PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل شبکه کردن کامپیوتر

shahab_shahoo
20-08-2006, 09:27
سلام خسته نباشید من می خواستم دوتا کامپیوتر باهم شبکه کنم که از یه کابل rj45 برای این کار استفاده کردم وقتی کامپیوتر هارو به هم وصل کردم هیچ اتفاقی نیفتاد یعنی علامت ضربدر روی ایکن شبکه در تسک بار محونشد البته اینم بگم که هردو کارت شبکه on bord هستند ولی هر دوتاشون کاملا نسب شدند
فکر کردم کارت شبه یکی شون کار نمی کنه این دفعه روی یه لپ تاپ امتحان کردم اما اب از اب تکان نخورد کابل رو هم تست کردم سالم سالم بود نمیدونم چیکار کنم توش موندم -

لطفا هرکی میتونه راهنمای کنه ممنون میشم
:blink: :blink: :blink:

Admiral
20-08-2006, 09:33
کابل کراس احتیاج دارید.

سوکت زدنش با حالت عادی (شبکه های دارای سوئیچ / بیش از دو کامپیوتر) فرق داره.

موفق باشید.

Admiral
20-08-2006, 09:37
با همون سوکت Rj-45 باید طبق شکل زیر رنگ بندی سیم ها رو انجام بدی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mhdganji
20-08-2006, 10:32
كابلت كراسه يا نه ؟

mhdganji
20-08-2006, 10:34
برو يه مغازه بگو يه كابل كراس 2 متري ( هر چند متري ) ميخوام و خلاص بعدم ببين كانكشنت ديسبل نباشه

shahab_shahoo
20-08-2006, 16:33
ممنون به خاطر جواب
اما کامپیوتر های من فقط دو تا هستند بعد چه جوری بفهمم که کابلم کراس هست

Admiral
20-08-2006, 17:37
اما کامپیوتر های من فقط دو تا هستند بعد چه جوری بفهمم که کابلم کراس هست

ببین ترتیب رنگ هاش مثل اون عکسی که گذاشتم هست ؟

یعنی به هر سوکت فقط 4 تا سیم وارد شده باشه.

اگه اینطور باشه کابلت کراس هست .

shahab_shahoo
23-08-2006, 08:53
ممنون کارم راه افتاد فقط حالا اینترنت روی هر دو تاشون کار نمی کنه اگه اینم راهنمای کنی ممنون میشم

Admiral
23-08-2006, 09:01
موقع شبکه کردن تعیین کردی که کدوم سرور اینترنت باشه ؟

اگه تعیین کردی روی کانکشن اینترنت کلیک کن و Properties رو بزن حالا به سربرگ Advanced برو و گزینه ی Allow Other Network users to connect trough this computer's internet Connection رو تیک بزن.

دقت کن که اگه چندتا کانکشن اینترنتی داری هر وقت خواستی با هر کدوم کانکت بشی باید این تنظیمات رو روی اون کانکشن اعمال کنی چون در هر لحظه فقط یه کانکشن میتونه توی شبکه Share باشه.

اگه بازم مشکلی بود مطرح کن.

موفق باشید.

shahab_shahoo
25-08-2006, 11:12
بابا دمت گرم
واقعا ممنونم
يه زحمت ديگه واست دارم
حالا چه جوري سه يا چها كامپيوتر مي توان شبكه كرد ؟ يه كمي مي دونم كه بايد از هاب استفاده كرد ولي ايا با تنظيمات خود ويندوز مي توان اين كارو انجام داد يا بايد از نرم افزار ويژه اي استفاده كرد
لطفا اگه مقدور مي شه يه كم مفصل

ممنمون :blush: :blush:

Admiral
25-08-2006, 11:21
بابا دمت گرم
واقعا ممنونم
يه زحمت ديگه واست دارم
حالا چه جوري سه يا چها كامپيوتر مي توان شبكه كرد ؟ يه كمي مي دونم كه بايد از هاب استفاده كرد ولي ايا با تنظيمات خود ويندوز مي توان اين كارو انجام داد يا بايد از نرم افزار ويژه اي استفاده كرد
لطفا اگه مقدور مي شه يه كم مفصل

خواهش میکنم دوست عزیز. قابلی نداشت

برای شبکه کردن چند کامپیوتر (بیشتر از 2 تا ) نیاز به یک سوئیچ ( یا هاب) دارین.

کابل تون رو هم باید در حالت عادی ( نه کراس) سوکت بزنید.(استاندارد A یا B)

بله با تنظیمات خود ویندوز به راحتی میشه اون ها رو شبکه کرد.مثل شبکه کردن 2 کامپیوتر.

یکی رو میکنی سرور اینترنت و بقیه کلاینت ( یا استفاده کننده ی اینترنت از طریق سرور) میشن.

شما شروع کن اگه مشکلی داشتی بگو تا حلش کنیم.

موفق باشید.

shahab_shahoo
27-08-2006, 16:12
ممنون
امید وارم بتونم جبران کنم

gamenett
27-11-2010, 21:40
سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
دوست من یک گیم نت طراحی کرده با تجهیزات بسیار عالی با مشخصات فوق العاده
و یک برنامه مدیریتی که یکی از مهندسین شهر ما زده و خیلی هم رایج و همه گیم نت ها دارند تو شهر ما ما همه کارها را انجام دادیم 16 دستگاه اسم برنامش هسن زیرو وان 01 zreo one
اما الان به یک مشکل اساسی برخوردیم وقتی چند نفر شبکه ای بازی می کنند یک دفعه یکی از دستگاه ها استپ میشه و دیگر کامپیوتر اونو می بینندو میکشن و تا دستگاه ریستارت نشه درست نمیشه نم دونیم مشکل از کجاست برنامش مطمئن چون همین برنامه توی یک گیم نت دیگه هست
حالا نمیدونم ببینیم کسی از دوستان این سایت هست که بتونه این مشکل ما را برطرف کنه یانه؟ من خیلی عجله دارم منتظر جوابتون هستم؟ لطفا کمکم کنید