PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت ساختمان 30 متری دو طبقه در باغ؟

pashangparsi6
06-11-2013, 01:44
دوستان من می خواستم توی یک باغ یک ساختمان بسازم که سقفشم قوی باشه که دو طبقه بشه و منبع آب نزدیک به 2000 لیتری هم روی سقف دومش باشه. برای این کار به من گفتن که باید شالوده ی 50 * 50 سانتی (پهنا و بلندا) توی زمین کنده بشه. چند تا پرسش داشتم: 1- آیا همین اندازه شالوده بس هست؟ 2- آیا برای ساختمان دو طبقه‌ی این‌جوری نیاز هست که توی شالوده آرموتوربندی بشه یا همین جوری شالوده رو پر کنیم بسه؟ 3- اگر نیازی به آرموتور بندی توی شالوده ها نیست پس ستون ها رو چجوری باید سوار کرد؟ چون می خواستم تا جایی که می شه ارزون بشه به خاطر اینکه محدودیت مالی دارم با سپاس

pashangparsi6
06-01-2014, 15:04
دوستان من می خواستم توی یک باغ یک ساختمان بسازم که سقفشم قوی باشه که دو طبقه بشه و منبع آب نزدیک به 2000 لیتری هم روی سقف دومش باشه.

برای این کار به من گفتن که باید شالوده ی 50 * 50 سانتی (پهنا و بلندا) توی زمین کنده بشه. چند تا پرسش داشتم:
1- آیا همین اندازه شالوده بس هست؟

2- آیا برای ساختمان دو طبقه‌ی این‌جوری نیاز هست که توی شالوده آرموتوربندی بشه یا همین جوری شالوده رو پر کنیم بسه؟

3- اگر نیازی به آرموتور بندی توی شالوده ها نیست پس ستون ها رو چجوری باید سوار کرد؟ چون می خواستم تا جایی که می شه ارزون بشه به خاطر اینکه محدودیت مالی دارم

4- آیا این ساختمان 30 متر نیاز به نقشه‌ای محاسبه‌ای چیزی داره؟ اگر نیاز به آرموتوربندی هست توی شالوده چه آرموتوری به کار ببریم و برای ستون‌ها چه آرموتوری که ارزون‌تر بشه برام

با سپاس

jacob
06-01-2014, 17:42
با سلام دوست عزیز
از پی بخواهید استفاده کنید (شالوده )بتنی احتیاج به ارماتور بندی دارد .

اگر از سیستم ساختمان سازی سنتی با استفاده از دیوارهای باربر (حمال ) کمک بگیرید .احتیاج به شناژ های قائم وافقی دارید . ولی شما در سقف دوم ارتفاع 6 متری بار زیادی در یک نقطه به سقف وارد می رود .که در این صورت باید منطقه ای که این منبع بر روی ان قرار گیرد دارای شناژ افقی و کلاف بندی کامل باشد .
بعد در 30 متر شما پله را اگر در نظر بگیرید . فضا کوچکی برای شما باقی می مانند .
البته دوستان محاسباتی راحتر می توانند کنند .

pashangparsi6
06-01-2014, 18:01
با سلام دوست عزیز
از پی بخواهید استفاده کنید (شالوده )بتنی احتیاج به ارماتور بندی دارد .

اگر از سیستم ساختمان سازی سنتی با استفاده از دیوارهای باربر (حمال ) کمک بگیرید .احتیاج به شناژ های قائم وافقی دارید . ولی شما در سقف دوم ارتفاع 6 متری بار زیادی در یک نقطه به سقف وارد می رود .که در این صورت باید منطقه ای که این منبع بر روی ان قرار گیرد دارای شناژ افقی و کلاف بندی کامل باشد .
بعد در 30 متر شما پله را اگر در نظر بگیرید . فضا کوچکی برای شما باقی می مانند .
البته دوستان محاسباتی راحتر می توانند کنند .

با سپاس از پاسختون

پله رو می تونم بیرون از این 30 متر و جدا بگیرم با آهن بدم بسازن.

اون شیوه‌ی دوم یعنی ساختما سازی سنتی ارزون تر می شه؟ آیا مقاومت ساختمون دو طبقه مشکلی نخواهد داشت؟