PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز 8 یا 7 نصب کنم؟

surena_iran2564
31-10-2013, 12:58
سلام
سالها قبل وقتی اولین بار کامپیوتر گرفتم همیشه بروز ترین سیستم عامل موجود رو نصب مبکردم، از ویندوز 98،ME بعد xp ویستا، و آخری هم 7 که حدودآ 3 سال هست بدون عوض کردن دارم ازش استفاده میکنم.
چندروز دیگه میخوام یه سیستم بگیرم که نسبتا سیستم قوی هست، و از دوستانی که ویندوز 8.1 استفاده میکنن و قبلآ 7 کار میکردن میخوام که یه راهنمایی بکنن، 8.1 نصب کنم یا 7 ؟
نمیخوام دو تا ویندوز کنار هم نصب کنم ( حداکثر ابونتو و یه ویندوز)، دیگه هم میخوام عوضش نکنم تا وقتی ویندوز 9 بیاد. یا حالا 8.2 یا هرچی...
کارم هم علاوه بر کارای عادی مثل اینترنت و ... که همه انجام میدن، کار با نرم افزار های شبکه، VMware، gns3 و برنامه نویسی هست.
نظرتون 8.1 هست یا 7 ؟
با تغییر، و محیط های جدید و بروز 8.1 هم مشکلی نخواهم داشت. فقط مشکل نصب نرم افزار توش نباشه.
سپاس. :)

Ali_RNT
31-10-2013, 15:15
اگه میخوای از لحاظ نرم افزار مشکل نداشته باشه 7.ولی اکثر نرم افزار ها برای من اونجا مشکل ندارن تا حالا با نرم افزار ها به مشکلی برنخوردم.حتی 16 بیتی هم اجرا میشه.اگه میتونین اسم نرم افزار ها رو بذارین تا بهتون بگم.

abs-j
31-10-2013, 16:57
با نظر دوستمون ARN-TECHFREAK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موافقم. درصد خیلی کمی از نرم افزارها با 7 مشکل دارن اونم به خاطر قدیمی بودنشون. در ضمن اگه میخوای ویندوز جدیدتر نصب کنی بهتره 8 رو نصب کنی نه 8.1 کما اینکه ممکنه برنامه های مورد نظرت درست نصب نشن و اذیت بشی.
یا میتونی اول ویندوز 7 رو نصب کنی و در کنارش ویندوز 8 رو هم به طور ازمایشی نصب کنی تا اگه به مشکلی روی 8 خوردی بتونی روی 7 برطرفش کنی.

surena_iran2564
31-10-2013, 20:21
پس سون نصب میکنم و 8 رو هم رو vm نصب میکنم تست میکنم.
من خیلی جا ها که میخوندم میگفتن 8.1 خیلی بهتر از 8 هست. شما میگی 8 نصب کنم؟

pa13
31-10-2013, 20:28
به نظر من هم8 بهتراز 8.1هه.چرا؟؟؟چون تو 8.1 بعضی نرم افزار ها (کم) نصب نمیشن .ولی برا شما که برنامه نویسی میکنید 7خوبه و درمورد اینترنت هم ویندوز8و8.1 از حجم اینترنت شما کم میکنند.(بیخودی) پس بهتره یکی از دو ویندوز رو نصب کنید.::Windows 7 Ultimate ,Windows 7 enterprise البته :n01:sp1

abs-j
31-10-2013, 20:45
پس سون نصب میکنم و 8 رو هم رو vm نصب میکنم تست میکنم.
من خیلی جا ها که میخوندم میگفتن 8.1 خیلی بهتر از 8 هست. شما میگی 8 نصب کنم؟

در حال حاضر منم روی سیستمم ویندوز 7، 64 بیت نصب کردم که به جرات میتونم بگم با هیچ نرم افزاری به مشکل نخوردم و در ضمن تمام درایورهای سیستمم هم با توجه به سیستم عامل موجود توی سایتهای مربوطه وجود داره ولی واسه ویندوز 8 هنوز نیومده

pcsoft
31-10-2013, 21:15
8.1 اتفاقا سازگارتر از ویندوز 8 هست. کافیه دات نت 3.5 روش فعال بشه. شبیه سون میشه:n09: همه چی نصب میشه.من از درایور سفارشی شده AMD برای کارت گرافیکم استفاده میکنم. روی 8 مشکلاتی داشت. الان روی 8.1 بدون کوچکترین مشکلی اجرا میشه. تمام برنامه هایی که نصب کردم هم دارن کار می کنند.
اگر ناسازگاری هم وجود داشته باشه در 8.1. بیشتر برای آنتی ویروس هاست که اونها هم نسخه سازگار دادن بیرون.
من 8.1 رو روی لپ تاپم که ساپورت سون داره نصب کردم با تمام درایورها. بهتر از سون و 8 داره کار میکنه:n09:. البته گیر اوردن یدونه از درایورها چون لپ تاپم اصلا سازگاری با 8 نداره یکم مشکل بود اما بالاخره درست شد و پیدا کردم.
روی دسکتاپ که 8.1 خودش همه چی رو غیر از گرافیک میشناسه و درایور چیپست هم دستی نصب بشه بهتره.

reza41
02-11-2013, 13:24
از نظر من هم ویندوز 8.1 خیلی بهتر هست و واقعا این مشکلات رو نداره فقط بحث کرکش هست.
بعد از اون هم ویندوز 8 از ویندوز 7 خیلی سریعتر و سبک تر اجرا میشه و امکانات رو بهتر در دسترس قرار میده

babialex
07-01-2014, 17:43
مشکل مصرف زیاد اینترنت و نبود استارت و گنگی محیط ویندوز 8 در 8.1 برطرف شده ؟ راه حلی داره ؟ درایور سخت افزار ؟

kases
08-01-2014, 00:33
مشکل مصرف زیاد اینترنت و نبود استارت و گنگی محیط ویندوز 8 در 8.1 برطرف شده ؟ راه حلی داره ؟ درایور سخت افزار ؟

دوست عزیز شما اگر با محیط ویندو 8 کنار نیاید هیچ وقت پیشرفت نمیکنید بالاخره مجبورید از ویندوز 7 دل بکنید تا اخر عمر که نمیتونید رو ویندوز 7 بمونید
پس بهتره همین الان ویندوز 8.1 نصب کنید و کار کردن باهاش یاد بگیرید هر چند که پیچیدگی خاصی نداره فقط محتویات بخش استارت تو محیط مترو نمایش داده میشه:n06:

مشخصات سخت افزاری سیستم شما چیه؟

babialex
08-01-2014, 00:53
دوست عزیز شما اگر با محیط ویندو 8 کنار نیاید هیچ وقت پیشرفت نمیکنید بالاخره مجبورید از ویندوز 7 دل بکنید تا اخر عمر که نمیتونید رو ویندوز 7 بمونید
پس بهتره همین الان ویندوز 8.1 نصب کنید و کار کردن باهاش یاد بگیرید هر چند که پیچیدگی خاصی نداره فقط محتویات بخش استارت تو محیط مترو نمایش داده میشه:n06:

مشخصات سخت افزاری سیستم شما چیه؟

حرفتون رو قبول ندارم چون زمانی که ویندوز ویستا اومد خیلی ها از جمله من به ایکس پی عقبگرد کردن تا وقتی که ویندوز ۷ اومد
الانم خیلی ها از ۸ ناراضین و ۷ رو ترجیح میدن منم دنبال تفاوت های ۸ و ۸.۱ بودم
ممنونم

Sent from my iPhone using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kases
08-01-2014, 01:46
حرفتون رو قبول ندارم چون زمانی که ویندوز ویستا اومد خیلی ها از جمله من به ایکس پی عقبگرد کردن تا وقتی که ویندوز ۷ اومد
الانم خیلی ها از ۸ ناراضین و ۷ رو ترجیح میدن منم دنبال تفاوت های ۸ و ۸.۱ بودم
ممنونم

Sent from my iPhone using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منم اولش فکر میکردم ویندوز 8 خیلی گیج کنندست یه مدت استفاده کردم و به حدی بهش عادت کردم که اگر وارد ویندوز 7 میشدم احساس بدی داشتم

ویندوز 8 مزایای زیادی داره کاربرایی هم که از ویندوز 8 ناراضی هستن در اکثر موارد با محیط برنامه مشکل دارن چون هنوز تو فکر ویندوز xp ,7 هستند بیشتر بحث عادته ویندوز 7 خیلی خوبه اما ویندوز 8 به نظر من یک جهش بزرگ بود نمیشه گفت ویندوز بدیه به نظر من از 7 سرتره

به نظر من یه مدت استفاده کنید بعدش تصمیم بگیرید به ویندوز 7 برگردید یا نه ؟ به هر حال خودتون تصمیم گیرنده هستید

steps
08-01-2014, 14:16
من تجربه کار با هر 3 تا ویندز را دارم.
8.1 ویندز خیلی خوبی هست و از 8 و7 بهتر وسریعتر هست فقط یه سیستم خوب متوسط میخواد که من نداشتم و گاهی اوقات اذیا میکرد منو.
8 خوب بود و با سیستم من خوب کار میکرد اما نسبت به 8.1 یکم کنتر بود
7 چون درایورهای مین بوردم فقط تا 7 ابدیت شده میریزم و راضی هم هستم و با سیستم ضعیفی که دارم راضی هستم
نکته اخرسیستم من CPU amd 4200 داره!!!! پس اگه سیستم خوبی دارید حتما به 8.1 کوچ کنید

Guidance
08-01-2014, 14:23
من هم ویندوز 7 رو امتحان کردم هم 8 و هم xpو حالا هم 8.1. توی این ویندوزها 7و 8 هردو خوب هستند. البته 7 بیشتر از 8 امتحان خودش رو پس داده 8 هم خوبه هرچند که گفته میشه 8.1 در جهت تکامل 8 به بازار عرضه شده اما مسئله ی اکتیو کردنش داستانی داره.....
من ترجیح میدم از همون 8 استفاده کنم البته اگر کاربرانی هستند که کار با 8 براشون سخته ،بد نیست یه مدت امتحانش کنند چون معمولا لم خیلی چیزا دست آدم میاد و آدم به همه چیز عادت میکنه. در هرصورت امتحانش که ضرری نداره.

mnh40
12-01-2014, 19:42
به نظر من 8.1 رو نصب کن خیلی بهتر از هفت هست هم سبکه هم گرافیکش خیلی بهتر از هفت هست هم اینکه من تا حالا با نصب نرم افزار توش مشکل نداشتم
در ضمن تو کرک کردنش هم هیچ مشکلی نداشتم و الان دارم ازش استفاده میکنم:n05:

hasanoooooooo
30-03-2016, 12:56
ویندوز 8 که کلا مشکل دار بود و ماکروسافت ویندوز 8.1 رو راهی بازار کرد
کلا با رابط کاربری ویندوز 8 و 8.1 مشکل دارم مخصوصا این مترو :n34:و علاقه ندارم ولی باز 8.1 رو نصب کردم بعد از 1 هفته کار کردن نتونستم باهاش کار کنم کلا یه جوری بودش :n14: نمیدونم حالا چون لپتاپ من ویندوز 7 ساپورت میکرد اینجوری بود یا ویندوز خرابکی بود هی هنگ میکرد دلی داشت !!! :n13: البته از لحاظ شناختن سخت افزار خوب بود 8.1 همه چیزو میشناسه زودی ولی برای نصب برنامه ها مشکل دار بودش ارور میداد هی :n28:برای همین ویندوز 8.1 رو پاک کردم و همون 7 رو نصب کردم به نظر من که 7 بهتر بودش ویندوز 10 هم که میگن یه چیزی بین 7 و 8 هستش اونم نصب میکنم ببینم جه طوریاست :n31:

اینم بگم روزی که ویندوز 8 اومدش برای تبلتها و گوشی ها پلتفرمش طراحی شده بودش بعد ماکروسافت اومد و برای پی سی هم روانش کرد این رابط مترو برای تبلت و گوشی خوبه البته این نظر شخصی منه :n40: برای همین ویندوز 10 یه چیزی توی مایه های ویندوز 7 و 8 هست خیلیا هنوز 7 رو دوست میدارن ولی ادم باید هر چیزی که میاد رو یه تست بزنه ببینه خوبه یا بده ما که داخل ایران هم هستیم و برای ویندوز هزینه ای نمیکنیم :ی :n19:

:n40::n16:

hasanoooooooo
28-06-2017, 13:38
سلام و درود :n01:
ویندوز 10 رو نصب کردم اپدیت چجدیدش از قبلیه خیلی بهرته ولی هنوز باگهایی داره
ویندوز 10 از نطر شناخت سخت افزاری بسایر خوب هستش استفاده
درایورهاش به سختی به دست میاد خیلی از برنامه ها ویندوز 10 رو پشتیبانی نمیکنن
بیشتر بازیها رو بالا نمیاره البته بازیهای جدید که با ویندوز 10 سازگاره مشکلی نداره برای اجراش
استفاده زیاد از اینترنت بدون برنامه هایی که دسترسی یه اینترنت رو محدود میکنن مشکل ساز میشه براتون
از نطر بوت شدن سیستم خیلی سریع بالا میاد
حافظه رم بیشتری نصبت به7 میگیره و سنگینتره سیستمتون باید قوی باشه تا راحت بالا بیاد

در کل من ویندوز 7 رو به همه وینوز های ماکروسافت ترجیح میدم درسته مشکلاتی داره ولی در مجموع بهتر از ویندوزهای دیگرش هست
:n16:

حبیب 35
28-06-2017, 14:43
ویندوز فقط 8.1 توبازیها وشناخت سخت افزارونرم افزارها سرعت بوت شدن وگرافیگ و......عالیه

k1ozil
28-06-2017, 15:21
تاپیک قدیمی نیارین بالا
مرسی اه :n02: