PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اولین تست های گرافیکی بازی ایرانی پیشینیان (Predecessors)

Hotsun
16-11-2013, 21:33
سلام,
حدود 3 ماه پیش تصمیم گرفتم پروژه جدیدی رو شروع کنم که در حال حاضر تست های گرافیکی,Story Board,تعدادی کانسپت و همچنین مقداری از محیط های بازی آماده شده اند.
از اونجایی که این تاپیک مربوط به تست های گرافیکی هست در مورد خود بازی فقط این توضیح رو میتونم بدم که اول شخص اکشن آخرالزمانی هست و به وسیله موتور یونیتی(Unity 3D) در حال توسعه میباشد.

تا اینجای کار 4 نفر 100 درصدر در تیم ثابت خواهند بود و 3 نفر دیگر به صورت موقتی حضور خواهند داشت(هیچ کدام از افراد به جز خودم در این انجمن نیستند) که این فقط برای شروع ساخت بازی هست,در آینده افراد بیشتری به تیم ما خواهند پیوست.

تصویر پایین اولین تصویر از تست گرافیکی بازی هست که مربوط به شیدر صورت میشه,این شیدر تحت DX11 نوشته شده و از قابلیت های ویژه اش میتوان به Phong Tessellation - Displace - SubSurface Scattering و Translucency اشاره کرد.
از قابلیت های دیگر این شیدر میتوان به ساپورت بینهایت نور و سایه, پشتیبانی از تکنیک های Specular,Gloss و Depth map اشاره کرد که این 3 تکسچر در یک تکسچر گنجانده میشوند که هم مموری کمتری مصرف بشه و هم تعداد فایل ها کاهش پیدا کنه.
تکنیک کلی پردازش صورت از دموی Human head انویدیا گرفته شده(این تکنیک دقیقاً همون تکنیکی هست که توی Uncharted 3 هم استفاده شده) و با قابلیت های DX11 و چند قابلیت کوچک دیگر توسط خودم ارتقا یافته(امکان بهبود کیفیت بیشتر و بهینه سازی بیشتر نیز میباشد).
در مورد بهینه سازی شیدر هم باید بگم که به جز Tessellation تمام قابلیت های اضافه فقط چهار Pass بیشتر از Bumped Specular خود یونیتی سنگین تر است,برای مثال در یک تست با چندین کاراکتر در صحنه با شیدر Bumped Specular بازی روی 2000 فریم در ثانیه اجرا شد اما با این شیدر اندکی بیش از 1800 بود,پس زیر 10 درصد سنگین تر میشود, یعنی اگر بازی قرار باشد بدون این شیدر 60 فریم در ثانیه اجرا شود,با اضافه کردن آن به 54 خواهد رسید که اصلاً قابل احساس نخواهد بود.

*ویرایش:عکس زیر از داخل انجین یونیتی گرفته شده و کاملاً Real-Time هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تست گرافیکی دوم:
این تست مربوط به یک Image effect هست که نمونش رو شاید قبلاً فقط در بازی هایی مثل Battlefield 3,4 و Crysis 3 و دو سه تا بازی دیگه دیده باشین,البته این نمونه یکم فرق داره و با سیستم Anamorphic کاملاً ادغام شده,همونطور که میبینید وقتی دوربین به یک چیز روشن نگاه میکنه لکه ها و کثیفی هایی به همراه یکی دو تا خط وسط صفحه اضافه میشن که به شدت هم برق میزنن,توی Battlefield 3 فقط وقتی به خود نور نگاه میکردین اینجوری میشد و یک جورایی مثل Lens Flare عمل میکرد اما نمونه های پیشرفته تری که توی Crysis 3 یا Battlefield 4 هست با پردازش تصویر عمل میکنن,یعنی حتی اگر Light تو صحنه نباشه این اتفاق میوفته,ورژن من نه تنها این قابلیت رو داره,بلکه با تکنیک Anamorphic هم ادغام شده که هر چند کار خیلی سختی نیست ولی جدیده(تکسچر کثیفی رو من نساختم,فقط کمی تغییرش دادم,بقیه هر چی هست خودم طراحی کردم).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

این پست حتماً با تکنیک های پیشرفته دیگری در آینده آپدیت خواهد شد.

منتظر نظرات خوبتون هستم :n06:

pharm
17-11-2013, 15:15
واقعا افتخار میکنم به شما خیلی زیباست فقط دور سر این یارو یه کم تیزه باید نرم تر بشه

parvizamd
17-11-2013, 17:05
پرهام مدل كار پيام نيست بلكه طبق حرف پيام شيدرهاش مال پيامه

Hotsun
17-11-2013, 20:28
واقعا افتخار میکنم به شما خیلی زیباست فقط دور سر این یارو یه کم تیزه باید نرم تر بشه

شما واقعاً نظر لطفتونه و من فکر نمیکردم چنین جوابی بشنوم,دور سر این یارو هم یکم تیز شده به خاطر نبود Anti-Aliasing خوب هست که اونم به شدت دنبالشم از تکنیک MSAA که روی حالت Deferred Lighting کار میکنه استفاده کنم ولی یک سری محدودیت هایی هست که هنوز نذاشته این تکنیک رو روی یونیتی پیاده کنم.

پرهام مدل كار پيام نيست بلكه طبق حرف پيام شيدرهاش مال پيامه

اگر دقت کنید خود مدل تیزی نداره و توسط Tessellation گرفته شده,همونطور که توضیح دادم ایراد از سیستم AA هست که نه به مدل ربط داره و نه به شیدرِ پوست.

Reza Azimy_RW
17-11-2013, 20:43
کار جالبی شده.خودت شیدرا رو نوشتی یا امادس ؟

Hotsun
17-11-2013, 23:19
کار جالبی شده.خودت شیدرا رو نوشتی یا امادس ؟

ممنون.
شیدر اگر آماده بود که اصلاً ارزش تاپیک زدن نداشت :n13:
PDF های مرتبط با این شیدر وجود داره که چگونگی طراحیش رو نوشته و چند خطی هم داخلش کد HLSL زده که بعضی جاهای پیچیده رو بهتر بفهمونه ولی همونطور که در داخل پست اول اشاره کردم اون شیدر یک سری قابلیت های جزئی و مهمتر از اون کل قابلیت های DX11 رو نداره و خودم به صورت کاملاً جدا روش کار کردم و شیدر رو ارتقا دادم.
برای اطلاعات بیشتر و پیدا کردن PDF میتونید Nvidia Human Head demo رو سرچ بزنید(دموش هم برای دانلود هست) که البته روی یه کله ی دیگه تست زده ولی DX11 نداره,یه شیدر از اون هم خفن تره مال Nvidia Face Works هست که یه کله خالیش رو سیستم خودم هم نمیکشه چه برسه به کلی کله و محیط و چیزای دیگه اونم روی سیستم های معمولی تر :n04:
این کاری که من کردم از نظر کیفیت یه چیزی بین Human head و Face Works هست,برای مثال سیستم Tessellation که روی Face Works هست بر پایه زاویه دید دوربین بر پلیگان هست در صورتی که مال من بر پایه فاصله و Edge Length هست که کمی کم دقت تره.

راستی توی پست اول گفتم شیدر صورتی که من درست کردم با همون تکنیک بازی Uncharted 3 یکیه,با صرف نظر از تفاوت Intensity نورها و طراحی کاراکتر شما میتونید با اندکی دقت پی ببرید که پردازش نور روی کاراکتر در بازی ما با Uncharted 3 برابری میکنه,Uncharted 3 هم که برنده جایزه بهترین گرافیک سال 2011 از جاهای مختلف شده,منم که شیدر رو با قابلیت های DX11 ارتقا دادم و به روز کردم,پس الان از این نظر میتونیم بگیم تنها بازی سازهای داخل ایران هستیم که امکان داره بتونم گرافیک کارمون رو به بازی های AAA روز برسونیم.

با تصویر سمت راست صورت در پست اول مقایسه شود.

ehsan_wwe
17-11-2013, 23:28
ایول خیلی خوب شده
رنگ نور رو صورت خیلی خوب شده
سایه ها هم خیلی نرم و قشنگن
رنگ قرمزی گوشت زیر پوستم خوب تو نرمیه سایه ها مشختصه
یه SSS خیلی دقیق و شدیدا به رنگ واقعی پوست یه آدم سفید پوست در اومده
ایول شاه کار شده

Hotsun
17-11-2013, 23:53
ایول خیلی خوب شده
رنگ نور رو صورت خیلی خوب شده
سایه ها هم خیلی نرم و قشنگن
رنگ قرمزی گوشت زیر پوستم خوب تو نرمیه سایه ها مشختصه
یه SSS خیلی دقیق و شدیدا به رنگ واقعی پوست یه آدم سفید پوست در اومده
ایول شاه کار شده

واقعاً ممنون از این نظر دقیقی که دادی :n11:
دیگه وقتی احسان تایید می کنه هیچ جای شکی برام نمیذاره :n06:
واقعاً ممنون

احمد دات
20-11-2013, 13:34
ایول شیلدر نویسید حرف نداره

البته به نظرم یکم قرمزی پوسته کم کنی بهتر بشه

ولی در کل خیلی حرفه ای کار کردی :n16:

pharm
20-11-2013, 15:24
msaa که گرافیکو قشنک میخوره

Hotsun
20-11-2013, 21:04
ایول شیلدر نویسید حرف نداره

البته به نظرم یکم قرمزی پوسته کم کنی بهتر بشه

ولی در کل خیلی حرفه ای کار کردی :n16:

ممنون,قطعاً این اتفاق خواهد افتاد اما برای تست باید اینجوری باشه,شما میتونید تست گرافیکی Dark Sorcerer رو که روی PS4 بود رو ببینید,اول که فقط کاراکتر رو نشون دادن قرمزیش چند برابر اینی بود که من زدم ولی وقتی اصلش رو نشون دادن به اندازه معقولانه ای کم شد.(البته اون قرمزی هم بهش SubSurface Scattering میگن ) :n06:

msaa که گرافیکو قشنک میخوره

خب همین الانش FXAA High Quality داره و قطعاً برای کسانی که سیستم معمولی یا ضعیف دارن خیلی هم خوب عمل میکنه,در تایید صحبت های شما MSAA و CSAA و اینجور تکنیک ها برای افرادی خوبه که سیستم خیلی قوی دارن.

Hotsun
21-11-2013, 00:41
پست اول آپدیت شد,تکنیک دوم که به مراتب بیشتر از تکنیک اول زمان برده یه Image effect هست.

M0hsen3D
22-11-2013, 17:48
سلام :n01:
تست های گرافیکیت که خوبه اما کاش یکم بیشتر در مورد سناریو بازی میگفتی...
بازی در مورد اجداد کی هست؟ : دی

اما شدت sss باید کمتر بشه و چون منابع رو میخوره باید یه محیط هایی که تاثیر گذار هست فعال بشه درسته؟ در کل همه شیدر ها باید در مراحل مختلف optimize بشن و گیم پلی روون در صورت بودن حداقلی منابع سیستم گیمر از اولویت های باز باید باشه به نظرم.

موفق باشی

Hotsun
23-11-2013, 01:00
سلام :n01:
تست های گرافیکیت که خوبه اما کاش یکم بیشتر در مورد سناریو بازی میگفتی...
بازی در مورد اجداد کی هست؟ : دی

اما شدت sss باید کمتر بشه و چون منابع رو میخوره باید یه محیط هایی که تاثیر گذار هست فعال بشه درسته؟ در کل همه شیدر ها باید در مراحل مختلف optimize بشن و گیم پلی روون در صورت بودن حداقلی منابع سیستم گیمر از اولویت های باز باید باشه به نظرم.

موفق باشی

سلام,
خیلی ممنون,سناریوی بازی رو فعلاً نمیتونم توضیح بدم تا اینکه یه تریلر مفهومی از بازی در بیاد که اونم تا 2-3 هفته دیگه احتمالاً آماده میشه که Ingame هم نیست.
حالا چون پرسیدی میگم,اجداد خود ماها هستیم,کلاً بازی مفهوم خیلی عمیقی خواهد داشت و کنایه های زیادی به خیلی چیزها خواهد زد,داستان بازی به دست کسی داره نوشته میشه که خودش داشت یه رومان با پیشینه تاریخی مینوشت و به خاطر اینکه ایده این بازی رو خیلی ناب و عالی دونست و به بازی هم خیلی علاقه داره(داستان Assassin's Creed ها رو خورده رسماً) رومانش رو ول کرد و الان داره به من کمک میکنه.

SSS هم از اونجایی که از یه تسکچر به عنوان Helper داره استفاده میکنه(توی تکسچر جاهای نازک تر سفیدتر و جاهای کلفت تر سیاه تر هستند) مقدارش خیلی هم تاثیر روی فریم ریت نداره و بیشتر به تعداد نور اطراف کاراکتر ربط داره که چون شیدر رو روی Forward نوشتم(بازی Deferred رندر میشه) میتونم خیلی راحت ماکزیمم تعداد نورهایی که روی اجسام Forward تاثیر میذارن رو از توی تنظیمات یونیتی تعیین کنم و به بهینه ترین حالت ممکن درش بیارم,جو بازی به شدت تاریک هست و ممکنه تو رونانی ترین نقاط بیش از 4-5 نور همزمان یکجا حضور نداشته باشن,روز هم باشه که فقط یه خورشیده دیگه.
تکنیک بعدی هم که قراره بذارم نوعی Tessellation هست که همزمان چندین قابلیت دیگر هم داره و از Displace Tessellation خود یونیتی هم خیلی بهتر عمل میکنه ,این تکنیک رو توی یه قسمت بد استفاده کرده بودم توی 50 فریم در ثانیه حدود 5-6 تا فریم کم کرده بود که خیلی زیاد محسوب میشد,پس حرف شما در مورد optimize کردن در مراحل مختلف کاملاً درست هست.

البته این نکته رو اضافه کنم که از اونجایی که قسمت های زیادی از طراحی بازی وابسته به تکنیک های DX11 هستن نمیشه اون روی روی کارت گرافیک های قدیمی تر پورت کرد و این به خودی خود یعنی افرادی با سیستم های معمولی به بالا بازی رو اجرا خواهند کرد,پس سیستم های ضعیف محدودیتی برای ما ایجاد نمیکنن,چون اصلاً بازی رو اجرا نمیکنن.

parvizamd
23-11-2013, 08:24
من واقعا از آسمان خاكي خوشم اومده اميدوارم كار خيلي خوبي ارايه بديد.ما هم حمايت مي كنيم و نسخه اصلي را خواهيم خريد:n12:

3Dmajid
24-11-2013, 01:15
به به داش پیام ...
چی شد داشتی فیلم بازی میکردی که ... :n02:

ایول خوشم اومد کارای جالبی زدی

بلاخره بعد از چند سال یه تاپیک ازت دیدیم ... ادبیاتتم عوض شده معلومه با ادب تر شدی :n02:

راستی من پیشنهاد میدم .exe کاراتو بزاری که کیفیتش بیشتر به چشم بیاد.

موفق باشی :n16:

Hotsun
25-11-2013, 00:15
من واقعا از آسمان خاكي خوشم اومده اميدوارم كار خيلي خوبي ارايه بديد.ما هم حمايت مي كنيم و نسخه اصلي را خواهيم خريد:n12:

واقعاً ممنون,این حس حمایت کردن رو میبینم خیلی خوشحال میشم,ولی متاسفانه به دلیل اینکه این بازی دارای چند هزار خط دیالوگ و (احتمالاً) بیش از صد صفحه Document و کلی المان های دیگر محیطی هستش حتی نمیشه هزینه فارسی سازیش رو از فروشش تو ایران بدست آورد تو ایران عرضه نمیشه(احتمال زیاد)؛البته اینم بگم که بیش از 60 درصد بازیکنان ایرانی که با PC بازی میکنن حتی نمیتونن این بازی رو اجرا کنن ولی حدود 30 درصد دیگه هم که سیستم های غول دارن گرافیک زیر Crysis رو کلاً درک نمیکنن و اسم بازی ایرانی میشنون کهیر میزنن :n21:

به به داش پیام ...
چی شد داشتی فیلم بازی میکردی که ... :n02:

ایول خوشم اومد کارای جالبی زدی

بلاخره بعد از چند سال یه تاپیک ازت دیدیم ... ادبیاتتم عوض شده معلومه با ادب تر شدی :n02:

راستی من پیشنهاد میدم .exe کاراتو بزاری که کیفیتش بیشتر به چشم بیاد.

موفق باشی :n16:

این در جواب اونایی هم هست که میگن ما میریم سر ساختمون کار میکنیم که با پولش بازی بسازیم,من هم رفتم تو کار بازیگری با اولین فیلمم انقدر بودجه در آوردم که این پروژه رو بتونم به راحتی و بدون دغدغه مالی show کنم :n06:

تازه کجاش رو دیدی,زیر تک تک کامنت ها تشکر هم زدم.قبلاً شاید کل تشکرهام به 4 تا نمیرسید :n02:

راستی,1 درصد فکر کن exe بذارم :n02: اصلاً بازی در حدی نشده که بخوام حتی یک عکس درست حسابی بذارم exe کیلو چنده باو :n01:

ولی خوبیش اینه که بستر بازی آماده شده و به راحتی میشه پیشرفت های عظیمی رو شاهد بود :n05:

parvizamd
25-11-2013, 08:40
خدايش تو كف ليست تشكر ها بودم كه خدايش تو Hotson بود:n02:

3Dmajid
25-11-2013, 12:16
تازه کجاش رو دیدی,زیر تک تک کامنت ها تشکر هم زدم.قبلاً شاید کل تشکرهام به 4 تا نمیرسید :n02:

آره عجیبه شاید هنوز توو جو اون فیلمی هستی که بازی کردی :n09::n02::n02::n02::n02:

M0hsen3D
25-11-2013, 17:53
واقعاً ممنون,این حس حمایت کردن رو میبینم خیلی خوشحال میشم,ولی متاسفانه به دلیل اینکه این بازی دارای چند هزار خط دیالوگ و (احتمالاً) بیش از صد صفحه Document و کلی المان های دیگر محیطی هستش حتی نمیشه هزینه فارسی سازیش رو از فروشش تو ایران بدست آورد تو ایران عرضه نمیشه(احتمال زیاد)؛البته اینم بگم که بیش از 60 درصد بازیکنان ایرانی که با PC بازی میکنن حتی نمیتونن این بازی رو اجرا کنن ولی حدود 30 درصد دیگه هم که سیستم های غول دارن گرافیک زیر Crysis رو کلاً درک نمیکنن و اسم بازی ایرانی میشنون کهیر میزنن :n21:

این در جواب اونایی هم هست که میگن ما میریم سر ساختمون کار میکنیم که با پولش بازی بسازیم,من هم رفتم تو کار بازیگری با اولین فیلمم انقدر بودجه در آوردم که این پروژه رو بتونم به راحتی و بدون دغدغه مالی show کنم :n06:

راستی,1 درصد فکر کن exe بذارم :n02: اصلاً بازی در حدی نشده که بخوام حتی یک عکس درست حسابی بذارم exe کیلو چنده باو :n01:

ولی خوبیش اینه که بستر بازی آماده شده و به راحتی میشه پیشرفت های عظیمی رو شاهد بود :n05:
پبام همچین گفتی اونقدر درامد از اون short film دراوردی تو فکر ادم اعداد میلیاردی نقش میبنده باو اونقد ک* نگو دیگه :دی
شوخی کردم :دی حالا از اون فیلمت نمیخوای شات بزاری؟ : دی

Hotsun
26-11-2013, 14:24
آره عجیبه شاید هنوز توو جو اون فیلمی هستی که بازی کردی :n09::n02::n02::n02::n02:
اتفاقاً تو اون فیلم خیلی آدم خشنی هستم :n24:

پبام همچین گفتی اونقدر درامد از اون short film دراوردی تو فکر ادم اعداد میلیاردی نقش میبنده باو اونقد چیز نگو دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شوخی کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا از اون فیلمت نمیخوای شات بزاری؟ : دی

دیگه درآمد بازیگری میدونید چجوره دیگه,ملیاردی نیست ولی هر چی باشه فیلم مال ایران نیست,اصلاً فارسی نیست :n10: قراره تو جشنواره Alto Vicentino ایتالیا هم نمایش داده بشه :n06: اگه مشکلات نبود یه جشنواره از آمریکا هم تایید کرده بود برای نمایش ولی....:n13:

اون فیلم تاپیکش جداست,تو قیس بوقم بیاین پوسترش رو گذاشتم....
راستی 1-2 روز دیگه سیستم Tessellation مخصوص خودم رو رونمایی خواهم کرد :n05:

parvizamd
26-11-2013, 17:27
خوشم میاد کمپلیت پیام بین مللی کار می کنه :n02: در کل خیلی خوبه و امیدوارم موفق باشی :n02::n12:

فکر شو بکنید
دیمینک پارسل وینفور میلر آنیمیو رالاسکو پیام عرب زاده در فرار زندان... دوبله و پخش از جوانه پویا:n02:

Hotsun
29-11-2013, 20:00
خب از اونجایی که تعداد کامنت ها بالای 20 تا هست دیگه تست های جدید رو توی پست های جدید میذارم و برای اونایی که تا حالا به این تاپیک نیومدن همه اطلاعات رو به پست اول نیز منتقل میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تست مربوط به Tessellation هست که به شدت از Shader که روی Unity قرار داده شده پیشرفته تره و به جز Displacement که داره قابلیت های پیشرفته تری هم داره که به شرح زیر هست.

اولاً که مقدار Tessellation خوردن در فواصل بر حسب Edge Length نیست بلکه بر حسب Distance هست,یعنی توی شیدر خود یونیتی مقدار Edge Length رو روی هر چیزی که میذاشتین تناسب فاصله دوربین با Edge های مدل رو بررسی میکرد و متناسب با اون هر چی به مدل نزدیک تر میشدین تعداد پلیگان ها رو بیشتر میکرد و روش برجسته سازی میکرد,اما توی شیدر من 2 تا فاصله میدین که بین این فواصل پلیگان ها شروع میکنن زیاد شدن,یعنی اگر مثلاً 100 و 130 رو بدین از فاصله 0 تا 100 Tessellation فول روی مدل هست,از 100 تا 130 کم کم شروع میکنه پلیگان کم کردن و بعد از 130 هم کلاً مدل هیچ پلیگان اضافی نداره,فواصل بر حسب واحدهای یونیتی تنظیم شدن.
دومین مسئله خیلی مهمی که وجود داره سیستم خیس بودن هست,چون یک منطقه بارونی داریم توی بازیمون باید از تکنیک Wet Shader استفاده کنیم و تا الان روی یونیتی فکر میکنم اولین کسانی هستیم که Wet Shader رو با Tessellation میکس کردیم,فرض کنید سنگ فرش های 3بعدی شما در اثر بارونی که میباره یکم براق تر به نظر بیاد.
سومین نکته مهم داشتن قابلیت رفلکت در دو حالت Cubemap و Realtime با میکسی از Distortion هست که به حس خیس بودن نیز کمک بسیار شدیدی خواهد کرد,یعنی فرض کنید محیط روی اون سنگ فرشی که گفتم رفلکت بشه ولی نه به صورت آینه بلکه به صورت ریز ریز شده(تحریف شده).
در تصویر زیر نمونه این کار با میکسی از شیدر آب خود یونیتی که یکم تغییر دادم رو میبینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] er_1.jpg

تصویر زیر هم یک قابلیت منحصر به فرد رو نشون میده که فقط در تریلر 2-3 تا بازی دیدم(یعنی هنوز نیومدن بازیاش) و هیچ جا هم الگوریتمی براش وجود نداشته و کاملاً از ابتدا و بدون هیچ پیش زمینه ای روش کار کردم و تونستم خلقش کنم و این قضیه باز هم یک بار دیگه نشون میده تا الان تنها تیم ایرانی هستیم که میتونیم از نظر گرافیکی پا به پای استودیوی های غول خارجی پیش بریم.
از اونجایی که برای این تکنیک هیچ منبعی وجود نداره فعلاً من با نام Smooth Transform Tessellation صدا میزنم.

این تکنیک دقیقاً کارش اینه که میاد لبه های دو تا مدل کاملاً جدا با متریال های متفاوت و تکسچرهای متفاوت رو با هم به طرز خیلی جالبی ادغام میکنه طوری که هیچ گونه شکستگی احساس نمیشه.

فقط این نکته رو متذکر بشم که این تصاویر کاملاً در حالت تستی هستن و اصلاً داخل بازی اینگونه نخواهد بود پس ایرادایی مثل نورپردازی و نداشتن تکسچر یا بد بودن تکسچر و مدل و این چیزا کاملاً نامربوط تلقی خواهند شد,در عوض به شدت خوشحال میشم در مورد مسائل فنی شیدرها صحبت بشه,اگر هم قابل میدونین میتونین انرژی زیادی رو با تعریف و تمجید به تیممون منتقل کنین تا ما هم با ساخت عنوانی در سطح استانداردهای بین المللی از خجالتتون در بیایم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن در حال حاضر به دنبال فراهم کردن شرایط برای گذاشتن جلسه با دکتر فریبا فتاح زاده,استاد دانشگاه و نویسنده چند کتاب در زمینه کامپیوتر هستیم که بتونیم بازی رو به شدت پیشرفت بدیم,دعا کنید بتونیم نظر ایشون رو جلب کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3Dmajid
29-11-2013, 21:47
اگر هم قابل میدونین میتونین انرژی زیادی رو با تعریف و تمجید به تیممون منتقل کنین تا ما هم با ساخت عنوانی در سطح استانداردهای بین المللی از خجالتتون در بیایم :n02:
:n02:

قابل میدونیم :n02: منتهی نمیدونیم هدفتون چیه. چه بازی ای میخواید بسازید.
توو پست اولم که زیاد توضیح ندادی.
الان تو فقط شیدر نویسی میکنی ؟
این شیدرارو خودت از صفر مینویسی یا از پکیجای یونیتی هم استفاده میکنی ؟ (منظورم محیط ویژوال شیدر ساختنه)

Hotsun
30-11-2013, 01:51
قابل میدونیم :n02: منتهی نمیدونیم هدفتون چیه. چه بازی ای میخواید بسازید.
توو پست اولم که زیاد توضیح ندادی.
الان تو فقط شیدر نویسی میکنی ؟
این شیدرارو خودت از صفر مینویسی یا از پکیجای یونیتی هم استفاده میکنی ؟ (منظورم محیط ویژوال شیدر ساختنه)

هدفمون ساخت یک بازی فوق العاده هست,احتمالاً تا آخر هفته دیگه یه تریلر مفهومی که گفته بودم میدیم :n06:
الان من شیدر میزنم,از Plug-inی که روی Visual Studio نصب میشه و اسمش Nshader هست استفاده میکنم که کاملاً محیط خشک و برنامه نویسی داره.
اطلاعات بیشتر:

در ضمن من مدیر پروژه هستم و چون تو زمینه شیدر نویسی افراد کمی تو ایران فعالیت میکنن خودم شخصاً این قسمت رو هم به عهده گرفتم :n06:

Hotsun
11-12-2013, 16:30
نمایش تریلر مفهومی از بازی به دلیل حاضر نبودن راوی داستان برای دوبله فعلاً تاخیر میخوره,به این تاپیک ربطی نداره و فقط چون قولش رو داده بودم مجبور شدم این اطلاع رسانی رو انجام بدم.

در ضمن داریم در حال حاضر روی سیستم Fur کار میکنیم که میتونه برای ایجاد خزه و چمن های ریز و از اون مهمتر برای ایجاد موهای کاراکتر و یا موهای حیوانات کمکمون کنه که با DX11 همخونی کامل داره(بر خلاف پکیج Fur 110 موجود برای Unity) و تمام سعیمون رو کردیم تا از یکی از قوی ترین تکنیک های بهینه سازی و همچنین یکی از قوی ترین تکنیک های پردازش فیزیک(باد و جاذبه) استفاده کنیم.

قسمت های دیگه مثل داستان,بررسی جنبه های روانشناسی بازی,پیاده سازی مکانیزم های مهم گیم پلی,طراحی محیط و از این قبیل مسائل هم در حال پیشروی هستند ولی الان مهمترین دغدغمون طراحی کاراکتر 3بعدی و انیمیشن هاشون هست.

Hotsun
18-07-2014, 13:17
بالاخره بعد از مدت ها سیستم Fur که تو پست قبلی گفته بودم به یه جایی رسید و آماده شده برای نظرات سازنده شما :n11:

در 2 تصویر زیر شیدر رو برای چمن استفاده کردم که مثلاً از لا به لای سنگ های سنگ فرش روییده و کاملاً سه بعدی به نظر میرسه در حالی که زیرش فقط یه صفحه خالی بوده(تعداد پلیگان مصرفی,Shader pass ها و Draw Call رو اگه به نسبت همین تعداد چمن روی Terrain حساب کنیم یک چیزی حدود 30 برابر بهینه تره)
در ضمن به کمک کد #C فیزیک چمن ها بوجود میاد,به این صورت که جهت خم شدن چمن ها رو میشه در شیدر تنظیم کرد و به کمک کد آن ها رو حین اجرای بازی طوری تغییر داد که به نظر برسه باد داره تکونشون میده, تاثیر عواملی مثل حرکت جسم و جاذبه نیز تا الان پیاده سازی شده :n06:

این شیدر برای پیاده سازی موهای کاراکترها مخصوصاً حیوانات پر مو مثل میمون خیلی میتونه خوب جواب بده,البته تصاویر و توضیحات جانبیش رو توی پست های بعدی میذارم.

در ضمن این خبر هیجان انگیز رو هم بدم که با توجه به پروژه های صدا و سیمایی که تو این چند وقت گرفتم هزینه این بازی به خوبی داره تامین میشه و احتمالاً به زودی افراد بیشتری رو برای پیشبرد بهتر بازی به کار بگیریم :n06:
راستی دفت کنید توی عکس بالا سمت راست قسمت Vram usage رو توی پرانتز زده Unknown که در واقع توی پرانتز همونطور که بیشترتون میدونید مقدار Memory کارت گرافیک رو میزد و این هم یک باگ از یونیتی به خاطر اینکه گرافیک 4 گیگ که تازه گرفتم رو نتونسته شناسایی کنه :n08:

M0hsen3D
18-07-2014, 14:50
این سیستم Fur خیلی خوبه پیام, کمک کرده که کار Realistic جلوه کنه ایول :n01:

ehsan_wwe
19-07-2014, 10:28
عَـــــ عجب ترکیب سختی
مشخصه حسابی له شدی تا تونستی این tessellation یا Parallax رو با فور قاطی کنی احتمالا باید tesselation باشه چون لایه های parallax و لایه های fur خیلی سخته کاری کرد که رندرشون رو هم کانفلیگ نده
من که بودم می پیچوندم این حرکت رو با شیدر در نمی آوردم
خدایی خیلی حرکت گنده ای کردی
کاش قدر این حرکت دونسته بشه یه پروژه رو کم کم 3 ماه جلو انداختی :n12:

Hotsun
20-07-2014, 18:05
این سیستم Fur خیلی خوبه پیام, کمک کرده که کار Realistic جلوه کنه ایول :n01:

:n01:

عَـــــ عجب ترکیب سختی
مشخصه حسابی له شدی تا تونستی این tessellation یا Parallax رو با فور قاطی کنی احتمالا باید tesselation باشه چون لایه های parallax و لایه های fur خیلی سخته کاری کرد که رندرشون رو هم کانفلیگ نده
من که بودم می پیچوندم این حرکت رو با شیدر در نمی آوردم
خدایی خیلی حرکت گنده ای کردی
کاش قدر این حرکت دونسته بشه یه پروژه رو کم کم 3 ماه جلو انداختی :n12:

در تایید صحبت شما Tessellation رو با Fur میکس کردم
ولی خدایی تاریخ 2 تا پست قبلمو ببین :n02:
اون موقع که گفتم قراره پست بعدی راجع به Fur باشه تا موقعی که عکس رو گذاشتم 7 ماه اختلافشه :n04:
البته کلی کار دیگه هم همزمان زدم ولی واقعاً خوب درکم کردی,به طرز شدیدی له و لورده شدم :34:

دستت هم درد نکنه خیلی انرژی دادی :n11:

حالا کاملتر شده ی این شیدر اینه که لا به لای سنگ ها آب هم جمع بشه که ترکیب با Wet shader هست :n02: اونم دارم تموم می کنم چون یه صحنه بارون شدید داریم مقدار خیسی و آب هم میتونه از کم شروع بشه به زیاد :n06:

راستی یه سوال مهم از همه؟؟؟
کسی تا حالا شبیه این شیدر رو یا بهترش رو توی بازی های دیگه دیده یا نه؟ کدوم بازی و کجاش؟
چون دینامیک هست و فیزیک داره خیلی دوس دارم برم ببینم توی بازی های دیگه چطور پیاده کردن و ازش الگو بگیرم :n01:
اگر هم ندیدین تشکر یادتون نره,میخوایم بترکونیم :n06:این تست ها تازه شروعشه :n01:

تیم هنریمون داره روز به روز کامل تر میشه و قراره چنان هنری با این تکنیک های فنی قاطی بشه که تا مدت ها تو خاطر خیلیا نقش ببنده :n10:

از چند روز دیگه هم قراره استارت شبیه ساز اقیانوس و دریا رو به طرز وحشتناکی بزنیم که به دلیل طاقت فرسا بودن و داشتن Feature های بسیار زیاد و وحشتناک ممکنه تا موقع تکمیل چندین تکنیک دیگه رو به نمایش بذاریم :n06:

ehsan_wwe
21-07-2014, 17:13
والا پیام جان خدمتت عارض شم که من هرچی کار دیدم کسی نشسته بود این کامباین شما رو بسازه
اگرم دیدم نشستن با vertexcolor بلند کردن ( یعنی طرف وقت گذاشته با براش رو وردتکس هایی که قراره آب باشه نقاشی کرده ( منظورم اینه که ورتکس شیدر هستن ) )
بقیه هم که با ترکیب دوتا آبچکت کنار هم این کارو میکنن مثل کال اف دیوتی که آب بین سنگا یک آبجکت جدا هست
حرکتت خیلی حرکت بزرگیه
مخصوصا اینکه تو باینری کردن تکسچری که blend رو مشخص میکنه نرمی رو تونستی حفظ کتی

دهنت سرویس الان دیدم ambient oculation رو هم داره

Lord-Voldemort
21-07-2014, 17:45
عالیه دوست عزیز
شیدر سازی در حد معرکه ست
ادامه بده

Hotsun
21-07-2014, 22:41
@Ehsan:
آره کلاً خیلی اتفاقات زیادی افتاده نتیجه نهایی این شده,یکیش هم AO که شما گفتی :n06:

عالیه دوست عزیز
شیدر سازی در حد معرکه ست
ادامه بده

قابل نداره,ممنون :n11:

آقا اینم دو تا عکس از همین تکنیک Fur روی کله ی کاراکتر,البته یکمی ایراد داره و باید بیشتر روی ریش و سیبیل استفاده بشه و موهای سر رو با مدل ترکیب کرد که قشنگ در بیاد ولی با این حال گفتم شاید یه نمونه بد نباشه :n06:

چقد با مزه شده یارو :n08:

parvizamd
22-07-2014, 18:56
به به پیام خیلی توپ وخفن شده و ای کاش یکم کار و از لحاظ برنامه نویسی و مدلینگ کار می بردی جلو

به امید روز افزودن:n12:

Hotsun
25-07-2014, 22:33
به به پیام خیلی توپ وخفن شده و ای کاش یکم کار و از لحاظ برنامه نویسی و مدلینگ کار می بردی جلو

به امید روز افزودن:n12:

مرسی قابل نداره :n06:

از لحاظ برنامه نویسی و مدلینگ هم کار داره میره جلو,کانسپت هم دارن میزنن بچه ها,شاید تا چند وقت دیگه یه کانسپت و یه In-game درست حسابی بذارم :n05:

anti-military
01-08-2014, 15:41
خیلی خوبه. منم اعتقاد دارم که 50 درصد گرافیک بازی یعنی شیدر و 50 درصد دیگه هم مدلسازی و تکسچرینگ خوب و تدوین صحنه
این اصولی پیش رفتنت آخر کار خودشو نشون میده که چقدر کیفیت کارو بالا میبره

در مورد پوست صورت فعلا نمیشه نظر داد باید دید تو حالت نهایی با نورها و افکت هایی که رو بازی قرار میگیره چطوری به نظر میرسه

Hotsun
06-09-2014, 16:58
خب شیدر پوست (Skin Shader ) رو به شدت ارتقا دادم و بهینه کردم, سیستم Specular رو کلاً عوض کردم, همونطور در تصویر اول میبینید نور در مقایسه با شیدر قدیمی با دقت بسیار بیشتری پخش شده, مثلاً کله سمت چپ , ناحیه چپ گونه نور از روبه رو خورده و به جای بازتاب نور و محو کردن جزئیات انگار از داخل روشن شده و اتفاقاً همانند دنیای واقعی توی نور جزئیات بیشتری دیده میشه. در ضمن این سیستم بهینه تر از قبلی هم هست و جا داره که بشه از 2 Specular استفاده کرد یکی با جزئیات بالا مثل این که توی تصویر میبینید و دیگری برای جزئیات کمتر و نورهای پرشدت تر, تستش رو زدم هنوز نمیتونم تصویر بذارم چون نهایی نیست ولی خیلی عالی شده :n04:

یک قابلیت جدید به خودِ شیدر اضافه کردم و اونم AO هست, قبلاً به صورت Image Effect استفاده کرده بودم ولی در حال حاضر روی خود شیدر هم اعمال میشه برای طبیعی تر شدن , مثلاً سایه های داخل گوش, کناره های چشم و بین لب ها رو نگاه کنید؛ از همه مهمتر که با Image effect امکان پذیر نیست تصویر اول کله راستی دقیقاً وسط لب رو یکم بیاید بالا (پشت لب) حالت فرو رفتگی داره که سایه بسیار طبیعی هم داخلش افتاده.

قابلیت های جدید بیشتر هستند که مقایسه ی 2 تصویر جدید با تصاویر قدیمی خودشون به وضوح این امر رو نشون میدن, همین که رنگ بندی و سایه زنی انقدر طبیعی تر شده خودش کلی ارزش داره :n06:

در ضمن تصویر دوم هم به 2 دلیل گذاشتم:
1.برای اینکه شرایط نوری مختلف رو توی یک صحنه داشته باشیم و این تصور رو در ذهنتون ایجاد کنم که یک کاراکتر کامل با انیمیشن داخل محیط فاینال اگه توی شب بارونی با لباس و موهای داینامیک و کله ی خیس شده از زیر یک چراغ رد بشه چه حسِ عظیمی میتونه داشته باشه!!!

2.برای اینکه کله جدیدتر رو با کله قدیمی کنار هم و با شیدر جدید ببینید.

تصویر اول:

منتظر نظراتتون هستم :n01:

M0hsen3D
06-09-2014, 17:16
شیدر انصافا خیلی بهتر شده اما لایتینگ رو عوض کنی و محیط دارک رندر بگیری بهتر جلوه میکنه تاثیر شیدر :n01:

Hotsun
06-09-2014, 17:21
اینم عکس در محیط تاریک :

ehsan_wwe
08-09-2014, 08:17
آقا واقعا حرفی نمی مونه بزنم جز اینکه استادانه کار شده
عجیبه تو ایران که هیچ منبعی برای شیدر وجود نداره یه همچین شاه کارهایی رو تونستی خلق کنی
خیلی خیلی خیلی حرفه ای شده (کلا از سطح سواد من زد بالا تر :دی )

mehrabooni
08-09-2014, 09:00
واقعل ایرانیه
احسنت دارید

Sent from my iPhone 5S using tapatalk

Hotsun
08-09-2014, 19:16
آقا واقعا حرفی نمی مونه بزنم جز اینکه استادانه کار شده
عجیبه تو ایران که هیچ منبعی برای شیدر وجود نداره یه همچین شاه کارهایی رو تونستی خلق کنی
خیلی خیلی خیلی حرفه ای شده (کلا از سطح سواد من زد بالا تر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

برو باو,حالا حالاها باید جلو شما شاگردی کنیم :n06:

واقعل ایرانیه
احسنت دارید

بله با اجازتون کاملاً ایرانیه,البته به جز مدلِ خود کله(تست گرافیکی همینه دیگه), ولی چند نفری پیدا کردم در این حد بتونن کاراکتر بزنن که در صورت اوکی شدن حتماً روی کاراکتر ایرانی شیدر رو قرار میدم و عکس ازش میذارم :n06:

راستی احتمالاً با توجه به اینکه یونیتی 5 به شدت روی Physical Shader ها مانور داده* و همین الان هم یونیتی 4 ساپورت میکنه یه سری از قابلیت های این شیدر رو به صورت Physical پیاده سازی کنم که باعث میشه کار طبیعی تر از اینی که هست در بیاد :n12:

*این پروژه تا یونیتی 5 که چه عرض کنم شاید تا 5.5 هم طول بکشه :n02: باید از الان آماده بشیم براش :n10:

anti-military
08-09-2014, 19:55
پیام شیدره دیگه. خیلی عالیه
میشه از صورت اولی با همون تکسچر <همونی که تو پست اول هست> اما باشیدر جدید یه عکس بگیری تفاوتش رو ببینیم؟

Hotsun
09-09-2014, 18:02
پیام شیدره دیگه. خیلی عالیه
میشه از صورت اولی با همون تکسچر <همونی که تو پست اول هست> اما باشیدر جدید یه عکس بگیری تفاوتش رو ببینیم؟

خیلی ممنون نظر لطفتونه :n11:

متاسفانه اون شرایط نوری رو دیگه ندارم چون محیط تستی بود و کاملاً عوض شده بعد از این همه مدت :n06:

ولی این کله رو با شیدر جدید ببینید متوجه میشید که کار چقدر طبیعی تر شده, هر چند شیدر قدیمی قشنگ بود ولی طبیعی نبود و همه چیز رو با اغراق بسیار نشون میداد,از Spec گرفته تا SSS همه چیز وحشتناک بود :n02: تازه خطا هم داشت,کله سمت راست اولین عکس رو ببینید متوجه میشید نور از سمت راست اومده ولی توی سوراخ بینی سمت چپ نور وجود داره که کاملاً اشتباه بوده. :n02:
البته یه نکته هم وجود داره که اگر رعایت بشه شیدر جدید از عکس پایین به شدت بهتر عمل میکنه و در حد کله جدید میشه,اونم اینه که تکسچرهای ساخته شده مثل Specular و Glossiness و Depth و AO و غیره همه باید متناسب با شرایط شیدر دچار تغییراتی بشن که واقعاً در حال حاضر به دلیل وجود چیزای مهمتر امکانش موجود نیست :n02:

راستی به زودی یک سورپرایز باحال در مورد کله دارم بازم , این بار کله خیلی متفاوته :n19:

lord arthas
09-09-2014, 22:03
جوشش روی گونش یک جوریه انگار با ماژیک کشیدی
زیر چشاشم خیلی چین و چروک غیر طبیعی داره ( یارو از بدو تولد شیشه میکشیده ؟ )

Hotsun
10-09-2014, 00:54
جوشش روی گونش یک جوریه انگار با ماژیک کشیدی
زیر چشاشم خیلی چین و چروک غیر طبیعی داره ( یارو از بدو تولد شیشه میکشیده ؟ )

این که اصلاً کاراکتر اسکن شدس یعنی آدم واقعی رو اسکن کردن :n06:

راستی اصلاً هیچ دقت کرده بودین تا حالا توی روز رندر نذاشته بودم؟

به ظاهر محیط فعلاً کاری نداشته باشین و رندر رو در یابین :n06:

راستی اینم تست بهینه بودن ,Performance test که عمداً گذاشتم Stats خود یونیتی نصف کله رو بگیره که مطمئن باشین کلکی در کار نیست :n06:

1218 فریم در ثانیه میدونی یعنی چی؟!؟
تازه با این نورپردازی و سایه پردازی غول که تو یونیتی بسیار کم نظیره,حالا پست پراسس ها رو هم اضاف کن روش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی هنوز سورپرایزی که گفتم مونده, یه تکنیک به ذهنم رسیده دارم روش کار میکنم + چند چیز دیگه که میذارم همه حالشو ببرید :n11:

ehsan_wwe
10-09-2014, 08:23
:n04:
و دیگر هیچ ..........
منتظر تکنیک جدیدت هستم
:n04:

Hotsun
10-09-2014, 19:49
تکنیک جدید پیاده شد, چیز خیلی عجیبی نبود,BBSSS اسمش رو گذاشتم یعنی Bump based Sub Surface Scattering به این معنی که میتونه از قسمت های بسیار فرورفته و برجسته ی نرمال مپ استفاده کنه و SSS روی مدل بزنه :n05:

در ضمن یه چیزایی هم که از قدیم تر مونده بود کامل کردم, خودتون میتونید توی صفحه قبل تست مو که زده بودم رو با این جدیده مقایسه کنید(تفاوت اندازه اتوبانه :n02: ).
3 مدل موی مختلف رو توی تصویر میتونید ببینید.

در ضمن مدل هم به خاطر داشتن چین و چروک های زیاد عوض کردم که SSS روی چروک هایی که نرمال مپ ساخته دیده بشه :n06:

این دفعه Gizmos رو فعال کردم که محل نورها رو هم بتونید ببینید,تصویر دوم از سمت چپ هم یه نور پشت کله کاراکتر هست که کمرنگ بین ابروهاش دیده میشه برای نشون دادن SSS واقعی توی گوش هاش هست.

اگر تصویر نیومد یا اگر خواستید تصویر رو توی سایز خیلی بزرگ ببینید از لینک زیر استفاده کنید(توصیه میکنم لینک رو باز کنید عکس خیلی بزرگ و خوبه) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ndDifferentHairStyles.jpg
حالا نظرتون چیه؟؟؟

M0hsen3D
10-09-2014, 20:10
شیدر و مو عالی شده مخصوصلا مو خیلی خوبه ایلول پیام, فقط یه کاراکتر کامل نیاز داری با شیدر هات تو یه صحنه خفن رندر بگیری :n02:

ehsan_wwe
13-09-2014, 08:05
شدیدآ تو کف مو سمویم از سمت چپ
خیلی بیست شده

AMIR REZAs
13-09-2014, 08:50
منم عاشق کچله شدم :n08:اصن یه وضعی

خیلی خوب شده عالی

S.R Download
13-09-2014, 08:52
خیییییلی توپ شده مخصوصا مو هاش :n02: منتظر کارای جدیدت هستم :n11:

Hotsun
13-09-2014, 17:44
شدیدآ تو کف مو سمویم از سمت چپ
خیلی بیست شده

انگار به موهاش ژل زده :n02:

منم عاشق کچله شدم :n08:اصن یه وضعی

خیلی خوب شده عالی

ممنون,قابل شما رو نداره :n06:

خیییییلی توپ شده مخصوصا مو هاش :n02: منتظر کارای جدیدت هستم :n11:

ممنون لطف داری شما :n01:

بچه ها در کل ممنون از نظراتتون ولی اگر ایرادای منطقی بتونید بگید که برطرف کنم خیلی خوب میشه :n05:

راستی منتظر کاراکتر با چشم هم باشید,به زودی سیستم Hybrid Animation هم به صورت کامل راه اندازی میکنم(تست هاش رو زدیم کاملاً عملیه ) به این صورته که بدن کاراکتر رو با Bone انیمیشن میدیم که بهینه باشه و صورتش رو با حرکت نرم ورتکس ها و بدون Bone که طبیعی تر بشه :n06:

شیدر چشم هم برا خودش عذابیه ها:n04:

راستی سورپرایز اصلیه مونده ها , اگه بشه خیلی عالی میشه , اگر هم نشه کلاً به روی خودم نمیارم :n07:

Hotsun
23-09-2014, 12:03
بالاخره وقتِ سورپرایز فرا رسید:

همونطور که خیلیاتون میدونید جمعه 4ام مهر ماه ساعت 16 در سالن آمفی تئاتر کانون پرورشی فکری واقع در تهران، خیابان حجاب قراره که اختتامیه جشنواره بازیسازان برگزار بشه.

حالا یه تایمِ 10 دقیقه ای قراره من برم و راجع به مسائلی صحبت کنم که در کنارش قراره برای اولین بار تصاویری از محیط داخل بازیمون نشون بده که تا الان هر کی به صورت خصوصی دیده نتونسته فرقش رو با واقعی پیدا کنه :n05::n04:
میخوایم بگیم تو ایران هم میشه از این کارا کرد.

البته برنامه بسیار فشرده هست و اولویت با نمایشِ بازی هایی هست که به زودی قراره عرضه بشن ولی فعلاً احتمالِ 90 درصد نمایشمون قطعیه :n06:

parvizamd
24-09-2014, 08:50
چه شود؟!!!:n19:

Hotsun
24-09-2014, 23:31
یه اشتباهی صورت گرفته بود تو پست قبلیم گفتم مراسم ساعت 16 هست ولی از ساعت 14 شروع میشه و حدودای 14:30 من میرم برای صحبت و ارائه مطلب :n05:

Hotsun
27-09-2014, 14:18
خب دیروز برنامه اجرا شد,فوق العاده بود,نمایش های قشنگی از بازی های مختلف دیدیم و یه تعداد از بازیسازان که چندتاشون هم همین انجمن هستن جایزه و تندیس بابت کارای قشنگشون گرفتن.

در نهایت یه عده هم که از نمایشِ ما خوششون اومده بود بعد از برنامه باهام صحبت کردن شماره و ای-میل رد و بدل کردیم برای همکاری های بعدی, از بازیسازای تازه وارد و مستقل گرفته تا افراد بسیار با سابقه ای مثل آقای رضایی(مدیر پروژه میرمهنا) اومدن و راجع به تکنولوژی هامون صحبت کردیم.
اتفاقاً از تکنولوژیِ انتقالِ حرکاتِ صورتِ واقعی به کاراکترِ داخل بازی هم نمایشی ارائه دادیم.
حینِ صحبت هام تصاویری از کارامون پخش شد که بعداً یه عده گفتن تا قبل از اینکه بگی رندر داخل یونیتی هست فکر میکردیم واقعی هستن :n04: :n05: باور ندارید از احسان بپرسید, با حضورِ گرمش واقعاً من رو خوشحال کرد :n01:( احسان اون پرینتر 3بعدیه داخل یونیتی که یادته؟ )

lord arthas
27-09-2014, 15:45
ویدئویی چیزی از برنامه نیست ؟!

S.R Download
27-09-2014, 19:06
خب دیروز برنامه اجرا شد,فوق العاده بود,نمایش های قشنگی از بازی های مختلف دیدیم و یه تعداد از بازیسازان که چندتاشون هم همین انجمن هستن جایزه و تندیس بابت کارای قشنگشون گرفتن.

در نهایت یه عده هم که از نمایشِ ما خوششون اومده بود بعد از برنامه باهام صحبت کردن شماره و ای-میل رد و بدل کردیم برای همکاری های بعدی, از بازیسازای تازه وارد و مستقل گرفته تا افراد بسیار با سابقه ای مثل آقای رضایی(مدیر پروژه میرمهنا) اومدن و راجع به تکنولوژی هامون صحبت کردیم.
اتفاقاً از تکنولوژیِ انتقالِ حرکاتِ صورتِ واقعی به کاراکترِ داخل بازی هم نمایشی ارائه دادیم.
حینِ صحبت هام تصاویری از کارامون پخش شد که بعداً یه عده گفتن تا قبل از اینکه بگی رندر داخل یونیتی هست فکر میکردیم واقعی هستن :n04:
:n05:
باور ندارید از احسان بپرسید, با حضورِ گرمش واقعاً من رو خوشحال کرد :n01:
( احسان اون پرینتر 3بعدیه داخل یونیتی که یادته؟ )

خیلی خوشحال شدم :n06:راستش خیلی دوست داشتم بیام ولی حیف که مدرسه بودم تو اون ساعت :n28: ایشالا شاهد موفقیت های بعدی شما باشیم :n16:

Hotsun
27-09-2014, 20:37
ویدئویی چیزی از برنامه نیست ؟!

خلاصه ای از برنامه قراره هفته دیگه جمعه ظهر از شبکه 3 برنامه ی بروز پخش بشه :n06:

خیلی خوشحال شدم :n06:راستش خیلی دوست داشتم بیام ولی حیف که مدرسه بودم تو اون ساعت :n28: ایشالا شاهد موفقیت های بعدی شما باشیم :n16:

ممنون,ایشالا دفعه بعد میبینیمت :n11: در ضمن این که هنوز موفقیت به شمار نمیره :n02: اصلِ موفقیت اونه که بازی عرضه بشه و بازیکن ها ازش تعریف کنن :n01:

anti-military
28-09-2014, 18:15
سلام
شهاب چندتا از تصاویری که اونجا نمایش دادی میتونی واسم پی ام کنی؟ مشتاق شدم ببینم به چه سطح گرافیکی رسیدی

Hotsun
29-09-2014, 20:17
سلام
شهاب چندتا از تصاویری که اونجا نمایش دادی میتونی واسم پی ام کنی؟ مشتاق شدم ببینم به چه سطح گرافیکی رسیدی

سلام,
پیام هستم :n02: متاسفانه در حدی محیط ها آماده نیستن که بشه به کسی نشون داد اونجا هم یکم دورِ تصاوی رو بریده بودم و توی سالن جو خاص بود کسی متوجه چیز خاصی نمیشد, فقط در این حد بدون که به واقعی رسیدیم من تا حالا همون مدل 3بعدی پرینتری رو که گفتم احسان هم دیده به چندین نفر نشون دادم گفتم میخوام این رو بخرم به نظرت خوبه, همه هم شروع کردن نظر دادن آخرش گفتم حالا نظرت راجع به کیفیت رندرش چیه همه نابود شدن :n02: با احسان هم همین کار رو کردم :n02: اگه بخوای میتونیم جلسه بذاریم حضوری کلِ کارها رو نشون میدم به خاطرِ اینکه پرسیدی و احترامی که برات قائل هستم :n11:

ولی این قول رو میدم(قول 80 درصد) که تا یکی دو ماه دیگه تصاویری از محیطِ بازی به نمایش خواهیم گذاشت.

اما موقعی که اولین تصاویر بازی پخش بشن حداقل 80درصد قسمت فنی کامل شده درست مثل اولین نمایش بازی های خارجی(این قسمتی از حرفام توی جشنواره بود) اما اکثر بازی های ایرانی رو میبینیم که حینِ کار پیشرفت میکنن و چون همزمان روی محتوا هم کار میکنن تمرکز روی هر دو قسمت میاد پایین و گند میخوره به کار پس ما اومدیم تیم تحقیق و توسعه درست کردیم اول گرافیک و گیم پلی رو در آوردیم الان هم داریم محتوا رو کار میکنیم و همونطور که گفتم محتوا در بیاد تصاویر هم در میاد.
به هر حال ما بازیساز هستیم و وظیفمونه که برای بازیکن ها بازی های با کیفیت بسازیم و بازیسازهایی که میگن "گورِ بابای بازیکن فقط بسازیم بدیم بره زیادشونم هست " رو اصلاً بازیساز حساب نمیکنم, اگه مشکل داری بازی نساز برو یه جا دیگه بلکه شکوفا بشی و مشتری ازت راضی باشه تو هم از مشتری راضی باشی.(این قسمت آخر رو با شخص خاصی نبودم و کلی گفتم)

Hotsun
17-10-2014, 15:42
بالاخره یه شرکت تو ایران پیدا شد که ارزش واقعی این کارها رو بدونه, از اونجایی که بازی پیشینیان خیلی کارِ سنگین و بزرگی هست و بودجه و زمان بسیار وحشتناک میخواد چه بهتر که تعدادی از قابلیت هاش که ممکنه به مرور زمان معمولی تر به نظر بیان رو در یه سطح مناسب تو یه بازی ایرانی دیگه که خیلی هم به نظر میاد خوب کار شده استفاده کنیم.

فعلاً نه اسمی از شرکت سازنده میتونم ببرم, نه اسمی از خود بازی, فقط در این حد بگم که قابلیت های DX11 از توی تمام افکت ها برداشته شده, یه سری قابلیت که تا حالا راجع بهشون چیزی نگفتم هم آماده شدن و توی این بازی استفاده میشن.
یک نمونه SSAO Payam Version هست(اسم بهتری پیدا نکردم :n02: ) که بسیار از SSAO های خود یونیتی بهتر و کم لرزش تر عمل میکنه. احتمالاً چند قابلیت جدید رو به زودی بیام اینجا معرفی کنم. :n01:

Hotsun
07-12-2014, 14:36
راستی من اصلاً یادم نبود این خبرها رو قرار بدم.

گزارش به روز از اختتامیه جشنواره بازیسازان مستقل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به روز ۱۶۴ گیم ایران در هشت ماه نخست سال

جفتش از شبکه 3 پخش شده, تو جفتش هم من رو چند بار نشون میده :n02: که دارم بازی پیشینیان رو معرفی میکنم و تریلرش رو نشون میدم, البته یه قسمت هایی هم ویدئو از همین تست های گرافیکی هست که اینجا گذاشتم,برای مثال تو ویدئوی دوم 3:30 همین کله کچله رو نشون میدم دوربین دورش میچرخه.
3:37 هم یه تیکه از بازی رو نشون میده.
تو ویدئو اولی هم 0:55 و 3:39 و 6.59 من هستم , قسمتی که تو تماشاچیا نشون میده هم حساب نکردم :n31:

احسان هم تو تماشاچیا نشسته کنار من نشونش میده :n10:

Mahdi.Gamer
15-12-2014, 12:37
عالیه دوست عزیز.

sinashakiba
21-12-2014, 16:42
سلام ببخشید تو این تاپيک مطرح میکنم، دنبال یه بازی قدیمی میگردم که فکر کنم 8 یا 9 سال پیش تموم کردم ولی هر چی داخل سی دی و دی وی دی هام میگردم پیداش نمیکنم میخوام ببینم ورژن جدیدی از بازی اومده اسمشم نمیدونم چی بو ولی داستانش میگم کسی میتونه اسم بازی بهم بگه ...

داستان از این قرار بود که یه فردی (یا بهتر بگم یه سرباز زندانی یا اسیر میشه) برای اینکه فرار کنه از زندان (فکر کنم زندان آلمانی بود) یا قرارگاه، کارهای مختلفی انجام میده مثلا یادم مرحله یک بازی بعد حرف زدن با اسیرای دیگه که همه از فرمانده ها و نظامی های اسیر شده بودن یه بیل پیدا میکنه از پشت قرارگاه شروع به کندن زمین میکنه (یه شرایطی بود که داخل نورافکن دشمن نباید قرار میگرفتیم) موفقم میشه ولی باز گیر میفته ... (مرحله اول)

مرحله دوم تو یه قرارگاه با محافظت بیشتر قرار میگیره برای اینکه بتونه فرار کنه به هر حال یه کارایی انجام میده نهایتا یه جا با بلندگو همه محافظا رو یه جا فرا میخونه بازم موفق میشه فرار کنه اما تو این مرحله هم دستگير میشه ...

به همین ترتیب مراحل سخت میشه ... یادم گرافیک بازی خیلی قوی بود و برای ساختنشم از موتور گرافیکی Unreal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده شده بود. کسی میتونه کمک کنه اسم بازی بهم بگه.

anti-military
21-12-2014, 17:38
سلام ببخشید تو این تاپيک مطرح میکنم، دنبال یه بازی قدیمی میگردم که فکر کنم 8 یا 9 سال پیش تموم کردم ولی هر چی داخل سی دی و دی وی دی هام میگردم پیداش نمیکنم میخوام ببینم ورژن جدیدی از بازی اومده اسمشم نمیدونم چی بو ولی داستانش میگم کسی میتونه اسم بازی بهم بگه ...

داستان از این قرار بود که یه فردی (یا بهتر بگم یه سرباز زندانی یا اسیر میشه) برای اینکه فرار کنه از زندان (فکر کنم زندان آلمانی بود) یا قرارگاه، کارهای مختلفی انجام میده مثلا یادم مرحله یک بازی بعد حرف زدن با اسیرای دیگه که همه از فرمانده ها و نظامی های اسیر شده بودن یه بیل پیدا میکنه از پشت قرارگاه شروع به کندن زمین میکنه (یه شرایطی بود که داخل نورافکن دشمن نباید قرار میگرفتیم) موفقم میشه ولی باز گیر میفته ... (مرحله اول)

مرحله دوم تو یه قرارگاه با محافظت بیشتر قرار میگیره برای اینکه بتونه فرار کنه به هر حال یه کارایی انجام میده نهایتا یه جا با بلندگو همه محافظا رو یه جا فرا میخونه بازم موفق میشه فرار کنه اما تو این مرحله هم دستگير میشه ...

به همین ترتیب مراحل سخت میشه ... یادم گرافیک بازی خیلی قوی بود و برای ساختنشم از موتور گرافیکی Unreal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده شده بود. کسی میتونه کمک کنه اسم بازی بهم بگه.

اتفاقا جای خوبی مطرح کردی الان پیام یه نسخه جدید ازش میسازه میده بهت بازی کنی :n02:
این بازی که میگی من یادمه اسمش فرار بزرگ بود (The Great Escape) خیلی قدیمیه یارو هی از زندان فرار میکرد و باز گیر می افتاد و بازی واقعا عالی بود و منم خاطره زیاد دارم باهاش
جو خیلی سنگین و خاصی داشت اما نسخه جدیدی ازش ساخته نشده فکر کنم!

sinashakiba
21-12-2014, 21:00
اتفاقا جای خوبی مطرح کردی الان پیام یه نسخه جدید ازش میسازه میده بهت بازی کنی :n02:
این بازی که میگی من یادمه اسمش فرار بزرگ بود (The Great Escape) خیلی قدیمیه یارو هی از زندان فرار میکرد و باز گیر می افتاد و بازی واقعا عالی بود و منم خاطره زیاد دارم باهاش
جو خیلی سنگین و خاصی داشت اما نسخه جدیدی ازش ساخته نشده فکر کنم!

دستت درد نکنه ... الحق که زدی به هدف

Hotsun
23-12-2014, 19:20
این چه وضعیه عاخه :n32:

خب دیگه وقتش رسید که SSAO ورژن پیام رو بهتون معرفی کنم :n04: :n05:
عکس زیر خودش همه چیز رو میگه ولی با این حال یه توضیح مختصر میدم:
بالایی SSAO ی هست که من زدم که به طرز عجیبی تمیز اجرا میشه(دون دون نمیشه),کیفیت تو جاهای مختلف یکسانه و سایه بسیار نرمی میده که تو همه جهت پخش میشه نه مثل ورژن داخل یونیتی که فقط تک جهتی هست(به دیوار نگاه کنید میفهمید چی میگم), در ضمن به طرز وحشتناکی بهینه تره که میتونید تفاوت فریم ریت رو ببینید, مال من 1527.4 فریم در ثانیه و مال یونیتی 96.1 فریم که حدود 15 برابره و با اندکی کم کردن کیفیتش حتی میشه برای موبایل استفاده کرد :n24:

اگر عکس رو نمیبینید از لینک زیر استفاده کنید.

منتظر نظرهای حرفه ایتون هستم :n11:

ehsan_wwe
24-12-2014, 11:58
اووف عجب کاری زدی پیام کف کردم خدایی
البطه با اینکه حدف نورپردازی نبوده ولی نورپردازی دیفالت یونیتی شرایتش خیلی بده :n02: مثل پیام ورژنش بهش نرسیدی

Hotsun
25-12-2014, 00:34
اووف عجب کاری زدی پیام کف کردم خدایی
البطه با اینکه حدف نورپردازی نبوده ولی نورپردازی دیفالت یونیتی شرایتش خیلی بده :n02: مثل پیام ورژنش بهش نرسیدی

نظر لطفته :n11: :n12:
کلاً هیچ نوری توی صحنه نبوده و فقط Ambient کاملاً سفید + متریال کاملاً سفید روی مدل ها هست.
اگر هم کسی خواست مدل ها رو میدم بره توی یونیتی یا نرم افزارها و انجین های دیگه تست بزنه ببینیم چجوری میشه :n06: به هر حال نتیجه اش توی جاهای دیگه میتونه خیلی آموزنده باشه :n05:

با تشکر

ehsan_wwe
25-12-2014, 11:01
حتما بزار لینکشو منم طلبه شدم روش تست بگیرم
:n12::n12::n12::n12::n12:

lord arthas
25-12-2014, 12:16
Jaw Dropping Version : )))))))))))

parvizamd
25-12-2014, 18:59
خیلی خفن شده . شیدر رو چطوری می نوشت زبانش مثل سی هست ؟

Reza Azimy_RW
25-12-2014, 20:37
کار تمیزی شده واقعا من همیشه به احسان میگفتم اون SSAO که توی Quest3D بود حتی تو انریل هم تکرار نشده خیلی تمیز و خاص بود این کار هم عالی شده ولی میدونم بهترشم میتونی بکنی :n10:
منم مشتاق بخش شیدر نویسی شدم فک نمیکردم اینقدرا به درد بخور باشه (:n02:) کلا علاقم هم بیشتر سمت خلق گرافیکه تا برنامه نویسی خشک

راستی مطمئنی روی اندروید جواب میده تست کردی ؟!

Hotsun
26-12-2014, 14:10
حتما بزار لینکشو منم طلبه شدم روش تست بگیرم

این لینک Scene بصورت FBX برای اینکه هر جا میخواید ببرید تست بزنید.

حجم 198 کیلوبایت :n02:

اگر کسی هم حالش رو داشت ببره توی 3Dmax یا نرم افزارهای Pre render دیگه تست بزنه خیلی خوب میشه.

Jaw Dropping Version : )))))))))))

هایپ که میدونی چیه :n02:
البته یه نکته هم خیلی مهمه و اونم اینه که تا جایی که میدونم الگوریتم SSAO یونیتی از موقعی که اومده دست نخورده و قدیمی هست برای همین بدیهیه که خیلی بهینه و با کیفیت نباشه.

خیلی خفن شده . شیدر رو چطوری می نوشت زبانش مثل سی هست ؟

زبون هایی که در اختیار ماها هست مثل HLSL و GLSL همه C Base هستن فقط باید مفاهیم گرافیکی مثل بحث هایی که تو Direct X میشه رو یه مقدار بلد باشی که وقتی مثلا گفت sampler2D بدونی یعنی چی :n02: البته اینا رو توی آموزش های شیدر نویسی میگن خیلی درگیر DX و OGL نشی بهتره.

در ضمن برای این کار چند ماه تحقیق و چیزی حدود 300 خط کد شیدر زده شده + 150 خط #C که بشه به Camera پارامترها رو فهموند, البته از کد SSAO خود یونیتی خیلی کمک گرفتم.

کار تمیزی شده واقعا من همیشه به احسان میگفتم اون SSAO که توی Quest3D بود حتی تو انریل هم تکرار نشده خیلی تمیز و خاص بود این کار هم عالی شده ولی میدونم بهترشم میتونی بکنی :n10:
منم مشتاق بخش شیدر نویسی شدم فک نمیکردم اینقدرا به درد بخور باشه (:n02:) کلا علاقم هم بیشتر سمت خلق گرافیکه تا برنامه نویسی خشک

راستی مطمئنی روی اندروید جواب میده تست کردی ؟!

من که کوئست چیزی بارم نیست و اصلاً ندارمش برای همین شما بی زحمت اون مدل 198 کیلوبایتی که لینکش رو دادم دانلود کن بذار تو کوئست با این تصویر من مقایسه کنیم خیلی جالب خواهد بود :n06:
در مورد بهتر کردنش هم نظر لطفته, فعلاً دارم روی یه قابلیت کار میکنم که بتونه رنگ SSAO رو عوض کنه, برای مثال توی روز با هوای صاف دقت کنی سایه ها آبی دیده میشن پس باید SSAO هم بشه آبی کرد.

روی اندروید که این ورژن جواب نمیده ولی برای 2.0 Open GLES میشه نوشت و با توجه به بهینه بودن الگوریتم و فریم ریت بالایی که میده اصلاً چیز عجیبی نیست پیاده سازیش, فقط گوشی های قوی و 4 هسته به بالا میتونن از عهده اش بر بیان دیگه.
خودت حساب کن اولین بازی که توش SSAO به صورت Realtime استفاده شده Crysis بوده :n04: و چنین گرافیکی روی گوشی رفت چندین سال دیگه :n02: البته مثل اینکه Modern Combat 5 روی گوشی داره چنین قابلیتی رو ولی مطمئن نیستم شاید عکسی که دیدم تستی بوده.

Reza Azimy_RW
26-12-2014, 14:43
من که کوئست چیزی بارم نیست و اصلاً ندارمش برای همین شما بی زحمت اون مدل 198 کیلوبایتی که لینکش رو دادم دانلود کن بذار تو کوئست با این تصویر من مقایسه کنیم خیلی جالب خواهد بود :n06:

استفاده کردن شیدر تو کوییست واقعا دهن سرویس کنه ولی اگه شد حتما این کارو میکنم ببینیم چی میشه نتیجه جالبیه :n06:

روی اندروید که این ورژن جواب نمیده ولی برای 2.0 Open GLES میشه نوشت و با توجه به بهینه بودن الگوریتم و فریم ریت بالایی که میده اصلاً چیز عجیبی نیست پیاده سازیش, فقط گوشی های قوی و 4 هسته به بالا میتونن از عهده اش بر بیان دیگه.
خودت حساب کن اولین بازی که توش SSAO به صورت Realtime استفاده شده Crysis بوده :n04: و چنین گرافیکی روی گوشی رفت چندین سال دیگه :n02: البته مثل اینکه Modern Combat 5 روی گوشی داره چنین قابلیتی رو ولی مطمئن نیستم شاید عکسی که دیدم تستی بوده.
ولی من اولین بار توی unchacter فک کنم این قابلیتو دیدم بعد اونقدر ور رفتم تا توی کوئیست پیادش کردم ولی کلٌی شیدر دیگه رو به خاطر اجرای این باید بیخیال میشدی :n29:
درسته منم تا حالا توی گوشی ندیدم SSAO رو ولی واقعا میتونه توی ایجاد یه گرافیک خفن تاثیر گذار باشه. امیدوارم موفق باشی

ehsan_wwe
27-12-2014, 10:42
منم تستامو گرفتم

اولین حرکت رندر تو Vray بود اونم Vray 3

شرایت برابر با یونیتی بدون هیچ نوری
ambiance light 100% رنگ متریال هم gray 30%

عکس اول رندر Vray بود حالا رندر SSAO دیفالت یونیتی با کانفیگ برابر

حالا مقایسه کنید هر دو رو با شیدر پیام عرب زاده
فرق رو دیدید ؟
من خودم که کف کردم :n02:

نتیجه :
یکی از مهم ترین نقطه های قوت شیدر پیام عرب زاده قدرت نمایش جزیات ریزه

Hotsun
27-12-2014, 12:08
@احسان
دستت درد نکنه خیلی خوب شده ؛ مال Vray خیلی خفن شده فکر کنم تقریباً از نظر جزئیات تونستم خودم رو نزدیک کنم به Vray :n13: تو بعضی جاها البته (مثل cylinder خط خطیا) :n02: ولی این خیلی خوبه :n04: چند دقیقه طول کشید رندر؟ :n10:

راستی تو تاپیک اشتباهی زدی کاش میذاشتی تو تاپیک من کنار هم ببینن بقیه هم :n31:

انقدر هم از فامیلیم استفاده نکن همون پیام خالی باحال تره :n05: :n11:

ehsan_wwe
27-12-2014, 14:56
دستت درد نکنه خیلی خوب شده ؛ مال Vray خیلی خفن شده فکر کنم تقریباً از نظر جزئیات تونستم خودم رو نزدیک کنم به Vray [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو بعضی جاها البته (مثل cylinder خط خطیا) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی این خیلی خوبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند دقیقه طول کشید رندر؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رندر Vray حدود 14 ثانیه

شیدر پیام عرب زاده که همه توضیحاشو خودش داده و مشخصه چقدر بهتره

از لحاظ زمان و کار رو جزیات کوچیک خیلی خیلی جلو تره

شیدر دیفالت یونیتی هم پر از نویزه و فشار زیادی روی GPU میاره

Vray هم که اصلا درست نیست بیاریمش تو مقایسه ولی نیاز بود به بهترین تا ادم متوجه بشه چقدر از بهترین فاصله داره

من به پیام از 100 120 میدم چون بهترین گرافیک 14 ثانیه طول کشیده ولی کار پیام یک 900 ام ثانیه رندر گرفته

انقدر هم از فامیلیم استفاده نکن همون پیام خالی باحال تره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیام برای بالا اومدن اسمت تو سرچ گوگل لازمه داداش :n12: هرچی که کمک کنیم شما شناخته تر بشی کلاسی که با اسمت میزاریم پیش مردم بزرگ تر میشه :n02:

anti-military
27-12-2014, 18:31
خیلی عالیه
منم یه تست SSAO + سایه زدم تو Unity 5

anti-military
27-12-2014, 20:21
ممنون پیام که صحنه رو گذاشتی. فهمیدم از این نظر اشکالات اساسی دارم که باید حل بشه
دارم روش کار میکنم ...
واسه تکنیک های دیگه هم همین حرکتو بزن بچه ها تست کنن مشکلات و نقاط قوت مشخص بشه

ehsan_wwe
27-12-2014, 23:52
مصطفی جان مثل اینکه یک مقدار اشتباه متوجه شدی
اینجا تلاش گرفتن رندر قشنگ نبود
هدف تست با شرایط برابر با تست پیام بود
که پیام متوجه بشه کارش چقدر ار نمونه کار مشابه جلو تره و چه مقدار به سقف کیفیت نزدیک شده که به نظر من خیلی نزدیک شده.
تو این تست فقط و فقط باید متریلا مشابه و امبینت لایت صد درصد استفاده میشد

راستی می دونستی برای ماهایی که شیدر نویسی بلدیم یونیتی از ۳ به بعد فرقی نکرده
مثلا این رفلکتی که می بینیو اگه لازم باشه میتونیم بسازیم
اینجاس که میگم بازی سازی کار با انجین نیست یه علمه

anti-military
28-12-2014, 00:06
میدونم احسان اما من باید با صحنه خودم تنظیم کنم و هدفم مقایسه نبود. تو یونیدی 5 یه سری چیزها اضافه شده که کلا سبک گرافیکی منم باید عوض بشه
فعلا در تلاشم میخوام اون انیمیشن هایی که روش کار کردم و اون ریگ و اسکین هارو با یه گرافیک جالب نشون بدم

اولش که با رندر خودم تست زدم دیدم SSAO چه فاجعه ای شده و یه سری چیزهارو تغییر دادم بهتر شد.
این SSAO که من استفاده کردم همون PRO SSAO تو Asset store هستشا خودم نزدم :n02:

Hotsun
28-12-2014, 00:25
رندر Vray حدود 14 ثانیه

شیدر پیام عرب زاده که همه توضیحاشو خودش داده و مشخصه چقدر بهتره

از لحاظ زمان و کار رو جزیات کوچیک خیلی خیلی جلو تره

شیدر دیفالت یونیتی هم پر از نویزه و فشار زیادی روی GPU میاره

Vray هم که اصلا درست نیست بیاریمش تو مقایسه ولی نیاز بود به بهترین تا ادم متوجه بشه چقدر از بهترین فاصله داره

من به پیام از 100 120 میدم چون بهترین گرافیک 14 ثانیه طول کشیده ولی کار پیام یک 900 ام ثانیه رندر گرفته

پیام برای بالا اومدن اسمت تو سرچ گوگل لازمه داداش :n12: هرچی که کمک کنیم شما شناخته تر بشی کلاسی که با اسمت میزاریم پیش مردم بزرگ تر میشه :n02:

کلاً من پودر شدم :n40:

خیلی عالیه
منم یه تست SSAO + سایه زدم تو Unity 5

این SSAO که من استفاده کردم همون PRO SSAO تو Asset store هستشا خودم نزدم :n02:

اتفاقاً این پکیجی که استفاده کردی هم چیز خیلی خوبیه ولی بازم همونطور که میبینید نتونسته سایه کافی بین رده های Cylinder خط خطیه بزنه و همینطور بین دیوار و زمین رو ببینی سمت راستش سیاهی بیشتره و سمت چپش SSAO کاملاً از بین رفته، شدتش هم خیلی زیاده ولی اگر کمش کنی ممکنه بعضی جاها دیگه SSAO وجود نداشته باشه پس کاملاً همه چیز با خاک یکسان میشه :n29: راستی این مدل پیچ پیچیه هم انگار سایه ها تیکه تیکه شدن روش ؛ شاید رنگ بندی یجوریه این فکر رو میکنم ولی اگر از SSAO بود کلاً حذفش کنی بهتره چون به اصطلاح باعث ایجاد Artifact شده.
فکر کنم من بتونم شیدرم رو با قیمت یک و نیم برابر این طرف بفروشم :n02: ولی این کار رو نمیکنم میذارم برای استفاده های ملی :n09:

ممنون پیام که صحنه رو گذاشتی. فهمیدم از این نظر اشکالات اساسی دارم که باید حل بشه
دارم روش کار میکنم ...
واسه تکنیک های دیگه هم همین حرکتو بزن بچه ها تست کنن مشکلات و نقاط قوت مشخص بشه

حتماً اگه بشه این کار رو میکنم.
فکر کنم این یکی از راه هایی باشه که یکم بتونه انجمن رو فعال تر کنه :n10: همه یهو شروع کردن پست گذاشتن :n04:

Reza Azimy_RW
28-12-2014, 16:17
عاقا منم بالاخره با دهن سرویسی تمام با کوئیست 4.2.3 و کلی فکر کردن تونستم دوباره اون SSAO رو ببینم .

این عکس کانال کشیاش ببینید چقد پروژه گیجی شده این یه صحنه !(یکی از اشکالات بزرگ کوئیست همینه) :

این SSAO :

SSAO ورژن پیام واقعا خیلی تمیزه ولی توی این SSAO هم نکاتی هست اگه بتونی پیاده کنی یه SSAO کاملا فوق خفن خواهد شد :n09: تو عکس زیر اون جاها رو مشخص کردم :

پیام ورژن :
خلاصه امیدوارم به دردت بخوره این رندر :n06:

Hotsun
29-12-2014, 00:49
عاقا منم بالاخره با دهن سرویسی تمام با کوئیست 4.2.3 و کلی فکر کردن تونستم دوباره اون SSAO رو ببینم .

چه کردی ؛ همه رو سورپرایز کردی :n02:

الان یکی از ایرادات کارم رو فهمیدم با همین قضیه, در واقع از قسمت هایی که علامت زدی و البته داخل اون استوانه پیچ پیچیه فهمیدم باید یه حرکت بزنم که به جز sample زدن تو بردارهای XYZ از سمت بردار نرمال های صفحات و جهت های U-V-N هم sample بزنه, این قضیه تا حدی توی تصویری که anti-military ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشته هست ولی من چنین کاری نکردم. فکر میکنم در کنار 64 یا 128 تا سمپل توی XYZ ی که میزنم(قابلیت low و high) بیام 16 یا 32 تا هم توی این جهت های جدید بزنم که کار درست بشه کافیه؛ یکم سنگینش میکنه ولی میارزه.
یه مقاله بود در مورد کرایسیس میگفت معمولاً کسایی که روی AO کار میکنن اشتباهی زیادی اغراق آمیزش میکنن ولی ما اینکار رو نکردیم برای همین خود من خیلی رقیق زدم و شاید به نظر خیلی قشنگ شده, این قضیه جدید هم اضافه کنم جاهای خالی رو میپوشونه و خیلی توپ میشه.
فقط امیدوارم به خاطر UVN مجبور نشم زیاد سراغ توابع اویلری برم که دوران وحشتناک درس ریاضی مهندسی رو میاره جلو چشمام :n34:

Reza Azimy_RW
29-12-2014, 01:24
این خیلی خیلی تاثیر داره تو خفن شدن SSAO

کرایسیس میگفت معمولاً کسایی که روی AO کار میکنن اشتباهی زیادی اغراق آمیزش میکنن ولی ما اینکار رو نکردیم برای هم

منظور من هم این نبود که زیاده روی کنی توی SSAO ( شیدر کوئست یکم زیادی تاریک بود چون تنظیمات شیدر کوئست رو پیدا نکردم پیش فرض گذاشتم).
شیدر خودت عالیه فقط نکته ای بود که شاید بتونی ازش استفاده کنی :n01:
ولی نکته ها به نظرم خیلی مهمه ,اگه تونستی پیاده کنی اونوقت باهات شرط میبندم بهترین ssao طراحی شده تا الان میشه:n09:

یکم سنگینش میکنه ولی میارزه.
دیگه داری واسه پی سی کار میکنی پی سی ها هم که الان همه غول .واسه فریم ریت زیاد دستت نلرزه ارزششو داره

M0hsen3D
02-01-2015, 12:50
خیلی خیلی تمیز و اپتیمایز هست واقعا Outstanding :دی :n12:

Reza Azimy_RW
07-01-2015, 16:06
راستی تست کردم انریل 4 هم SSAO ش این قابلیتو که تو کوئیست بود داره :n10: ولی بسیار بسیار خداتر :n04:

اگه بتونی اون قابلیتو اضافه کنی واقعا ترکوندی و کار جدیدی کردی توی یونیتی ولی الان بیشتر فقط تنظیمات تغیر کرده و شیدر بهینه شده
ولی تو میتونی:n06:

Hotsun
13-07-2015, 00:39
بالاخره بعد از مدت ها برگشتم.
کل پروژه وارد یونیتی 5.1.1f1 شده , کلی از کدهای خود بازی دوباره زده شدن, خیلی از تکسچرها از اول مخصوص PBR طراحی شدن, کل شیدرها منتقل شدن و بیشترشون به صورت PBR شدن فقط مونده Skin Shader که اونم PBR بشه کلی پیشرفت کیفیت حاصل میشه.

یه سری شیدر جدید هم ساخته شده در حین این انتقالات ایدشون به ذهنم رسیده به زودی تصاویر جالبی میذارم و تاپیک دوباره کلی فعال میشه.
یه Post Process جدید هم در کاره که کلی کمکمون کرد کیفیت رو انقلابی بالا ببریم :n13: به زودی تصاویرش رو قرار میدم.

البته SSAO کلاً هیچ تغییری نکرده از اون زمان ولی ممکنه یه سری تکنیک جدید واردش کنم, مثلاً رنگ پذیری داره الان ولی رنگ تکسچر رو بگیره یه چیز دیگست, الان یه رنگ میتونه بگیره که اکثر مواقع سیاه قرار میدیم ولی یه جایی دیدم یه کار میکنن هر جسمی هر رنگی هست همون رنگی SSAO میزنه البته با شدت بسیار پایین که خیلی باحال میشه , اگر بتونم این کار رو میکنم حتماً :n05:

با تشکر.

احمد دات
13-07-2015, 14:03
بالاخره بعد از مدت ها برگشتم.
کل پروژه وارد یونیتی 5.1.1f1 شده , کلی از کدهای خود بازی دوباره زده شدن, خیلی از تکسچرها از اول مخصوص PBR طراحی شدن, کل شیدرها منتقل شدن و بیشترشون به صورت PBR شدن فقط مونده Skin Shader که اونم PBR بشه کلی پیشرفت کیفیت حاصل میشه.

یه سری شیدر جدید هم ساخته شده در حین این انتقالات ایدشون به ذهنم رسیده به زودی تصاویر جالبی میذارم و تاپیک دوباره کلی فعال میشه.
یه Post Process جدید هم در کاره که کلی کمکمون کرد کیفیت رو انقلابی بالا ببریم :n13: به زودی تصاویرش رو قرار میدم.

البته SSAO کلاً هیچ تغییری نکرده از اون زمان ولی ممکنه یه سری تکنیک جدید واردش کنم, مثلاً رنگ پذیری داره الان ولی رنگ تکسچر رو بگیره یه چیز دیگست, الان یه رنگ میتونه بگیره که اکثر مواقع سیاه قرار میدیم ولی یه جایی دیدم یه کار میکنن هر جسمی هر رنگی هست همون رنگی SSAO میزنه البته با شدت بسیار پایین که خیلی باحال میشه , اگر بتونم این کار رو میکنم حتماً :n05:

با تشکر.

ایول داداش یونیتی 5 گرافیکش خیلی بهتره رندرش بهینه تره.....

هر چند میدونم شما خودت گرافیک رو کلا دگرگون میکنی یه کار کن خروجیش از آنریل هم بزنه بالاتر:n16:

موفق باشی

Hotsun
13-07-2015, 14:59
ایول داداش یونیتی 5 گرافیکش خیلی بهتره رندرش بهینه تره.....

هر چند میدونم شما خودت گرافیک رو کلا دگرگون میکنی یه کار کن خروجیش از آنریل هم بزنه بالاتر:n16:

موفق باشی

دمت گرم,
سعیمون رو داریم میکنیم دیگه, آنریل که کلاً یه چیز عجیب غریبیه ولی تا جایی که بشه در سطح بازی مستقل خودمون رو میبریم بالا. :n11:

راستی اینم اولین تست گرافیکی تو یونیتی 5 , پست پراسسه کار خودمه.

یه بار یه کانالی داشت سریال ایرانی میوه ممنوعه رو میداد :n31: مال شونصد سال پیشه :n04: دیدم تو شب نور چراغ ماشین ها توی لنز حالت ضربدری میوفته , گفتم من باید این رو پیاده کنم.
اینم شد نتیجه :

اگر تصویر لود نشد از لینک زیر استفاده کنید.

حالا اینکه چند تا کُره هست و خیلی خودش رو نشون نمیده, توی مراحل لامپا ستاره ای شدن اصلاً یه چیز فوق العاده ای ساخته, کاش میتونستم تصویر In-game بدم.
واقعاً کار یه دفعه یه حس تازه ای پیدا کرد.

S.R Download
13-07-2015, 15:15
دمت گرم خیلی خوب شده :n06:

S.R Download
13-07-2015, 21:30
کار بازی به کجا رسیده ؟؟
اسکرینی چیزی از محیط بازی ندارید ؟؟؟ :n05:

Hotsun
14-07-2015, 01:29
دمت گرم خیلی خوب شده :n06:

ممنون نظر لطفته.

کار بازی به کجا رسیده ؟؟
اسکرینی چیزی از محیط بازی ندارید ؟؟؟ :n05:

بازی داره جلو میره بعد از تعدیل نیرویی که داشتیم الان 7 نفر داریم کار رو جلو میبریم.
باید بازی به چیزی که دلخواه خودمون هست برسه حداقل تا اینکه اولین اسکرین شات ها رو بذاریم.
فعلاً خود من به جز این کار چند تا کار دیگه هم انجام میدم تا هزینه های این بازی در بیاد.

M0hsen3D
15-07-2015, 20:49
من که از نزدیک کاراشون دنبال میکنم باید بگم پیشرفت کار تیم پیام خیلی خوب بوده و بازی به نتیجه قابل قبولی رسیده, ایول :n01:
واقعا تلاش های زیاد و خوبی برای این بازی انجام شده و امیدوارم به زودی پیام تریلر و اسکرین شات ها و اطلاعات بازی رو برامون منتشر کنه اینجا :n26:

aghazadeh_hastam
15-07-2015, 21:43
یه ترینری عکسی چیزی بزارین دیگه . این که همش شد جزییات فنی

Hotsun
15-07-2015, 22:43
من که از نزدیک کاراشون دنبال میکنم باید بگم پیشرفت کار تیم پیام خیلی خوب بوده و بازی به نتیجه قابل قبولی رسیده, ایول :n01:
واقعا تلاش های زیاد و خوبی برای این بازی انجام شده و امیدوارم به زودی پیام تریلر و اسکرین شات ها و اطلاعات بازی رو برامون منتشر کنه اینجا :n26:

بله امیدوارم به زودی محیط هایی که دیدین کامل تر بشن و اسکرین شات بذاریم.
همونطور که در جریانی تمامی محیط ها از اول دارن Sculp و Paint میشن برای همین کار زمانبر میشه. ولی از الان کیفیت چند سال دیگه رو پیش بینی کردیم که بعد از عرضه ضعیف نباشه جلوی بازی های دیگه.

یه ترینری عکسی چیزی بزارین دیگه . این که همش شد جزییات فنی

تاپیک فنیه دیگه, برای خود بازی تاپیک جدا زده خواهد شد.

احمد دات
15-07-2015, 23:40
دمت گرم,
سعیمون رو داریم میکنیم دیگه, آنریل که کلاً یه چیز عجیب غریبیه ولی تا جایی که بشه در سطح بازی مستقل خودمون رو میبریم بالا. :n11:

راستی اینم اولین تست گرافیکی تو یونیتی 5 , پست پراسسه کار خودمه.

یه بار یه کانالی داشت سریال ایرانی میوه ممنوعه رو میداد :n31: مال شونصد سال پیشه :n04: دیدم تو شب نور چراغ ماشین ها توی لنز حالت ضربدری میوفته , گفتم من باید این رو پیاده کنم.
اینم شد نتیجه :

اگر تصویر لود نشد از لینک زیر استفاده کنید.

حالا اینکه چند تا کُره هست و خیلی خودش رو نشون نمیده, توی مراحل لامپا ستاره ای شدن اصلاً یه چیز فوق العاده ای ساخته, کاش میتونستم تصویر In-game بدم.
واقعاً کار یه دفعه یه حس تازه ای پیدا کرد.

ایول خیلی خوب شده مخصوصا که یه کاری بکنی رو fps بازی تاثیر خیلی کمی داشته باشه
آخه مال خود یونیتی خیلی سرعت کم میکنه تو موبایل

:n16:

باز از این نمونه تستها بزار مهندس جان

Hotsun
16-07-2015, 00:37
ایول خیلی خوب شده مخصوصا که یه کاری بکنی رو fps بازی تاثیر خیلی کمی داشته باشه
آخه مال خود یونیتی خیلی سرعت کم میکنه تو موبایل

:n16:

باز از این نمونه تستها بزار مهندس جان

ممنون, از Bloom خود یونیتی یذره سنگین تر هستش چون با Radius بیشتری پردازش میکنه بعداً به صورت ضربدری ماسک میکنه.

روی گوشی کلاً توصیه نمیشه این افکت , روی PC هم که مشکلی نداره.

راستی به افتخار اینکه 100امین پست تاپیک رو گذاشتی هفته دیگه بهت بازی رو نشون میدم خودش رو :n04:

Reza Azimy_RW
16-07-2015, 16:10
از سال 1950 قرار بود یه چیزی از خودت نشون بدی ولی اشکال نداره ما بچه های انتظاریم :دی
تو این مدت میشد 8 تا بازیساز فوق حرفه ای تحویل جامعه داد :دی

Hotsun
16-07-2015, 17:26
از سال 1950 قرار بود یه چیزی از خودت نشون بدی ولی اشکال نداره ما بچه های انتظاریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو این مدت میشد 8 تا بازیساز فوق حرفه ای تحویل جامعه داد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10 تا :n02:

یکم دندون رو جیگر بذارید حله :n06:

ehsan_wwe
25-07-2015, 08:38
سلااااااااااام داش پیام عزیز و حرفه ای

افکت لنز فلیر ( lens flair ) خیلی قشنگ و خوب شده

افکت بلوم هم حرف نداره
:n12:

حالا که افکت رو خودت ساختی شدتش رو با توجه به دیفیوز کن ( تست کردم جوابه ) بعد ابجکت هایی مثل خورشید رو دیفیوز بالای 1 بده ( که دیفالت یونیتی نمیشناسه ) اونقت خورشید بلوووم شدید داره ولی در و دیوار ندارن
:n12:

anti-military
26-07-2015, 02:22
ایول ادامه بده. منتظرم ببینم با Unity5 چه میکنی ها

این تکنیک دقیقاً کارش اینه که میاد لبه های دو تا مدل کاملاً جدا با متریال های متفاوت و تکسچرهای متفاوت رو با هم به طرز خیلی جالبی ادغام میکنه طوری که هیچ گونه شکستگی احساس نمیشه.

الان یه چند صفحه ای رفتم عقب اینو دیدم. فقط متوجه نشدم این فرقش با بلند RTP چیه؟ یعنی اینو خودت از اول طراحی کردی یا همون مال RTP هستش؟
اگه خودت زدی نگو کپی برابر اصل کدهای RTP نیست که شاکی میشم :n02:

Hotsun
30-07-2015, 13:09
ایول ادامه بده. منتظرم ببینم با Unity5 چه میکنی ها

الان یه چند صفحه ای رفتم عقب اینو دیدم. فقط متوجه نشدم این فرقش با بلند RTP چیه؟ یعنی اینو خودت از اول طراحی کردی یا همون مال RTP هستش؟
اگه خودت زدی نگو کپی برابر اصل کدهای RTP نیست که شاکی میشم :n02:

ممنون ادامه میدم حتماً مخصوصاً با این انرژی که دادی.
تا جایی که من میدونم RTP برای میکس Terrain و مدل کار میکنه ولی اینی که من زدم چند تا مدل هست و البته مهم تر از اون RTP مگه Tessellation داره؟ :n04: اگر هم داره اون زمان نداشته جدید آورده.
کلاً یه کارایی کردم که دیگه Terrain یونیتی رو با تمام پکیج هاش ول کردم و به روش های خیلی خیلی بهینه تر و حتی قشنگ تر عمل میکنم, هم ظاهر خیلی خوب میشه اگر Mesh بزنی هم خیلی بهینه تر میشه. البته کلی تکنیک پشتشه همینجوری الکی Mesh بزنی خوب نمیشه.

donkeyoxte
30-07-2015, 13:28
دم آقا گرم امیدوارم پروژه خوب پیش بره :n16: در آینده بزنیم تو گوشه راک استار و یوبی:n02:

فقط بازی تو چه سبکیه؟؟؟

anti-military
30-07-2015, 14:08
تا جایی که من میدونم RTP برای میکس Terrain و مدل کار میکنه ولی اینی که من زدم چند تا مدل هست و البته مهم تر از اون RTP مگه Tessellation داره؟ :n04: اگر هم داره اون زمان نداشته جدید آورده.
کلاً یه کارایی کردم که دیگه Terrain یونیتی رو با تمام پکیج هاش ول کردم و به روش های خیلی خیلی بهینه تر و حتی قشنگ تر عمل میکنم, هم ظاهر خیلی خوب میشه اگر Mesh بزنی هم خیلی بهینه تر میشه. البته کلی تکنیک پشتشه همینجوری الکی Mesh بزنی خوب نمیشه.

درسته من فکر کردم Terrain و مدل رو ادغام میکنه.
کلا همت کردی موتور بازی هم از اول بسازی ها. خیلی خوبه اگه وقت داشته باشی اینطوری ریشه ای کار کنی

اگه رو یه چیزهایی کار کنی که قبلا تو unity نبوده خیلی بهتره. مثلا bloom چندین نوع داریم که همش هم خوب کار شده یا SSAO
شیدر مو و ریش درست و حسابی نداریم تو Unity اگه واسه خودتو بتونی پیشرفت بدی یه قدم از بقیه جلو می افتی

احمد دات
31-07-2015, 11:26

ایول مهندس من اطمینان دارم با قدرت که شما دارید تو گرافیک خیلی بازی خوبی می تونید بسازید

واقعا تستهای گرافیکی قدرت مندی گرفتید :n16:

Hotsun
03-08-2015, 01:21
دم آقا گرم امیدوارم پروژه خوب پیش بره :n16: در آینده بزنیم تو گوشه راک استار و یوبی:n02:

فقط بازی تو چه سبکیه؟؟؟

ممنون.
دم شما هم گرم.
بازی اول شخص شوتر هست.

درسته من فکر کردم Terrain و مدل رو ادغام میکنه.
کلا همت کردی موتور بازی هم از اول بسازی ها. خیلی خوبه اگه وقت داشته باشی اینطوری ریشه ای کار کنی

اگه رو یه چیزهایی کار کنی که قبلا تو unity نبوده خیلی بهتره. مثلا bloom چندین نوع داریم که همش هم خوب کار شده یا SSAO
شیدر مو و ریش درست و حسابی نداریم تو Unity اگه واسه خودتو بتونی پیشرفت بدی یه قدم از بقیه جلو می افتی

دقیقاً قصدم اینه که یه کارای باحالی بکنم که تو هر بازی مستقلی دیده نشده.

ایول مهندس من اطمینان دارم با قدرت که شما دارید تو گرافیک خیلی بازی خوبی می تونید بسازید

واقعا تستهای گرافیکی قدرت مندی گرفتید :n16:

ممنون.
یه چیزی هم بگم, به قولم وفادار بودم و آقا احمد بازی رو از نزدیک دیدن :n04::n05: دلیلش که یادتونه گفته بودم به افتخار 100امین پستی که تو این تاپیک داد.
فقط ازش نپرسین قرار نیست چیزی لو بده :n02::n10::n09:

donkeyoxte
03-08-2015, 01:30
ممنون.
دم شما هم گرم.
بازی اول شخص شوتر هست.

دقیقاً قصدم اینه که یه کارای باحالی بکنم که تو هر بازی مستقلی دیده نشده.

ممنون.
یه چیزی هم بگم, به قولم وفادار بودم و آقا احمد بازی رو از نزدیک دیدن :n04::n05: دلیلش که یادتونه گفته بودم به افتخار 100امین پستی که تو این تاپیک داد.

عزیز یکم از فضاهای بازی واسمون عکس بزار

درباره یه تریلر فکر نکردی ؟؟؟ خیلی کوتاه باشه از قسمت هایی از بازی ؟؟؟

احمد دات
03-08-2015, 21:11

ایول

البته من یه سکانس از بازی رو رو سیستم پیام جان دیدم که خودش تو یونیتی اجرا کرد

fps عالی با اینکه گرافیک خیلی بالا بود ولی کاملا روان بود

شیلدرها و افکتها قطرات باران رو دوربین ...

یعنی یه همچین چیزی تو یونیتی خیلی جالب بود

در کل کار خیلی جالبه بود ولی فعلا زیاد کار داره هر چی گرافیک بیشتر زمان بیشتر برای تولید لازمه

مهندس موفق باشی :n16:

Hotsun
07-08-2015, 15:17

متاسفانه هنوز به مرحله نمایش نرسیده هر چند خیلی کوتاه :n06:
در واقع میخواستم تریلر بذارم ولی پشیمون شدم چون قراره بعداً یه نمایش طوفانی تو تمام سایت های ایرانی راه بندازیم :n04: یعنی امیدوارم اینجوری بشه.
همونطور که احمد هم گفت :

در کل کار خیلی جالبه بود ولی فعلا زیاد کار داره هر چی گرافیک بیشتر زمان بیشتر برای تولید لازمه

ممنون از احمد که توضیحات مختصری رو دادی به بچه ها :n12:

یه خبر بد/ خوب هم بدم, کانسپت آرتیستمون قراره چند وقت دیگه بره آلمان و دیگه نمیتونه روی این بازی کار کنه, خوبش اینه که داره میره راحت میشه بدش اینه که دیگه در کنار ما نیست :n41:

Hotsun
07-08-2015, 15:52

متاسفانه هنوز به مرحله نمایش نرسیده هر چند خیلی کوتاه :n06:
در واقع میخواستم تریلر بذارم ولی پشیمون شدم چون قراره بعداً یه نمایش طوفانی تو تمام سایت های ایرانی راه بندازیم :n04: یعنی امیدوارم اینجوری بشه.
همونطور که احمد هم گفت :

ممنون از احمد که توضیحات مختصری رو دادی به بچه ها :n12:

یه خبر بد/ خوب هم بدم, کانسپت آرتیستمون قراره چند وقت دیگه بره آلمان و دیگه نمیتونه روی این بازی کار کنه, خوبش اینه که داره میره راحت میشه بدش اینه که دیگه در کنار ما نیست :n41:

anti-military
24-08-2015, 21:24
یونیدی 5 خیلی قدرت داره به نظر من هیچی از آنریل کم نداره. گرچه خیلی وقته با آنریل کار نکردم اما از رو دموهایی تو یوتوب دیدم اصلا چیز خاصی نیست که نشه با یونیدی ساختش.
فرقشون اینه که آنریل از همون اول با گرافیک از پیش تنظیم شده تو نگاه اول بهتر میاد اما یونیدی گرافیک دیفالتش خامه اما میشه در حد CG کشیدش بالا. گرچه سخته و نیاز به تجربه زیادی داره
اما اگه بدونی چطوری باهاش تا کنی قدرتش رو حس میکنی

shahindelta
10-09-2016, 10:54
سلام واقعا خیلی خوبه و افتخارید.
مخصوصا طراحی شخصیت بازی که خیلی با دقت روش کار شده