PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی میتونه این پرسش منو پاسخ بده؟ ( پیرامون سرعت اینترنت)

nima_kiyaniyan
19-08-2006, 18:55
من از یک isp استفاده می کنم که همیشه سرعت دانلود 5 کیلو بایت در ثانیه را به من میده. یادم میاد یه شب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بارون اومد و بعد برق قطع شد. وقتی دوباره برق اومد من رفتم انلاین شدم و یه فایل دانلود کردم. برام جالب بود که سرعت دانلود من 30 کیلو بایت بر ثانیه بود. من که [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و از اونجایی که اصلا هم فرصت طلب نیستم اون شب تا تونستم دانلود کردم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این اتفاق 4 بار دیگه هم تا به اکنون تکرار شده.

کسی میتونه بگه این یعنی چی؟

راستی یه چیز دیگه هم هست. من هر وقت که میرم فایل های پیوست شده به ایمیل را در یاهو دانلود کنم سرعتم 15 کیلو بایت میشه! این یکی هم من در شگفتم که چرا! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farbod_h
19-08-2006, 19:12
پسر خوب این امکان نداره چون مدم های ما بیشتر از 5 کیلوبایت رو ساپورت نمی کنه شاید ویندوزت مشکل داره

my friend
19-08-2006, 19:32
نه
یا بخواطر کدهاییه که Isp ها روی سرور اجرا میکنن تا سرعت غیر واقعی نشون داده بشه ، یا سروری که ازش دانلود میکرده اونموقع خلوت بوده و با سرعت زیاد فایلو میفرستاده به سرور Isp

فقط میخوام بگم که برای من هم چندین بار اتفاق افتاده که یکی دو تاش رو داشتم از سایت ماکروسافت چیز میگرفتم ...

M.B.Asadi
19-08-2006, 20:10
اين اتفاق براي من هم اتفاق افتاده و سرعت دانلود من حدود 30 كيلوبايت شد و برنامه 15 مگابايتي رو در چند دقيقه دانلود كردم.احتمالا بعضي فعل و انفعالات مثل قطع شدن ارتباط ساير كاربران باعث اين افزايش ميشه.

nima_kiyaniyan
19-08-2006, 23:20
دوست گرامی چرا امکان نداره؟ شما باید می بودی ببینی که من 100 مگ را در یک ساعت دانلود کردم.

ولی خیلی حال داد. راستی کسی به یاهو اندیشید که چرا اونجور میشه؟

my friend
20-08-2006, 08:16
من 100 مگ را در یک ساعت دانلود کردم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی کسی به یاهو اندیشید که چرا اونجور میشه؟
این معنیش چیه؟

M.B.Asadi
20-08-2006, 09:26
اولي كه خودتون جوابش رو داديد.برق قطع شد ، بعدش وصل شد و تا ساير كاربرا بيان سراغ اينترنت شما رفتيد .بنابراين كسي نبود كه خط رو سنگين كنه و شما تنهايي داشتيد با اينترنت حال ميكرديد.ولي در مورد ياهو اگه از isp بپرسي شايد بدونه.

moohandes
20-08-2006, 09:58
اولي كه خودتون جوابش رو داديد.برق قطع شد ، بعدش وصل شد و تا ساير كاربرا بيان سراغ اينترنت شما رفتيد .بنابراين كسي نبود كه خط رو سنگين كنه و شما تنهايي داشتيد با اينترنت حال ميكرديد.ولي در مورد ياهو اگه از isp بپرسي شايد بدونه.

اين مسيله ربطي به ساير كاربران نداره چرا كه وقتي برق ميره عزيز من برق كل

شهر كه نمي ره كه ايشون زودتر آنلاين بشن پس سرعتشون بالاتر باشه.

فوقش برق يكي دو خيابون يا يك منطقه ميره و اون ISP کارتهاش رو به کل اون شهر می فروشه نه به یکی دو خیابون

یا یک منطقه.

اگر در نیمه شب این اتفاق افتاده (12 شب تا صبح) دلیلش میتونه از سرور ISP باشه که در صورت عدم وجود UPS

و ری استارت کامپیوتر سرور چون کسی بالای سر; سرورISP نبوده تنظیمات تقسیم پهنای باند به طرز نادرست (از

نظر ISP :tongue: ) صورت گرفته و این اتفاق افتاد.

و اما:

در مورد یاهو هم باید بگم که بر میگرده به قدرت این سرور.

در اینترنت بعضی از سرورها بنا به دلایل مختلف و نوع کاربری باید از قدرت بسیار بالایی برخوردار باشند تا

به اصطلاح داون(down) نشوند.به همین دلیل از سرعت بالایی هم برخوردارند به خودی خود

مثل: سرویس های گوگل. یاهو . مایکروسافت.امریکن آنلاین و.................تا رپیدشیر و .....

حالا فهمیدید؟ :cool:

mohseni12345
23-08-2006, 01:20
دوست عزیز
وقتی برق توی شهر شما رفته همه کاربر ها قطع شدند و کسی از اون ای اس پی استفاده نمیکرده
وقتی برق اومده شما رفتی بلافاصله کانکت شدی که در اون زمان تعداد کمی انلاین بودند
فکر می کنی چرا شبها اینترنت سرعتش بالا هست؟چون تعداد ادمای کمتری انلاین هستند

my friend
23-08-2006, 11:25
دوست عزیز
وقتی برق توی شهر شما رفته همه کاربر ها قطع شدند و کسی از اون ای اس پی استفاده نمیکرده
وقتی برق اومده شما رفتی بلافاصله کانکت شدی که در اون زمان تعداد کمی انلاین بودند
فکر می کنی چرا شبها اینترنت سرعتش بالا هست؟چون تعداد ادمای کمتری انلاین هستند
اتفاقا تو شهر ما همیشه خط اینترنت تو شب اشغاله!

J A V I D
24-08-2006, 00:10
اونجوری که به ما گفتن برای محاسبه سرعت دانلود اون میزان سرعتی که به اینترنت وصل می شی رو باید تقسیم بر هشت کنی عدد به دست اومده حداکثر سرعتیه که شما می تونی با هاش دانلود کنی مودم های 56 هم بیشتر از این نمی تونن فایل دریافت کنن هر چقدر هم که سرعت کانکت شما بالا نشون داده بشه . اما بعضی وقتا نوساناتی تو شبکه به وجود می آد که باعث می شه برای مدتی سرعت شما زیاد بشه که این دیگه خیلی بحث پیچیده ای بودکه استادگفت اما من خودم هم سر کلاس نفهمیدم چرا اینجوری می شه

viper-max
24-08-2006, 03:44
با انجام اين كار سرعت اينترنتتون تا ده برابر افزايش پيدا میکنه . اين کار باعث ميشه هر صفحه ای برای دومين بار يا بعد از اون که ميخواد باز شه به سرعت هر چه تمام باز بشه.

توجه: اگر مراحل رو انجام داديد و در ابتدا تغييری احساس نکرديد اون رو پاک نکنيد چون تو جايی که شما فکرش رو نميکنيد به کمکتون مياد بدون اينکه شما بفهميد.

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید. حال به دنبال این عبارت بگردید:

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionInternet Settings]

سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید:

1: MaxConnectionsPerServer

2: MaxConnectionPerl_OServer

ممکنه این دو عبارت رو مثل من نداشته باشید پس روی صفحه سمت راست ، کليک راست كنيد و از قسمت [New]، روی [DWORD] كليك كنيد.

سپس عبارت شماره 1 را بنويسيد . برای عبارت شماره 2 هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کليک کنيد و در قسمت [Value data] برای گزينه اول عدد 8 و برای گزينه دوم حرف a را وارد کنيد و سيستم را Restart کنيد.

توجه: در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت كنيد. يا میتونید از چیزی که من نوشتم کپی و تو رجیستری Paste کنید