PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كار با رجيستري

MAR_Programmer
20-08-2006, 10:01
با سلام
من اطلاعاتي در مورد اينكه يه پسوند خاص رو تو ويندوز ثبت كنم به صورتي كه وقتي روي فايلي با اين پسوند كليد
شد برنامه خاصي باز شود مثل فايل هاي آفيس , فوتوشاپ و غيره در اين مورد اگر كسي اطلاعاتي داره منو راهنمايي
كنه
با تشكر

NoneForce
20-08-2006, 10:18
با سلام
من اطلاعاتي در مورد اينكه يه پسوند خاص رو تو ويندوز ثبت كنم به صورتي كه وقتي روي فايلي با اين پسوند كليد
شد برنامه خاصي باز شود مثل فايل هاي آفيس , فوتوشاپ و غيره در اين مورد اگر كسي اطلاعاتي داره منو راهنمايي
كنه
با تشكر

سلام
اينطوري :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MAR_Programmer
20-08-2006, 13:45
سلام
بابا ايول تشكر
اما يه سوال ديگه ممكنه از فايل به عنوان ورودي براي برنامه اجرا شده استفاده كرد ممنون ميشم اگه بازم راهنماييم كني

NoneForce
20-08-2006, 13:55
سلام
بستگي به برنامتون داره .
اون 1% روي كه ميبينيد همون پارامتري است كه مي خواهيد به برنامه ارسال كنيد/

MAR_Programmer
21-08-2006, 11:14
سلام
رو به جاي يه فايل اجرايي قرار بدم اولا اين كار ممكنه ثانيا اگر بخوام پارامتري Dll يه نكته ديگه اينكه من مي خوام يه فايل
رو به اون ارسال كنم با فايل اجرايي فرقي مي كنه يا نه
از راهنمايي ممنونم
در ضمن اگه ممكنه يه مثال هم براي ارسال فايل بزن

NoneForce
21-08-2006, 13:13
سلام
dll را فكر نكنم . چون ويندوز نميدونه كه شما كدوم روال از دي ال ال را مي خواهيد صدا بزنيد.
پارامتر ورودي فقط به برنامه شما بستگي دارد.

MAR_Programmer
26-08-2006, 07:56
سلام
مثال فايل ارسالي رو كه نزدي
اما يه سوال ديگه هم دارم مي خواستم بدونم كه چه جوري ميشه يه پنجره مثل فوتوشاپ و آفيس و همين خود دلفي
ايجاد كرد كه قبل از بارگزاري كامل برنامه ظاهر بشه و ميزان پيشرفت كار رو نشون بده لطفا اگه ميدوني با مثال بگو
يه سوال ديگه ام دارم و اون اينكه چه طوري يه پاپ آپ براي آيكون برنامه كه كنار ساعته ايجاد كنم مثل برنامه هاي
Bobylone , ZoneAlarm
وقتي كه روي يكي از منو هاي پاپ آپ اونا كليد مي كني مثلا برنامه روي صفحه دسكتاپ بازميشه لطفا اگه ميشه اينكي رو
حتما جواب بده يا يه سايت در اين مورد معرفي كن
متشكرم

NoneForce
26-08-2006, 10:10
Inسلام
مورد اول كه اگر مثال بزنم كه ميشه هلوي پوست كنده
در مورد ايجاد يك Progress Bar بستگي به كد خودتون دارد . مثلا ميخواهيد يك عكس را بازگذاري كنيد يا چند خط كد؟

اون آيكونهايي كه كنار ساعت ظاهر مي شوند TrayIcon هستند و مي توانيد آنها بصورت معمولي يا با استفاده از خاصيت InfoBaloon ظاهر كنيد. براي اين كار هم ابزار زياد است مثل AppControls

MAR_Programmer
26-08-2006, 10:13
سلام
در مورد
TrayIcon
مي دونستم اما كد هايي كه به كار ميبرم كار نمي كنه مثلا يكيش اينه البته اين يه پروسجوره
procedure IconTray(var Msg: TMessage); message WM_ICONTRAY
اما به همين يه خط گير ميده مي خواستم بدونم اشكالش چيه اگه ميشه رفعش كرد اگر نه اگه ممكنه زحمت يه مثال رو بكشيد
با تشكر

NoneForce
26-08-2006, 10:35
سلام
به اينجاها يه نگاه بندازيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و

MAR_Programmer
26-08-2006, 11:51
سلام
بابا دمت گرم

MAR_Programmer
26-08-2006, 12:26
بازم سلام
يادم رفت كه در مورد
Progress Bar
ازتون سوال كنم من مي خوام كه قبل از اينكه برنامه من به صورت كامل در حافظه بارگذاري و بعد نمايش داده بشه؛ چون وقتي
كه برنامه من مي خواد لود بشه خيلي طول ميكشه تا چند تا كارو انجام بده بعد صفحه اصلي رو واضح با متن و دكمه هاي اون
نمايش بده؛ من مي خوام قبل از اينكه صفحه اصلي برنامه نمايش داده بشه يه صفحه مثل صفحه اي كه دلفي قبل از نمايش
كامل فرم هاي خودش مي ياره و بعد از اينكه برنامه كامل لود شد صفحه از بين ميره به اين جور صفحه ها فكر مي كنم كه
Spalesh
ميگن البته اگه درست گفته باشم من ميخوام يه همچين صفحه ايجاد كنم
در صورت امكان بازم راهنماييم كنيد

NoneForce
26-08-2006, 12:58
سلام
والا ديدم بخوام توضيح بدم خيلي زياد ميشه بهتر ديدم كه يك مثال درست كنم.
از اينجا بگيريد.

يك فايل متن بزرگ (چند مگي) روي درايو D ايجاد كنيد.(مي تونيد تو سورس مسير را عوض كنيد) بعد برنامه را اجرا كنيد.