PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی دردناک هنگام نصب ویندوز 8.1 یا 8pro

behnam-kh
18-12-2013, 10:38
سلام
لپتاپ من asus x550cc هست و win 8 enterprise روش نصب کردم و الان که میخوام 8.1 نصب کنم ارور زیر رو هنگام انتخاب پارتیشن میده و حتی وقتی 8pro هم خواستم نصب کنم این ارور رو داد
windows cannot be installed to this disk. the selected disk has an MBR partition table. on EFI systems, windows can only be installed to GPT disks.
و راهی ندارم جز پاک کردن پارتیشن ها و پارتیشن بندی مجدد.
وقتی هم بخوام مجدد نصب کنم باز هم این ارور رو میده و باید دوباره پارتیشن بندی کنم.
روی سیستم های دیگه و یا لپتاپ های دیگه از همین مدل یا مدل های دیگه این مشکل نیست و راحت نصب میشه و فقط اینه که اینطوره
به نظر شما مشکل از چیه؟

FerineFast
20-12-2013, 08:52
با دیسک ویندوز 8 بوت کنید و طبق دستورات آموزش زیر بخش دوم (دستورات CMD عمل کنید) و هارد خودتون رو از MBR به GPT تبدیل کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saadatyar
04-04-2014, 23:46
سلام
لپتاپ من asus x550cc هست و win 8 enterprise روش نصب کردم و الان که میخوام 8.1 نصب کنم ارور زیر رو هنگام انتخاب پارتیشن میده و حتی وقتی 8pro هم خواستم نصب کنم این ارور رو داد
windows cannot be installed to this disk. the selected disk has an MBR partition table. on EFI systems, windows can only be installed to GPT disks.
وقتی هم بخوام مجدد نصب کنم باز هم این ارور رو میده و باید دوباره پارتیشن بندی کنم.
روی سیستم های دیگه و یا لپتاپ های دیگه از همین مدل یا مدل های دیگه این مشکل نیست و راحت نصب میشه و فقط اینه که اینطوره
به نظر شما مشکل از چیه؟

دوست عزیز برو توی این لینک حالشو ببر تا ببینی چقذ راحته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] "
:n01:

.AraMesh.
05-04-2014, 00:56
سلام
به نظر شما مشکل از چیه؟
سلام" اون تنظیماتی ک دوستمون گفتند برای سیستمی هستش ک هاردش ساتا نباشه. اما حواستون باشه برای نصب ویندوز 8 به بالا شما باید (بهتره) فقط اولین پارتیشن رو داخل محیط بوت بسازید تا ویندوزتون نصب بشه و مابقی رو بعد از پایان نصب، از داخل محیط اصلی ویندوزتون بسازید تا دچار مشکل نشید. با فرمت سریع هم بسازید.

kaner58
03-08-2016, 09:54
سلام
من ویندوزم رو فرمت کردم و حالا تو همین ارور گیر کردم اما از روش اول که نمیشه روش دومم نشد توو بخش بوت launch CSM داره و launch pxeoprom policy و UEFI نداره من چکار کنم؟