PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست شدن مودم TP-Link 8151n ...

Danial_4139
19-10-2013, 01:52
سلام ، دوستان یه مودم TP-Link 8151n گرفتم یه مشکلی داره و اونم اینه که اگر با گوشی موبایل به خصوص سامسونگ و اپل به وای فایش وصل بشی مودم بعد از چند دقیقه کار کردن ریست میشه و همه چراغ ها غیر از پاور خاموش میشن و بعد از چند ثانیه مثل زمانی که مودم رو خاموش و روشن میکنی به اینترنت متصل میشه و روز از نو و روزی از نو !

روز اول فکر کردم مشکل از مودم هست و چون فروشنده آشنا بود مودمو پس دادم و یه مودم دیگه مثل همین مدل گرفتم ولی این یکی هم همین مشکل رو داره .

یه مودم 8101g از سری قدیمی بی ریخت ها از یکی از دوستان گرفتم اون مشکلی نداره ولی این 8151n اینجور میشه .

علتش چیه ؟ :n03:

اینم عکس این مودم آشغالی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mmahdi302
19-10-2013, 14:52
سلام ، دوستان یه مودم TP-Link 8151n گرفتم یه مشکلی داره و اونم اینه که اگر با گوشی موبایل به خصوص سامسونگ و اپل به وای فایش وصل بشی مودم بعد از چند دقیقه کار کردن ریست میشه و همه چراغ ها غیر از پاور خاموش میشن و بعد از چند ثانیه مثل زمانی که مودم رو خاموش و روشن میکنی به اینترنت متصل میشه و روز از نو و روزی از نو !

روز اول فکر کردم مشکل از مودم هست و چون فروشنده آشنا بود مودمو پس دادم و یه مودم دیگه مثل همین مدل گرفتم ولی این یکی هم همین مشکل رو داره .

یه مودم 8101g از سری قدیمی بی ریخت ها از یکی از دوستان گرفتم اون مشکلی نداره ولی این 8151n اینجور میشه .

مودم احتمال زیاد مشکل داره شما تنظیمات wifi مودمو احتمال زیاد روی 802.11n قرار دادی اگر از sharing استفاده نمیکنی تنظیمات مودمو بزار روی 802.11b یا g
نتیجه رو هم بگو

Danial_4139
20-10-2013, 00:24
تو تنظیمات یه گزینه هست خودش به صورت دیفالت روی 802.11 b/g/n هست البته 802.11 b و 802.11 g و 802.11 n هم به صورت مجزا داره که همون دیفالتش همه مدل رو ساپورت میکنه .

وای فای خود گوشی هم استاندارد 802.11n هست که نباید مشکلی با مودم داشته باشه :n03:

یعنی ناسازگاری وایفای باعث ریست شدن مودم میشه ؟

mmahdi302
20-10-2013, 10:14
تو تنظیمات یه گزینه هست خودش به صورت دیفالت روی 802.11 b/g/n هست البته 802.11 b و 802.11 g و 802.11 n هم به صورت مجزا داره که همون دیفالتش همه مدل رو ساپورت میکنه .

وای فای خود گوشی هم استاندارد 802.11n هست که نباید مشکلی با مودم داشته باشه :n03:

یعنی ناسازگاری وایفای باعث ریست شدن مودم میشه ؟

نه به ناسازگاری ربطی نداره
متاسفانه وارد کنندگان برای سود بیشتر جنس درجه 10 چینی وارد بازار می کنند پردازنده های ضعیف وقتی روی 802.11n تنظیم میشن برای اینکه بتونن سرعت بالاتری رو ارائه بدند کلاک پردازنده بالا میره و داغ میکنه به خاطر همین ریست میشه
با اینترنت نفتی ایران 802.11b/g/n فرقی نمیکنه فقط در sharing در داخل شبکه تاثیر میزاره شما اگه از sharing استفاده نمیکنی بزار روی 802.11b ببین چطور میشه خبرشم بده

idhem66
20-10-2013, 11:12
سلام خدمت دوستان بنده ام همین مشکل دوستمون Danial_4139 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دارم با این تفاوت که من با لپ تاپ و گوشی وصل شدم کنار مودم هستم ولی مودم هی ریست میشه لعنتی اعصابم خورد میشه قبلا یه مودم دلینک داشتم خیلی عالی بود ، تی پی لینک آششششششششششششغالهههههه لطفا کمک کنید
مودم عوضش کردم یه مودم نو هم از مغازه دار گرفتم تازه ناراحتم شد :n03::n03:

idhem66
20-10-2013, 11:43
من تنظیمات وایرلس رو همجوری که دستمون mmahdi302 گفته بود روی 802.11b گذاشتم ، قبلا هر چند ساعت یه بار ریست میشد الان زود زود ریست میشه 15 دقیقه 20 دقیقه یه بار .......................
:n03::n03::n03::n03::n03::n03::n28::n28::n28:

Danial_4139
20-10-2013, 12:46
من تنظیمات وایرلس رو همجوری که دستمون mmahdi302 گفته بود روی 802.11b گذاشتم ، قبلا هر چند ساعت یه بار ریست میشد الان زود زود ریست میشه 15 دقیقه 20 دقیقه یه بار .......................
:n03::n03::n03::n03::n03::n03::n28::n28::n28:

هرچی دیوایس های متصل به مودم بیشت باشه زودتر ریست میشه ولی اگر فقط یه دستگاه به مودم متصل باشه زیاد ریست نمیشه .

مواقعی که گوشی و لپتاپ و رسی ور بش وصل باشه 60 ثانیه یه بار ریست میشه .

idhem66
20-10-2013, 12:51
الان تنظیمات مودمو ویزارد انجام دادم فعلا کار میکنه ولی مطمئنا بازم قطع میشه ولی خیلی دورتر ...
امتحان کردم اعضای خونمون هم که با گوشی وصل نشن و خودمم دورتر از مودم نشسته باشم بازم ریست میشه منتها خیلی کم مثلا روزی 2 تا 3 بار
:n27:

habib1982
26-11-2013, 08:30

دوست عزیز من خودم چندروز پیش از این سری گرفتم و متاسفانه همین مشکل رو داشت خیلی روشها رو امتحان کردم حتی دباره firmware دوباره نصب کردم ام مشکل رو بالاخره پیدا کردم و چند روزی هست مشکلی ندارم
متاسفانه

دوست عزیز من خودم چندروز پیش از این سری گرفتم و متاسفانه همین مشکل رو داشت خیلی روشها رو امتحان کردم حتی دوباره firmware دوباره نصب کردم اما مشکل رو بالاخره پیدا کردم و چند روزی هست مشکلی ندارم
متاسفانه آداپتوری که رو این دستگاه گذاشتن برای این مودم ضعیفه من چون در محلی که هستم به چندتا آداپتور دسترسی دارم یک اداپتور با همون ولتاژ اما با آمپر بالاتر پیدا کردم و به همین راحتی مشکل من حل شد:n02:

Gentleman_Mahdi
02-01-2014, 00:14
دوست عزیز من خودم چندروز پیش از این سری گرفتم و متاسفانه همین مشکل رو داشت خیلی روشها رو امتحان کردم حتی دوباره firmware دوباره نصب کردم اما مشکل رو بالاخره پیدا کردم و چند روزی هست مشکلی ندارم
متاسفانه آداپتوری که رو این دستگاه گذاشتن برای این مودم ضعیفه من چون در محلی که هستم به چندتا آداپتور دسترسی دارم یک اداپتور با همون ولتاژ اما با آمپر بالاتر پیدا کردم و به همین راحتی مشکل من حل شد:n02:

من با آداپتور TD-8811 امتحان کردم ولی فقط چراغ پاور چند پانیه روشن میشه و بعد خاموش میشه و مودم اصلاً کار نمیکنه !! (آداپتور خودش 0.6 آمپر هست و آداپتور 8811 0.8 آمپر) ... میشه بگید آمپر آداپتور شما چقدر هست؟

iman007007
17-01-2014, 20:02
آقا منم یک ماهه همین مشکلو دارم مودمم هم همینه...
تا وای فای گوشی رو روشن میکنم مودم ریست میشه یکم که کار کرد دوباره ریست میشه...
دوستان خواهشن اگه به نتیجه رسیدید راه حلشو بگید
Armin.Computer
18-01-2014, 00:58
آقا منم یک ماهه همین مشکلو دارم مودمم هم همینه...
تا وای فای گوشی رو روشن میکنم مودم ریست میشه یکم که کار کرد دوباره ریست میشه...
دوستان خواهشن اگه به نتیجه رسیدید راه حلشو بگید
من که نمی دونم مشکل چیه
ولی به نظر من یک بار مودم رو ریست کنید وبعد دوباره کانفینگ کنید
البته در صورتی این کار رو انجام بدید که بتونید دوباره ی تنظیم کنید

hraeissi
18-01-2014, 08:24

با سلام

دوست من این مشکل مودم است و بایستی برای تعویض به گارانتی مراجعه کنید
پیشنهاد می کنم مدل را تعویض کنید

در این 3 ماه اخیر شما بیستمین موردی هستید که این مورد را با این مدل مطرح کرده اید و تمامی آنها بعد از 2-3 بار تعویض مشکلشان حل شده
البته این را هم بگم اگر از فاصله نزدیک به مودم وصل بشید مشکلی نداره ولی به محض دور شدن این مورد پیش می آید

Ehsan20062
21-02-2014, 10:47
سلام میشه بگید آداپتور شما چند آمپر هست؟

Shabdisk
27-02-2014, 21:28
من هم همین مشکل رو داشتم البته واسه من مدلش W8901N هستش ، ریست فکتوری کردم و کانفیگ دوباره فعلا درسته،فقط ------ استفاده می کنم در زمانهای طولانی بازم همونجوری میشه!!!! ضمنا ----- و لپ تا و پی سی و موبایل هم بهش وصلن

Kadilak System
25-01-2015, 14:23
یکسال هست داستانی دارم با این مودم
حتی ISP هم تغییر دادم
بعدا متوجه شدم ایراد از مودم هست و گارانتی یکسالش تموم شد. به ذهنم خورد که فریمویر رو آپدیت کنم و مودم برای 1 ماه هیچ مشکلی نداشت و دوباره همون جور شد. یه روز آداپتور رو بردم واسه دوستم لازم داشت و واسه خودم از آداپتور 1 آمپر استفاده کردم که مال مودم قبلی بود. در کمال ناباوری همه چیز درست شد. بعد از 1 ماه مودم کلا قاطی کرده و خراب شد. مودم که روشن میکنم اولش باید همه چراغ ها روشن بشه و سپس خاموش بشه و بعد لینک و اینترنت و ... روشن بشه. الان مودم من همون اول کل چراغها روشن میمونه و دیگه خاموش نمیشه و جالب اینجاست که حتی ریست سخف افزاری هم نمیشه و دستمون حسابی مونده توی کاسه حنا :n24: