PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز 8 در کنار ویندوز 7

pashangparsi6
25-11-2013, 20:03
با درود

دوستان من روی درایو (سی) ویندوز 7 دارم. می خواستم در کنار این ویندوز یک ویندوز 8 هم نصب کنم. آیا چنین چیزی شدنی هست؟

اگر هست راهش چیه؟

با سپاس

Ali_RNT
25-11-2013, 20:17
اگه روی درایو دیگه نصب کنید ایرادی نیست...تنها ایرادش میتونه منوی بوت جدید باشه که ویندوز 8 بوت میشه و شما باید ویندوز 7 رو انتخاب کنید تا کامپیوتر ریستارت شه و ویندوز 7 اجرا شه که البته برطرف شدنیه...

pashangparsi6
26-11-2013, 01:51
اگه روی درایو دیگه نصب کنید ایرادی نیست...تنها ایرادش میتونه منوی بوت جدید باشه که ویندوز 8 بوت میشه و شما باید ویندوز 7 رو انتخاب کنید تا کامپیوتر ریستارت شه و ویندوز 7 اجرا شه که البته برطرف شدنیه...

اگر می شه این بخش رو کمی بیش تر توضیح بدین

ببینید من ویندوز 8 رو با یو اس بی در کجا اجرا کنم؟ بوت کنم یا اینکه روی همین ویندوز 7 کار نصب رو آغاز کنم؟ (چه گزینه ای رو باید انتخاب کنم که ویندوز روی ویندوز 7 من نصب نشه یه موقع)

پس از اون درایو (دی) رو گزینش می کنم برای نصب. شما می فرمایید که منوی ویندوز 8 میاد و... پس از این رو دقیقا متوجه نشدم

vissoto
26-11-2013, 10:05
سلام
ابتدا وقبل از نصب ویندوز جدید برای ان درایویی که برای 8 اماده نموده اید یک label (نام) مشخص قرار دهید چون letter های درایوها (همان C وD و .....)ممکن است در هنگام نصب طور دیگری به شما نشان داده شوند برای مثال درایو سوم شما در my computer هنگام نصب ویندوز به عنوان درایو دوم نشان داده میشه و اگر شما برای ان درایو نام اتخاب نکرده باشید و حجم درایوهایتان هم یکسان باشد به راحتی ویندوز در درایویی که اطلاعات شما در ان قرار دارد نصب شده و اگر فرمت کنید اطلاعات شما پاک خواهند شد ولی درایوها در صورت داشتن نام به راحتی از یکدیگر متمایز میشوند! حالا این درایو را با فرمت ntfsفرمت کنید !

Guidance
26-11-2013, 14:53
شما همونطور که ویندوز 7 رو نصب کرده اید باید الان هم باید همون روال رو برای 8 طی کنید یعنی بوت کنید و نصب رو ادامه دهید فقط زمان نصب دقت کنید که پارتیشنی به جز پارتیشنی که 7 توش نصب کرده اید رو باید انتخاب کنید.
یه نکته دیگه اینه که حتما اول باید 7 و سپس 8 رو نصب کنید.
برای برگردوندن منوی بوت به روال سابق هم میتونید از vista boot استفاده کنید.

Ali_RNT
26-11-2013, 15:48
شما روی درایو دی نصب کنید مشکلی پیش نمیاد...

منظورم از منوی بوت هم این هست که هنگامی که کامپیوتر رو روشن میکنید به جای صفحه مشکی که باید ویندوز رو انتخاب کنید تا بوت شه ویندوز 8 میاد بالا ولی وارد ویندوز نمیشید و باید ویندوز 8 یا 7 را انتخاب کنید.اگه ویندوز 8 رو انتخاب کنید ادامه میده و وارد ویندوز 8 میشید و اگه ویندوز 7 رو انتخاب کنید کامپیوتر ریستارت میشه و سپس وارد ویندوز 7 میشید.

این سبک جدید بوت توی ویندوز 8 به بعد مشکل و ضعف بزرگیه چون اگه از 7 خیلی استفاده میکنید باید هر دفعه یک بار ریستارت کنید.ولی برای حلش یه راه حل هست.

وقتی وارد ویندوز 8 شدید گوشه پایین سمت راست ، راست کلیک کنید و Command prompt (Admin رو انتخاب کنید.سپس بنویسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاد باشید...