PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هارد

still alive
15-11-2013, 12:59
سلام دوستان
میخوام هارد اکسترنال 1ترا بخرم.از سخت افزار زیاد چیزی سردر نمیارم واسه همین به کمک احتیاج دارم
یه سوال دارم هاردایی بهترن که اداپتور داره یا با یو اس بی برقشو تامین میکنه؟
بعضی از هاردا کابل مخصوص خودشو دارن که میگن اگه خراب بشه تو بازار گیر نمیاد.از کجا باید بفهمم که یک هارد کابل معمولی یو اس بی داره که در صورت خرابی بتونم راحت پیدا کنم؟؟
هارد پی سی 320.و یو اس بی تری هم ندارم.ولی لپتاپم پورتشو داره

اونقد مدلای مختلف از یه مارک هست که من واقعا گیج شدم چی بخرم.ممنون میشم یک مدل بهم بگید که عالی باشه تا همونو بخرم.
پیشاپیش تشکر میکنم:n16:
راستی حدود قیمت هارد اینترنال 1ترا و 2ترا چنده؟

ata.royalfalcon
15-11-2013, 15:32
سلام .

یه سوال دارم هاردایی بهترن که اداپتور داره یا با یو اس بی برقشو تامین میکنه؟

دقیق نمیشه گفت . بستگی به نیازهای خودتون داره . مثلاً اگر خیلی زیاد جابجا میکنید بدیهی هست که هارد اکسترنال آداپتوری مناسب کار شما نخواهد بود .

بعضی از هاردا کابل مخصوص خودشو دارن که میگن اگه خراب بشه تو بازار گیر نمیاد.از کجا باید بفهمم که یک هارد کابل معمولی یو اس بی داره که در صورت خرابی بتونم راحت پیدا کنم؟؟

کابلها و کانکتورهای usb شکل استانداری دارند که در بازار هم براحتی پیدا میشود .

اونقد مدلای مختلف از یه مارک هست که من واقعا گیج شدم چی بخرم.ممنون میشم یک مدل بهم بگید که عالی باشه تا همونو بخرم.

مدلهای آداپتوری برخلاف مدلهای پرتابل تنوع زیادی در بازار ندارند . اگر آداپتوری میخواهید میتونید WD my book یا Seagate Backup plus desk و یا Seagate expansion desk انتخاب کنید . تفاوتهای این سه مدل را در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) گفتم .

برای مدلهای پرتابل من بازهم یکی از محصولات وسترن یا سیگیت را پیشنهاد میکنم . دقت کنید که هیچکدام از مدلهای پیشنهاد ضد ضربه یا آنتی شوک نیستند فلذا در استفاده و حمل و نقل دقت کنید . مخصوصاً در زمانهایی که روشن هست به هیچ عنوان جابجا و ضربه وارد نشه .

راستی حدود قیمت هارد اینترنال 1ترا و 2ترا چنده؟

یکترابایت در حدود 190 الی 200 هزارتومن و دوترابایت در حدود 290 الی 300 هزار تومن هست که با توجه به نوع و مدت گارانتی و موارد دیگر متغیر هست .

hoseinra
15-11-2013, 15:42
مدل سیلیکون پاور A80 هم نگاه کنید.چیز خوبیه هم usb3 هم ضدضربه و شوک تست سقوط از 1متر و 20 سانتی پاس کرده
قیمتش هم دیجی کالا چند روز پیش با تخفیف 265 فک کنم زده بود

Send from my phone

ata.royalfalcon
15-11-2013, 16:33
اگر با ساختار هارد دیسکها آشنایی داشته باشید حتماً میدونید که فاصله slider (اسلایدر با هد فرق میکنه) با media layer (لایه مغناطیسی که بر روی پلاتر ها قرار میگیرد) فوق العاده کم هست . در زمانیکه پلاتر با سرعت بالایی در حال چرخش هست اسلایدر بر روی لایه نازکی از هوا شناور میشود (مثل پرواز هواپیما بر روی باند) کافیست ضربه ای (حتی جزئی) وارد بشه تا اسلایدر با سطح media layer برخورد تا آنرا خراش دهد .

میزان خسارت وارده به خاطر head crash یا head slap بستگی به استحکام ساختار و اجزای داخلی مثل actuator assembly و spindle motor و وجود لایه های محافظ بر روی media layer و ضربه گیر لاستیکی/سیلیکونی در اطراف هارد (که باعث افزایش سایز ، وزن میشود و همچنین تهویه و کولینگ مشکلتر خواهد شد) دارد . میزان استقاومت در برابر شوکهای وارده در هر هاردی میتواند متفاوت از مدل دیگر باشد . در کل تا زمانیکه ابزاری به نام هارد دیسک درایو به دست شما میرسه باید با نهایت دقت از آن استفاده و نگهداری کرد .

قابلیت ضد ضربه این هاردهای اکسترنال بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد خاموش (non-operating) هست که هد در هد پارکینگ قرار گرفته و بر روی پلاتر نیست . حتی برندهای معتبری مثل buffalo در مدل extreme ministation که یک مدل ضد ضربه هست بوضوح تاکید کرده که این قابلیت فقط در حالت non operating تست و گارانتی شده .

still alive
15-11-2013, 21:49
برای مدلهای پرتابل من بازهم یکی از محصولات وسترن یا سیگیت را پیشنهاد میکنم . دقت کنید که هیچکدام از مدلهای پیشنهاد ضد ضربه یا آنتی شوک نیستند فلذا در استفاده و حمل و نقل دقت کنید . مخصوصاً در زمانهایی که روشن هست به هیچ عنوان جابجا و ضربه وارد نشه .
ممنون از توجه و پاسختون:n16:
میشه لطفا یک مدل از وسترن یا سیگیت (پرتابل) که از بقیه بهترن معرفی کنید.شما بیشتر واردین و مطمئنا تجربه بیشتری دارین

ata.royalfalcon
15-11-2013, 22:12
ممنون از توجه و پاسختون:n16:
میشه لطفا یک مدل از وسترن یا سیگیت (پرتابل) که از بقیه بهترن معرفی کنید.شما بیشتر واردین و مطمئنا تجربه بیشتری دارین

از برند وسترن میتونید WD my passport یا WD elements بخرید .
از برند سیگیت هم میتونید Backup plus یا expansion انتخاب کنید .

بجزء تفاوت در امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ؛ خیلی فرق نمیکنه که کدامیک را انتخاب کنید . البته نکته مهمی که درباره WD my passport باید گفته بشه این هست که این مدل قابلیت hardware encryption داره که میتونید داده ها را رمزگذاری و هارد را lock کنید . این روش در مقایسه با سایر روشهای رمزگذاری نرم افزاری (software encryption) سرعت و امنیت بالاتری دارد . ولی اگر به هر دلیلی پسورد را فراموش کنید امکان ریکاوری اطلاعات فوق العاده اندک هست . ضمناً با توجه به قابلیتی که این مدل داره و همچنین با توجه به ساختار و نحوه طراحی این مدل در صورت خرابی شانس تعمیر و ریکاوری موفق پایینتر از سایر مدلها هست ولی این موضوع بدین معنی نیست که کیفیت پایینی دارد . در کل هر هاردی امکان دارد خراب شود ، با دقت استفاده کنید تا احتمال وقوع مشکلات کمتر شود .

still alive
19-11-2013, 20:32
از برند وسترن میتونید WD my passport یا WD elements بخرید .
من خیلی دنبال مای پاسپورت با گارانتی سازگار گشتم ولی متاسفانه در بازار (مشهد) پیدا نکردم
مدل My Passport Ultra اومده فروشنده ها میگن جدیده قابلیتاشم بهتره.این به نظر شما چطوره؟
یا همون مای پاسپورت هرجور شده پیدا کنم؟؟
My Passport Ultra با گارانتی 2ساله سازگار 255تومن

amir_t6262
19-11-2013, 20:59
من خیلی دنبال مای پاسپورت با گارانتی سازگار گشتم ولی متاسفانه در بازار (مشهد) پیدا نکردممدل My Passport Ultra اومده فروشنده ها میگن جدیده قابلیتاشم بهتره.این به نظر شما چطوره؟یا همون مای پاسپورت هرجور شده پیدا کنم؟؟My Passport Ultra با گارانتی 2ساله سازگار 255تومناین مدل جدید My Passport است و بغیر از ظاهر و چند تا نرم افزار جدید، تفاوت خاصی با مدلهای قبلی ندارد. ضمنا تهران قیمتش حدود 245 هزار تومان است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]