PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای گرافیک و CPU لبتاب Sony vaio SB11FX i5/s/500/6470 DDR5 512MB

Mr UNTD
09-11-2013, 01:40
سلام
دوستان من یه لبتاب دسته دو SB11FX خریدم منتها احساس میکنم دمای کارت گرافیک لبتابم مشکل داره و شایدم مشکل نداره و به خاطر اندازه ای که داره اینطوریه.وقتی میام PES2013 رو روی آخرین گرافیکش بازی میکنم صدای فن گرافیک کامل بلند میشه . البته نه اینکه خراب کار کنه منظورم اینه که فنش رو آخرین دور میره و کار میکنه.صدای ناهنجاریم تولید نمیکنه . منتها با GPU-Z که تست میکنم میبینم دما بدون استقاده از کول پد تا 85 درحه بالا میره . و وقتی قن میزارم زیرش تا 80 درجه 75 درجه داغ میشه . به نظرتون این مساله عادیه ؟ یا گرافیک لبتابم مشکل داره ؟ با AIDA64 هم همینطور . وقتی GPU رو تحت فشار میزارم دما تا 90 درجه بدون استفاده از کولپد بالا میره . با کولپد بهتره حول و حوش 80 درجه ! تو حالت عادی هم 56 درحه دماشه .تو حالت عادی هم هیچ صدای ناهنجاری نداره و تقزیبا بدون صداست . رو لبتاب DV6 هم PES2014 رو اجرا کردم و بدون استفاده از کول پد دما به 77 درجه رسید . یعنی 10 درجه کمتر از 11FX . در ضمن بدون استفاده از کولپد یا اجرای بازی تو حالت آخرین کیفیت گاها خیلی کوچولو تصویر گیر میکنه.خیلی کم . طوری نیست که تو بازی تاثیرش رو احساس کنی . با کول پد همچین مشکلی پیش نمیاد . حالا ممنون میشم دقیق کمکم کنید . چون تا فردا بعد از ظهر وقت دارم تست کنم . بعد اون پس نمیگیره . خواهش میکنم این یه پست رو زود زود سر بزنین چون خیلی برام مهمه . میخوام DV6 خودمو با این عوض کنم . البته زیاد اهل بازی نیستم ولی 2 تومن کم پولی نیست ! بیخود رو لبتاب مشکل دار نمیخوام بیام هزینه کنم .
در حالت عادی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اجرای نرم افزار AIDA64 و تحت فشار قرار دادن سیستم بعد از 7 دقیقه بدون استفاده از کولپد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

الیته GPU Clock تا 300 مگا هرتز بالا رفت !! دمای گرافیک اینتلی هم تا 87 درحه رفت بالا . همین الانم که دارم تایپ میکنم دما در عرض 1 دقیقه اومده رو 58 . لبتاب رو خبلی دوست دارم خواهشا دقیق کمک کنید :دی

اینم یه عکس در محیط Safe mode :

اینم یه عکس از تست با نرم افزار BurnIN Test و بدون استفاده از کولپد :

Mr UNTD
09-11-2013, 01:42
راستی بازی F1 رو نصب کردم دما تا 74 درجه اومد . پرش تصویرم تو نیم ساعتی که بازی کردم نداشتم.

mohammad ahmadi
09-11-2013, 12:33
دما هم برای کارت گرافیک و هم برای سی پی یو کاملا طبیعی هستش و مشکلی ندارن لگ زدن تو بازی هم به خاطر گرمای زیاده که باعث کاهش کارایی سی پی یو و گرافیک میشه . حتی ممکنه بعد از یک ساعت بازی کلا سیستم قفل کنه یا خاموش شه. من که توصیه میکنم با لب تاپ بازی نکنی ولی در هر صورت یه کول پد قوی در حین بازی نیازه.:n16:

Mr UNTD
09-11-2013, 15:31
ممنون . من کل لبتاب رو تست کردم مشکلی نداشت . تنها مشکلش همین بود که اونم شما میگین عادیه . دستتون درد نکنه

Mr UNTD
10-11-2013, 02:01
بچه های ------ و sakhtafzar گفتن دما غیر عادیه که !!!!! بچه ها خواهشا کمک کنید . فردا بعد از ظهر جواب نهایی رو باید بدم.