PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر شدن بی دلیل درایو c

رضا جنگنده
20-11-2013, 15:42
سلام
فکر کنم از موضوع تاپیک معلومه مشکلم چیه.
خواهش کمک کنین...

Ali_RNT
20-11-2013, 20:18
کمی بیشتر توضیح بدید.تاریخ نصب ویندوز و انکه آنتی ویروس هم اسکن کرده یا نه؟؟؟

Captain
20-11-2013, 23:31
سلام
فکر کنم از موضوع تاپیک معلومه مشکلم چیه.
خواهش کمک کنین...

سلام
چه برنامه هایی رو سیستم نصب دارید؟
مشخصات کامل سیستم رو قرار بدین
از چه برنامه ی امنیتی استفاده میکنید؟
از کی و چجوری متوجه این موضوع شدید؟
برنامه های بهینه ساز دارید؟

mohammadi_4u
20-11-2013, 23:49
سلام
یه پروپرتیس بگیرید ببینید حجم کدوم شاخه افزایش پیدا کرده ایا داکیومنت نیست؟یه فلش دارای محتویات وصل کنید سیستم.فلشی که تا حالا وصل نکردید (جهت تکراری نبودن اطلاعات فلش) ببینید حجم درایو بیشتر اشغال نمیشه؟ اگه شد ویروس عزیز هست. یه انتی ویروس خوب بنصبید.
Sent from my GT-S7562 using Tapatalk 2

HORROR
21-11-2013, 00:21
ببینید کدوم بخش یا پوشه حجم زیادی داره تا تشخیص بدی ...نرم افزارایی مثل utorrent هم میتونه دلیل این مساله باشه البته اگه استفاده میکنید یه نگاه به پوشه پیشفرضش بنداز.. ممکنه مشکل از ویروسی شدن باشه که با یک انتی ویروس قدرتمند و اپدیت شده مشکل حل میشه.. البته ممکنه مشکلتون بخاطر خود هارد هم باشه یا بدسکتور گرفتنش

رضا جنگنده
21-11-2013, 15:19
ویندوز رو تازه عوض کردم... ویندوز قبیم xp sp3 بود و این مشکل رو نداشت.
از ویروس هم نیست چون هم ویندوزم تازه نصب شده و آنتی ویروس هم نصبه... همون طور که گفتم ویندوز قبلیم هم این مشکلو نداشت.
فلش هم زدم، مشکلی نبود.
فایل زیادی هم دانلود نکردم و کاری نکردم که درایو سی پر بشه... فقط یه بار فلدر temp رو انتقال دادم به درایو f و بعد یه بازی رو آپدیت کردم و بعد دوباره برش گردوندم.
البته قبلش خواستم بازی رو آپدیت کنم ولی چون 10 گیگ از درایو سی می خواست و من نداشتم، نشد برا همین مجبور شدم جای temp رو عوض کنم...
برنامه هم زیاد نصب دارم ولی اون قدر نیست که این همه از درایو سی رو اشغال کنه.
رم سیستم هم 2 و گرافیکش 1 گیگه. سی پی یو هم دوآل کور 2.41
مشکل هم از همون روز اول پیش اومد. یعنی حجم سی متغیر شده. کم می شه، گاهی هم زیاد می شه.(در حد چند گیگ کم می شه ولی در حد چند مگ زیاد می شه! معمولا وقتی سیستم روشن می شه زیاد شده بعد شروع می کنه به کم شدن.) وقتی تعداد تب های مرورگر هم زیاد بشه هم حجمش به چند کیلو بایت می رسه. در ضمن paging فایل رو هم غیر فعال کردم، یه مقدار حجم درایو زیاد شده ولی به 1 گیگ نرسید و دوباره کم شده، الان شده 250 مگ. دیشب هم وقتی با مرورگر کار می کردم و چنتا تب باز کردم، باز مشکل low disc پیش اومد ولی نه اون اختار که بقلش یه علامت زرد داره بلکه اون یکی که قبلش می یاد و نشون می ده هنوز خیلی کم نشده.(قبلا اون یکی که بقلش علامت زرد داره ومی گه حجم درایو خیلی کم شده می اومد!)

Ali_RNT
21-11-2013, 15:25
Disk cleanup رو اجرا کنید...

vissoto
21-11-2013, 16:55
در run تایپ کنید %temp% حالا این پوشه را خالی کنید
اپدیت خودکار ویندوز را خاموش نمایید
system protction را هم خاموش کنید!

iCe m@n
21-11-2013, 19:07

عزیز توی این پوشه کلی فایل و فولدر هست اگه اینا پاک بشه مشکلی برای نرم افزار ها یا ویندوز پیش نمیاد؟ چون برای من حدود 1.5 گیگ این پوشه حجمش هست

vissoto
21-11-2013, 19:34
عزیز توی این پوشه کلی فایل و فولدر هست اگه اینا پاک بشه مشکلی برای نرم افزار ها یا ویندوز پیش نمیاد؟ چون برای من حدود 1.5 گیگ این پوشه حجمش هست
هیچ مشکلی پیش نمیاد!:n02:البته خود پوشه را پاک نکنید فقط فایل و فولدرهای داخلش را!

رضا جنگنده
22-11-2013, 14:50
مرسی.
دو تا دیگه رو چه طوری خاموش کنم؟

Ali_RNT
22-11-2013, 16:39
برای خاموش کردن آپدیت خودکار کلید های ترکیبی لوگوی ویندوز و x رافشار دهید و Control panel را انتخاب کنید.

عبارت Turn automatic updating on or off را جستجو کنید و در بین نتیجه ها آن را انتخاب کنید.

گزینه آخر یا یکی مانده به آخر را انتخاب کنید.گزینه آخر باعث میشود که ویندوز آپدیت ها را چک نکند که با ریسک امنیتی همراه است اما گزینه ی یکی مانده به آخر آپدیت ها را چک میکند اما شما باید آن ها را نصب کنید که به منزله خاموش کردن آپدیت خودکار است...