PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلفظ کودکانه

sanam.b
13-11-2013, 17:23
با سلام به همه دوستان

همه بچه ها زمانی که تازه حرف زدن یاد میگیرن اشتباهات شیرین و جالبی دارند . مثلا به جای تلفظ حرف "ر" میگن "ل" یا به جای "ط" می گن "د"
یا کلمات رو اشتباهی تلفظ می کنند مثلا یه خواهر زاده داشتم که به یخچال می گفت یچخال
من به خاطر یه تحقیق مجبورم رو این موارد کار کنم
اگه شما در اطرافتون بچه تو این سن وجود داره یا از گذشه چیزی تو ذهنتون هست ممنون میشم برام بنویسید
و اینکه مشخص کنید که به جای کدوم حرف یا کلمه , چه چیزی تلفظ میشه؟

Ali_RNT
15-11-2013, 11:35
من یه پسر خاله دارم که وقتی بچه بود حرف "خ" رو نمیتونست بگه.مثلا به خالی میگفت آلی.!

در ضمن به "ک" هم میگفت "چ"!!!

Переклад не
16-11-2013, 10:53
یکی از فامیلا هست که به پالتو میگه پانتو و پلیس رو گلیس تلفظ میکنه :دی
به تفنگ هم میگه تپنگ
یکیش هست که تازگیا بازی need for speed رو ازم شنیده خیلی خوشش اومده و هی میگه "نیت پور ایت بیس "رو بازی کنیم:دی قبلنام به شکلات میگفت شوشوگلات
یکیشم اسمش نیماس از بازی "نیمه جان-half life "براش گفتم الان فکر میکنه اسم بازی "نیما جانه" و ماله خودشه:دی
این بچه ها آخرشن:n12:

Йeda
16-11-2013, 20:40
من یه دختر دایی کوچیک دارم...

کوچیک تر که بود علاقه ی شدیدی به "توپ" داشت بعد از هر چی خوشش میومد میگفت: اُه، تیپو .. ( یعنی آخ جون توپ:n02: )

بعد هر صدایی میومد می گفت: اُه! آآآآپیــما... ( ینی هواپیما )

بعد به عموش میگفت: عمو عَسا ( ینی عمو علیرضا :دی )

خودم بچه که بودم به پدرِ همین دختر می گفتم دامِــنا ( ینی دایی مهران :دي )

Atghia
16-11-2013, 21:05
ما هم دختربچه کوچکی در فامیل داریم که وقته صدا زدن خواهرش که اسمش" ماریا" هست میگه "مالا" :n02:

همچنین دخترخاله خودم به "بادکنک "میگه "باتُنَک":n08:

شـیـفــو
17-11-2013, 15:23
سلام
پسرداییم به "ماشین" میگه "موچین" ، به به "تصادف" میگه "تهادف" به "محمد" میگه "مُمد" و چیزای دیگه که یادم اومد می نویسم .

raana
18-11-2013, 16:52
یه دختر خاله کوچولو دارم......هر کلمه ای که توش ف باشه اون ه تلفظ میکنه.....مثلا به فیل میگه ..هیل:n02:...یا به به فلفل میگه هلهل:n02:

به آب میگه ...آبیش......کلمه هایی هم که توش ک باشه.....ت تلفظ میکنه...به کتاب میگه تتاب....:n02:
کلا همه بچه هام که اسم منو..به جای رعنا...نعنا صدا میکنن:n02:...یعنی ما آرزو به دل موندیم..یه بچه اسم ما رو درست بگه:n02:

R A H A
06-12-2013, 20:49
منم یه پسردایی کوچولو دارم که ش رو د تلفظ میکنه:n02:
یه بار آوردنش خونه ما، ما هم شلوارشو عوض کردیم حالا بیچاره میگشت دنبال شلوارش هی میگفت دلوارِ من کو؟ دلوارم کجاس؟
ما هم که اصلانمیگرفتیم این چی میگه. خلاصه 4 ، 5 ساعتی که خونمون بود با گریه و جیغ و داد گذشت تا وقتی داییم اینا اومدن ازشون پرسیدم این چی میگه گفتن منظورش شلوارشه:n02:

تازه به دوچرخه هم میگه دوخرچه:n02: میاد خونمون و دستمو میگیره میگه بریم دوخرچه سواری:n12:

به هندونه میگه هَنًو:n02:

aftab_azad20
06-12-2013, 23:13
دختر خواهرم 1سالشه به قاشق میگه قاقا

jamshidjap
08-12-2013, 18:33
دختر داییم :

هواپیما = هباپیپان
باتری = قارتی
آشپزخونه = آشمپخز

ماکالو
28-01-2014, 00:55