PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش روت اندروید با زبان بسیار ساده و قابل فهم ... حتما بخونید

amir.h.r.j
03-11-2013, 14:41
مهم : مسئولیت خرابی ناشی از بی احتیاطی و اشتباه شما و هر گونه مشکلات

احتمالی گوشی شما در حین روت بر عهده خود شماست .

من خودم این گوشی اندرویدی ( x8 ) رو گرفتم انقدر اینور اونور گشتم که بتونم باهاش کار کنم که کچل شدم. حالا میخوام آسون ترین روش برای root کردن رو واستون بزارم .
میخوام آموزش کار کردن با android رو بدم این روش آسون ترین روشی هست که وجود داره آخه من خودم گشتم راههای راحتو انتخاب کردم . حالا بریم سر اصل مطلب :
1 . سیم کارتتونو بندازید تو گوشی حالا گوشی رو روشن کنید از صفحه ی منو گزینه setting رو انتخاب کنید سپس Application و بعد تیک گزینه Unknown Sources را روشن کنید.
آدرس سریع setting--->application---> unknown sources
2 . حالا دوباره برید توsetting سپس application بعدشم تیک Usb Debugging رو روشن کنید.
آدرس سریع setting---> application---> usb debugging

3 . باید این نرم افزارو دانلود کنید super one click 2.1

حالا برنامه رو روی کامپیوتر نصب کنید سپس گوشیتونو با کابل در حالت charge phone وصل کنید به کامپیوتر حالا برنامه رو باز کنید و روی گزینه root کلیک کنید.بعد چند دقیقه گوشیتون ریست میشه وقتی دوباره گوشی اومد بالا برید تو منو اگه برنامه super user اومده بود ردیف شده و تو تونستی گوشیتو روت کنی.

4 . قبل از هر چیز برید این 2 تا نرم افزار رو دانلود کنید .
xRecovery Root explorer
حالا root explorer رو روی گوشی نصب کنید . الان میریم سر برنامه xRecoveryدانلود که شد فایل zip رو اکسترکت کنید (روی فایل زیپ راست کلیک کنید extract here رو بزنید) الان 3 تا فایل بهتون میده
که ایناست: Chargemon Busybox xRecovery
این سه تا فایلو کپی کنید یه جایی تو مموری گوشی بریزید
حالا برید تو گوشی برنامه root explorer رو که نصب کردید برید توش برید اونجا که اون 3 تا فایلو ریختید یکی یکی کپی کنید ببرید بریزید تو این آدرس system--->bin اونجا paste کنید اگه ارور داد یا کپی نکرد در قسمت بالایه صفحه نمایش گوشی روی گزینه ای که هست کلیک کنید تا به mount r/wتبدیل بشه.وقتی 3 تا فایل کپی شد گوشی رو خاموش کنید دوباره روشن کنید.تموم شد دیگه ردیفه برید حال کنید.
5 . حالا برای وارد شدن به محیط xrecovery گوشی رو خاموش کن وقتی خواست بیاد بالا نوشته ی sony ericsson رو که دیدید مثل گوسفند دکمه back رو پشت سر هم بزنید اگه وارد صفحه آبی شدید درسته.حالا اولین کارتون اینه که میرید تو گزینه backup & restore یه بک آب بگیرید حتما حتما بگیرید اگه نگیرید عین خر تو جاده آسفالت میمونید.((((((راستی تو x recovery صفحه کار نمیکنه و برای بالا پایین کردن از دکمه ولوم برای انتخاب گزینه از دکمه منو و برای برگشت از دکمه back استفاده کنید)))))
اگه این کارها رو کردید نتونستید برید تو xrecovery یه xrecovery دیگه از یه جا دیگه دانلود کنید امتحان کنید مشکل رفع میشه
حالا نصب رام
قبل از نصب هر رامی حتما در xrecovery قسمت factory reset رو اجرا کنید
قبل از نصب هر رامی از رام قبلی بک اب بگیرید.حالا اگه آب دستتونه بپاشید به دیوار
برید یه رام از این آدرس واسه گوشیتون دانلود کنید از داخل انجمن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا یه فایل داده بهتون اکسترکت کنید(آموزش اکسترکت رو بالا دادم)اگه این 4 تا فایل رو داد
cache.img data.img nandroid.md5 system.img
میزارینش تو یه فولدر میبرینش به این آدرس تو مموری کارت گوشیتون
Xrecovery--->backup
اینجا کپی کنید.حالا برید توگوشیxrecovery گزینه backup & restore بعد restore بعد هم نصب کنید سپس rebot phone رو بزنید میرید تو رام
اگه این 4 تا گزینرو نداد یا هر گزینه دیگه داد فایل زیپ رو یه جا تو مموری کپی کنید در xrecovery از گزینهinstall coustom zip برید جایی که فایلو ریختید install رو بزنید و در آخر rebot phone رو بزنید
دیگه هر چی برنامه و بازی بریزید نصب میشه .

amir.h.r.j
03-11-2013, 14:45
راستی سایت and - roid بدون فاصله بود که به شکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در اومد . لینک های دانلود :

xrecovery
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه با این نرم افزار هیچ اتفاقی در گوشیتون نیوفتاد سرچ کنید از یه جا دیگه یه ورژن دیگشو بگیرید

super one click

root manager

اگه کار نکردن تو گوگل سرچ کنین راحت پیدا میشن .

منبع و راهنما : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir.h.r.j
03-11-2013, 14:49
دوستان اگه کسی به مشکلی برخورد یا جایی مشکلی چیزی داشت خبر بده که درستش کنم !!!!

در ضمن بین روت اصلا گوشیتونو از کامپیوتر که با کابل usb وصل شده جدا نکنین .

amir.h.r.j
04-11-2013, 14:13
خوشتون اومد ؟ تو رو خدا کی کجا این آموزش ساده رو دیده یا شنیده بود ؟ اگه در قسمت های دیگه مثل نصب رام مشکل داشتین سوالتونو بپرسین که من یا دوستان جواب بدیم .

saeidrezay
14-11-2013, 12:21
میگم که روت کردن به چه دردی میخوره

By Tapatalk

amir.h.r.j
16-11-2013, 18:47
دوست عزیزم . روت عملیه که دسترسیت به فایل های سیستمی رو باز میکنه . مثل این میمونه که الان تو یه زندانی و هیچی نداری و هیچی نمیتونی بکنی . ولی اگه درش باز بشه آزادی و هرکاری دلت بخواد میکنی . چه خوب باشه چه مخرب . مثلا ورژن اندرویدت رو ارتقا بدی ، ظاهرشو عوض کنی ، برنامه نویسی کنی ، رام بندازی روش و هزار و یه جور کار دیگه . فقط یادت باشه روت کلیید آزادیه :n02:

saeidrezay
19-11-2013, 20:43
خوب اینا که گفتی درست ولی این آپدیت هایی که خود گوشی انجام میده پس چسه? یه چیزی هم میخوام رگم اونم اینکه معمولا تو بازار چقدر میگیرن تا این کار رو انجام بدن?

By Tapatalk

amir.h.r.j
20-11-2013, 21:16
آپدیت خود گوشی که هیچی تو ایران البته بستگی به نوع گوشیت هم داره ولی برای بیشتر یعنی 99.999999999999999999999 درصد گوشی ها جواب نمیده . تو بازار هم بسته به نوع گوشی و رامی که میندازن روش از 10 تومن تا بیست سی تومن میگیرن که خیلی زیاده و باید یه کمی هم چونه بزنی :n09: