PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز 8.1

mahdi-mo
29-11-2013, 17:53
سلام دوستان من تا امروز از ویندوز 7 سرویس پک 1 استفاده میکردم و امروز ویندوز 8.1 رو خواستم نصب کنم.درایو ویندوز سونم رو فرمت کردم بعد حالا در مرحله نصب ویندوز 8.1 این ارور رو میده.چکار کنم
اینم عکسی از ارورش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Miladran
29-11-2013, 18:11
پارتیشن اولت فضای خالی کافی نداره باید اونم فرمت کنی

mahdi-mo
29-11-2013, 19:12
پارتیشن اولت فضای خالی کافی نداره باید اونم فرمت کنی

داداش میخوام ویندوزم رو تو پارتیشن 4 نصب کنم که 146 گیگ فضای خالی داره

Y@var
29-11-2013, 20:46
سلام دوست عزیز

مشکل شما به خاطر این هستش که system reserved (Drive 0 Partition 1) l فضای مناسب برای ویندوز 8 نداره.در واقع ویندوز 7؛ 100 و خورده ای مگابایت واسش کافی بود ولی ویندوز 8 300 مگابایت تقریبا میخواد /
اگر شما این رو پاک کنین که دیگه ویندوز 7تتون بالا نمیاد ولی یه روشی وجود داره و اونم اینه که فایل های داخل اون پارتیشن رو به درایو c که همون درایو ویندوز 7 هستش انتقال بدین و بعد این پارتیشن رو مناسب با ویندوز 8 بسازین / در واقع مهم ترین فایلی ک از داخل این درایو باید کپی بشه bootmgr هستش

ادامه راه حل رو تو این تاپیک که انگلیسی هستش بخونین:n06:

اینم نحوه ی کپی bootmgr به درایو c

موفق باشید:n16:

Ali_RNT
30-11-2013, 16:10
پارتیشن اول رو فرمت کن و بعد روی پارتیشن 4 نصب کن.البته اول مطمئن شو که پارتیشن اول که نشون میده درسته.گول این حجمی که نوشته نخور.البته فکر نکنم مشکلی پیش بیاد...

vissoto
30-11-2013, 16:40
ویندوز در پارتیشن های LOGICAL نصب نمیشود .

Ali_RNT
30-11-2013, 18:47
بعد از بوت کردن از روی دی وی دی ، زبان را انتخاب کنید و Repair your computer را انتخاب کنید.

گزینه ی Troubleshoot و سپس Advanced و بعد Command prompt را انتخاب کنید.

بنویسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سپس بنویسید:

هارد دیسک خود را پیدا کنید.از روی حجم متوجه میشوید.شماره آن را به یاد داشته باشید.سپس بنویسید:

به جای 0 شماره هارد دیسک خود را بنویسید.سپس بنویسید:

درایوی که میخواهید را پیدا کنید و شماره اش را بیاد داشته باشید.برای شما درایوی که حجمش 146 هست و 146 گیگ خالی داره هستش.بعد بنویسید:

به جای 4 شماره ی درایو را بنویسید.سپس بنویسید:

بااینکار درایو فرمت شده و اطلاعاتش پاک میشود!سپس بنویسید:

سپس رایانه را ریستارت کنید و دوباره امتحان کنید.

R a m ! n
30-11-2013, 23:28
سلام دوستان
هر کاری کردم نتونستم 8 رو نصب کنم
سیستم من فقط یک دی وی دی ویندوز 8 رو میشناسه
ولی بقیه ویندوز ها رو میزارم بوت بشه نمی شه بجز همون ویندوز که گفتم

feryland
10-01-2014, 21:57
من هم دقیقا همین مشکلو دارم، عکس گرفتم که مشکلو مطرح کنم، دیدم این بخش هست، راه حل نهایی برای حل این مشکل پیدا نشده؟
راستی من ویندوز 8 داشتم، زمانی که فرمت کردم به 8.1 ارتقاع بدم این ارورو دیدم... بنده هم همین پارتیشن 4 میخواستم نصب کنم

amin_reyhane
13-01-2014, 10:58
سلام من روی لپ تابم ویندوز 8 نصبه برا ارتقاش به ویندوز 8.1 رفتم داخل store ولی به جا اوردن صفحه آپدیت نوشته دربرقراری با سرور مشگل داره هرکاری هم کردم هم مشگلش رفع نشد
یه مشگل دیکه این که وقتی به صفحه ی systemjتو control panelمی روم بعد چند ثانیه موس دیگه حرکت نمی کنه وصفحه بسته میشه ومی روصفحه دیکستاب خواهشن کمک کنید

Ahmad24
13-01-2014, 17:41
همون پارتیشنی که قراره توش ویندوز نصب کنید رو bootable کنید.یعنی پرچم یا flag پارتیشن رو با یه نرم افزار مدیریت پارتیشن مثل acronis یا paragon توی پارتیشن اول که فعلا boot هست پاک و پارتیشن چهارم رو که میخواید روش ویندوز نصب کنید این پرچم رو روش قرار بدید.دیتابیس BCD باید در پارتیشن راه انداز یا system (همون پارتیشنی که پرچم boot روش ست شده) قرار بگیره که فعلا جا نداره.تنظیم پرچم non destructive یا غیر مخربه یعنی خطری نداره.
ویندوز 2000 به بعد روی primay یا logical نصب میشوند.سیستم عاملهای قدیمی باید در سیلندر کمتر از 1024 نصب میشدند و در یکی از پارتیشنهای اصلی(primary).تنها محدودیتی که ویندوز برای نصب دارد و لینوکس ندارد اینست که ویندوز باید روی BIOS/MBR یا UEFT/GPT نصب شود.
در سیستم من که به صورت BIOS/GPT هست(چون به صورت دستی MBR رو به GPT تبدیل کردم) ویندوز قادر به نصب نبود که با یه حقه کوچیک نصب شد(استفاده از hybrid MBR)

ترتیب بوت در سیستم من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])