PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور گوشی هوشمند خودتان را به یک میکروسکوپ تبدیل کنید!

hamed_yazdani
29-10-2013, 16:55
یه ویدئو دیدم که برام جالب بود. پس من هم همون رو ساختم. با استفاده از یه لنز کوچیک میکروسکوپ خونگی خودتون رو بسازید!
لینک ویدئو!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند نمونه عکس هم که خودم گرفتم رو براتون توی پست بعدی میذارم!

hamed_yazdani
29-10-2013, 18:24
سلول های پوست پیاز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوک سوزن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ته سوزن
برگ
سکه 200 تومانی
نوک خودکار

hamed_yazdani
29-10-2013, 18:28
بسته به مدل گوشی و کیفیت دوربین موبایلتون کیفیت عکس ها خیلی فرق داره. من این عکس ها رو با ایسوس ممو پد گرفتم! البته رزولیشن رو پایین اوردم تا حجم زیادی نداشته باشه!

hamed_yazdani
29-10-2013, 20:13
الان یه عدسی که از چشم دی وی دی رایتر خراب در آورده بودم رو با عدسی لیزر های دستی مقایسه کردم. تقریبا میشه گفت عدسی لیزر حدود 2 باربر قوی تر از عدسی چشم دی وی دی رایتر هست!

salar79
02-11-2013, 21:20
یه سوال

چجوری باید اون وسیله رو ساخت؟؟

جنسش چیه؟؟؟

hamed_yazdani
03-11-2013, 20:09
در کل اون پایه و ال ای دی نور و اون پیچ ها فقط برای تنظیم بهتر تصویره. شما میتونید با یه عدسی کوچیک و قوی( که بهترین جا برای پیدا کردنش در همون لیزر های بازی بچه هاست) این کار رو انجام بدین.
من خودمروی یه تلق شیشه ای یه سوراخ ایجاد کردم و عدسی رو توی اون گزاشتم. گئشی رو هم روی اون میذارم و شی رو با دست زیر اون میگیرم. در کل ویدئو خیلی واضح و گویاست. ولی حتما لازم نیست روال ویدئو رو دنبال کنید خودتون هم میتونین راحت تر تین کار رو انجام بدین.( حتی میشه عدسی رو با چسب روی لنز دوربین چسبوند و با دست از اشیایی که میخواین عکس بگیرین!)

badboys_87
19-07-2014, 20:10
این عکس ها فقط در حد یه ذره بین ساده هستن نه میکروسکوپ

ولی ایده جالبی بود ممنون