PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای رفع چند مشکل در بازی که نوشتم

khaiyam
19-08-2006, 01:32
سلا من يك بازي نوشتم كه بايد اعداد يك تا 25 را طوري قرار بدهي كه در يك مربع 5×5 كه حاصل هر ستون وهر رديف و قطر مربع 65 بشه اين هم ظاهر برنامه حالا من چند تا سوال داشتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا سوال ها:

1.من مي خواستم كه اگر يك كاربر تا نصف فرم را پر كرده چطوري ذخيره كنه يا چه كدي را نياز داره كه يك خروجي برنامه بده بعد اون فايل ذخيره شده مي خوام كه يك فرمت كه من خودم انتخاب مي كنم داشته باشه
2. حالا چطوري اون فايل ذخيره شده را باز كنه كه فرم به حالتي كه مثلا چند روز پيش پر كرده بود برگرده

3. براي گزينه هاي Copy ' Paste ' Cut ' Undo ' Select All چه کدی را باید نوشت
4. چطوری حاصل جمع هر Textbox که توش عدد وارد میشه تو Label روبرو اون که خالی است وارد بشه
تا اینجا ممنون لطفا خود کد را بزارید من تازه برنامه نویسی را شروع کرده ÷س کمک کنید

khaiyam
20-08-2006, 12:10
هيچ كس نيست كه راهنماييم كنه يعني هيچ كس يكي از اين كدها را نمي دونه

Payman_62
21-08-2006, 00:33
سلام.
جواب سوال1: با دستور Open میتونی یه فایل بسازی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این جوری فایل مورد نظر ساخته میشه و مقادیر تکس باکس ها داخلش ذخیره میشه. بین هر مقدار هر تکس باکس یه فاصله گذاشتم که بعدا بتونی از هم تفکیکشون کنی. هر پسوندی هم دوست داری بذار.
فقط قبل سیو کردن تو همه تکس باکس های خالی مقدار صفر بگذار که بعدا مشکل پیش نیاد.

جواب سوال2: با دستور Open میتونی یه فایل رو باز کنی و محتویاتش رو بخونی.

محتویات فایل در متغیر strData ذخیره میشه. بعدا با استفاده از فاصله میفهمی که هر عدد مربوط به کدوم تکس باکسه و همه تکس باکس ها رو پر کن.

جواب سوال3: چی رو میخوای سلکت آل کنی. محتویات همه تکس باکس ها رو با هم نمیتونی سلکت کنی. ولی این کد محتویات تکس باکس 1 رو سلکت میکنه.

برای کپی پیست و این کارا هم از Clipboard کمک بگیر. دستوراتی مثل Clipboard.SetText یا Clipboard.GetText و ... .

جواب سوال4:

ضمنا دفعه بعد خودت کد را بنویس و اشکالاتت رو این جا مطرح کن.

khaiyam
22-08-2006, 00:54
مرسي لطف كرديد من به خاطر اينكه تازه برنامه نويسي را شروع كردم من هنوز با اون كتابي هم كه كار مي كنم فصل چهارم هستم از 22 فصل من يك مقدار عجول هستم و من اصلا اينن كد ها را نمي دونستم

Payman_62
22-08-2006, 17:43
سلام.
زیاد عجله نکن. از برنامه های ساده تر شروع کن و به فصل های بعد که رفتی برنامه های مشکل تر هم بنویس.

khaiyam
23-08-2006, 01:01
اين كدها براي ويژوال بيسيك 6 هست من براي ويژوال بيسيك. نت مي خوام آخه اين كدها را اشكال گرفت

Payman_62
23-08-2006, 01:57
سلام.
این جا انجمن ویبیه نه دات نت.

khaiyam
24-08-2006, 18:00
خوب من وي بي دات نت كار مي كنم مگه دات نت نسخه جديد وي بي 6 نيست؟

khaiyam
24-08-2006, 18:03
پس اگر امكان داره اين پسن را منتقل كنيد

hamidreza_buddy
25-08-2006, 16:40
و2 1- خیلی راحته. به بخشی از کتاب که توش کار با فایل هاس برو. قول می دم خودت 1 ساعته انجامش می دی. فقط باید داده های همه textBox ها رو توی فایل با ترتیب منظمی(مثلاً خط به خط) ذخیره کرد و اگه اطلاعات دیگه ای هم داری مثلاً زمان و اسم بازیکن و ... توی فایل بنویسی. درست مثل اینه که هر چیزی رو هر جا گذاشتی باید جاشو بدونی. بعد موقع برداشتن بدونی کجان. مثلاً داده هارو خط به خط می نویسی. اول بالا سمت چپ، بعد سمت راستیش و ... . موقع خوندن اولین چیزی که می خونی بالا سمت چپه. بعد راستیش و ... . فقط می مونه دستوراش که خودت بخونی هم کاملتره هم بهتر می فهمی.
3- نمی دونم
4- باید هر کدوم از extBoxهای یه خط که تغییر کردن همه رو با هم جمع کنی. اول روی textBox ها دابل کلیک کن که event مربوط به OnChanged ساخته بشه. بعد مثلاً خط زیر رو می نویسی:
label1.Text = (Int.Parse(textBox1.text)+Int.Parse(TextBox2.text) +rest).ToString();

khaiyam
26-08-2006, 14:28
hamidreza_buddy مرسی دوستان درگه هم اگر اطلاعاتی دارن بزارن

khaiyam
02-09-2006, 23:15
يعني تو اين انجمن كه اين همه وي بي كار داره يك توانايي ژاسخ به اين سوال من را نداره