PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرز تشخيص اصل بودن (با عكس) مودمهاي Zoltrix smart spirit 3 chip

ZiTaNiX
22-04-2005, 01:13
سلام من چند وقت پيش ها يعني يك ماه پيش يه مودم زولتريكس خريم كه اين مودم يه مشكلي داشت مشكلش اين بود كه سرويس انتظار مكالمه اون كار نمي كرد يا بهتر بگم اصلا اگه يكي زنگ مي زد خونه مودم زنگ نمي خورد رفتم چند جا سوال كردم گفتن درايور جديد رو بريزي درست ميشه اونم دانلود كردم ريختم اصلا ويندوز ريخت به هم ريست ميشد بردمش گارانتي (گارانتي ايسلند كامپيوتر 5 ساله ) عوضش كردم اين يكي هم همين طوريه حالا مي گين چي كار كنم؟ :?: در ضمن هم سيستم كالر آي دي و هم انتظار مكالمه روي خط ما فعاله با تلفن معمولي كار مي كنه با اين مودم كار نمي كنه :idea:

ZiTaNiX
22-04-2005, 10:46
اگه ميشه اينم بگين كه چطور مودم اصل از غير اصل تشخيص داده مي شه ؟ (در مورد زولتريكس)

Navid
22-04-2005, 12:35
تا اونجايي كه من مي دونم اين مدل مودم كالر آي دي رو ساپورت نمي كنه در مورد انتظار مكالمه هم نمي دونم !
در مورد اصل و غير اصل تو مجلات كامپيوتري نوشته چه جوري
يكي از راهاش اينه كه ببيني كه ؟آيا ويسش كار مي كنه يا نه !
و اينكه ببيني تمام چيپ ست ها به مودم وصل هستند ( يعني سيم خروجي داشته باشند و تزييني نباشند )

HamidFULL
22-04-2005, 14:52
zitanix نويد جان درست ميگن اگه دقت کنی رو جعبه ي مدم نوشته Caller ID US version !
call waiting هم نداره يعنی من که تا حالا نديدم کسی بتونه باهاش call waiting کنه

در مورد اصل و غير اصل بايد بگم چند تا راه داره اولی اينکه 3 CHIP باشه و چيپ ها تو مدار باشن دوم اينکه شما برای خريد اگه چند تا مدل تو مغازه های مختلف ببينی خودت تشخيص ميدی کدوم اصل هست و کدوم قلابی!!!! راه های ديگه ايی هم داره ولی 18.000 تومنيش رو بخر! چون اصل هست قلابی از 13.000 داره تا 15.000! البته در مورد راه تشخيص قبلاً بحث شده
البته اينم بگم 90 در سد اين Zoltrix ها قلابی هستن

ZiTaNiX
22-04-2005, 17:47
اين والله سه تا چيپ داره از هر سه تاش هم سيم زده بيرون از اون 2 تا كوچيكا هم سيم زده بيرون كه چنتاش به يه جايي وصله چند تاش هم رو هواست حالا ديگه نمي دونم بايد همش وصل باشه يا چند تاش اگه ممكه عكس اصلشو اگه دارين بذارين تا ملت هم صفا كنن و گول اين مودم مسخره رو نخورن

HamidFULL
22-04-2005, 22:49
والا عکسش رو من پيدا نکردم روی اينترنت ولی اين دفترچش هست به صورت که ميتونيد دانلود کنيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ZiTaNiX
22-04-2005, 23:36
اين رو دانلود كردم ولي چيزي از توش دستگيرم نشد :(

Navid
23-04-2005, 04:10
zitanix جان مي توني مجله ريزپردازنده رو بخري ( ماه فروردين ) دو صفحه داره براي اين كار
در ضمن فيش پشتشو چك كن

ZiTaNiX
23-04-2005, 18:53
فیش پشتش مگه چی داره نگاش کنم؟
اصلا یکی به من بگه این ایسلند کامپیوتر معتبره یا نه
تو پاساژ علاءالدین

Gilopa
24-04-2005, 02:21
دوست عزيز مودمت دقيقا مودم منه كه كالر آيديش فقط مخصوص آمريكاست و ديگه اينكه سيستم انتظار مكالكش كار ميكنه ولي بستگي به آي اس پيت هم داره كه اين سيستم ساپورت ميكنه يه نه وديگه اينكه يادت باشه كه حتما بايد در ويندوز اكس پي هم درايورش نصب كني .چون تو دفترچش نوشته لازم يست در حالي كه مايكروسافت ويندوز با نام genius ميشناستش كه در اين حالت هيچ كدوم از ويژگيهاش استفاده نميشه.

در مورد اصل بودن مودمت بايد بگم كه نرم افزار phontry رو از همين سايت بردار و بعد قسمت شناسايي مودمش بهت نشون ميده كه آيا مثلا v92 ساپورت ميشه يا نه كه از اونجا ميشه اصل بودنش پي برد و يا مجله دانش و كامپيوتر رو بخر اطلاعيه زده با عكس كه كدوم تقلبيه و كدوم نه.

ZiTaNiX
24-04-2005, 22:38
سلام بچه ها
امروز رفتم بالاخره ته توی مودم رو در آوردم
این مودم ها دو نوع هستش یکی با گارانتی جزیره یکی با گارانتیه راقی مال من جزیره بود
ما دیده بودیم گارانتی شرکت ها فرق کنه ولی ندیده بودیم مودم ها هم فرق کنه اصلا از زمین تا آسمون این 2 مودم با هم فرق داره
اونی که گارانتیه راقی داره میگه این اصله اون یکی هم میگه مال ما اصله
ولی بذار روشنتون کنم که کدوم اصله
مال راقی اصله چون من شکل مودم رو از تو خود سایت زولتریکس دیدم
خلاصه مواظب باشید کلاه سرتون نره

ZiTaNiX
24-04-2005, 22:40
v92 این که ساپورت میشه
ولی مشکل من این بود که مودم اصلا از اون طرف بوق نمیخوره که بخواد این چیزاش کار کنه

Amir_P30
27-04-2005, 21:24
من اين عكس ها رو توي مجله آي تي ديدم برام جالب توجه بود كه در يك مجله و در يك شماره 2 تاشركت بيان بگن مودمي كه ما ميديم اصله :shock: :shock: :shock:

حالا بحث كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

براي ديدن سايز كاملا بزرگ عكس ها روي اين فايل هاي كليك كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

HamidFULL
27-04-2005, 23:43
امير جان به نظر من هر 2 قلابی هست ولی بايد اين مدم رو فعلاً کنار زد و رفت سراغ US.Robotics

Amir_P30
28-04-2005, 10:06
حميد جان به نظر من ماله مهرگان ماشين آسيا درست هستش.چون من مودم خودمم از همين نمونه است و خيلي هم ازش راضي هستم. :D

ZiTaNiX
28-04-2005, 14:57
مال من از نوع دومه خیلی اذیت می کنه اصلا از اون طرف بوق نمی خوره سفارش دادم یه دونه از نوع اولی یعنی راقی بیاره ببینم چی میشه شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

+

آخه شما بگید مگه میشه یه مدل مودم 2 تا شکل مختلف داشته باشه؟ عجیبا غریبا

+

اگه هر دو قلابی باشن من چه خاکی بریزم تو سرم پس شما هیچ کدوم به این مشکل من بر نخوردید تو پست بالا مشکلم رو گفتم

سه پست پشت سر هم ادقام شد
ميثم

Amir_P30
28-04-2005, 19:48
نه ماله راقي درسته

بعني اينجا هر چي من خودم دارم و هر چي هم براي دوستام بستم هيچ مشكلي ندارن

از طرف راقي خيال راحت :mrgreen: :wink:

ZiTaNiX
28-04-2005, 20:36
آقا شما مطمئنی؟ پس اون دم و دستگاه ها که رو جزیره داره رو راقی نداره چی پس تکلیف اونا چیه؟

taghi_ramzi
28-04-2005, 23:03
برادران خسته نباشيد
مودم من از نوعيه كه تو آگهي مهرگان ماشين تقلبي اعلام شده
جالب اينجاس كه دقيقا همون شكله ولي با مارك rockwell
با گارانتي Island !!!!!!!!!!!!!!!

به نظرم آگهي مهرگان ماشين درست تر مياد
چون از اين مودم اصلا راضي نيستم
مدتيه كه تو ويندوز 98 نصب نميشه !
و چيزي جز يه مودم تك چيپ با دو چيپ سر كاري
نيس !

ZiTaNiX
28-04-2005, 23:17
ماله من از نوع دوم یعنی جزیره است وقتی درایور مودم رو از سایت زولتریکس گرفتم نصب کردم اصلا ویندوز مودم رو نمی شناخت بعضی وقت ها هم تخته هنوز نیومده تو ویندوز ریست میکرد اونایی که مودم نوع اول یهنی راقی رو دارن درایور رو از سایت زولتریکس بگیرن نصب کنن اگه درایور خورد معلومه مودم اصله سریعتر خبرش رو هم اینجا بذارید ما هم مطلع بشیم
لینک دانلود درایور مودم زولتریکس مدل FM-56KSHCF-VSP

taghi_ramzi
28-04-2005, 23:24
در مورد مودمهاي creative
نظر دوستان چيه
يه مدل ديدم با برد كوچك و جمع و جور
10 هزار چوب (البته من شهرستانم)
كسي استفاده كرده نظر بده؟

ZiTaNiX
28-04-2005, 23:33
بابا جون فعلا زولتریکس رو بچسب ببینیم چی میشه به خدا قبلش راکول داشتم سگش شرف داشت جون من سریعتر تکلیف این تاپیک رو معلوم کنید

taghi_ramzi
28-04-2005, 23:57
تكليف معلومه
آگهي مهرگان ماشين درسته ولاغير!

Amir_P30
29-04-2005, 18:33
بابا جون فعلا زولتریکس رو بچسب ببینیم چی میشه به خدا قبلش راکول داشتم سگش شرف داشت جون من سریعتر تکلیف این تاپیک رو معلوم کنید

قضيه معلوم شده ديگه
فقط مودم هاي مهرگان ماشين (راقي) درستن.
ديگه اين قدر كش دادن نميخواد :? 8)

ZiTaNiX
29-04-2005, 22:45
شما از کجا می دونی شاید اون یکی اصل باشه آخه یه مودمی که این همه کار انجام می ده چطور هیچ دم و دستگاهی روش نداره؟

HamidFULL
29-04-2005, 23:00
بله دوستان تکليف مشخص شد! من اين 2 3 روزه از بچه های بازار سؤال کردم و به اين نتيجه رسيديم که مال راقی تقريباً کپی يه اصل هست يعنی کيفيت بهتری داره و بهتر هست همونطور که امير جان گفتن
taghi_ramzi جان مدم های Creative فوق العاده مدم های خوبی هستن و با اکثر خط ها سازگار هستن
بچه ها ديگه خواهش ميکنم اينقدر اين تاپيک رو کش نديد حالا هم که به نتيجه رسيد وگرنه متاسفانه بايد تاپيک رو قفل کنيم

ZiTaNiX
01-05-2005, 11:09
آقا بالاخره ته توش در اومد اونم از یه منبع موصق
نتیجه این تاپیک اینه که مودم های راقی اصله می تونید خودتون به این آدرس برید و ببینید این سایت رسمیه زولتریکس
عکس مودم رو تو کامپیوتر ذخیره کنید تا بزرگ بشه بعد خودتون می بینید که مودم راقی اصله
ممنونم از تمام دوستان که منو راهنمایی کردن
راستی قیمتش هم 16000 تومانه

ZiTaNiX
03-05-2005, 21:36
کسانی که این مودم رو دارن تا حالا از voice اون استفاده کردن؟

saghy
03-05-2005, 23:48
سلام
تاپيك فوق نامربوط و از بحث علمي خود خارج گشته . به همين دليل قفل شد
سوالات و نظرات مرتبط خود را به تاپيك مودم ببريد