PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در لود سی دی. یندوز 8 - 64.بیت

nemesiss1364
13-12-2013, 02:06
با درود. لب تاپ سامسونگ، ویندوز 8 - 64 بیت اورجینال.
1. سی دی ویندوز 8, 64 بیت رو که توی سی دی رام اکسترنال میزارم هر کار می کنم نمیره به ضمراحل نصب. وارد بایوس هم که میشم بوت اول رو سی دی رام تنظیم میکنم اما جالب اینجاست که توی بایوس جلوی سی دی رام مدلش رو نمینویسه فقط نوشته. Cd. هارد رو هم که وصل میکنم فقط مینویسه hdd
2. وقتی سی دی رو از توی ویندوز اجرا می کنم این ارور رو میده
Us the another instalation disk that says 64 bit. When you insert in windows set up will restrart
2 تا سی دی گزاشتم همین ارور رو میده
لطفا راهنایی کنید

Ali_RNT
13-12-2013, 02:14
ویندوز 8 روی دی وی دی هست و روی سی دی رام خونده نمیشه...

nemesiss1364
13-12-2013, 15:36
حالا من نوشتم سی دی رام اما خب در واقع دی وی رام هست و خیلی خوب هر سیدی و دیوی دی رو باز میکنه. ویندوزی که دارم روی دی وی دی هست

Ali_RNT
13-12-2013, 19:42
روی دی وی دی رام دیگه امتحان کنید.اگه مشکلی نداشت مشکل از دی وی دی تون هست و احتمالا بد رایت شده.دیسک رایت شده هست یا نه؟؟؟

nemesiss1364
14-12-2013, 21:31
نه رایت شده نیست از این پک های لرد و گردو هست هر دو تا سی دی یه ارور میده (Us the another instalation disk that says 64 bit. When you insert in windows set up will restrart) .... به نظرتون اصلا 64 نصب کنم یا 32.... آّیا نرم افزار های 32 روی 64 نصی میشه؟ مرسی

nemesiss1364
16-12-2013, 00:47
کسی نیست کمک کنه. من سی دی رام اکسترنال دیگه ای ندارم که امتحان کنم ولی بعید می دونم از سی دای رام یا سی دیا باشه چون هم سی دیا هم سی دی رام تمیز در حد نو هستن. لطفا کمک کنین

FerineFast
16-12-2013, 01:16
اینکه چرا بوت نمیشه رو علتش رو نمی دونم ولی برای نصب از داخل ویندوز این روش رو هم امتحان کنید :
1- فایل زیر رو اجرا کنید (X درایو درایو اکسترنال شماست):
X:\sources\setup.exe

nemesiss1364
16-12-2013, 08:32
اینکه چرا بوت نمیشه رو علتش رو نمی دونم ولی برای نصب از داخل ویندوز این روش رو هم امتحان کنید :
1- فایل زیر رو اجرا کنید (X درایو درایو اکسترنال شماست):
X:\sources\setup.exe
یعنی باید سی دی ویندوز رو توی هاردم توی مسیر source که خودم می سازم کپی کنم؟:n05:

FerineFast
16-12-2013, 09:00
خیر منظور از X همون درایو سی دی رام شماست مثلا می تونه مسیر زیر باشه :
E:\sources\Setup.exe

nemesiss1364
16-12-2013, 12:04
خیر منظور از X همون درایو سی دی رام شماست مثلا می تونه مسیر زیر باشه :
E:\sources\Setup.exe
خب من همین کار رو می کنم که این ارور رو میده Us the another instalation disk that says 64 bit. When you insert in windows set

قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد که اصلا نمی تونم سی دی رو لود کنم. نمی دونم چرا نمی خونه سی دی رو...
وقتی می رم توی بایوس اصلا مدل سی دی رام رو نمیشناسه فقط مینویسه cd. یا اگه هارد رو وصل کنم مینویسه hdd. ولی مودلش رو نمیزنه در صورتیکه باید نام کامل هر دیوایسی رو جلوش بنویسه

Ali_RNT
16-12-2013, 15:29
احتمال زیاد پس مال همون دی وی دی رام هستش...

nemesiss1364
16-12-2013, 19:25
احتمال زیاد پس مال همون دی وی دی رام هستش...
خب پس چرا هارد رو شناسایی نمی کنه؟
من می خوام ویندوزم رو عوض کنم چکار کنم؟:n03:

FerineFast
16-12-2013, 21:04
خب پس چرا هارد رو شناسایی نمی کنه؟
من می خوام ویندوزم رو عوض کنم چکار کنم؟:n03:

خب من همین کار رو می کنم که این ارور رو میده Us the another instalation disk that says 64 bit. When you insert in windows set

قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد که اصلا نمی تونم سی دی رو لود کنم. نمی دونم چرا نمی خونه سی دی رو...
وقتی می رم توی بایوس اصلا مدل سی دی رام رو نمیشناسه فقط مینویسه cd. یا اگه هارد رو وصل کنم مینویسه hdd. ولی مودلش رو نمیزنه در صورتیکه باید نام کامل هر دیوایسی رو جلوش بنویسه

نه لزومی نداره اسم کامل بنویسه
من پیشنهادم اینه که فایل های نصب رو روی یک فلش بریزید و بعد از boot able کردن فلش سیستم رو با فلش بوت کنید.

nemesiss1364
17-12-2013, 01:20
نه لزومی نداره اسم کامل بنویسه
من پیشنهادم اینه که فایل های نصب رو روی یک فلش بریزید و بعد از boot able کردن فلش سیستم رو با فلش بوت کنید.

من تا الان ندیدم سیستمی دیوایسی رو بشاسه ولی اسم اونو ننویسه (مخصوصا توی باویس)
من همین سی دی و س دی رام رو به یه لپ تاپ دیگه زدم هم از توی سی دی می شد نصب کرد هم از طریق بوت. و حالا مطمئنم که مشککل از ویندوزمه...
اگه فایلهای نصبی ویندوز رو بریزم روی فلش بعد چجوری باید bootable اش کنم...
اگه بخوام بافلش نصب کنم از توی محیط ویندوز باید اجراکنم یا قبل از بالا امدن ویندوز؟

Ahmad24
17-12-2013, 07:53
با درود. لب تاپ سامسونگ، ویندوز 8 - 64 بیت اورجینال.
1. سی دی ویندوز 8, 64 بیت رو که توی سی دی رام اکسترنال میزارم هر کار می کنم نمیره به ضمراحل نصب. وارد بایوس هم که میشم بوت اول رو سی دی رام تنظیم میکنم اما جالب اینجاست که توی بایوس جلوی سی دی رام مدلش رو نمینویسه فقط نوشته. Cd. هارد رو هم که وصل میکنم فقط مینویسه hdd
2. وقتی سی دی رو از توی ویندوز اجرا می کنم این ارور رو میده
Us the another instalation disk that says 64 bit. When you insert in windows set up will restrart
2 تا سی دی گزاشتم همین ارور رو میده
لطفا راهنایی کنید

اینکه چرا از dvd اکسترنال بوت نمیشید به علت اینه که بایوس درایوری برای شناسایی و خواندن dvd در هنگام بوت نداره(به احتمال زیاد)

یه قانون کلی در مورد همه ویندوزها وجود داره.اگر شما بخواید از خود ویندوز اقدام به نصب مجدد ویندوز بکنید فقط موقعی اجازه اینکارو دارید که از همون dvd نصب اولیه استفاده کنید.
این ارور میگه این dvd با ویندوز نصب شده مغایرت داره.(حالا از روی شماره سریال متوجه میشه یا چیز دیگه اطلاع دقیقی ندارم)

شما فقط میتونید با بوت از رسانه نصب(dvd یا فلش یا ...) اقدام به نصب تازه کنید.برای آپگرید طبیعتا همچین محدودیتی نداریم.توصیه میکنم از dvd ویندوز ۸.۱ استفاده کنید.

من برای نصب سیستم عامل یا از هارد اکسترنال usb استفاده میکنم یا مستقیما محتویات dvd رو کپی میکنم رو هارد و نصاب رو از روی هارد راه اندازی میکنم.سیستم بوت کامپیوتر من در پست زیر آورده شده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتهی سر و کله زدن با boot manager ها پیچیدگیهای خاص خودشو داره.راحتترین شیوه برای شما استفاده از نرم افزار unetbootin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.یه فلش ۸ گیگ یا بالاتر رو برای نصب ویندوز استفاده کنید.
اگر تو تنظیمات Bios گزینه ای به نام Boot mode دارید اونو به Legacy support تغییر بدید.
در برخی از سیستمها که از بوت امن پشتیبانی دارند باید گزینه بوت امن رو در بایوس جهت نصب از رسانه خارجی موقتا غیرفعال کنید(UEFI یا secureboot)

nemesiss1364
17-12-2013, 18:46
اینکه چرا از dvd اکسترنال بوت نمیشید به علت اینه که بایوس درایوری برای شناسایی و خواندن dvd در هنگام بوت نداره(به احتمال زیاد)

یه قانون کلی در مورد همه ویندوزها وجود داره.اگر شما بخواید از خود ویندوز اقدام به نصب مجدد ویندوز بکنید فقط موقعی اجازه اینکارو دارید که از همون dvd نصب اولیه استفاده کنید.
این ارور میگه این dvd با ویندوز نصب شده مغایرت داره.(حالا از روی شماره سریال متوجه میشه یا چیز دیگه اطلاع دقیقی ندارم)

شما فقط میتونید با بوت از رسانه نصب(dvd یا فلش یا ...) اقدام به نصب تازه کنید.برای آپگرید طبیعتا همچین محدودیتی نداریم.توصیه میکنم از dvd ویندوز ۸.۱ استفاده کنید.

من برای نصب سیستم عامل یا از هارد اکسترنال usb استفاده میکنم یا مستقیما محتویات dvd رو کپی میکنم رو هارد و نصاب رو از روی هارد راه اندازی میکنم.سیستم بوت کامپیوتر من در پست زیر آورده شده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتهی سر و کله زدن با boot manager ها پیچیدگیهای خاص خودشو داره.راحتترین شیوه برای شما استفاده از نرم افزار unetbootin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.یه فلش ۸ گیگ یا بالاتر رو برای نصب ویندوز استفاده کنید.
اگر تو تنظیمات Bios گزینه ای به نام Boot mode دارید اونو به Legacy support تغییر بدید.
در برخی از سیستمها که از بوت امن پشتیبانی دارند باید گزینه بوت امن رو در بایوس جهت نصب از رسانه خارجی موقتا غیرفعال کنید(UEFI یا secureboot)

مرسی بابت راهنمایی جامع و کامل و البته یکم گیج کننده ...
یعنی اولین کار اینه که من یه ویندوز 8 رو روی فلش یه کپی پیست ساده کنم بدون هیچ نرم افزاری ؟ بعدش چکار باید کرد؟
حالا یه سر به اون تاپیکتون هم میزنم شاید چیزی دستگیرم بشه چون یه نگاه کلی که انداختم انگار یکم سخت بود.

FerineFast
17-12-2013, 19:37
در تاپیک زیر کامل و البته ساده توضیح داده شده :
آموزش کامل بوت کردن فلش برای نصب ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nemesiss1364
18-12-2013, 00:32
آموزش کامل بوت کردن فلش برای نصب ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داداش دستت درد نکنه این خیلی خوبه اما خب ویندوز 8 هم جواب میده دیگه ...:n02:

FerineFast
18-12-2013, 00:41
بله همه ویندوز ها جواب میده از XP و 2003 تا 8.1 و 2012

nemesiss1364
18-12-2013, 23:41
مرسی ... اگه ویندوز 8 رو نصب کنم بعد واسه اپدیت می تونم مستقیم از نت اپ کنم یا باید 8.1رو دوباره از طریق فلش بریزم؟ ممنون

FerineFast
19-12-2013, 00:20
فکر می کنم فقط ویندوز اصل رو بتونید از طریق نت آپدیت کنید اگر 8.1 می خواهید از همین اول 8.1 بریزید خوب!

nemesiss1364
19-12-2013, 00:29

شرمنده که اینقدر سوال می کنم اخه میخوام توی نصب مشکل نداشته باشم. اول این تاپیک گفته که وارد cmdبشیم و کار رو انجام بدیم اما توی صفحه اخر همون پست گفته یه نرم افزار دان کنید وبا یکی دو مرحله کار رو تموم کرده اگه میشه به این راحتی کار کرد پس اون همه دستور توی cmd اول پست واسه چیه؟

FerineFast
19-12-2013, 00:51
اون نرم افزار کار همون دستور ها رو انجام میده ولی اگر می خواهید ساده تر باشه کارتون از نرم افزار استفاده کنید.

nemesiss1364
19-12-2013, 08:43
اون نرم افزار کار همون دستور ها رو انجام میده ولی اگر می خواهید ساده تر باشه کارتون از نرم افزار استفاده کنید.
از لحاظ کیفیت کار فرقی نمیکنه...

nemesiss1364
23-12-2013, 01:21
مرسی ... اگه ویندوز 8 رو نصب کنم بعد واسه اپدیت می تونم مستقیم از نت اپ کنم یا باید 8.1رو دوباره از طریق فلش بریزم؟ ممنون فکر می کنم فقط ویندوز اصل رو بتونید از طریق نت آپدیت کنید اگر 8.1 می خواهید از همین اول 8.1 بریزید خوب!
حجم اپدیت 8.1چقدره؟

Ali_RNT
23-12-2013, 20:19
ویندوز رو نمیشه از طریق اینترنت آپدیت کرد.البته تو ایران فقط...

nemesiss1364
11-01-2014, 13:05
شرمنده که اینقدر سوال می کنم اخه میخوام توی نصب مشکل نداشته باشم. اول این تاپیک گفته که وارد cmdبشیم و کار رو انجام بدیم اما توی صفحه اخر همون پست گفته یه نرم افزار دان کنید وبا یکی دو مرحله کار رو تموم کرده اگه میشه به این راحتی کار کرد پس اون همه دستور توی cmd اول پست واسه چیه؟
من هر جوری بود فایل ایزو ویندوز رو به فلش انتقال دادم اما مشکل اصلی اینجاست که توی بایوس شناخته نمیشه وقتی سی دی رام اکسترنال هم وصل می کنم توی بایوس نشونش نمیده اما توی محیط ویندوز هم یو اس بی و هم سی دی رام اکسترنال کار میکنه ... توی بایوس اینا رو می نویسه
:FDD
HDD:
CD ROM:
USB
(و یه سری حروف انگلیسی) HDD: hitachi

WINDOWS BOOT MANAGER
که با توجه به موارد بالا خبری از usb نیست چون جلوی usb هیچی ننوشته
همون usb رو هم که میذارم بوت اول، ویندوز بالا میاد
چکار کنم

vissoto
12-01-2014, 15:03
در سیستم های قدیمی امکان بوت از روی فلش وجود ندارد.

Ahmad24
12-01-2014, 15:32
در سیستم های قدیمی امکان بوت از روی فلش وجود ندارد.

تو کامپیوتر امکان ندارد، امکان ندارد !! (تو کامپیوتر نشد نداریم فقط هر چیزی باید برنامش نوشته بشه)
سیستم قدیمی بایوس قدیمی دارد که usb رو نمیشناسد.یعنی درایورشو نداره.تنها شرطش وجود پورت usb ّست که اگرم نباشه از یه مبدل میشه استفاده کرد.
با plop boot manager بوت از usb امکانپذیر است.(یه درایور توکار برای شناسایی و بوت usb دارد)
در هر حال ارتقا احتمالا ارزونتر از هزینه و زمان یادگیری شیوه های مبارزه با محدودیت هاست.

nemesiss1364
13-01-2014, 18:45
تو کامپیوتر امکان ندارد، امکان ندارد !! (تو کامپیوتر نشد نداریم فقط هر چیزی باید برنامش نوشته بشه)
سیستم قدیمی بایوس قدیمی دارد که usb رو نمیشناسد.یعنی درایورشو نداره.تنها شرطش وجود پورت usb ّست که اگرم نباشه از یه مبدل میشه استفاده کرد.
با plop boot manager بوت از usb امکانپذیر است.(یه درایور توکار برای شناسایی و بوت usb دارد)
در هر حال ارتقا احتمالا ارزونتر از هزینه و زمان یادگیری شیوه های مبارزه با محدودیت هاست.
من فک نکنم بایوس سیستمم قدیمی باشه
مشخصات سیستمم اینه
core i3
ram 4
hard 500
usb3 هم داره
لپ تاپ سامسونگ با قابلیت تاچ ویندوز 8
به هر حال اگه قدیمی هست باید چکار کنم (روش رو راهنمایی کنید)
از کجا بفهمم قدیمیه؟
مرسی

Ahmad24
13-01-2014, 21:07
سیستم شما به نسل چهارم پردازنده اینتل مجهزه و اصلا قدیمی به حساب نمیاد.
از پورت usb2 برای بوت استفاده کنید (و نه usb3). تو تنظیمات بایوس دنبال تنظیمات usb بگردید و اگر گزینه ای دیدی که legacy توش بود انتخاب کنید.
با چه نرم افزاری ایزو رو به فلش منتقل کردید؟ ترجیحا از easy2boot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که آموزشش هم تو لینک اومده استفاده کنید.انگلیسیه اما آموزش ویدیوی تو یوتیوب داره.
easy2boot از rmprepusb برای بوتیبل کردن فلش استفاده میکنه که 100 درصد سیستمها رو بوتیبل میکنه(چون شیوه های متفاوتی داره برای رنج مختلف سیستمها)

یه بار دیگه پست قبلی منو بخونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید تو تنظیمات بایوس یکم بچرخید.مشکل اصلی شما تنظیمات بایوسه.بایوس یعنی زیر ساخت اصلی ورودی و خروجی سیستم که مشکل شما هم الان همینه.
مدل دقیق لپ تاپ رو بگید.

nemesiss1364
14-01-2014, 01:19
سیستم شما به نسل چهارم پردازنده اینتل مجهزه و اصلا قدیمی به حساب نمیاد.
از پورت usb2 برای بوت استفاده کنید (و نه usb3). تو تنظیمات بایوس دنبال تنظیمات usb بگردید و اگر گزینه ای دیدی که legacy توش بود انتخاب کنید.
با چه نرم افزاری ایزو رو به فلش منتقل کردید؟ ترجیحا از easy2boot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که آموزشش هم تو لینک اومده استفاده کنید.انگلیسیه اما آموزش ویدیوی تو یوتیوب داره.
easy2boot از rmprepusb برای بوتیبل کردن فلش استفاده میکنه که 100 درصد سیستمها رو بوتیبل میکنه(چون شیوه های متفاوتی داره برای رنج مختلف سیستمها)

یه بار دیگه پست قبلی منو بخونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید تو تنظیمات بایوس یکم بچرخید.مشکل اصلی شما تنظیمات بایوسه.بایوس یعنی زیر ساخت اصلی ورودی و خروجی سیستم که مشکل شما هم الان همینه.
مدل دقیق لپ تاپ رو بگید.
مرسی از راهنماییتون
من فلش رو با با نرم افزار runfus یا یه همچین چیزی بوتیبل کردم که آموزشش رو از همین سایت گرفتم.. مطمئنم درست بوتیبل شده چون تونستم با همون فلش ویندوز یه سیستم acer aspire 5610z که خیلی قدیمیه رو عوض کنم.
وارد بایوس سیستم قدیمیه که میشدم دقیقا فلش و اسمش رو میشناخت و تونستم ویندوز رو عوض کنم. حالا باید بگردم توی سیستم جدیدم ببینم کجای بایوس باید دستکاری بشه
باز هم ممنون

Mohammad Dolatyari
14-01-2014, 02:46
سلاام

سلام اگر مطمعن هستید که نوع بوت با Oerationg System یا سیستم عامل شما هماهنگی داره وارد تنظیمات بایوس بشید.

سپس بوت رو روی USB ی قرار بدید.

Mohammad Dolatyari
14-01-2014, 02:49
سلاام دوباره...
یه راه دیگه هم هست از طریق برنامه Acronis که Windows XP Patch داره استفاده کن

بدرووووود

nemesiss1364
18-01-2014, 00:03
من هر جوری بود فایل ایزو ویندوز رو به فلش انتقال دادم اما مشکل اصلی اینجاست که توی بایوس شناخته نمیشه وقتی سی دی رام اکسترنال هم وصل می کنم توی بایوس نشونش نمیده اما توی محیط ویندوز هم یو اس بی و هم سی دی رام اکسترنال کار میکنه ... توی بایوس اینا رو می نویسه
:FDD
HDD:
CD ROM:
USB
(و یه سری حروف انگلیسی) HDD: hitachi

WINDOWS BOOT MANAGER
که با توجه به موارد بالا خبری از usb نیست چون جلوی usb هیچی ننوشته
همون usb رو هم که میذارم بوت اول، ویندوز بالا میاد
چکار کنم
حالا سیستمم usb توی بایوس کار میکنه. ویندوز 8 و 7 رو گذاشتم توی دی وی دی رام اکسترنال و دی وی دی رام رو گذاشتم اولین بوت. اما بدون هیچ پیغامی دوباره وین قبلی بالا میاد. موندم چکار کنم

nemesiss1364
22-01-2014, 14:29
کسی نبود ؟ چرا هیچکس نیست ؟