PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلاچ اتوماتیک:

hamed121hamed
30-11-2013, 21:06
دوستان یه ریویو از کلاچ اتوماتیک که رو پراید نصب کردم عرضه می کنم:
برای رهایی از پادرد و کمردرد تصمیم گرفتم برم سراغ اتوماتیک. امّا قیمت دنده اتومات بین 3 الی 4 میلیون بود. لذا سراغ کلاچ اتوماتیک رفتم و با 680 هزار تومان و 14 ماه گارانتی، کلاچ اتومات نصب کردم.
کلاچ اتوماتیک یه سیستم مکانیکی الکترونیکیه که کلاچ پایی تبدیل به یه دکمه روی سردنده می شه. در این سیستم، با نصب یه موتور و سیستم کلاچ گیری و بورد روی خودرو، سیستم کلاچ خودروی شما دوگانه می شه. این سیستم روی خودروهای ایرانی مثل پراید، 405، (البته باید انژکتوری باشند) سمند، 206 و ... نصب می شه. پس از نصب این سیستم بجای کلاچ گیری با پا، با دکمه ی روی سردنده کلاچ رو می گیرید و دنده رو عوض می کنید. در این سیستم شما خودرو رو تو دنده قرار داده و شاسّی کلاچ رو رها می کنید و با گاز و ترمز خودرو رو راهبری می نمایید.
مزایا:
1. رهایی از فشار روی پای چپ به دلیل کلاچ گیری؛
2. خاموش نشدن خودرو در صورت ایست کامل حتّی اگر خودرو تو دنده ی 5 باشد و پا روی کلاچ نباشد پس از ترمزگیری کلاچ اتوماتیک بصورت خودکار عمل کرده و خودرو خاموش نمی شود. به دلیل ارتباط بورد سیستم کلاچ اتوماتیک با دور موتور، ترمز و کامپیوتر خودرو هنگام ترمزگیری، بورد دستور کلاچ گیری رو به کلاچ اتومات می ده و خودرو علی رغم اینکه تو دنده است خاموش نمی شود؛
3. امکان کم یا زیاد نمودن سرعت شتاب اوّلیّه ی خودرو با یک دکمه روی سردنده؛
4. امکان کم یا زیاد نمودن زمان رها شدن کلاچ پس از تعویض دنده؛
5. امکان خاموش نمودن کلاچ برقی با یک دکمه و استفاده از کلاچ پایی؛
6. ایرانی بودن لوازم طبق گفته ی شرکت سازنده (که بهتر از قطعات چینی است.)؛
معایب:
1. هرزگرد یک ثانیه ای گاز پس از تعویض دنده که باید دیرتر پا را روی گاز بگذارید؛
2. دیر رها شدن یک ثانیه ای کلاچ که موجب می شه نتونید جای خود رو در ترافیک حفظ کنید؛
3. نیاز به یک ثانیه زودتر گرفتن کلاچ برقی با توجّه به زمان بر بودن کارکرد کلاچ برقی.
در کل اگر خواستید این سیستم رو نصب کنید تو گوگل "کلاچ اتوماتیک" رو سرچ کنید و شرکت مربوطه را پیدا کنید.

09124269345
12-04-2015, 10:27
من هم كلاچ اتوماتيك ايران كلاچ رو نصب كردم روي ماشين خودم عاليه . با موترو بوش آلمان قيمتش 750 هزار تومان شد./