PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : insert در دلفی

jsz
21-08-2006, 11:33
من در دلفی با استفاده از Adoبا sql server ارتباط برقرار کردم و می خوام توی دو تا جدول که از طریق یک کلید خارجی با هم ارتباط دارن اطلاعاتی را وارد کنم اما این error می ده
exception class EOIeception with message INSERT statement conflicted with clumn Foreign key constraint
کسی می تونه کمک من کنه؟ خیلی سریع. ممنون

مرد مباح
21-08-2006, 12:39
مطمئن نيستم.
ولي فكر كنم اگه از فرمان Append استفاده بكني مشكلت حل بشه.
من خودم تخصصي در SQL ندارم ولي توي اكسس كه اين كارو ميكنيم.
موفق باشيد.

nasim1984
26-08-2006, 09:05
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nasim1984
26-08-2006, 09:06
اين يك قسمت از برنامه خودم بود وقت نشد ويرايش كنم در ضمن من با ديتا ماژول كار كردم با يك كم تغييرات ميتونيد ازش استفاده كنيد.

nasim1984
26-08-2006, 09:11
stdg اسم جدول هست.'dnum' و امثال اين نام فيلدي هست كه ميخواستم ركورد واردش كنم.در ضمن من دو تا باتن دارم يكي درج كه با فشار دادن اون ميتونم توي اديت به جدول ورودي بدم كه كد اول براي اون هست .و يك دكمه به نام ذخيره كه با فشار دادن اون اطلاعات ذخيره ميشه كد دوم مربوط به اون هست.

مرد مباح
26-08-2006, 09:46
اين فرمان رو امتحان كرديد كه توي SQL فعال هست يا نه؟
ميتوني توي خط اول بنويسي:

خبرشو بهم بدين.
ضمنا لطف كنيد و تمام كدهاي موجود در پست 3 رو در [code] قرار بدهيد.

nasim1984
28-08-2006, 07:56
ببخشيد چطور بايد توي كد بنويسم من بلد نيستم؟؟!!

codemaster
28-08-2006, 12:53
من در دلفی با استفاده از Adoبا sql server ارتباط برقرار کردم و می خوام توی دو تا جدول که از طریق یک کلید خارجی با هم ارتباط دارن اطلاعاتی را وارد کنم اما این error می ده
exception class EOIeception with message INSERT statement conflicted with clumn Foreign key constraint

میتونی یه ADO Query بذاری و وصلش کنی به ADOConnection و بعد در قسمت خاصیت SQL کد زیر رو بنویسی:

codemaster
28-08-2006, 12:57
علت اين error هم اینه که توی فیلد کلید داری insert میکنی ولی با Query این مشکل پیش میاد.

:)

مرد مباح
28-08-2006, 13:01
ببخشيد چطور بايد توي كد بنويسم من بلد نيستم؟؟!!

براي تغيير توي ويرايش بين و اون بخشي كه نوشتين رو انتخاب كنيد و از تول بار گزينه كد رو انتخاب كنيد.
ممنون.

nasim1984
29-08-2006, 01:54
ببین اگر این ارر را میده این مشکل از کدی که نوشتی نیست مشکل ازrelation هاي بين جدول هاست من دقيقا همين كار كه ميگي را انجام دادن با همون كد بالا ولي به جاي اينكه ado conection هامو توي فرم بگذترم توي ديتا ماژول گذاشتم كه هيچ فرقي نميكنه.در واقع اين مشكل از دستور اينزرت نيست از جدول هاست.

مرد مباح
29-08-2006, 08:45
دوست عزيز.
شما يك كوري درست كرديد و اون رو اينسرت ميكنين؟؟

nasim1984
31-08-2006, 01:57
اصلا این مشکلی که این داره ربطی به کوری نداره کوری یک چیز دیگه هست ورود دیتا به اس کیو ال توسط دلفی یه چیز دیگه هست)اینقدر که من گفتم بی ربط نیستند ولی ربطی به سوال این دوستمون نداره(جسارتا میشه یک بکاپ از دیتابیستون را برای من بفرستیدسعی میکنم کمکتون کنم nasim_karami1984@yahoo.com

nasim1984
31-08-2006, 02:03
ببينيد اين مشكل اصلا ربطي به كوري نداره اين فقط وارد كردن يك سري اطلاعات به جدول هست اينقدر سوال را سخت نكنيد. جسارتا اگر ميشه يك بكاپ از ديتابيستون را براي من بفرستيد سعي ميكنم كمكتون كنم.nasim_karami1984@yahoo.com

مرد مباح
31-08-2006, 18:38
ميتونه از كوري باشه.
چون نميشه توي كوري اطلاعات وارد كرد و كوري براي نمايش اطلاعات استفاده ميشه.
البته قسط بدي نداشتم كه اينو گفتم.
خواستم مشكل رفيقمون حل بشه.

mahdi bg
01-09-2006, 21:35
سلام:

jsz جان
1. مشكل اينه كه مي خواهي يك ركوردي اضافه كني كه يك كليد خارجي داره و به يه كليد اصلي(Primary Key) توي يك جدول ديگه وصل مي شه وقبل از مقدار دادن به كليد اصلي مي خواهي به كليد خارجي مقدار بدي(اگه بگي كه چه جدول هاي داري و چه ارتباط هاي مي تونم بهتر كمكت كنم البته اگه بخواهي)

ميتونه از كوري باشه.
چون نميشه توي كوري اطلاعات وارد كرد و كوري براي نمايش اطلاعات استفاده ميشه.
البته قسط بدي نداشتم كه اينو گفتم.
خواستم مشكل رفيقمون حل بشه.

مرد مباح جان

1. با Query هر كاري كه بگي مي شه كرد مثلا درج و حذف و جستجو و ساخت جدول و... راحتت كنم با Query مي شه همه كار با ديتا بيس كرد هر چي كه فكرشو بكني
2. مشكل jsz هم (ببخشيد ها) اصلا به Query ربطي نداره

nasim1984
06-09-2006, 20:50
بايد casecade update را فعال كني.

nasim1984
06-09-2006, 20:51
بايد casecade update را فعال كني.چون در اينصورت اگر مقداري به يكي از جدول هات لضافه شد خودش مياد جدول پرنت را update mikone

mobina no
30-10-2015, 18:53
با سلام خدمت شما.من در کوری اس کیو ال با این خطا مواجه شدم کسی میتونه کمکم کنه؟

The INSERT statement conflicted with the FOREIGN KEY constraint "FK__s_p__p#__182C9B23". The conflict occurred in database "mo", table "dbo.product", column 'p#'.