PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در فرمت نشدن درایو unallocated

saboor63
27-12-2013, 18:31
سلام
امروز روی لپ تاپ تازه ام ویندوز 8 نصب کردم
یکی از درایو هام unallocated شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی میخوام فرمتش کنم (از new simple volume)
بعد از انتخاب letter و ...
این خطا رو میده:

اگه no بزنم میره به حالت اول
اگه yes بزنم این خطا رو میده:

لطفا راهنمایی فرمایید

.AraMesh.
27-12-2013, 18:51
سلام"از برنامه Acronis Disk Director Home 11.0.2343 Final استفاه کنید. طرز کارش سادست

ata.royalfalcon
27-12-2013, 19:00
سلام .

همانطوریکه در پست دوم هم گفته شد میتونید از برنامه Acronis Disk Director Home (و یا برنامه های مشابه) استفاده کنید ولی نکته بسیار مهمی که باید دقت کنید این هست فضای unallocated شده باید بصورت logical پارتیشن بندی و فرمت بشه .

بعبارت دیگر ؛ هاردهایی که بصورت mbr شناسایی شده اند حداکثر چهار عدد پارتیشن primary میتونند داشته باشند (که هارد شما - disk0 - همین تعداد را دارد) و اگر سعی کنید پارتیشن primary بیشتری بسازید ممکن هست بصورت بصورت داینامیک دربیاد که دردسرهای زیادی خواهید داشت .

Ali_RNT
27-12-2013, 19:12
منم این مشکل رو داشتم.از درایو قبل از Unallocated یه حجم کمی رو کم کردم و دوباره امتحان کردم درست شد!!!(EaseUS partition manager)

موفق باشید...

saboor63
27-12-2013, 21:16
سلام .

همانطوریکه در پست دوم هم گفته شد میتونید از برنامه Acronis Disk Director Home (و یا برنامه های مشابه) استفاده کنید ولی نکته بسیار مهمی که باید دقت کنید این هست فضای unallocated شده باید بصورت logical پارتیشن بندی و فرمت بشه .

بعبارت دیگر ؛ هاردهایی که بصورت mbr شناسایی شده اند حداکثر چهار عدد پارتیشن primary میتونند داشته باشند (که هارد شما - disk0 - همین تعداد را دارد) و اگر سعی کنید پارتیشن primary بیشتری بسازید ممکن هست بصورت بصورت داینامیک دربیاد که دردسرهای زیادی خواهید داشت .
ممنون
کمک زیادی کردید
فکر کنم به خاطر همون محدودیت چهار عدد بود
با پارتیشن قبلیش ادغام کردم درست شد