PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آرشیو / جام جهانی کوچک فوتسال - Grand Prix de Futsal - سال 2013

clau
14-09-2013, 05:17
خسوس: گروه سخت، انگيزه‌مان را بيشتر مي‌کند
سرمربي تيم ملي فوتسال درباره جدايي سرپرست تيم ملي گفت: هر شخصي دوره کاري دارد و من بيش از اين درباره جدايي او صحبتي ندارم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خسوس کاندلاس در خصوص هم‌گروهي ايران با تيم‌هاي برزيل،‌ آرژانتين و ژاپن در جام جهاني کوچک اظهار داشت: دو تيم که در گروه ما قرار دارند، در رده‌بندي جهاني بالاي سر ما قرار دارند البته اين موضوع باعث انگيزه‌مان مي‌شود و با قدرت بيشتري در مسابقات حاضر مي‌شويم.

به گزارش فارس، تيم ملي تاکنون 21 بار مقابل برزيل قرار گرفته که تنها در دو ديدار به تساوي رسيده و 19 شکست را تجربه کرده است. همچنين ملي‌پوشان ايران هشت بار مقابل آرژانتين قرار گرفته‌اند که دو برد، يک تساوي و پنج باخت حاصل تلاش تيم ملي ايران بوده است.

سرمربي تيم ملي فوتسال در مورد اين نتايج يادآور شد: اتفاقا اين مسائل انگيزه ما را مضاعف مي‌کند تا بتوانيم شروع خوبي در مسابقات داشته باشيم. ما عازم برزيل مي‌شويم تا صعود کنيم و هدف‌مان رسيدن به نيمه نهايي است. هرچه توان داشته باشيم در زمين خواهيم گذاشت که از پس اين تيم‌ها برآييم.

خسوس يادآور شد: در اين مسابقات چهار فاکتور مدنظر ماست. مشخص شدن نقاط ضعف، قدرت،‌ استفاده از فرصت‌ها و همچنين تهديدها بايد مورد توجه قرار گيرد. بايد تمام تلاش خود را انجام دهيم تا از تمام فرصت‌ها بهترين استفاده را بکنيم.

سرمربي تيم ملي فوتسال در مورد اينکه آيا عدم برگزاري بازي‌هاي دوستانه به تيم ملي لطمه نزده،‌ گفت: ‌ما قرار است 10 روز زودتر عازم برزيل شويم و چند بازي دوستانه در آنجا برگزار کنيم. همچنين در مهر ماه پيشنهادهايي به کشورهايي ارسال کرده‌ايم که هنوز جواب ما را نداده‌اند. اميدواريم اين بازي‌ها صورت بگيرد زيرا در روند بازي‌ ما تاثيرگذار است. تقويم ليگ هم در اين يک ماه کار ما را سخت کرده است.

خسوس در مورد اينکه آيا قصد دارد ليگ را تعطيل کند، تاکيد کرد: 9 روز را به ما داده‌اند و اين برنامه‌ريزي از قبل صورت گرفته است و مي‌خواهيم از آن استفاده کنيم، حالا صلاح نيست که بخواهيم اين برنامه را تغيير دهيم.

سرمربي تيم ملي فوتسال در واکنش به برکناري عمادي از سرپرستي و اينکه گفته مي‌شود او اعلام کرده نمي‌خواهد عمادي در کار فني حضور داشته باشد، گفت: به هيچ عنوان اينگونه صحبت نکردم به هر حال هر فردي يک دوره کاري دارد و من بيش از اين نمي‌توانم صحبت کنم.

خسوس درباره انتخاب مربي دروازه‌بانان عنوان کرد: قرار است در اردوهاي برگزار شده در ايران يک مربي ايراني به تيم اضافه شود و در برزيل هم قرار است برونو برزيلي به تيم کمک کند. هنوز مربي ايراني مشخص نشده است.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pejvak61
21-10-2013, 13:35
از فردا مسابقات جام جهاني كوچك در برزيل طبق روال گذشته برگزار ميشه و من همچون گذشته اين بازي ها را دنبال ميكنم ولي اين دوره به دليل كادر فني نالايق و نامشروعش از رئيس كميته گرفته تا مربي بي خاصيتش هيچ انگيزه اي براي ايجاد تاپيك جديد در اين خصوص ندارم.
هنوز يادم نميره چطور تيمي را كه در مسير افتخار بود، به جاده خاكي كشوندن و اون فضاحت بزرگ را در جام جهاني 2012 به بار آوردن. با حسين شمس قرارداد نبستن و تحمل رك گويي هاي اين بشر را نداشتن و دست به دامن ضعفا شدن و ... .

سعيدلو (اگر اشتباه نكنم)، عباس ترابيان، كفاشيان، صانعي و همين خسوس كاندلاس عناصر تشكيل دهنده اون وضعيت بودن و هنوز هم بعضي هاشون حضور دارن.

محض يادآوري به دوستان عرض كردم كه اگر تمايل دارن، اين تاپيك را ايجاد كنن.

فقط ميخواستم كه من شروع كننده نباشم.

mohammad.asghari
21-10-2013, 13:55
میشه برنامه بازی ها و همچینی ساعتشون رو بدید

Kianoosh
21-10-2013, 14:06
برنامه کامل رقابت‌های گرند پری برزیل به شرح زیر اعلام شده است (ساعت مسابقات به وقت تهران است):

سه‌شنبه 30 مهر 92
* روسیه - گواتمالا، ساعت 21:45
* پاراگوئه - صربستان، ساعت 24

چهارشنبه اول آبان 92
* برزیل - ژاپن، ساعت 2:15 بامداد
* آرژانتین - ایران، ساعت 4:15 بامداد
* صربستان - گواتمالا، 22:15

پنجشنبه دوم آبان 92
* روسیه - پاراگوئه، ساعت 30 دقیقه بامداد
* برزیل- آرژانتین، ساعت 2:30 بامداد
* ایران - ژاپن، ساعت 4:30 بامداد
* پاراگوئه - گواتمالا، ساعت 21:15
* روسیه- صربستان، ساعت 23:30

جمعه سوم آبان 92
* برزیل- ایران، ساعت 1:15 بامداد
* ژاپن- آرژانتین، ساعت 3:45 بامداد

برنامه مرحله نیمه نهایی هم به شرح زیر است:

شنبه 4 آبان 92
* تیم اول گروه دوم - تیم دوم گروه اول، ساعت 18:30
* تیم اول گروه اول - تیم دوم گروه دوم، ساعت 20:30
* تیم های سوم و چهارم هر گروه هم به صورت غیرضربدری باهم دیدار می‌کنند که تا مقام تیم‌های پنجم تا هشتم هم مشخص شود.
* تیم چهارم گروه اول - تیم چهارم گروه دوم، ساعت 2 بامداد
* تیم سوم گروه اول - تیم سوم گروه دوم، ساعت 4 بامداد

برنامه مرحله رده بندی و فینال هم به این شرح است:

یکشنبه 5 آبان 92
* دیدار رده بندی - بازنده‌های دو دیدار نیمه نهایی، ساعت 14:30

* دیدار فینال - برنده‌های دو دیدار نیمه نهایی، ساعت 17:30

بازی‌های گرند پری در شهر جیمانسیوم برزیل و در ورزشگاه مارینگا پی‌آر‌چیکو نتو برگزار می‌شود. جایزه تیم اول 50 هزار دلار، جایزه تیم دوم 25 هزار دلار، جایزه تیم سوم 15 هزار دلار و جایزه تیم چهارم 10 هزار دلاراست. در این رقابت‌ها به تیم جوانمرد مسابقات هم جایزه می‌دهند و همچنین به بهترین گلزن مسابقات توپ طلایی اهدا می‌شود.

از فردا مسابقات جام جهاني كوچك در برزيل طبق روال گذشته برگزار ميشه و من همچون گذشته اين بازي ها را دنبال ميكنم ولي اين دوره به دليل كادر فني نالايق و نامشروعش از رئيس كميته گرفته تا مربي بي خاصيتش هيچ انگيزه اي براي ايجاد تاپيك جديد در اين خصوص ندارم.

هنوز يادم نميره چطور تيمي را كه در مسير افتخار بود، به جاده خاكي كشوندن و اون فضاحت بزرگ را در جام جهاني 2012 به بار آوردن. با حسين شمس قرارداد نبستن و تحمل رك گويي هاي اين بشر را نداشتن و دست به دامن ضعفا شدن و ... .

سعيدلو (اگر اشتباه نكنم)، عباس ترابيان، كفاشيان، صانعي و همين خسوس كاندلاس عناصر تشكيل دهنده اون وضعيت بودن و هنوز هم بعضي هاشون حضور دارن.

به همین دلایل + برخی مسائل دیگه حس و انگیزه تاپیک جداگانه براش نیست !:دی

aluminum
21-10-2013, 15:09
[وبه ساعتهای بازی یه موقعی هست که نمیتونیم ببینیم:n02:

Gilopa
21-10-2013, 17:23
یجورایی جدیدا حس عجیبی به فوتسال دارم :n02: ورزشی که تو المپیک نیستش و کسی تو جهان بهش اهمیت نمیده و انصافا خیلی هم کم طرفداره حتی تو کشور خودمون قهرمان میشند کسی خبردار نمیشه و این موضوع کم کم رو منم تاثیر گذاشته . حقیقتش شاید پیشرفت والیبال هم تو این زمینه بی تاثیر نبوده .... ولی بهرحال مطمئنم از فردا جو بازیها من رو دوباره میگیره

من نمیدونم فرم کلی این تیم در حال حاضر چطوره اما صحبتهای مفسر رادیو ورزش در گذشته که میدونم آدم بیسوادی هم نیست حاکی ازین بود که روند به رو به رشدی داشته و بازیکنای با استعدادی اضافه شدند که میشه بهشون امید داشت . اما این دوره یه مشکل بزرگ نبود بازیکنای گیتی پسنده که مطمئنا تو روند بازیشون تاثیرگذاره ...

Reza31001
21-10-2013, 17:35
من نمیدونم فرم کلی این تیم در حال حاضر چطوره اما صحبتهای مفسر رادیو ورزش در گذشته که میدونم آدم بیسوادی هم نیست حاکی ازین بود که روند به رو به رشدی داشته و بازیکنای با استعدادی اضافه شدند که میشه بهشون امید داشت . اما این دوره یه مشکل بزرگ نبود بازیکنای گیتی پسنده که مطمئنا تو روند بازیشون تاثیرگذاره ...

اگه یه ورزش باشه که مسئولین با تمام توان سعی بر خراب کردنش داشته باشن ولی بازم استعداد معرفی کنه همین فوتساله
فوتسال (=فوتبال خیابونی) تقریبا نهادینه شده تو کشور
میگن کشتی ورزش اول ایرانه ولی به نظر من فوتساله
خوشبختانه همیشه استعدادهای زیادی تو کشور هست و فقط کافیه با کمی نظم و جدی گرفتن مسابقات لیگ اونا رو سروسامون داد

گروه بسیار سخته در برزیل، ولی بیاید خوشبین باشیم امیدوار
امیدوارم تلویزیون مرحمت کنه و از اول بازیها رو پوشش بده
گرچه بعید میدونم و احتمالا اگه بازی اول رو نتیجه خوبی بگیریم و یکم تو خبرگذاریها صداش در بیاد اون وقت میفهمن که این بازیها هم وجود داره و به فکر پخشش میفتن!

Gilopa
21-10-2013, 17:40
اگه یه ورزش باشه که مسئولین با تمام توان سعی بر خراب کردنش داشته باشن ولی بازم استعداد معرفی کنه همین فوتساله
فوتسال (=فوتبال خیابونی) تقریبا نهادینه شده تو کشور
میگن کشتی ورزش اول ایرانه ولی به نظر من فوتساله
خوشبختانه همیشه استعدادهای زیادی تو کشور هست و فقط کافیه با کمی نظم و جدی گرفتن مسابقات لیگ اونا رو سروسامون داد

گروه بسیار سخته در برزیل، ولی بیاید خوشبین باشیم امیدوار
گرچه بعید میدونم و احتمالا اگه بازی اول رو نتیجه خوبی بگیریم و یکم تو خبرگذاریها صداش در بیاد اون وقت میفهمن که این بازیها هم وجود داره و به فکر پخشش میفتن!

با حرفاتموافقم .. اما عقیده دارم تو ایران چند سالیه فوتبال خیابونی از بین رفته و فوتبال از نوع خیابونیش محدود به نسل من و شما بود ... الان
فوتبال تو ایران بین قشر عادی محدود به همون سالن شده که جدیدا هم با این وضع اقتصاد و بیکاری علاقه به ورزش سالنی تو ایران خیلی پایین اومده . پس از نظر من اگر برنامه ریزی نشه فاتحه استعدادهای فوتسال رو هم باید خوند .

Reza31001
21-10-2013, 18:54
با حرفاتموافقم .. اما عقیده دارم تو ایران چند سالیه فوتبال خیابونی از بین رفته و فوتبال از نوع خیابونیش محدود به نسل من و شما بود ... الان
فوتبال تو ایران بین قشر عادی محدود به همون سالن شده که جدیدا هم با این وضع اقتصاد و بیکاری علاقه به ورزش سالنی تو ایران خیلی پایین اومده . پس از نظر من اگر برنامه ریزی نشه فاتحه استعدادهای فوتسال رو هم باید خوند .
افت شدید رو که قبول دارم ولی هنوز هم جمعه صبح ها تو اونجاهایی که من میشناسم شدیدا طرفدار داره
گرچه در بعد کشوری حق با شماست
تحریم ها بالکل هیچ اثری نداشته:n27:

Kianoosh
22-10-2013, 00:20
[وبه ساعتهای بازی یه موقعی هست که نمیتونیم ببینیم:n02:

سمت خدا و سخنرانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
افتضاحات فوتسال رو مدتی بود فراموش کرده بودیم ... خب بگید ببینم کی تاپیک رو بالا آورد ؟!:n24:

Pejvak61
22-10-2013, 07:47
احتمالاً بازي ها اصلاً امكان پخش مستقيم نخواهند داشت.

در گذشته كه اينطور بوده الان را نميدونم.

اون موقع كه فوتسال ما در اوج بود و اون مسابقات هم با شركت بزرگان فوتسال جهان برگزار ميشد پخش نميكردن الآن پخش كنن؟

خب بگید ببینم کی تاپیک رو بالا آورد ؟!:n24:

من بودم داداش! خياليه؟!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kianoosh
22-10-2013, 12:00
تیم ملی فوتسال با دست خالی در جست و جوی خوشبختی!

تیم ملی فوتسال ایران در حالی از بامداد فردا(چهارشنبه) در جام جهانی کوچک به میدان می روند که جوان ترین تیم تاریخ به برزیل رفته و خسوس کاندلاس با مهره هایی کم تجربه به دنبال خوشبختی در این میدان بزرگ می گردد!
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هشتمین دوره گرند پری فوتسال برزیل موسوم به جام جهانی کوچک از امشب(سه شنبه) با برگزاری دو بازی در گروه B آغاز می شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز که در گروه A مسابقات قرار گرفته است بامداد چهارشنبه اولین بازی اش را انجام خواهد داد.
ملی پوشان فوتسال ایران در این دوره از بازی ها با تیم های برزیل، ژاپن و آرژانتین همگروه شده اند و کار سختی حتی برای صعود پیش رو خواهند داشت. چرا که برزیل از ابتدای شکل گیری فوتسال خودش را به عنوان تیم برتر دنیا معرفی کرده و از امتیاز میزبانی هم برخوردار است. همچنین تیم ملی آرژانتین که به اعتقاد کارشناسان فوتسال نزدیکی به ایران دارد در آخرین رنکینگ اعلامی بالاتر از ایران است و همیشه در بازی های مهم برایمان دردسر ساز شده است. سومین حریفمان هم هر چند سال هاست برای رسیدن به ایران تقلا می کند اما به اعتقاد بسیاری در این دوره پخته تر از قبل شده و تیمی است که حتی برای اولین بار می توان بعد از چند سال ایران را به زانو در آورد.
اسماعیل عباسیان، مجتبی نصیرنیا، میثم خیام، جواد اصغری مقدم، علی اصغر حسن زاده، فرهاد توکلی، وحید شفیعی، قدرت بهادری، سید علی کیایی، علیرضا وفایی، فرهاد فخیم، مسعود دانشور، حسین طیبی و مجتبی حسن نژاد بازیکنان ایران در گرندپری برزیل را تشکیل می دهند. کنار هم بدودن این بازیکنان باعث شده میانگین سنی تیم هم پایین بیاید و جوان ترین تیم تاریخ به جام جهانی کوچک اعزام شود.
کادر فنی تیم ملی نیز با وجود اینکه سعی داشتند هنگام ترک ایران همه چیز را نرمال جلوه دهند اما شخص خسوس کاندلاس به عنوان سرمربی تیم ملی می داند در نبود بازیکنان کلیدی اش مثل محمد کشاورز، محمد طاهری، مهدی جاوید، احمد اسماعیل پور،طه مرتضوی، سپهر محمدی و افشین کاظمی که خود به تنهایی یک تیم ملی جدا را تشکیل می دهند، کار سختی پیش رو دارد. باشگاه گیتی پسند که این بازیکنان را در اختیار دارد حاضر نشد آن ها را اردوها به تیم ملی بدهد و کمیته فوتسال هم این بازیکنان را محروم کرد تا هم خودزنی کرده باشد و هم به نفع باشگاه اصفهانی عمل کند. با این حال فوتسال ایرانی چیزی نیست که بتوان آن را تنها در یک تیم خاص جست و جو کرد و سرمربی تیم ملی از همین رو بازیکنان جوانی را به تیم ملی دعوت کرده که اگر در پایان جام جهانی کوچک، هیچ رتبه یا عنوانی هم به ایران نرسد، تجربه حضور این جوان ها در میدانی بزرگی مثل گرند پری و رویاروی با بهترین های جهان، بزرگترین غنیمت خواهد بود.
با این حال کسب هر نتیجه ای از سلاطین فوتسال آسیا در این دوره از بازی ها دور از انتظار نیست و فوتسال ناب ایرانی که بر خواسته از بازی های گل کوچک است با هر بازیکنی که باشد، به نمایش گذاشته می شود. موفقیت در جام جهانی کوچک این دوره می تواند فوتسال ایران را از ناکامی های یک سال اخیر تا حدودی هم به خوشبختی برساند و دوباره تنور این رشته را در کشورمان داغ کند. هر چه هست در ساق بازیکنان جوان و جویای نام ایران است که برای اعتلای فوتسال باید از فردا بجنگند. بجنگند تا حداقل التیامی به بیماری که فوتسال به آن مبتلا شده ببخشند.
در شرایطی که دو افتخار بزرگ فوتسال ایران در جام جهانی کوچک برزیل با کسب دو عنوان نایب قهرمانی در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ با سرمربی گری حسین شمس بدست آمده است، سایت رسمی بازی ها در گزارشی که چند روز قبل منتشر شد، سال۲۰۰۹ را شاهکار ایرانی ها در این جام معتبر می داند: ایرانی ها در چهار دوره از هشت دوره رقابتها حاضر بوده اند که در آخرین حضور موفق در سال۲۰۰۹ در برازیلیا با کسب عنوان دومی شاهکار کردند.
این وب سایت به گزارش عملکرد ایران در جام جهانی تایلند پرداخته و در ادامه کار خسوس را دشوار می داند: ایرانی ها در جام جهانی به رغم صعود از گروه خود توسط کلمبیا حذف شدند. خسوس کاندلاس اسپانیایی که عناوین مختلفی در فوتسال اروپا به دست آورده به نظر می رسد با چالش های زیادی برای تقویت فوتسال ایران روبرو خواهد بود.
دو افتخار بزرگ ایران در گرندپری به گونه ای بوده که در سال۲۰۰۷ به دلیل همراهی ملی پوشان اصلی با تیم جوراندیرو به رقابتهای داخل سالن آسیا در ماکائو تیم دوم ایران به همراه شمس به گرندپریکس اعزام شد ضمن اینکه همان سال وحید شمسایی با نظر شمس از تیم ملی کنار گذاشته شده بود.
اما در سال دوم یا همان ۲۰۰۹ نیز تیم اصلی به همراه جوراندیرو به رقابتهای داخل سالن آسیا در ویتنام رفت و باز هم شاکله اصلی ایران در تیم اعزامی شمس وجود نداشت.
به گزارش ایسنا، بازی‌های هشتمین دوره گرند پری در شهر جیمانسیوم برزیل و در ورزشگاه مارینگا پی‌آر‌چیکو نتو برگزار می‌شود. جایزه تیم اول ۵۰ هزار دلار، جایزه تیم دوم ۲۵ هزار دلار، جایزه تیم سوم ۱۵ هزار دلار و جایزه تیم چهارم ۱۰ هزار دلاراست. در این رقابت‌ها به تیم جوانمرد مسابقات هم جایزه می‌دهند و همچنین به بهترین گلزن مسابقات توپ طلایی اهدا می‌شود.

البته ساعتشم ناجوره جز بازی آخر که حدود 1 هست ولی وقتی تو اوج بازی جام جهانی مقابل اسپانیا رو پخش نکردن دیگه اینا جای صحبت نداره ... کسی از وضعیت تیم خبر داره آمادگی و کیفیت تیم!؟

من بودم داداش! خياليه؟!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][
تکرار نشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad.asghari
22-10-2013, 18:27
واقعا این شبکه 3 چرا اینطوری میکنه آقا لطفا هم شکایت کنن و خواستار پخش بازی بشن

ممنون

MR.CART
23-10-2013, 00:23
فقط شبکه ورزش پخشش میکنه
فکر کنم امتیازاشو خریده باشه ؟!
البته ورزش رو میشه با ----- هم گرفت ولی فقط با کد بیس باز میشه و...

Pejvak61
23-10-2013, 07:34
نتيجه بازي ها در روز اول اينطوري شد:

برزيل 7-2 ژاپن
ايران 2-2 آرژانتين

مثل هميشه بازي اول را با تساوي شروع كرديم. تيم هاي ايراني هميشه توانايي برتري مقابل آرژانتين را دارن ولي اكثر اوقات ضعيف تر عمل ميكنن. به جز مقطعي كه شمس سرمربي تيم ملي بود.

امروز صبح راديو ورزش تو ماشين روشن بود ولي يك كلمه در مورد فوتسال چيزي نگفتن حالا انتظار داريد پخش مستقيم تلويزيوني بشه؟

جدا از بحث ايرادهاي هميشگي وارده بر صدا و سيما طبق ادعاي خودشون به دلايل فني اصلاً امكان دريافت بازي ها نيستچون شبكه اي كه بازي ها را پخش ميكنه اولاً گزينشي پخشش ميكنه و ممكنه بازي هاي ايران را نذاره و دوماً پخشش ماهواره اي نيست كه اينا بخوان دريافتش كنن. اما با اين همه پيشرفت برزيل برام خيلي عجيبه كه اين اتفاق ميفته و جالب تر اينكه من يادمه بازي هاي دو دور قبل را مستفيم ديده بودم حالا چي شده كه اونها در اين مدت پس رفت كردن نميدونم والله.

البته طبق نوشته هاي قبليم بايد بگم زياد هم به پخش نشدنش حساس نيستم.

Gilopa
23-10-2013, 11:29
از نظر من نتیجه خوبی بود جلوی آرژانتین که هم با تیم اصلیش بود و هم تو رده جهانی از ما بالاتره .
ایران چند بازیکن کلیدیش رو تو این مسابقات نداره و تا 5 دقیقه آخر بازی از حریف جلو بود .

Kianoosh
23-10-2013, 12:10
تساوی فوتبالیست‌های ایران مقابل آرژانتین در جام‌جهانی کوچک

ملی‌پوشان فوتسال ایران در اولین بازی خود در جام‌جهانی کوچک برزیل مقابل آرژانتین به تساوی رسیدند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتسال ایران در اولین دیدار خود در جام‌جهانی کوچک برزیل بامداد امروز چهارشنبه به مصاف آرژانتین رفت که این دیدار با امتیاز 2-2 به پایان رسید. گل‌های ایران را در این دیدار وحید شفیعی و فرهاد توکلی به ثمر رساندند.
ایران در این بازی ابتدا با ترکیب اسماعیل عباسیان، علیرضا وفایی، اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی و حسین طیبی وارد زمین شد و در دقیقه چهار با گل آپولونیو از آرژانتین عقب افتاد اما خسوس کاندلاس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ترکیب باتجربه‌ای را به میدان فرستاد و فرهاد توکلی در دقیقه دوازده بازی را به تساوی کشید. در ادامه نیز با افزودن حملات ملی‌پوشان ایران وحید شفیعی در دقیقه نوزده ایران را پیش انداخت اما در حالی که در نیمه دوم ملی‌پوشان ایران برای زدن گل سوم تلاش می‌کردند، الیاس دروازه‌بان آرژانتین گل دوم تیمش را به ثمر رساند و بازی به تساوی کشیده شد.
ایران که در این بازی سرتر از آرژانتین بود و به کسب سه امتیاز می‌اندیشید در دقایق پایانی پنج نفره کرد اما راه به جایی نبرد و این دیدار با همان نتایج تساوی دو بر دو پایان یافت.
در دیگر بازی این گروه برزیل با نتیجه 7 بر 2 از سد ژاپن گذشت.
در پایان اولین روز بازی‌ها به ترتیب برزیل، ایران، آرژانتین و ژاپن در رده اول تا چهارم گروه B قرار گرفتند.
فوتسالیست‌های ایران فردا پنجشنبه در دومین بازی به مصاف ژاپن خواهند رفت.

بازی رو ندیدم ولی نتیجه خیلی خوبه مخصوصا اینکه تیم جوان شده و کم تجربه ای داریم!
گمان میکردم با این تیم مقابل آرژانیتن و برزیل شکست بخوریم و تو گروه حذف بشیم ولی الان با این تساوی و پیروزی مقابل ژاپن (+اما اگر) میتونیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم گروه خیلی سختیه!:n15:

Pejvak61
24-10-2013, 11:50
نتایج بازی های امروز :

ایران 3-1 ژاپن
برزیل 11-1 آرژانتین

خوب! با این نتیحه تقریباً صعودمون قطعی شده اما نشون میده در بازی اول مقابل آرژانتین ضعیف بودیم که نتونستیم این تیمو ببریم. مگر اینکه برزیل خیلی خیلی قدرتمند تر از این حرفهاست و قراره در بازی فردا ما رو آبکش کنه.

درصورت صعود احتمالی ما به مرحله نیمه نهایی حریفمون به احتمال قوی روسیه خواهد بود که بازی بسیار مهمی از آب در خواهد آمد.

Gilopa
24-10-2013, 12:18
شوخی نیست .... ژاپن هفت تا خورد ...آرژانتین یازده تا .

مثل اینکه جریان این بوده که دروازبان آرژانتین اخراج میشه و باعث این تعداد گل خوردست .

Pejvak61
24-10-2013, 21:34
شوخی نیست .... ژاپن هفت تا خورد ...آرژانتین یازده تا .

مثل اینکه جریان این بوده که دروازبان آرژانتین اخراج میشه و باعث این تعداد گل خوردست .

پس خوش به حال ژاپن! چون دروازه بان آرژانتین در بازی با ژاپن هم محروم خواهد بود و اونها میتونن مقابل آرژانتین پیروز باشن.

aluminum
24-10-2013, 22:06
بازي امشب رو جايي نشون نميده

mohammad.asghari
24-10-2013, 23:28
آقا بای رو هیچ شبکه ای نشون نمیده!؟

mohammad.asghari
25-10-2013, 00:39
کسی لینک آنلاین هم نداره بذاره؟

MR.CART
25-10-2013, 00:44
فکر کنم این سایت انلاین نشون بده
این سایتم نتایج آنلاین نشون میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).co.uk/futsal/world/futsal-grand-prix

Pejvak61
25-10-2013, 00:56
بازی تا اواخر نیمه اول 4-0 به نفع برزیل جریان داره.

به راستی داریم آبکش میشیم.

Pejvak61
25-10-2013, 00:57
اینم لینکش :

mohammadirani
25-10-2013, 01:22
آرژانتین و ژاپن چند چندند؟ حذف نشه ایران

Pejvak61
25-10-2013, 01:34
تا دقیقه 28:
ایران 1-4 برزیل

Pejvak61
25-10-2013, 01:35
آرژانتین و ژاپن چند چندند؟ حذف نشه ایران

بازی ژاپن با آرژانتین بعد از این بازی انجام میشه.

Pejvak61
25-10-2013, 01:35
همین الآن شد 5-1 به نفع برزیل تا دقیقه 32

Pejvak61
25-10-2013, 01:36
6-1 برزیل
دوباره داریم تحقیر میشیم

Pejvak61
25-10-2013, 01:38
در عرض 34 ثانیه دو تا گل خوردیم.

clau
25-10-2013, 01:43
یاد حسین شمس بخیر با دفاع عالی که برای تیم ملی فوتسال ایران درست کرده بود در جام جهانی 0-1 به برزیل باختیم:n29:

Pejvak61
25-10-2013, 01:45
7-1 تا دقیقه 35

یاد حسین شمس بخیر با دفاع عالی که برای تیم ملی فوتسال ایران درست کرده بود در جام جهانی 0-1 به برزیل باختیم:n29:

ولش کن. کی میفهمه اینجور چیزا رو. بذار کار خودشونو بکنن.

Pejvak61
25-10-2013, 01:49
7-2 تا دقیقه 39

Pejvak61
25-10-2013, 01:57
بازی با نتیجه 7-2 به نفع برزیل تموم شد.

آبروریزی بزرگ برای فوتسال رو به پس رفت ایران.

اونها هیچ دستاوردی در این مسابقات نداشته و نخواهند داشت.

چوب خدا صدا نداره. 4 سال پیش هر زمان که تیم ملی در این تورنمنت بازی میکرد 60 نفر آنلاین بودن ولی الآن به زور به 5 نفر میرسه.

اداره فوتسال این مملکت دست یه عده کودن و ابله سپرده شده که بی عقلی از قیافه شون میباره.

ولش کن بابا خودم که حدس میزدم که اینا گند میزنن، چرا من خودمو زخم و زیلی کنم. فدای سرم.

Pejvak61
25-10-2013, 01:58
حالا آرژانتین باید با اختلاف بیش از 7 گل ژاپن را شکست بده تا به عنوان تیم دوم بیاد بالا وگرنه حریف روسیه در مرحله نیمه نهایی ایرانه.

Pejvak61
25-10-2013, 09:03
آرژانتین هم 2-1 ژاپن را برد تا ایران به خاطر تفاضل گل بهتر به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کنه.

mohammadirani
26-10-2013, 19:13
بازی با روسیه شروع شده
لینکی ندارین که نتیجه رو اعلام کنه؟

Kurosh
26-10-2013, 19:43
یافت شد بالاخره

2-0 عقبیم

Pejvak61
26-10-2013, 22:02
4-2 باختيم.

خيلي طبيعي بود.

Gilopa
26-10-2013, 23:33
کاری به این ندارم که با چه نتایجی باختیم اما کلیت قضیه رو داشته باشیم که بهرحال چند بازیکن کلیدی تیم حضور نداشتن و من خوشحالم که بالاجبار با این بازیکنا وارد مسابقات شدیم چون مطمئنم تجریه خیلی خوبی به دست آوردند و برخلاف خیلی از دوستان از نتایج گله ای ندارم چون جام جهانی کوچک ارزش خاصی نداره و مهم جام جهانی اصلی هست .

Pejvak61
27-10-2013, 10:11
کاری به این ندارم که با چه نتایجی باختیم اما کلیت قضیه رو داشته باشیم که بهرحال چند بازیکن کلیدی تیم حضور نداشتن و من خوشحالم که بالاجبار با این بازیکنا وارد مسابقات شدیم چون مطمئنم تجریه خیلی خوبی به دست آوردند و برخلاف خیلی از دوستان از نتایج گله ای ندارم چون جام جهانی کوچک ارزش خاصی نداره و مهم جام جهانی اصلی هست .

بر عكس شما من معتقدم بايد از اين مسابقات نهايت استفاده را ميكرديم و با تمام تركيب اصلي به ميدان ميرفتيم وگرنه به طور كلي بايد انصراف ميداديم.
هيچوقت ديدين اسپانيا و ايتاليا و برزيل ضعيف ظاهر بشن و بگن داريم جوانگرايي ميكنيم؟

چرا عادت كرديم نتايج اين طور رقابت ها را كم ارزش قلمداد كنيم؟ آيا به نظر شما تيمهاي برزيل، روسيه، پاراگوئه، آرژانتين هم همين طور فكر ميكنند؟
آيا برزيل هم همينطور فكر ميكرد كه تيم ما را له كرد؟ يا روسيه كه با اين نتيجه تحقيرمون كرد. در حقيقت اگر ما براي خودمون اعتباري قائل باشيم بايد سعي كنيم ازش محافظت كنيم نه اينكه هر از چندگاهي صعودي باور نكردني داشته باشيم و بعدش سقوطي عجيب!

همين رقابت ها هستن كه بازيكن ها برتري مقابل تيم هاي بزرگ را تمرين ميكنن. اگر الآن كه به قول شما اين نوع مسابقات ارزش خاصي نداره ما اينطوري بازي ميكنيم، به نظر شما ميتونيم عملكرد قابل قبولي در جام جهاني داشته باشيم؟
اين طور حرفها فقط در ايران خريدار داره و بس.

باز هم ميگم با اين كادر فني و اين فدراسيون، اين نتايج و اين طرز فكر كاملاً طبيعيه و هيچ اميدي هم به بهبود شرايط نيست.

Gilopa
27-10-2013, 13:32
بر عكس شما من معتقدم بايد از اين مسابقات نهايت استفاده را ميكرديم و با تمام تركيب اصلي به ميدان ميرفتيم وگرنه به طور كلي بايد انصراف ميداديم.
هيچوقت ديدين اسپانيا و ايتاليا و برزيل ضعيف ظاهر بشن و بگن داريم جوانگرايي ميكنيم؟

چرا عادت كرديم نتايج اين طور رقابت ها را كم ارزش قلمداد كنيم؟ آيا به نظر شما تيمهاي برزيل، روسيه، پاراگوئه، آرژانتين هم همين طور فكر ميكنند؟
آيا برزيل هم همينطور فكر ميكرد كه تيم ما را له كرد؟ يا روسيه كه با اين نتيجه تحقيرمون كرد. در حقيقت اگر ما براي خودمون اعتباري قائل باشيم بايد سعي كنيم ازش محافظت كنيم نه اينكه هر از چندگاهي صعودي باور نكردني داشته باشيم و بعدش سقوطي عجيب!

همين رقابت ها هستن كه بازيكن ها برتري مقابل تيم هاي بزرگ را تمرين ميكنن. اگر الآن كه به قول شما اين نوع مسابقات ارزش خاصي نداره ما اينطوري بازي ميكنيم، به نظر شما ميتونيم عملكرد قابل قبولي در جام جهاني داشته باشيم؟
اين طور حرفها فقط در ايران خريدار داره و بس.

باز هم ميگم با اين كادر فني و اين فدراسيون، اين نتايج و اين طرز فكر كاملاً طبيعيه و هيچ اميدي هم به بهبود شرايط نيست.

من تاریخچه این مسابقات رو ندارم که بدونم آیا تیمها صد در صد با بازیکنای اصلیشون حضور داشتند همیشه یا نه ! جسارتا شما هم نمیتونید در این زمینه ادعا کنید چون فوتسال رشته ای نیست که اطلاعاتش کاملا در سطح نت پخش شده باشه ...اما یادمه بارها از ایتالیا و اسپانیا تو این مسابقات خبری نبوده ... ایران 2بار در این مسابقات نایب قهرمان شد یادم نمیاد خیلی به اعتبار تیم کمک کرده باشه و تو رنگینگ هم تاثیر داشته باشه که شما از اعتبار صحبت میکنید. بهرحال جام جهانی کوچکه و خیلی هم اعتبار نداره از نظر من ... چه بهتر اتفاقا ایران همیشه با تیم امیدش تو مسابقات شرکت میکرد که وضع فوتسالمون الان بهتر باشه و این فکر اتفاقا خیلی هم خوبه برای آینده نگری و در ایران هم خریداری نداره بلکه تمام جهان خریدار داره اما اتفاقا شما نمونه بارز اون فردی هستید که فقط به فکر نتیجه گرایی هستید. این دفعه هم تیم چند بازیکن اصلیش رو نداشت و جوونترین تیم تاریخ ایران رو روانه بازیها کرده و من به شخصه اصلا به نتایج اهمیت نمیدم ولی اگر در جام جهانی اصلی هم ضعیف ظاهر بشند اونوقت سیل انتقادات رو روونه میکنیم .

فدراسیون که مذخرفه شکی توش نیست هممون هم میدونیم ما فقط صحبت ازین مسابقات داریم میکنیم... در گذشته هم گفته بودم کادر فنی حسین شمس هم اواخر کار میلنگید و سیستم بازی عملا تکراری و شناخته شده بود اینکه بعد شمس با بی لیاقتی فرد بهتری روی کار نیاوردیم دلیل بر این نمیشه صورت مساله رو پاک کنیم و طبق معمول ذات ایرانیمون اسطوره سازی محض ....

Pejvak61
27-10-2013, 17:45
من تاریخچه این مسابقات رو ندارم که بدونم آیا تیمها صد در صد با بازیکنای اصلیشون حضور داشتند همیشه یا نه ! جسارتا شما هم نمیتونید در این زمینه ادعا کنید چون فوتسال رشته ای نیست که اطلاعاتش کاملا در سطح نت پخش شده باشه ...اما یادمه بارها از ایتالیا و اسپانیا تو این مسابقات خبری نبوده ... ایران 2بار در این مسابقات نایب قهرمان شد یادم نمیاد خیلی به اعتبار تیم کمک کرده باشه و تو رنگینگ هم تاثیر داشته باشه که شما از اعتبار صحبت میکنید. بهرحال جام جهانی کوچکه و خیلی هم اعتبار نداره از نظر من ... چه بهتر اتفاقا ایران همیشه با تیم امیدش تو مسابقات شرکت میکرد که وضع فوتسالمون الان بهتر باشه و این فکر اتفاقا خیلی هم خوبه برای آینده نگری و در ایران هم خریداری نداره بلکه تمام جهان خریدار داره اما اتفاقا شما نمونه بارز اون فردی هستید که فقط به فکر نتیجه گرایی هستید. این دفعه هم تیم چند بازیکن اصلیش رو نداشت و جوونترین تیم تاریخ ایران رو روانه بازیها کرده و من به شخصه اصلا به نتایج اهمیت نمیدم ولی اگر در جام جهانی اصلی هم ضعیف ظاهر بشند اونوقت سیل انتقادات رو روونه میکنیم .

فدراسیون که مذخرفه شکی توش نیست هممون هم میدونیم ما فقط صحبت ازین مسابقات داریم میکنیم... در گذشته هم گفته بودم کادر فنی حسین شمس هم اواخر کار میلنگید و سیستم بازی عملا تکراری و شناخته شده بود اینکه بعد شمس با بی لیاقتی فرد بهتری روی کار نیاوردیم دلیل بر این نمیشه صورت مساله رو پاک کنیم و طبق معمول ذات ایرانیمون اسطوره سازی محض ....

قرار نيست ريز دقيق تاريخچه بازي ها را بدونم ولي اونقدرها هم حافظه ضعيفي ندارم. ولي تا اونجا كه يادمه در اين رقابت ها تيم هاي بزرگ يا با تمام قوا اومدن و شركت كردن يا اصلاً حضور نداشتن. در ضمن من منظورم فقط اين مسابقات نبود در كل هيچ وقت نديدم تيمي از برزيل، اسپانيا يا ايتاليا به خاطر ميدان دادن به جوانترها اعتبار تيم ملي را لوث كنه. به قول شما اگر ميخواي به جوانترها بها بدي بايد بفرستينشون تيم جوانان يا اميد نه تيم ملي بزرگسالان. تيم ملي بزرگسالان هميشه قدرتمند ترين تيم ملي است حتي اگر قراره به جوانترها ميدان داده بشه بايد در كنار با تجربه ها باشه و نه به تنهايي. وگرنه ميشد همون تيم جوانان يا اميد نه تيم ملي.

اعتبار مسابقات به تيم هاي شركت كننده اش است در اون جامهايي كه ايران نايب قهرمان شده بود يا قرعه مناسب و يا سطح متوسط تيمها غير از برزيل باعث شد تا اونجا بالا بيايم اتفاقاً در اون دوره ها كه ما دوم شديم سطح بازي ها از الآن پايين تر هم بوده و اين تيم ملي فعلي ما به مراتب از تيم هاي قبليمون قوي تره. در اين دوره هم هرچه تيم به درد به خور بوده ما را تركونده.

اين مسابقات در رنكينگ كه تأثير داره ولي اونقدر فاصله ما با تيم هاي بالاترمون زياده كه به راحتي با يكي دوتا مسابقه قابل جبران نيست. در ضمن رنكينگ چه ربطي به حرف من داشت. من از اعتبار فوتسال ايران حرف زدم نه چيز ديگه.

در مورد خريدار داشتن حرفهاي شما تنها در ايران هم همين بس كه هيچكدوم از تيمهاي ملي برتر دنيا تيشه به ريشه تيمشون به اسم جوانگرايي نميزنن. جوانگرايي در فوتسال ايران شعاري بيش نيست. اصلاً جوانگرايي اينطوري نيست. خداييش الآن اگر گيتي پسند حاضر ميشد اون چند تا بازيكن كليديشو به تيم ملي بده اونوقت اون به قول شما جوانان قادر به بازي كردن در اين تورنمنت بودن؟ مطمئن باشيد سرمربي از اونها خيل كم استفاده ميكرد.

نتيجه گرايي يعني چي؟ اگر منظور شما از نتيجه گرا نبودن يعني اينكه چشممونو ببنديم و شاهد تحقير فوتسال ايران برابر برزيل و روسيه باشيم بله بنده نتيجه گرا هستم. شكست 7-2 مقابل برزيل مال 10 سال پيشه نه الآن. 10 سال پيش كه ايران تنها افتخارش قهرماني در آسياي مفنگي بود حتي اين نتيجه هم چندان غيرعادي نبود اما الآن كه مدعي برترين هاي دنيا هستيم نبايد با اين نتيجه ببازيم. حتي باخت مقابل روسيه هم توجيه پذير نيست تيمي كه ما مدعي برتر بودن از اونها هستيم.

در مورد شمس يك مسأله خاص هستش كه بارها و بارها عنوان شده. اسطوره بودن شمس را نه تنها من بلكه اكثريت طرفداران فوتسال قبول دارند. بله شمس واقعاً اسطوره است. عين حركات شمس را من در ولاسكو و كي روش ديدم. حالا ولاسكو يه دو جين جوان با قابليت فني بالا در اختيار داره ولي كي روش نه.
شمس در مدتي كه تيم ملي را در اختيار داشت تحول قابل ملاحظه اي در بازي و تاكتيك ايران ايجاد كرد، بازيكن سالاري را از بين برد، ميل به برتري را حتي مقابل اسپانيا و برزيل در وجود بازيكنها و تماشاگرها شعله ور كرد و عملاً به منصه ظهور رساند برتري مقابل ضعيف تر ها را بيشتر از گذشته از بازيكنان طلب ميكرد. هرگز باخت را قبول نداشت. جوانگرايي را هم كنار تكيه بر با تجربه ها داشت به طوريكه تيمي كه در 2008 ساخته بود را ميشد حتي تا 2016 هم حفظ كرد. هميشه در حال ترتيب دادن بازي با بزرگان فوتسال جهان بود و سعي داشت ذره ذره به لحظه پيروزي بر اسپانيا و برزيل حتي اگر شده در تهران نزديك بشه. بازيكنان تيم ملي را فقط شمس ميتونست رام كنه. وقتي داد ميزد همه نزديك ترين سوراخ موش را اجاره ميكردن. بازيكن مغرور و خود خواه در تركيبش جايي نداشت. از خود گذشتگي در موقعي كه كسي در موقعيت بهتري قرار داره از نظرش واجب بود و اون بازيكن حق نداشت خودش ضربه بزنه و بايد پاس ميداد.

خوب! اينها مشخصات چه جور آدميه؟ آيا شما كسي را سراغ داريد كه در ايران عملكردي مثل اين در فوتسال يا فوتبال داشته باشه؟ آيا از نظر شما او قابل قياس با هيچ يك از مربيان هم رده خودش در ايران هست؟ اصلاً نداريم تا شخصي بهتر از شمس بياريم. اون امتحانشو پس داده.

كادر فني شمس در اواخر كار چطور ميلنگيد ميشه دقيق تر بگي؟ در بازي هاي آخري كه شمس سرمربي تيم ملي بود دو بازي با برزيل در اصفهان داشتيم كه 4-3 و 4-2 فكر كنم بازي را باختيم. باختن به برزيل با اين نتايج از نظر شما دليل بر تكراري بودن تاكتيكه؟
اگر هم به فرض نتايج مطلوب نميگرفتيم اما حداقل تيم در مسير خوبي قرار داشت و مطمئن هستم ميتونستيم در جام جهاني خيلي بهتر نتيجه بگيريم.
سيستم بازي تكراري در فوتسال يعني چي؟ حرفهاي مربي اروگوئه را ميزني كه ميگفت ايران تاكتيكش تكراري شده و ما راحت از پسش بر ميايم و بعد تيمش رفت قاطي باقاليا!
اگر تاكتيكمون تكراري و قابل پيش بيني بود پس اون گلها چطور زده ميشد؟

MR.CART
27-10-2013, 18:00
خوب سومی رو تبریک میگم.

Gilopa
27-10-2013, 19:10
قرار نيست ريز دقيق تاريخچه بازي ها را بدونم ولي اونقدرها هم حافظه ضعيفي ندارم. ولي تا اونجا كه يادمه در اين رقابت ها تيم هاي بزرگ يا با تمام قوا اومدن و شركت كردن يا اصلاً حضور نداشتن. در ضمن من منظورم فقط اين مسابقات نبود در كل هيچ وقت نديدم تيمي از برزيل، اسپانيا يا ايتاليا به خاطر ميدان دادن به جوانترها اعتبار تيم ملي را لوث كنه. به قول شما اگر ميخواي به جوانترها بها بدي بايد بفرستينشون تيم جوانان يا اميد نه تيم ملي بزرگسالان. تيم ملي بزرگسالان هميشه قدرتمند ترين تيم ملي است حتي اگر قراره به جوانترها ميدان داده بشه بايد در كنار با تجربه ها باشه و نه به تنهايي. وگرنه ميشد همون تيم جوانان يا اميد نه تيم ملي.

اعتبار مسابقات به تيم هاي شركت كننده اش است در اون جامهايي كه ايران نايب قهرمان شده بود يا قرعه مناسب و يا سطح متوسط تيمها غير از برزيل باعث شد تا اونجا بالا بيايم اتفاقاً در اون دوره ها كه ما دوم شديم سطح بازي ها از الآن پايين تر هم بوده و اين تيم ملي فعلي ما به مراتب از تيم هاي قبليمون قوي تره. در اين دوره هم هرچه تيم به درد به خور بوده ما را تركونده.

اين مسابقات در رنكينگ كه تأثير داره ولي اونقدر فاصله ما با تيم هاي بالاترمون زياده كه به راحتي با يكي دوتا مسابقه قابل جبران نيست. در ضمن رنكينگ چه ربطي به حرف من داشت. من از اعتبار فوتسال ايران حرف زدم نه چيز ديگه.

در مورد خريدار داشتن حرفهاي شما تنها در ايران هم همين بس كه هيچكدوم از تيمهاي ملي برتر دنيا تيشه به ريشه تيمشون به اسم جوانگرايي نميزنن. جوانگرايي در فوتسال ايران شعاري بيش نيست. اصلاً جوانگرايي اينطوري نيست. خداييش الآن اگر گيتي پسند حاضر ميشد اون چند تا بازيكن كليديشو به تيم ملي بده اونوقت اون به قول شما جوانان قادر به بازي كردن در اين تورنمنت بودن؟ مطمئن باشيد سرمربي از اونها خيل كم استفاده ميكرد.

نتيجه گرايي يعني چي؟ اگر منظور شما از نتيجه گرا نبودن يعني اينكه چشممونو ببنديم و شاهد تحقير فوتسال ايران برابر برزيل و روسيه باشيم بله بنده نتيجه گرا هستم. شكست 7-2 مقابل برزيل مال 10 سال پيشه نه الآن. 10 سال پيش كه ايران تنها افتخارش قهرماني در آسياي مفنگي بود حتي اين نتيجه هم چندان غيرعادي نبود اما الآن كه مدعي برترين هاي دنيا هستيم نبايد با اين نتيجه ببازيم. حتي باخت مقابل روسيه هم توجيه پذير نيست تيمي كه ما مدعي برتر بودن از اونها هستيم.

در مورد شمس يك مسأله خاص هستش كه بارها و بارها عنوان شده. اسطوره بودن شمس را نه تنها من بلكه اكثريت طرفداران فوتسال قبول دارند. بله شمس واقعاً اسطوره است. عين حركات شمس را من در ولاسكو و كي روش ديدم. حالا ولاسكو يه دو جين جوان با قابليت فني بالا در اختيار داره ولي كي روش نه.
شمس در مدتي كه تيم ملي را در اختيار داشت تحول قابل ملاحظه اي در بازي و تاكتيك ايران ايجاد كرد، بازيكن سالاري را از بين برد، ميل به برتري را حتي مقابل اسپانيا و برزيل در وجود بازيكنها و تماشاگرها شعله ور كرد و عملاً به منصه ظهور رساند برتري مقابل ضعيف تر ها را بيشتر از گذشته از بازيكنان طلب ميكرد. هرگز باخت را قبول نداشت. جوانگرايي را هم كنار تكيه بر با تجربه ها داشت به طوريكه تيمي كه در 2008 ساخته بود را ميشد حتي تا 2016 هم حفظ كرد. هميشه در حال ترتيب دادن بازي با بزرگان فوتسال جهان بود و سعي داشت ذره ذره به لحظه پيروزي بر اسپانيا و برزيل حتي اگر شده در تهران نزديك بشه. بازيكنان تيم ملي را فقط شمس ميتونست رام كنه. وقتي داد ميزد همه نزديك ترين سوراخ موش را اجاره ميكردن. بازيكن مغرور و خود خواه در تركيبش جايي نداشت. از خود گذشتگي در موقعي كه كسي در موقعيت بهتري قرار داره از نظرش واجب بود و اون بازيكن حق نداشت خودش ضربه بزنه و بايد پاس ميداد.

خوب! اينها مشخصات چه جور آدميه؟ آيا شما كسي را سراغ داريد كه در ايران عملكردي مثل اين در فوتسال يا فوتبال داشته باشه؟ آيا از نظر شما او قابل قياس با هيچ يك از مربيان هم رده خودش در ايران هست؟ اصلاً نداريم تا شخصي بهتر از شمس بياريم. اون امتحانشو پس داده.

كادر فني شمس در اواخر كار چطور ميلنگيد ميشه دقيق تر بگي؟ در بازي هاي آخري كه شمس سرمربي تيم ملي بود دو بازي با برزيل در اصفهان داشتيم كه 4-3 و 4-2 فكر كنم بازي را باختيم. باختن به برزيل با اين نتايج از نظر شما دليل بر تكراري بودن تاكتيكه؟
اگر هم به فرض نتايج مطلوب نميگرفتيم اما حداقل تيم در مسير خوبي قرار داشت و مطمئن هستم ميتونستيم در جام جهاني خيلي بهتر نتيجه بگيريم.
سيستم بازي تكراري در فوتسال يعني چي؟ حرفهاي مربي اروگوئه را ميزني كه ميگفت ايران تاكتيكش تكراري شده و ما راحت از پسش بر ميايم و بعد تيمش رفت قاطي باقاليا!
اگر تاكتيكمون تكراري و قابل پيش بيني بود پس اون گلها چطور زده ميشد؟

حقیقتش دوست ندارم این بحث زیاد ادامه پیدا کنه به خاطر اینکه ما در کلیت ماجرا یعنی فدراسیون بی لیاقت هم عقیده ایم..
کاش شما دقت کنی به حرفهای من : من به این مسابقات کار دارم و بس! ... و عقیده دارم سرمربی جدیدمون هم تا الان خیلی بد کار نکرده و ادم کوچیکیم نبوده در سابقه کاریش. انقدر گذشته ای که قابل جبران نیست رو نکوبیم تو سر این تیم ملی . فعلا وضعیت همینه که میبینیم و قیاس باید در زمان حال و با این شرایط صورت بگیره! پس فایده ای نداره تا یه نقطه شعف میبینیم همه چی رو وسط بندازیم.
از اسطوره سازی کلا نفرت دارم چه جناب شمس باشه چه هر فرد دیگه ای . من کاملا یادمه و خداشاهده بازیهای آخر تیم ملی با همین شمس بسیار بی کیفیت شده بود و الان نمیتونم کاملا جزئیاتش رو بگم و سند بیارم چون خیلی وقته از اون ماجرا گذشته حافظه من هم پیر شده. مطمئنم و کاملا صحبت کارشناسها هم یادمه که اواخر بهش زیاد انتقاد میشد و خودم هم بازیهای تیم رو میدیدم از سبک بازی خوشم نمیومد. اما در کل بزرگترین مربی تاریخ فوتسالمون بوده و غیر قابل انکاره و دمشم گرم ... مشکل شمس و امثال شمس نیست در این کشور آقایون میخواستند صانعی رو یطوری بیارن تو تیم روی شمس رو کم کنند از نظرم .و من هم قبول دارم عمرا هیچ کدوم به گردوپای شمس هم نمیرسند...
اما....
این تیم ملی بالاجبار به این بازیکنای جوون فرصت داد و من واسه همین میگم خوشحالم چون هیچ وقت ایران یاد نگرفت به فکر آینده نگری باشه و اینبار شرایط جوری شد که تیم ملی بتونه با این بازیکنای بی تجربه وارد میدان بشه و اصلا نباید شما بهشون تا این حد خورده بگیرید! چون شما همش گذشته رو وسط میندازید و همش میگید آبروریزی ..در حالی که بهردلیلی مهره های اصلی تیم نبودند و بازیکنا بی تجربه ...انصافا با این بازیکنا از روسیه که در رنکینگ چهارم جهان هست 4-2 باختیم خیلی نتیجه افتضاحیه ؟ تو فوتسال 4-2 فکر نمیکنم نتیجه افتضاح و آبروریزی محسوب میشه مخصوصا اگر تیم اصلی (حالا بهر دلیلی اشتباه یا غیر اشتباه )نباشه ...
بازی با برزیل هم شوخی نیست یه مشت جوون جلوی تیمی قرار گرفتند که در رده گروهی همه رو لول کرده حالا ایران این وسط با این بازیکنا جلوش قرار گرفت که مشخصه یکی از بهترین تیمهای تاریخ برزیله.
حرف من اینه باید اجازه بدیم ببینیم آیا در مسابقات جهانی هم وضع اینطوره یا که خیر .. من به شخصه خوشبین هستم که با این بازیکنای با استعداد میشه به تیم امید داشت و اصلا جالب نیست در این وضعیت هی به گذشته فلش بک بزنیم .

Pejvak61
27-10-2013, 19:26
حقیقتش دوست ندارم این بحث زیاد ادامه پیدا کنه به خاطر اینکه ما در کلیت ماجرا یعنی فدراسیون بی لیاقت هم عقیده ایم..
کاش شما دقت کنی به حرفهای من : من به این مسابقات کار دارم و بس! ... و عقیده دارم سرمربی جدیدمون هم تا الان خیلی بد کار نکرده و ادم کوچیکیم نبوده در سابقه کاریش. انقدر گذشته ای که قابل جبران نیست رو نکوبیم تو سر این تیم ملی . فعلا وضعیت همینه که میبینیم و قیاس باید در زمان حال و با این شرایط صورت بگیره! پس فایده ای نداره تا یه نقطه شعف میبینیم همه چی رو وسط بندازیم.
از اسطوره سازی کلا نفرت دارم چه جناب شمس باشه چه هر فرد دیگه ای . من کاملا یادمه و خداشاهده بازیهای آخر تیم ملی با همین شمس بسیار بی کیفیت شده بود و الان نمیتونم کاملا جزئیاتش رو بگم و سند بیارم چون خیلی وقته از اون ماجرا گذشته حافظه من هم پیر شده. مطمئنم و کاملا صحبت کارشناسها هم یادمه که اواخر بهش زیاد انتقاد میشد و خودم هم بازیهای تیم رو میدیدم از سبک بازی خوشم نمیومد. اما در کل بزرگترین مربی تاریخ فوتسالمون بوده و غیر قابل انکاره و دمشم گرم ... مشکل شمس و امثال شمس نیست در این کشور آقایون میخواستند صانعی رو یطوری بیارن تو تیم روی شمس رو کم کنند از نظرم .و من هم قبول دارم عمرا هیچ کدوم به گردوپای شمس هم نمیرسند...
اما....
این تیم ملی بالاجبار به این بازیکنای جوون فرصت داد و من واسه همین میگم خوشحالم چون هیچ وقت ایران یاد نگرفت به فکر آینده نگری باشه و اینبار شرایط جوری شد که تیم ملی بتونه با این بازیکنای بی تجربه وارد میدان بشه و اصلا نباید شما بهشون تا این حد خورده بگیرید! چون شما همش گذشته رو وسط میندازید و همش میگید آبروریزی ..در حالی که بهردلیلی مهره های اصلی تیم نبودند و بازیکنا بی تجربه ...انصافا با این بازیکنا از روسیه که در رنکینگ چهارم جهان هست 4-2 باختیم خیلی نتیجه افتضاحیه ؟ تو فوتسال 4-2 فکر نمیکنم نتیجه افتضاح و آبروریزی محسوب میشه مخصوصا اگر تیم اصلی (حالا بهر دلیلی اشتباه یا غیر اشتباه )نباشه ...
بازی با برزیل هم شوخی نیست یه مشت جوون جلوی تیمی قرار گرفتند که در رده گروهی همه رو لول کرده حالا ایران این وسط با این بازیکنا جلوش قرار گرفت که مشخصه یکی از بهترین تیمهای تاریخ برزیله.
حرف من اینه باید اجازه بدیم ببینیم آیا در مسابقات جهانی هم وضع اینطوره یا که خیر .. من به شخصه خوشبین هستم که با این بازیکنای با استعداد میشه به تیم امید داشت و اصلا جالب نیست در این وضعیت هی به گذشته فلش بک بزنیم .

دوست عزيز!
متأسفانه ما با هم در بعضي نكات اختلاف نظر عمده داريم و دليلي هم نداره هم نظر باشيم. من هم ديگه مسأله را كش نميدم.
من معيارهاي خودم را دارم و شما هم معيارهاي خودتان را داريد.

مخلص كلام! من ميگم اي كاش ميشد تيم ملي از تمام قابليت هاي خودش استفاده مي كرد و هيچ وقت افسوس شرايط مطلوب و چنين و چنان را نميخورديم و اطمينان داشتيم كه تيم ملي از تمام قابليت هاي خودش به نحو احسن استفاده كرده و بهتر از اين ديگه نميشد.
متأسفانه هميشه ميگيم ميتونسيتم خيلي بهتر از اينا باشيم.

Kianoosh
27-10-2013, 22:32
مخلص كلام! من ميگم اي كاش ميشد تيم ملي از تمام قابليت هاي خودش استفاده مي كرد و هيچ وقت افسوس شرايط مطلوب و چنين و چنان را نميخورديم و اطمينان داشتيم كه تيم ملي از تمام قابليت هاي خودش به نحو احسن استفاده كرده و بهتر از اين ديگه نميشد.

دقیقا !اینکه سطح این مسابقات خیلی بالا نیست و ما برای جام جهانی تلاش کنیم همش فرافکنی و فرار به جلو هست!هر موقع ما از تمامی امکانات و فرصتها و بهترین ها استفاده کنیم و تو مسیر درست رو به پیشرفت باشیم هیچ جای گله و افسوسی نیست نه فقط ورزش همه جا!ولی وقتی تو تمامی سطوح عقب گرد کردیم در این 8 سال دیگه جای چه حرفی میمونه؟
زیاد نگذشته از افتضاح جام جهانی 2012 و قهرمانی آسیا که به خاطر خودخواهی بی لیاقتی و لج بازی مسئولین (شخص کفاشیان و ترابیان و دار و دسته مربوطه) و سرمربای وقت(علی آقای صانعی که در هر دو مورد عدم قهرمانی در آسیا دستی در آتش داشته!:n09:جمله معروف:اگه قهرمان نشدیم من استعفا میدم بعد از عدم قهرمانی من پارتیم خوبه میمونم !:دی) که نتونستن منافع ملی رو درک کنن دعواهای شخصی و گروهی خودشون مهم تر بود!و اون نتایج درخشان!رقم خورد ... متاسفانه تو سطح کلان کشور هم همینه یک عده مغز فندقی حاضرن مملکت تیکه تیکه بشه ولی اونا روی کار باشن و قدرت داشته باشن!:n29:

بگذریم هیچ کدوم از بازی ها رو ندیدم ولی با توجه به اینکه ترکیب جوان و کم تجربه ای داشتیم نتایج و سومی کاملا قابل قبوله ولی این به این معنی نیست که سقف فوتسال ما اینجاست ما زمانی توانایی حضور در فینال رو داشتیم یا تو رقابتهای بسیار مهمتر مثل جام جهانی تو خونه برزیل بهش 1-0 میباختیم ولی خب ... خیلی خودمون رو درگیر باخت 4-2 به روسیه یا عنوان سومی نکنیم سوال اینجاست:ورزش(به طبع فوتسال) ما داره مسیر درستی رو میره؟!هنوز نتونستیم یک وزیر معرفی کنیم!:n08:
دیر یا زود ستاره های امروز تیم ملی والیبال پا به سن میذارن و کیفیتشون کاسته میشه یا بسکتبال که تا حدی شده بعدش چی؟فوتسال و فوتبال که از امثال شمسایی ها و کریمی ها به جاش نتونستیم بیشترین استفاده رو بکنیم و نسل طلایی رفت چی موند؟ساختار ما درسته؟!نه باید بشینیم و دل خوش به ظهور پدیده ها باشیم!:n06:(اگه پدیده داخلی هم نداشتیم نهایتا وارد میکنیم :دی)

Reza31001
28-10-2013, 22:34
بهترين داور جام جهاني كوچك انتخاب شد

عرش نیوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
عبدالحميد باقري داور بين المللي فوتسال ايران كه قضاوت ديدار هاي گرندپريكس را بر عهده داشت پس از قضاوت بازي فينال پس از عملكرد درخشان خود عنوان بهترين داور جام جهاني كوچك را به خود اختصاص داد تا براي ايرن افتخار آفريني كند.

با توجه به تمامی شرایط تورنومنتی معمولی رو گذروندیم ولی اگه ادعامون میشه باخت 7-2 قابل قبول نیست نه به بهونه جوون گرایی و نه بهونه حریفی مثل برزیل
+
آدم یه سری متنها رو میخونه ... :n27:

تیم ملی فوتسال کشورمان در این رقابت‌ها عملکرد بسیار خوب و خیره‌کننده‌ای داشت و در دیدار رده‌بندی با برتری مقابل تیم ملی پاراگوئه یکی از مدعیان قهرمانی این رقابت‌ها، مقام سوم رقابت‌های بین‌المللی جام گرند پریکس یعنی جام جهانی کوچک را به خود اختصاص داد.