترن دارم خيلي راضيم.كولاكه
80 GB و 7200 دور با بافر 8 :wink: :mrgreen:
سلام خواستم ببینم چند ساله برات کار میکنه؟ چون میگن بعد 2 سال باید بیخیالش بشی این بر نامه چی میکنه

Amir_P30
13-07-2005, 02:01
2 سالي هست تقريبا

اين برنامه ميتونه بد سكتور هاي روي هارد رو تعمير كنه

اين برنامه رو خوده كارخانه كستور داده بيرون

اينم لينك دانلودش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman_uv
13-07-2005, 22:33
فکر کنم low level format موثرتر باشه هر چند که هیچ کدوم اثر چندانی ندارن فعلا برنامه ای که ساقی گفته رو پیدا نکردم حجمش چقدره؟

reza12100
13-07-2005, 23:11
توی محیط داس از scandisk surf استفاده کن البته اگر درست نوشته باشم
بعد از اینکه نوشتی scandisk d یا درایو دیگر از شما میخواد که اسکن کامل کنه و شما باید قبول کنی
این اسکن بیت به بیت هارد را اسکن میکنه و هرجا که بد سکتور یاشه به رنگ دیگری نشون میده
این نوع اسکن روی یک درایو 10 گیگی معمولا 2 تا 3 یاعت طول میکشه

hoseinquest
13-07-2005, 23:14
سلام
موضوع خوبی مطرح کردی
یکی از این نرم افزارهارو خود پی سی ورلد معرفی کرده
BAD hard fix
یا یه چیزی تو همین مایه ها

saman_uv
14-07-2005, 00:35
توی محیط داس از scandisk surf استفاده کن البته اگر درست نوشته
اقا رضا یه زحمتی بکش اسم رو دقیق بنویس اگه منظورت scan disk c هستش این جای هیچی رو نشون نمیده

reza12100
14-07-2005, 22:28
اول با یک سی دی بوت مثل 98 یا یک دیسکت بوت میری تو محیط داس بعد تایپ میکنی :
scandisk d:
یعد از اینکه اسکن تمام شد از شما میپرسه:
do you want to SURFACE scan
و شما هم قبول میکنید
یه این صورت شروع به اسکن بیت به بیت میکنه

saman_uv
14-07-2005, 22:31
وای که درایوام همه NTFS ان اگه مطمینی فرمت کنم

Amir_P30
15-07-2005, 00:30
وای که درایوام همه NTFS ان

خوب با پارتيشن مجيك برشون گردون به فت 32

saman_uv
15-07-2005, 00:33
ققبلنم گفتم با هیچ برنامه ویرایش هارد نمیتونم کار کنم هارد خاموش میشه

reza12100
15-07-2005, 11:05
از اینکه بعد از scan شروع به surface scan میکنه و هر بیتی که بدسکتور داشت به رنگ دیگه نشون میده مطمئنم چون خودم تست کردم
و در نهایت میتونی بفهمی کجای هاردت بدسکتور داره

reza12100
15-07-2005, 11:35
در ضمن بد نیست از نرم افزار DiskPatch 2.1 که در محیط داس اجرا میشه استفاده کنی -حجم کمی داره و :
DiskPatch is a powerful DOS based data recovery utility that helps to recover (undelete) deleted partition and logical disks on PC hard drives, repair boot sectors, run surface tests (repair bad sectors), wipe disks or selected partitions and even cl

download:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

crack:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman_uv
15-07-2005, 22:14
اينو استفاده كردم suface scan ro ايراد نگرفت ولي تو قسمت surface scanRw گير ميكردش
همچنين در قسمت wipe و پاك كردن گير ميكرد و دماي هارد افتضاح داغ ميشد

patal
18-07-2005, 05:11
سلام
در آدرس زير اطلاعات خوبي در مورد BAD sector هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوش باشي،
©م.م.©