PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشتباه مهلکی به نام شارژ اولیه!!

Aristar
31-10-2013, 09:09
با سلام خدمت دوستان عزیز
شاید شما هم بارها وقتی یک وسیله رو میخرید با این حرف که باید به مدت 12 ساعت شارژ بشه روبرو شدید و وقتی علت رو جویا بشین با این توضیح که در غیر اینصورت عمر باتری خیلی افت میکنه روبرو میشین!
خیلی ها مثل من در بارهای اول با اینکه برای ذهنم کاملا غیرمعقول میومد از ترس درست بودن این مورد این کار رو میکردیم ولی بعده ها فهمیدم بی فایدست!
بحث عمر باتری بیشتر برمیگرده به خود باتری که مواد خوبی توش استفاده شده یا نه!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در توضیح عدم درست بودن این مورد هم باید ذکر بکنم که باتری های موبایل که همون لیتیوم یون هستن برخلاف باتری های قدیمی که البته هنوزم استفاده میشن و به اسم نیکول کادمیوم مشهور هستن هیچ نیازی به شارژ اولیه ندارن و از قضا کارخانه های سازنده همیشه شارژی روی باتری اعمال میکنن که بار اول هم مشخصا شاهد بودین که موبایل یا لپ تاپتون روشن شده و چه بسا تا ساعت ها دووم آورده در حالی که اگر لزومی به این امر بود باید باتری خالی میبود.
باتری های لیتیوم یون اگر بیش از اندازه شارژ بشن میترکن، برای همین موبایل ها و شارژرها جوری تنظیم شدن که در حدود 95 درصد شارژ رو متوقف میکنن و عمل شارژ دیگه انجام نمیشه و هیچگونه لزومی دیگه توی شارژ بودنش نیست. حتی لپ تاپ هایی مثل سونی نرم افزاری برای این مورد دارن که میشه حداکثر شارژ رو روی 50 درصد تنظیم کرد!خود سونی هم این امر رو عمر بیشتر باتری هاش اعلام کرده!و واقعا هم با همین تکنیک ها عمر باتری هاش بیشتر از دستگاههای دیگست
پس بهتره به جای گوش دادن به حرف فروشندگان محترمی که اکثرا سطح تحصیلات پایین و یا رشته غیرمرتبطی دارن رو گوش بدیم به عنوان یک تحصیل کرده و انسان قرن بیست و یکم این تفکر رو باطل کنیم و بین اطرفیانمون هم توصیه بکنیم!
موفق باشید

smahdis
04-11-2013, 18:16
من یک عمر با این اشتباه مبارزه کردم! هنوزم ملت قبول نمیکنن.

والا اگر عیب داشت نمی بایست کابل اتصال با کامپیوتر هم درست میکردن.

Aristar
04-11-2013, 20:21
من یک عمر با این اشتباه مبارزه کردم! هنوزم ملت قبول نمیکنن.

والا اگر عیب داشت نمی بایست کابل اتصال با کامپیوتر هم درست میکردن.

علت اینکه مردم ما هنوز قبول نمیکنن مربوط میشه به تصورات اشتباهشون در مورد فروشندگان موبایل که تصور میکنن دارن با یک مهندس الکترونیک یا کامپیوتر (که حداقل چند واحد درس مربوط به اینجور مباحث خونده!) طرف هستن و اصلا خبر ندارن که اکثر موبایل فروشهای گرامی نه به واسطه علم بلکه بخاطر پولی که دستشون بوده به اونجا رسیدن!برا همینه که حتی با همون موبایل فروش ها نمی شود بحث کرد!نمونه اش اتفاقی برای خودم بود که در زمان خرید پرینتر سالها پیش با آن برخورد کردم. به فروشنده گفتم چرا این پرینتر ساخت چین است و اصولا نباید مگر مال آمریکا باشد؟ایشان در پاسخ گفتند شرکت اچ پی متعلق به چین است ! من گفتم برادر من شرکت اچ پی که مخفف هیولت پاکارد هستش مال آمریکاست و خب مشخصا به دلایلی این محصول را در کارخانه اش در چین ساخته ولی این دلیل نمی شود که چینی باشد؟
ایشان با حالت کاملا جدی و مثلا مطلع گفتند که اولا هیولت پاکارد نیست و هویلت پارکاده!!!! و دوما شرکت چینیه!
من هم دیدم بحث بی فایدست گفتم شما درست میفرمایین!

smahdis
05-11-2013, 08:16
علت اینکه مردم ما هنوز قبول نمیکنن مربوط میشه به تصورات اشتباهشون در مورد فروشندگان موبایل که تصور میکنن دارن با یک مهندس الکترونیک یا کامپیوتر (که حداقل چند واحد درس مربوط به اینجور مباحث خونده!) طرف هستن و اصلا خبر ندارن که اکثر موبایل فروشهای گرامی نه به واسطه علم بلکه بخاطر پولی که دستشون بوده به اونجا رسیدن!برا همینه که حتی با همون موبایل فروش ها نمی شود بحث کرد!نمونه اش اتفاقی برای خودم بود که در زمان خرید پرینتر سالها پیش با آن برخورد کردم. به فروشنده گفتم چرا این پرینتر ساخت چین است و اصولا نباید مگر مال آمریکا باشد؟ایشان در پاسخ گفتند شرکت اچ پی متعلق به چین است ! من گفتم برادر من شرکت اچ پی که مخفف هیولت پاکارد هستش مال آمریکاست و خب مشخصا به دلایلی این محصول را در کارخانه اش در چین ساخته ولی این دلیل نمی شود که چینی باشد؟
ایشان با حالت کاملا جدی و مثلا مطلع گفتند که اولا هیولت پاکارد نیست و هویلت پارکاده!!!! و دوما شرکت چینیه!
من هم دیدم بحث بی فایدست گفتم شما درست میفرمایین!

دقیقا عین همین مشکلات برای من هم پیش اومده. یه مشت بیسوادن بعضیا.

رفتم نوت 2 بخرم یارو میگه این دست دو رو دارم تا حالا روشن نشده و پشت ویترین بوده 100 تومان ارزونتر میدم. من کلا مشکوک بودم به فروشنده گفتم نه عزیز, برو آکبند بیار. گفت خیلی خب حالا که آکبند میخوای برم آکبند بیارم. اون گوشی رو برد با خودش چند دقیقه بعد با یه جعبه اومده که با نوار چسب جعبه رو مثلا پلمب کرده!

هر چی بهش میگم, حاجی این که پلمب نیست, 4 نفری ریختن رو سرم که پس این چیه! این آکبنده دیگه. ترفندشون هم اینطوریه که چند نفری روی مخت کار میکنن. آخرش هم یکیشون سوتی داد که من مطمئن شدم گوشی داخلش همون گوشی پشت ویترینی بوده. همه یه جوری به اونی که سوتی رو داد نگاه کردن که فهمیدم بعد از اینکه من از مغازه برم, حسابی دعوا میکنن.

رفتم تبدیل 1 به 4 برای USB خریدم. آوردم خونه دیدم خرابه و فقط یکیش کار میکنه و یکی دومی رو که وصل کنی کلا از کار میفته. پس بردم بهش میگم حاجی این تبدیلت کار نمیکنه. من میخوام ماوس و صفحه کلید و بلوتوث کامپیوترم رو بهش همزمان وصل کنم ولی این قبول نمیکنه. خدایی باید میدیدی یارو چه چرت و پرتهایی سر هم میکرد.

میگفت معلومه که همزمان کار نمیکنه. اصلا غیر ممکنه که کار کنه. اصلا همچین چیزی مگه میشه! شما از یه پورت usb به اندازه چهار تا کار بکشی. اصلا راه نداره. این جنسا هم همشون همینطوری هستن.

هر چی براش دلیل میاوردم قبول نمیکرد. میگفتم ملت دارن استفاده میکنن, دوستم داره و داره همزمان از 4 تاش استفاده میکنه, میگفت خوب استفاده کنه. دلیل نمیشه که مال من هم کار کنه.

گفتم یعنی بقیه تبدیلهای مغازه شما همینطوری خرابن؟ گفت آره همه همینطوری هستن. گفتم خب چرا به ملت نمیگید که خراب هستن. میگه من که نمیتونم تک تک به همه توضیح بدم که این تبدیل های من خراب هستن و واقعا 1 به 4 نیستن!!! میگفت شما اصلا پروفسور کامپیوتر هم که باشی من حرف شما رو قبول نمیکنم!

خدایی اوضاع مملکت رو ببین. کاش یه طوری میشد حال اینا رو گرفت. دارن علنا سر ملت رو شیره میمالن کسی هم نیست رسیدگی کنه. آخه گرگ بازی تا چه حد!

شانس آوردم اون موقع ما سه نفر بودیم و کلا خیابون خلوت بود چون روز جمعه بود و من هم تونستم کمی جوابش رو بدم یارو کمی ترسید و برام عوض کرد. اگر روزهای معمولی بود عمرا اگه این کار رو میکرد. در ضمن اونی رو هم که عوض کرد گفت خرابه و این هم 1 به 4 نیست. پول رو هم پس نمیداد بیشرف!

Aristar
05-11-2013, 08:42
دقیقا!وقتی جامعه ملاک سنجشش بشه پول و مدرک الکی مشخصه این اتفاق میفته!هرکسی که مدرک لیسانس میگیره بهش میگن مهندس!میپرسی مهندس چیه؟میگه مهندس آبیاری گیاهان دریایی!
الان تو مملکت ما اونی که زیاده مهندسه!!
حالا بگی مهندس این که اینجا نوشته به انگلیسی معنیش چی میشه میگه والا به ما یاد ندادن!آخه مهندس بدون تسلط به انگلیسی حداقل در حد تخصصی خیلی مسخرست دیگه بخدا!

bas ali
05-11-2013, 11:29
متاسفانه مشکل اینه که هیچ قانونی نیست که مثلا فردی که رفت مغازه کامپیوتر باز کرد باید مثلا لیسانس کامپیوتر داشته باشه و یا فردی که مغازه موبایل باز میکنه مهندسی برق یا رشته های مربوطه داشته باشه و اگه اینطوری نمیشه لااقل یک مسیول فنی برق یا کامپیوتر داشته باشه اون مغازه . درست عین داروخانه ها که هرکسی نمیتونه داروخانه بزنه و باید یک مسیول فنی همیشه در داروخانه ها باشه .
اینطوری هم کار برای این رشته ها ایجاد میشه و هم کمتر این مسیله پیش میاد .