PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت Preloader شدن يا نشدن مسئله اين است!!!!

blacksword
20-08-2006, 16:31
در واقع اينجا قراره مسئله شوم Preloader كه ساختنش واسم يه كابوس و آرزو شده رو با كمك تمام دوستان حل كنم خداييش شبا خواب Preloader ميبينم تا حالا موفق به ساختش عين آدم نشدم من يه آموزش واسه ساخت ميزارم كه تو كتاب نوشته هر كسي با اين آموزش موفق به ساختش شد يه كف مرتب واسه خودش بزنه فايل fla رو هم كه ساخته بذاره تا دانلود كنيم اگه هم آموزشم مشكل داره حرفه اي هاي عزيز بگن تا از ابهام خارج شم(در واقع كابوس) و اما آموزش(به دقت توجه كنيد):
پس از اینکه متوجه شدین که فیلم شما بطور کامل بارگزاری نمیشه و وقفه ای توشه میریم تا یک Preloader بسازیم در واقع Preloader یک سری فریم ها میباشد که در یک حلقه قرار گرفته و تا وقتی که اطلاعات کافی برای بارگذاری فیلم نباشد نمایش می یابد مراحل زیر را برای ساخت یک Preloader دنبال کنید
1-از منوی windows گزینه Scene را برگزینید تا پنل Scene باز شود
2-دکمه Add Scene را کلیک کنید
3-نامی را برای سکانس Preloader انتخاب کنید و سپس پنل scene را ببندید
4-از منوی Insert گزینه New Symbol را انتخاب کنید
5-از کزینه behavior گزینه Graphic را انتخاب و نام سمبل را bezel گذاشته و سپس دکمه Ok را کلیک کنید تا وارد مد ویرایش سمبل شوید
6-یک مستطیل ایجاد کنید ( بدون رنگ داخلی )
7-بعد از ایجاد سمبل دکمه Back را کلیک کنید تا از مد ویرایش خارج شوید
8-یک سمبل جدید ایجاد کنید و سپس از گزینه behavior گزینه Movie Clip را برگزینید و نام سمبل را PreloadBar بگذارید و سپس دکمه Ok را بزنید تا از مد ویرایش سمبل خارج شوید
9-یک مستطیل با رنگ زمینه و بدون رنگ خطوط کناره به اندازه سمبل bezel ایجاد کنید رنگی را انتخاب کنید تا با طرحتان همخوانی داشته باشد . مسطتیل را تراز کنید (نسبت به گوشه چپ )
10-پس از ایجاد مستطیل دکمه Back را بزنید تا از مد ویرایش سمبل خارج شوید
11-اولین فریم ازpreloader را انتخاب کنید و سپس نمونه ای از کلیپ ویدئویی را بر روی صفحه بکشید و از پنل Align برای تراز کردن آن بروی صفحه استفاده کنید
12-دومین لایه را ایجاد کنید نمونه سمبل bezel را بروی صفحه بکشید از پنل Align برای قرار دادن آن در وسط صفحه استفاده کنید
13-کلیپ ویدئویی PreloaderBar را انتخاب و سپس مثلث کوچک سمت چپ لغت Properties را کلیک کنید تا پنجره Property باز شود و در فیلد <instance name> نام bar را تایپ کنید و سپس پنجره را ببندید
پس از اینکه سمبل هایی را برای میله Preloader ایجاد کردید و آنها را بر روی صفحه مرتب کردید نوبت به ایجاد اسکریپت برای قرار دادن انیمیشن در یک حلفه میرسد برای محرک ساختن سمبل PreloadBar خصوصیت _xscale را به صفر تغییر دهید و کلیپ ویدئویی را به صورت غیر قابل رویت رندر کنید باید یک عبارت ایجاد کنید تا خصوصیت _xscale را زمانی که اطلاعات بیشتری از کلیپ ویدئویی PreloadBar بار گذاری شده افزایش دهد سپس یک حلقه واقعی را برای انیمیشن بوجود آورید. در یک فریم از حلقه وضعیت شرطی را برای ارزیابی اینکه چقدر ار فریم ها بارگذاری شده اند را ایجاد می کنیدزمانی که عدد فریمهای بارگذاری شده بیشتر از فریمی است که سبب ایستادن فیلم میشود در آنجا حلقه Preloader متوقف شده و فریم اول از فیلم پخش میشود برای ایجاداکشن اسکریپت برای حلقه Preload مراحل زیر را دنبال کنید:
1-یک لایه جدید ایجاد کرده و نام آنرا Actions بگذارید
2-اولین فریم از لایه Actions را کلیک کنید و سپس پنل Actions را باز کنید( توجه کنید آموزش زیر بر مبنای Flash MX هست و واسه این ورژن گفته شده)
3-از کتاب Action زیر مجموعه Variable را انتخاب و سپس دسترو Set Variables را کلیک کنید
4-در فیلد Variable لغت siteloaded را وارد کنید و در فیلد Value مقدار صفر را بگذارید
5-از کتاب Action زیر مجموعه Variable را انتخاب و سپس دسترو Set Variables را کلیک کنید
6-در فیلد Variable عبارت _root.bar_.xscale را وارد کرده و سپس در فیلد Value نیز عبارت siteloaded را وارد کنید این اولین اندازه از کلیپ ویدئویی PreloadBar را با پهنای صفر پیکسل در نظر میگیرد
7-دومین فریماز لایه Actions را انتخاب کنید و سپس کلید F6 را برای تبدیل به فریم کلیدی بفشارید
8-پنل Actions را باز کنید
9-از کتاب Actions زیر مجموعه Variable را کلیک کنید و سپس روی دستور Set Variable دوبار کلیک کنید
10-در فیلد Variable عبارت siteloaded را تایپ کنید
11-کرسر را در فیلد Value قرار دهید و عبارت (_root را وارد کنید
12-از کتاب Object در پنل Sctions زیر مجموعه Movie Clip,Movie و سپس Methods را کلیک کنید و در آخر دستور getBytesloaded را دوبار کلیک متوالی کنید توسط متد شی Movie Clip شما میتوانید شماره بایت های بارگذاری شده را اندازه بگیرید.
13-کرسر را در سمت راست پرانتز در فیلد Value قرار دهید و عبارت _root را تایپ کنید
14-از کتاب Object زیر مجموعه Movie Clip, Movie و سپس Methods را کلیک کنید و در آخر دستور getBytesTotal را دوبار کلیک متوالی کنید این متد از شی Movie Clip مجموع بایت های فیلم را اندازه گیری میکند
15-کرسر را در سمت راست لغت Total قرار دهید و عبارت )*100 را تایپ کنید
کد نهایی برای فریم دوم از Preloader باید شبیه به لیست زیر باشد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای کامل کردن preloader به دو فریم کلیدی اضافی نیز نیازمندید به یک وضعیت شرطی و اسکریپت نیازمندید . برای تکمیل, حلقه Preload را ایجاد کنید:
1-نهمین فریم را انتخاب کرده و با فشار F6 آنرا به یک فریم کلیدی تبدیل کنید
2-پنل اکشن را باز کنید
3-از کتاب Actions زیر کتاب Conditions/loops را انتخاب و سپس دستور if را دوبار متوالی کلیک کنید
4-در سمت چپ پنل Properties,Actions را کلیک کنید و سپس روی دستور frameloaded دوبار کلیک متوالی کنید
5-عدعد فریم را در نظر بگیرید و 10 واحد به آن اضافه کنید و بصورت >fram+10 بنویسید به طور مثال اگر شماره فریم 30 میباشد عبارت به شکل >40 میشود
6-از کتاب Actions زیر مجموعه Movie Control را کلیک کرده و سپس روی دستور goto
پس از اینکه دستور goto را به اسکریپت خود اضافه کردید پارامتر های بالای صفحه اسکریپت نویسی پدیدار میشوند شماره فریم و سکانسی را که فریم کامل بارگذاری شده را در در اختیار دارید
7-در جعبه متن پارامتر Scene گزینه Next Scene را برگزینید یا در صورتی که سکانس اصلی را نام گذاری کردید از منوی پایین افتادنی نام سکانس را برگزینید عدد 1 را برای شماره فریم برگزینید لیست زیر فطعه کد را برای وضعیت شرطی که باعث قطع حلقه برای preload میشود را پس از بارگذاری هفدهمین فریم به نمایش میگذارد
8-فریم 10 را انتخاب و آن را به فریم کلیدی تبدیل کنید
9-از پنل Actions زیر مجموعه Movie Clip را کلیک کنید و سپس روی دستور goto دوبار کلیک متوالی کنید
10-در فیلد Frame عدد 2 را تایپ کنید
11- از منوی Control گزینه Test Movie را انتخاب کنید فلش فیلم را انتشار و در پنجره دیگری به نمایش میگذارد
پس از اینکه فیلم شروع به نمایش کرد از منوی View گزینه show streaming را کلیک کنید فلش شروع به نمایش فیلم میکند داده ها با تنظیم اتصال مودم جدید جاری میشوند میله Preload به آهستگی بار گذاری داده ها حرکت میکند زمانی که میله کامله توسعه یافت فریم فیلم نمایش می یابد
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هر كي تونست درست كنه سورسشو بگذاره خواهشن (جوايز نفيسي تعلق ميگيره!!!!) آقا دلفين و آقا امين اگه ميتونين بسازين اگه آموزش اشكالي داره بهم بگين ممنون موفق باشيد

Aminneo
20-08-2006, 17:14
من برات امشبم همينو ميسازم!
ولي خودت اول يكيشو بساز تا من برات اشكالتو بر طرف كنم!

Elfin-D
20-08-2006, 17:23
سلام
من الفين هستم
اگر امين جان موفق نشدن من دست به كار ميشم
مرسي

Aminneo
20-08-2006, 17:38
اينها رو خودم نساختم ماله سايت فلش كيت هست!
من هم خودم چند تا شب ميسازم!
1:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2:
3:
----------تا شب!------------

Elfin-D
20-08-2006, 17:54
اها!
افرين امين جون
منم رفتم تو سرچ فلش كيت ولي خراب بود!
مرسي از لطفت

blacksword
20-08-2006, 23:48
اي ول به امين و الفين كلي حال دادين اگه بسازين امين جون دمت گرم اگه بسازي يه نگا كنم ميفهمم اشكالم چيه خودم حدس ميزنم ساخت Layer ها رو درست انجام نميدم يعني جايي نميسازم كه اين كتاب ميگه اشتباه ميكنم يه جاي ديگه مثلا تو Scene ميگه بساز تو Movie Clip ميسازم شما بسازين كار كنه منم ميفهمم چي كار كنم دمتون گرم يه حال اساسي به برو بچ انجمن ميدم اگه از اين روش ساخته شه

Elfin-D
21-08-2006, 09:34
سلام
دوست عزيز
شما اگر فايلتون رو بزاريد اينجا من ميتونم اشكالش رو بگم

blacksword
21-08-2006, 12:27
چشم پاكش كردم اونو كه ساختم اما دوباره ميسازم سورسشو آپلود ميكنم تا شما درستش كنيد ولي اگه ميشه الفين جان توام دست به كار شو بساز ممنون

Elfin-D
21-08-2006, 12:44
اخه خوندن اين همه نوشته خيلي وقت ميبره
ولي چك كردن فايل شما زمان بسيار كمتري مصرف ميكنه

blacksword
22-08-2006, 10:48
آقا اينم سورسي كه من درست كردم ولي درست نميشه الفين جان بري بياي بايد آموزشو بخوني تا بدوني كجا غلط هست دمتون گرم يه وقت 30 دغيغه اي برام بگذارين اينو حل كنين دمتون گرم امين اگه تو ساختي بگذار خوب ممنون همه : Download Preloader.fla ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Elfin-D
22-08-2006, 11:17
مشکلاتش زیاد بود
مجبور شدم بعضی قسمتهاش رو عوض کنم

blacksword
22-08-2006, 13:52
آقا دلفين ورژنش به من نميخوره ورژن من Mx2004 هست اگه ميشه درستش كن ممنون خواهشن زودتر خيلي مشتاقم ببينم كجاش اشتباه بود الفين جان من زود تر بگذار 10 دقيقه ديگه ميام اگه گذاشته باشي كلي حال ميكنم خيلي خيلي ممنون

Elfin-D
22-08-2006, 13:57
من الفین هستم
این هم برای 2004

blacksword
22-08-2006, 14:33
خيلي ممنون آقا الفين پس اين آموزشه كه تو كتاب نوشته ناقص هست؟ چون اسكريپت هاي بكار رفته توي Preloader شما فرق ميكنه با اون چيزي كه من بر اساس اين كتاب ساختم نمي دونم اين آموزشو خوندي يا نه اگه خوندي نظرتو بگو دمت گرم ممنون از اينكه مشكلمو حل كردي تمام سعي خودمو ميكنم مثل شما و بقيه بچه ها واسه انجمن مفيد باشم و آموزشام مشكل دوستان رو در مورد مسائل مختلف حل كنه همگي موفق باشيد

Elfin-D
22-08-2006, 14:51
سلام
من این اموزش رو نخوندم ولی اگر اون فایل رو دقیقا بر اساس کتاب نوشتید پس کتاب خیلی مشکل داره
من هم امیدوارم
مرسی

Aminneo
28-08-2006, 17:55
ببخشيد من متاسفانه مودمم سوخته بود چند روز نيومدم الانم دارم ميرم دندون پزشكي وقتي اومدم يكي برات ميسازم!